Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 19/07/16№ 26 (849) МІСЦЕВІ ПОДАТКИ НА НАСТУПНИЙ РІК, ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ І ЗАГАЛОМ МАЙЖЕ ПІВСОТНІ РІШЕНЬ УХВАЛИЛИ НА СЕСІЇ МІСЬКРАДИ

Із п’яти десятків запланованих проектів рішень цьоготижневого сесійного засідання депутати підтримали абсолютну більшість.

Перед засіданням міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зачитав подяку від ректора УжНУ Володимира Смоланки за організацію практики для студентів вишу і вручив грамоти від ректора керуючій справами міськвиконкому Олені Макарі, керівнику оргвідділу Олександрові Пуглику і депутатові Миколі Сюську.

Першими розглянули питання про надання матеріальної допомоги десятьом ужгородцям. Гроші отримають люди у важкому матеріальному становищі й ті, хто потребує лікування. Усі 32 присутні на сесії депутати підтримали ці рішення, але, як і на минулому засіданні, внесли обмеження на суми – 2 тисячі гривень.

Без дискусій підтримали і внесення змін до одного з попередніх сесійних рішень – збільшили суму видатків на житлово-комунальні послуги (електроенергія, газ, водопостачання та водовідведення, квартплата, вивезення твердих побутових відходів) почесним громадянам Ужгорода і делегатам І з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України та членам їхніх сімей – зі 170 тисяч до 300 тисяч.

Додаткові кошти виділили також на програму матеріально-технічного забезпечення військових частин. У березні цього року для придбання майна, спорядження, оптичних приладів, інструментів для військовослужбовців і перевезення в зону АТО передбачили 200 тисяч гривень, а тепер додали ще стільки ж, тобто загалом 400 тисяч.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/07/16, 10:08


№ 26 (849) «СОВИНЕ ГНІЗДО» ПЛАНУЮТЬ ВІДКРИТИ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, а перший фестиваль у ньому проведуть уже восени до Дня міста

«Совине гніздо», або «Богольвар» – архітектурна пам’ятка національного значення – посідає особливе місце серед пам’яток архітектури в Ужгороді. Старовинна будівля, зведена 1781 року, ще донедавна перебувала у плачевному стані. На сьогодні ж тут практично завершено реставраційні роботи.

Тема реконструкції винного льоху на вулиці Ракоці в історичному центрі міста порушувалася неодноразово. У 2013 році в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна» Ужгород і польське місто Ярослав узяли участь у Проекті «Ярослав – Ужгород: спільна ініціатива для покращення туристичної привабливості міст-побратимів». Завдяки цьому проекту з’явилася можливість відреставрувати важливі архітектурні пам’ятки: у Ярославі – Кам’яницю, а в Ужгороді – «Совине гніздо».

На реалізацію проекту в Ужгороді передбачено 850 тисяч євро, з яких 90% – грантові кошти, решта – кошти міського бюджету. Із різних причин, хоч проект офіційно стартував у 2013 році, сам тендер був проведений навесні 2015 року, а угоду з підрядником укладено в липні. Безпосередньо до робіт приступили в серпні, а вже у вересні вносили зміни до проектно-кошторисної документації, бо в ході підготовчих робіт з’ясувалося, що багато важливих нюансів не було враховано.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/07/16, 10:06


№ 26 (849) МАСШТАБНІ РОБОТИ ІЗ ЗАМІНИ ГІЛКИ ВОДОГОНУ ТРИВАЛИ І ВНОЧІ, незважаючи на вкрай несприятливу погоду

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв у середу виїжджав на місце проведення робіт із переключення на нову, резервну гілку водогону на вулиці Перемоги, котра йде від Минайського водозабору і забезпечує водопостачання значної частини міста.

Старі труби діаметром понад 60 см уже давно проіржавіли, в багатьох місцях були схожі на решето. Часто виникали аварії, прориви, багато води втрачалося через приховані витоки, коли вода потрапляла у розміщений поруч колектор вуличної зливної каналізації, а далі – в Уж.

Нові труби – зі сучасних матеріалів, їх проклали поруч зі старими, а відтак виконали переключення води. Як відомо, через масштабність робіт довелося припинити водопостачання лівобережної і частково правобережної частини Ужгорода.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/07/16, 09:21


№ 26 (849) ОЛЕКСАНДР БІЛАК: «ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ І СПІВПРАЦЯ ІЗ ЗАКОРДОННИМИ ПАРТНЕРАМИ ДУЖЕ ПОТРІБНІ НАШОМУ МІСТУ»

З попереднього номера «Ужгород» почав цикл інтерв’ю з посадовцями Ужгородської міської ради щодо здобутків і напрацювань упродовж першого півріччя 2016-го. Сьогоднішня розмова – із заступником міського голови з гуманітарних питань Олександром Білаком.

– Олександре Павловичу, на вас покладені обов’язки з координування гуманітарної сфери життєдіяльності міста. Як можете оцінити поточний стан справ?

– Один із напрямків, які координую, – охорона здоров’я, тобто медичні заклади міста: Ужгородська ЦМКЛ, дитяча лікарня, пологовий будинок, центр первинної медико-соціальної допомоги і міська поліклініка. Звичайно, це одна з найскладніших сфер у місті, бо брак фінансування в усі роки погіршив якість надання медичних послуг.

Дуже багато питань довелося вирішувати також із мешканцями районів, які лікуються в міських закладах. Звісно ж, це призводить до великих витрат із місцевого бюджету і, таким чином, самі ужгородці мають значно менше можливостей щодо медичної допомоги. Ми напрацювали низку рішень і запровадимо їх від 1 серпня: неужгородців лікуватимуть у міських медичних закладах лише за наявності поліса страхування чи за умови укладення іншими районами міжбюджетних трансфертів із містом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/07/16, 09:20


№ 26 (849) ЄВГЕН ПРОЗОР: «ТІ ЯКОСТІ, ЩО ПРИТАМАННІ ХОРОШОМУ СПОРТСМЕНУ, ПОТРІБНІ Й ПОЛІТИКОВІ – ЦІЛЕСПРЯМОВАНІСТЬ, БАЖАННЯ ПЕРЕМОГТИ, НАСТРОЄНІСТЬ НА ВАЖКУ Й НАПОЛЕГЛИВУ ПРАЦЮ»

Прозор Євген Ігорович народився 13 квітня 1969 року в Ужгороді. Після завершення навчання у ЗОШ № 8 була служба в армії, згодом працював автослюсарем в Ужгородському АТП. Нині ж пан Євген відомий як багаторазовий переможець чемпіонату області з пауерліфтингу, бронзовий призер Кубку України зі сумо, майстер спорту міжнародного класу зі сумо, меценат, депутат Ужгородської міської ради.

– Євгене Ігоровичу, попри професійний інтерес до спорту ви вирішили стати і політиком. З якою метою?

– Шлях у політику – це логічний крок після громадської діяльності, яку активно веду вже не один рік. Тривалий час утримую дитячо-юнацький спортивний клуб в Ужгороді та є його очільником спільно з іншими тренерами. У ньому спортсмени мають змогу тренуватися з хортингу, боксу, кікбоксингу, армреслінгу. 12 років тому я ініціював створення дитячої футбольної команди «Проспект», а 2008 року відкрив безплатний спортзал для мешканців мікрорайону, що включає в себе вулиці Сечені, Заньковецької та більшу частину проспекту Свободи. Тому радий, що в підвалі будинку на проспекті Свободи, 20, куди в дитинстві ходив я сам, збирається молодь, аби провести час із користю для здоров’я. Робота над цими проектами дала мені чітке розуміння того, що у форматі просто громадської діяльності реалізовувати різноманітні ідеї непросто, особливо – якщо йдеться про фізичне виховання. Для цього потрібно вже бути принаймні політиком, який має інші можливості ініціювати різні програми й домагатися їхньої реалізації. А ті якості, що притаманні хорошому спортсмену, потрібні й політикові – цілеспрямованість, бажання перемогти, настроєність на важку й наполегливу працю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/07/16, 09:19


№ 26 (849) Карпатський Вавилон у період Чехословаччини. Через передруки видань тих часів популяризують Ужгородське товариство словаків і клуб ім. Т. Г. Масарика

«Овіяний легендами Ужгород розкинувся на берегах річки Уж. Понад десять століть прошуміло над цим дивним містом і кануло в Лету. Що – легенди, що – правда? Карпатський Вавилон… Це місто завжди було населене багатьма народами…» – І. Ольбрахт (із книжки «Подорож пам’ятними місцями єврейської історії»).

Про наше місто написано багато – хто би сперечався! І на шпальтах газети «Ужгород» часто знаходиться місце для розповідей з життя міста над Ужем упродовж віків – у ті епохи, коли воно підносилося до висот історичної творчості, і тоді, коли страждало під ярмом тоталітарного правління. Історія духовних звершень Ужгорода присутня і в антикварних виданнях, написаних багатьма мовами, зокрема близькими нам чеською та словацькою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  19/07/16, 09:17


№ 26 (849) «Наша мета – допомога в реабілітації людей з особливими потребами»

Закарпатський обласний осередок Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату на чолі з Олександром Лизанцем проводить активну діяльність у напрямку допомоги людям з обмеженими фізичними можливостями. Щоб реалізувати якомога більшу кількість проектів, федерація намагається співпрацювати з багатьма закордонними партнерами.

Щороку члени місцевої організації інвалідів-опорників виїждають для оздоровлення до Словаччини, відвідують відпочинкові зони та пам’ятки цієї країни. Як каже голова обласного осередку, все робиться для того, аби члени товариства розширювали свій кругозір і мали позитивні емоції.

«Наші колеги, друзі зі Словацької асоціації інвалідів кожного року запрошують нас на озеро Шираву, ось і днями ми будемо туди їхати. Як правило, збираємося у складі близько двадцяти осіб віком від 15 до 26 років. Для молоді це ще одна нагода змінити обстановку непростого життя, цікаво провести дні, оздоровитись. Також часто на запрошення їздимо до Міхаловце, де відбуваються фестивалі, всілякі заходи для людей з особливими потребами, – зазначає Олександр Лизанець. – Ми вдячні Генконсулу Словацької Республіки в Ужгороді Янці Буріановій за безплатне виготовлення віз. Вона також допомогла нам знайти словацьких партнерів, з якими ми уклали угоду про співпрацю. Окрім нас, за кордон мають можливість виїжджати ще й члени місцевих об’єднань слабозрячих і глухих».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  19/07/16, 09:16
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS