Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Серпень 2016З Днем Незалежності України!

Щиро вітаю з найбільшим святом нашої державності – 25-ю річницею Незалежності України!

Наш шлях до незалежності позначений не лише здобутками й перемогами, радістю й гордістю за свою націю, – на ньому є й тривога, і смуток, і сльози. Бажаю усім нам непохитної віри у спільний успіх. Поваги один до одного. Миру і любові заради нашого спільного майбутнього.

Слава Україні!

Міський голова Богдан Андріїв

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  24/08/16, 09:09


№ 31 (854) В Ужгороді відкрили виставку до 70-річчя Закарпатської спілки художників і 25-річчя Незалежності України

Від четверга у залах Обласного художнього музею ім. Й. Бокшая діє ретроспективна виставка, присвячена 70-ій річниці створення Закарпатської спілки художників та 25-річчю Незалежності України.

Нині обласна організація НСХУ налічує понад сотню митців, котрі представляють кілька генерацій, різні види образотворчості та, звісно ж, неповторні особисті погляди на мистецтво і світ.

Привітати колектив із ювілеєм Спілки прийшли керівники області та міста – заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік, заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, представники Національної спілки художників України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/08/16, 11:06


№ 31 (854) Діти з особливими освітніми потребами повинні мати доступ до якісної освіти нарівні з усіма

«Ми зобов’язані шукати способи інклюзії таких дітей у дошкільні заклади і школи, створювати передумови для інтеграції дітей з особливими потребами в активне життя суспільства», – наголосив заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак цього тижня під час зустрічі з директором ЗОШ № 20 Мар’яном Комарницьким, начальницею відділу шкіл та дошкільних закладів управління освіти міської ради Жанною Дудинець, завідувачкою медико-психолого-педагогічної комісії управління освіти Іриною Кремінською і мамою Рудольфа Келтика, хлопчика з особливими потребами. Обговорювали питання про зарахування Рудольфа до 10 класу згаданої школи.

Олександр Білак відзначив, що всі документи, необхідні для зарахування учня до 10 класу, батьки подали до навчального закладу, дитина зарахована і продовжить навчання. Хлопець навчатиметься разом з іншими учнями, проте деякі предмети вивчатиме за індивідуальною програмою, зокрема ті, які проходять у класах, де немає відповідних умов для дітей з обмеженими можливостями.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  22/08/16, 11:04


№ 31 (854) 25 років тому в Ужгороді запрацювало Генеральне консульство Угорщини

Угорщина однією з перших визнала незалежність нашої держави, її дипломатичні представництва вже від 1991 року розпочали в Україні свою діяльність. До ювілейної дати Генконсульство підготувало низку святкових заходів. Минулої суботи Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді відчинило свої двері для гостей – упродовж дня екскурсійні групи в супроводі одного з консулів мали можливість відвідати приміщення цієї дипломатичної установи.

Скористалися запрошенням і представники Ужгородської міської ради (на фото) – побували в робочих кабінетах, залах Консульства, куди зазвичай відвідувачі установи не заходять. Гості висловили щиру вдячність Генеральному консулові Угорщини в Ужгороді Йожефу Бугайла за запрошення і прийом, а консулові Ласлу Віда – за дуже цікаву екскурсію.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  22/08/16, 11:03


№ 31 (854) За 7 місяців в Ужгороді сталося майже 60 ДТП. У міській раді обговорили заходи в рамках місячника безпеки дорожнього руху

Нарада щодо спільних дій під час проведення Всеукраїнського місячника безпеки дорожнього руху відбулася на початку тижня.

У нараді взяли участь перший заступник міського голови Ужгорода, в. о. міського голови Іштван Цап, заступник начальника Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві Валерій Найман і т. в. о. начальника сектору безпеки дорожнього руху цього ж Управління Олександр Ковальчук, начальник відділу транспорту, державних закупівель і зв’язку міської ради Петро Бобик, представники перевізників, що здійснюють автобусні перевезення в Ужгороді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  22/08/16, 11:02


№ 31 (854) Андріана Сушко: «Хотілося б, аби в депутатів було єдине бачення розвитку міста»

Кілька номерів поспіль «Ужгород» готує цикл інтерв’ю з посадовцями Ужгородської міської ради щодо здобутків і напрацювань упродовж першого півріччя 2016-го. Сьогоднішня розмова – зі секретарем ради Андріаною Сушко.

– Андріано Антонівно, з кінця листопада 2015 року ви – на новій керівній посаді. Мабуть, завдяки досвіду попередньої роботи начальником управління праці та соціального захисту населення зміна обов’язків не була для вас важкою?

– Так, не було дуже важко, тому що довгий період я керувала потужним управлінням і маю значний досвід роботи з людьми, спілкування з ними. Тому, власне, керівна посада – не нове для мене. Разом з тим, посада секретаря ради – робота зовсім іншого спрямування.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  22/08/16, 11:02


№ 31 (854) Еміл Ландовський: «Нас називали романтиками, а ми вважали себе реалістами»

19 серпня, свій день народження відзначив перший демократично обраний міський голова Ужгорода, голова Ради старійшин міста Еміл Ландовський. Напередодні ми поспілкувалися з ним – була коротка розповідь, штрихами, про головні віхи пройденого шляху, сучасні турботи і надії, життєві принципи та основну життєву мудрість.

Народився Еміл Федорович у Страбичові, що на Мукачівщині, у працьовитій селянській родині, відданій християнським традиціям. Юний Еміл мало чим нагадував зразкового хлопчика: з 4-го класу був неформальним лідером місцевих бешкетників, відзначався непосидючістю, невгамовністю і багатою уявою, мріяв стати героєм.

Вищу освіту здобув на історичному факультеті Ужгородського держуніверситету. Згодом викладав у загальній школі, потім в університеті…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  22/08/16, 11:01


№ 31 (854) «Дорогі» школярі: сезон розпочато!

Якщо наближення першого вересня у деяких батьків викликає легкий мандраж, то інші навіть впадають у паніку. І не дивно, адже дитину необхідно не тільки одягнути і взути, а й забезпечити усім шкільним приладдям. Ті, хто вже брав участь у марафоні підготовки до навчального року, легше переживають цей період. Найскладніше батькам першокласників… Уперше зібрати дитину до школи – справа, що потребує чималих сил, терпіння і досить великих витрат. Яких саме, з’ясувала газета «Ужгород».

Разом із продавцем відділу канцтоварів ми підраховували, скільки ж може коштувати шкільне приладдя для учня першого класу за мінімальними цінами. Сума вийшла значна – 550 гривень! Сюди входить, як мінімум, 10 зошитів, щоденник та альбом, пенал, ручки, кольорові олівці й фарби, пластилін, обкладинки, рюкзак – у переліку близько 40 пунктів.

Слід зазначити, що ціни на канцтовари у спеціалізованих магазинах, супермаркетах і на ринках мало відрізняються – скрізь є і дорогі, і дешеві. Як у супермаркеті, так і на ринку зошит можна придбати і за 2 гривні, і за 15 грн., і навіть за 30 гривень. Правда, вартість, наприклад, обкладинок на ринку викликає здивування у покупців – 32 грн. за 10 шт., тоді як у магазині можна зекономити 10 гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  22/08/16, 11:00


№ 30 (853) Іван Довбак: «Стратегічним завданням є приведення до ладу доріг міста»

Комунальне підприємство «КШЕП» створене ще в 60-их роках минулого століття для виконання в Ужгороді робіт з обслуговування міських доріг. Про те, як ідуть справи у цієї потужної міської організації, розмовляємо з її директором Іваном Довбаком.

– Іване Михайловичу, розкажіть, що належить до основних завдань вашого комунального підприємства шляхо-експлуатаційного профілю.

– КП «КШЕП» є класичним шляховим підприємством, яке спеціалізується на різних видах діяльності, зокрема виконує ремонти міських доріг та інших об’єктів, роботи з благоустрою територій (зимове утримання, механізоване підмітання, механізоване миття, ручне прибирання, підмітання вулиць та інших об’єктів Ужгорода); утримання, ремонт, очищення зливної каналізації та постійний контроль її експлуатації, санітарного і технічного стану. Також надаємо послуги з утримання світлофорних об’єктів, дорожніх знаків.

У нашому штаті нараховується 102 працівники, всі вони мають високу кваліфікацію і працюють уже роками. Навіть важкі у фінансово-економічному плані роки нам вдалося пережити і зберегти колектив.

– Маєте потужний автопарк для якісної роботи?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  18/08/16, 10:26


№ 30 (853) Олеся Афанасьєва: «Вдячна всім, із ким співпрацюю, за терпіння, суспільну активність і небайдужість, відвертість і щирість»

Олеся Вікторівна Афанасьєва народилася 9 березня 1982 року в Ужгороді. У 1999 році закінчила навчання в Ужгородській гімназії, згодом вступила до Ужгородського державного інституту інформатики, економіки і права на юридичний факультет, де здобула кваліфікацію спеціаліста права. З 2005-го по 2008 рік – аспірант Закарпатського державного університету за спеціальністю «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право». Приватний підприємець. З 2015 року є депутатом Ужгородської міської ради від партії «Єдиний Центр», членом постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури.

– Олесю Вікторівно, що спонукало вас стати депутатом?

– Ця сфера – місцеве самоврядування – для мене є абсолютно новою. Моє рішення стосовно участі в місцевих виборах зумовлене власним баченням і розумінням життєдіяльності міста зсередини. Свою кандидатуру на виборчому окрузі № 5 висунула тому, що тривалий час тут проживаю і знаю практично всю проблематику мікрорайону. Звичайно, всі недоліки неможливо усунути за такий короткий термін, але все, що я обіцяла, обов’язково буде виконано.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  18/08/16, 10:24
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS