Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 26/07/16№ 27 (850) МІСЬКИЙ ГОЛОВА ПРОВІВ ЗУСТРІЧ ІЗ МЕШКАНЦЯМИ «НОВОГО РАЙОНУ» – усі звернення будуть опрацьовані, жодне не залишиться нерозглянутим

Що найбільше турбує людей і які проблеми потребують якнайшвидшого розв’язання, а також на що владі потрібно ще більше звертати увагу – говорили з міським головою Богданом Андріївим ужгородці.

Зустріч відбулась у «Новому районі» – наразі з мешканцями вулиць Легоцького, 38–54 і Тлехаса, 76/74. Охочих безпосередньо поспілкуватися з керівником міста і поділитися наболілими питаннями було багато: депутати Ужгородської міської ради Володимир Білонка і Віталій Готра попередньо сповістили мешканців цих будинків про зустріч, розклеївши оголошення. Однак прийшли й ужгородці з інших вулиць – розповісти про те, що їх турбує, і почути думку з цього приводу міського голови.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/16, 09:47


№ 27 (850) УЖГОРОД ОТРИМАВ ПОНАД 16,5 МІЛЬЙОНІВ СУБВЕНЦІЇ З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ. Обласному центру виділили найвагомішу суму зі спрямованої на Закарпаття

Уряд розподілив 1,8 млрд. гривень на розвиток місцевих громад. Про це йдеться у Постанові Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 395. Закарпатській області виділено 34 мільйони 701 тисячу гривень, із них Ужгород отримає 16,5 млн. грн.

Кошти спрямують на капітальний ремонт вул. Закарпатської – 2,7 млн. гривень, капітальний ремонт вул. Собранецької (від вул. Підгірної до вул. Митної) – 3 млн. гривень, капітальний ремонт фасадів (заміна вікон) класичної гімназії на вул. 8-го Березня, 44 – 3 млн. 814,9 тис. грн., капітальний ремонт терапевтичного відділення Ужгородської центральної міської клінічної лікарні – 1 млн. 983,2 тис. грн., реконструкцію водогону Д-325 на вул. Можайського від вул. Минайської до вул. 8-го Березня – 1 млн. 381,5 тис. грн., реконструкцію пожежної насосної станції з РЧВ2 х 1000 куб. м у мікрорайоні «Сторожниця» – 2 млн. 328,8 тис. грн., реконструкцію каналізаційного колектора на вул. Андрія Палая (колишня Тельмана) – 1 млн. 316 тис. грн. Усі об’єкти, на які виділені гроші з держбюджету, – соціально значущі для нашого міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  26/07/16, 09:46


№ 27 (850) ОРГАНІЗАЦІЮ МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ обговорили міський голова Ужгорода і представники Фонду Конрада Аденауера в Угорщині й Україні

У вересні на Закарпатті буде проведено міжнародну конференцію на тему «Інтеграція релігійних та етнічних меншин у Східній Європі». Захід триватиме 2 дні: розпочне роботу 13 вересня в Ужгороді і продовжить наступного дня в Мукачеві.

Цього тижня відбулася зустріч міського голови Ужгорода Богдана Андріїва і представників Фонду Конрада Аденауера в Угорщині й Україні – Морітца Юнґінґера, Франка Шпенґлера, Даніеля Ґрьознера, Володимира Лейзле, Олени Дей та Юлії Скок, які приїхали до обласного центру Закарпаття з ознайомчим візитом.

Гості розповіли, що участь у конференції братимуть представники місцевих національних меншин (німці – переважна частина, угорці, словаки і румуни), будуть присутні представники українського уряду й парламенту, а також експерти з Німеччини. Конференція, вважають гості з Німеччини, дозволить ще більше наблизити Україну до Євросоюзу, до європейських цінностей, адже і Ужгород, і Мукачево, і загалом Закарпатська область, яка є багатонаціональною, – це хороший приклад толерантного співіснування представників різних національностей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  26/07/16, 09:46


№ 27 (850) ЧЕСЬКІ ГОСТІ ВІДЗНАЧИЛИ ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ В МІСТІ. Ужгород із робочим візитом відвідала делегація нашого побратима Їглави

Керівництво чеського міста-побратима Ужгорода – Їглави – цими днями перебувало на Закарпатті з робочим візитом. У середу міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його перший заступник Іштван Цап, керуюча справами Олена Макара і начальник відділу міжнародних грантових програм та інновацій Вікторія Тарахонич зустрілися з мером Їглави Рудольфом Хлоупеком, його першим заступником Яромиром Каліною і членом ради міста Мартіном Гіскі.

Обговорили, порівнюючи, організацію роботи систем водопостачання та водовідведення в Ужгороді й у Їглаві, досвід роздільного збору сміття, функціонування та фінансування дошкільних закладів, підходи до облаштування міської інфраструктури з залученням підприємців, розширення функцій і послуг, які переходять до місцевих органів влади від центральних міністерств і відомств.

Чеські гості відзначили позитивні зміни в місті за минулі кілька місяців, особливо ремонти доріг, викладення бруківкою тротуарів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/16, 09:45


№ 27 (850) ІШТВАН ЦАП: «МІСЬКА ВЛАДА НАРЕШТІ НАМАГАЄТЬСЯ БУТИ БІЛЬШ ВІДКРИТОЮ, ПРОЗОРОЮ І ЗРОЗУМІЛОЮ ДЛЯ МІСТЯН»

Продовжуємо цикл інтерв’ю з посадовцями Ужгородської міської ради щодо здобутків і напрацювань у першому півріччі 2016 року. Нинішня розмова – з першим заступником міського голови Іштваном Цапом.

– Іштване Юліусовичу, ваша посада зобов’язує координувати роботу низки структурних підрозділів міської ради. Як відомо, за ці півроку відбулися певні зміни в роботі деяких відділів і управлінь. Наскільки вони справляються з покладеними на них обов’язками?

– У рамках так званої децентралізації нам передали цілий ряд повноважень, для виконання яких було необхідно терміново створювати структурні підрозділи, котрі би ці функції й узяли на себе. Маються на увазі відділи з реєстрації місця проживання, реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У дуже обмеженому часовому дедлайні нам довелось юридично створити ці структури, наповнити їх фахівцями, безперебійно виконувати їхні функції на відповідному рівні. На мій погляд, ми з цим архіважливим і складним завданням справилися. Тобто містяни не відчули переходу повноважень від міграційної служби, юстиції до міської ради, це відбулось безболісно, безперебійно. Однозначно – не все ідеально на даному етапі, але в принципі, як структурно, так і фахово ми із завданням справилися. Крім того, додаткове навантаження витримав і ЦНАП.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/16, 09:42


№ 27 (850) У 90% УЖГОРОДСЬКИХ ЛІФТІВ ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ТЕРМІН ЕКСПЛУАТАЦІЇ – необхідна їх заміна або капремонт

Ліфтове господарство в Ужгороді складається з майже півтисячі витягів, які обслуговують два підприємства. Одне з них – КП «Ужгородліфт». Про стан справ у цьому комунальному підприємстві розмовляємо з його директором Сергієм Сорокою.

– Пане Сергію, розкажіть про роботу вашого підприємства. Скільки взагалі ліфтів міста ви обслуговуєте?

– «Ужгородліфт» виконує технічне обслуговування, ремонт ужгородських витягів, за потреби – капітальний або їх заміну. У нас 38 працівників: семеро – в апараті управління і 31 робітник. На сьогодні ми обслуговуємо близько 300 ліфтів, хоч загалом в Ужгороді їх є десь півтисячі. Решту ліфтів обслуговує одне приватне підприємство, яке функціонує в місті.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/16, 09:41


№ 27 (850) ВОЛОДИМИР БІЛОНКА: «ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО ДОСЯГТИ РЕЗУЛЬТАТУ МОЖНА ЛИШЕ ЗАВДЯКИ ЛЮДСЬКИМ ВІДНОСИНАМ»

Володимир Іванович Білонка народився 30 липня 1985 року в Ужгороді. Навчався у ЗОШ № 19, а з 2002 року і до сьогодні є працівником цієї школи. Спочатку здобув диплом в Ужгородському національному університеті за спеціальністю «Облік та аудит» (освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр»), а 2014 року вступив на факультет суспільних наук за напрямом «Державна служба». Вже 14 років активно працює у сфері відпочинку, розваг та івенту, а з 2005 року є приватним підприємцем – забезпечує музичне обслуговування різноманітних заходів.

– Володимире, насамперед поговорімо про те, чому ви пішли в політику.

– Мені подобається громадська робота, яку я веду чи не з дитинства. Уже 26 років живу в «Новому районі», і стосовно нього мене бентежить багато невирішених питань, зокрема благоустрій в усіх його аспектах. Саме цей район є найбільш густонаселеним у місті, але в ньому роботи з покращення інфраструктури, комунальних мереж, прибудинкових територій тощо проводилися досить пасивно.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/16, 09:40


№ 27 (850) ВІД ПЕНЗЛІВ – ДО КАРТИН. Будинок-музей розкриває всі таємниці митця

Меморіальний будинок-музей народного художника України Андрія Коцки міститься в затишному куточку Ужгорода, на вулиці Вінничній, 20.

Обвита дівочим виноградом будівля 30-их років стала храмом творчості художника. Роботи Андрія Коцки, учня знаменитого митця Адальберта Ерделі, демонструвались у Чехословаччині, Угорщині, на Кубі, в Німеччині, Мексиці, Китаї та інших країнах світу. Про неабияку суспільну значущість його творів свідчить їх представлення в музеях не лише України, а й за кордоном. Роботи нашого видатного краянина можна побачити в галереях сучасного мистецтва Падуї та Риму, в Калькутті, Торонто…

Заснування свого часу меморіального будинку-музею народного художника України Андрія Коцки збагатило не лише Закарпаття, а й усю країну ще однією визначною та важливою пам’яткою культури.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/07/16, 09:39


№ 27 (850) НАСТАВ ЧАС ДЛЯ УВІЧНЕННЯ ПАМ’ЯТІ РОШКОВИЧІВ. Будинок, що терміново потребує порятунку

Йдеться про один зі своєрідних будинків, збудованих у сецесійному стилі наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Міститься він на старовинній ужгородській вулиці, згадуваній в описі 1691 р.

Це колишня Замкова вулиця, яка веде до Ужгородського замку. Після того, як у ХVІІІ ст. мукачівський греко-католицьким єпископ Андрій Бачинський створив Капітулу (дорадчий орган), Замкову вулицю було перейменовано на Капітульну.

Будинок № 14 на цій вулиці має історичну, архітектурну і церковну цінність, але на цей час перебуває в досить непривабливому стані, хоча щодня повз нього проходять сотні туристів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  26/07/16, 09:36
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS