Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 04/07/16№ 24 (847) Неужгородців лікуватимуть у нас лише за наявності поліса страхування чи за умови укладення іншими районами міжбюджетних трансфертів з містом

Чергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Богдана Андріїва провели цього тижня у міській раді. У порядку денному – ряд важливих для життєдіяльності міста питань.

До роботи виконкому долучилися депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимир Маркович, головний лікар обласного онкодиспансеру Андрій Русин, головні лікарі міських медичних закладів, начальник управління патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві Юрій Марценишин.

Тривала дискусія на засіданні виникла при обговоренні питання про ситуацію з фінансуванням системи охорони здоров’я.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  04/07/16, 10:17


№ 24 (847) Юні ужгородці – чемпіони України з водного поло

Команду «Динамо Ужгород» – дітей, які стали чемпіонами України з водного поло, цього четверга вітали у сесійній залі Ужгородської міської ради. Всі учасники змагань, а це 12-річні хлопчики, отримають звання кандидатів у майстри спорту.

Міський голова Богдан Андріїв подякував дітям, що своїм чемпіонством зробили чималий внесок у славу Ужгорода і Закарпаття, відзначив допомогу батьків, котрі теж самовіддано підтримують розвиток спорту в місті, виховують у дітей звичку до здорового способу життя.

Як наголосив голова Федерації водних видів спорту Закарпаття Роберт Левицький, це перша перемога такого високого рівня в історії водного поло нашого краю, що почалася ще в далекому 1951 році. На його переконання, без постійної підтримки обласної влади і керівництва Ужгорода таких високих результатів не було б.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  04/07/16, 10:15


№ 24 (847) У місті – в розпалі ремонти: доріг, тротуарів, внутрішньоквартальних територій

Лише цими днями роботи виконуються на 9 внутрішньоквартальних територіях, укладають бруківку на тротуарах на вулицях Другетів і Чорновола, наближаються до завершення капітальні ремонти вулиць Садової та Радіщева, триває капремонт Стародоманинської вулиці.

Крім того, на вулиці Другетів проводиться ямковий ремонт дорожнього покриття, який мають завершити не пізніше ніж 1 серпня. Аналогічні роботи виконують і на вулиці Шахтарів. Розпочали підготовку до капітального ремонту вулиць Глінки та Сидоряка.

Загалом на цей рік виділено 5,5 млн. гривень на ямковий ремонт доріг і понад 40 мільйонів – на капітальний ремонт вулиць Ужгорода.

Міський голова Богдан Андріїв, який побував на більшості з перерахованих об’єктів і спілкувався з виконавцями робіт, наголосив, що роботи повинні бути виконані професійно – якщо до якості будуть претензії, підрядна організація власним коштом виправлятиме недоліки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  04/07/16, 10:14


№ 24 (847) Додаткові пішохідні переходи, обмежувачі руху та облаштування світлофорів – засідала транспортна комісія міськради

Між вулицями Можайського і Минайською мають облаштувати пішохідний перехід. Таке рішення, на пропозицію ГУ Національної поліції Закарпаття, ухвалили днями на засіданні комісії з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту Ужгородської міськради.

Пішохідний перехід планується і біля будинку № 77 на вулиці Заньковецької. Роботи має організувати департамент міського господарства після капітального ремонту вулиці. Буде пішохідний перехід і на перетині Собранецької – Шевченка – Кавказької. Департамент вивчить питання щодо доцільності облаштування додаткових переходів на вул. Генерала Свободи. Перенесення одного з пішохідних переходів на вул. Собранецькій в інше місце визнали недоцільним, так само, як і облаштування пішохідного переходу на цій вулиці біля будинку 173а.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  04/07/16, 10:13


№ 24 (847) «Закон єдиний для всіх, і його слід виконувати – як громадянинові, так і службовцеві»

Нещодавно у діяльності юридичного відділу Ужгородської міської ради відбулися зміни: 10 березня на сесії було ліквідовано два юридичні відділи – міськради і департаменту міського господарства. Натомість утворено управління правового забезпечення. Про те, що змінилося в роботі юристів міськради, розмовляємо з начальницею управління Оленою Жулінською.

– Олено Андріївно, які основні обов’язки покладені на ваше управління?

– Нашими основними завданнями є представлення інтересів міської ради та її структурних підрозділів у судах України, перевірка на відповідність законодавству проектів рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, їх візування, а також організація правової роботи тощо. Функції юристів важливі для існування ради як такої. І дуже важливою є довіра до цього органу.

– Розкажіть детальніше про роботу, яку виконують працівники управління, про штатний розклад.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  04/07/16, 10:12


№ 24 (847) Юрій Мандич: «За невеликий проміжок часу нам вдалося змінити ставлення мешканців до свого мікрорайону – Радванка із депресивного району на очах змінюється на краще»

Юрій Васильович Мандич народився 23 червня 1972 року в Ужгороді. Навчався в Ужгородській ЗОШ І–ІІІ ст. № 7, потім – у ПТУ № 20, яке закінчив 1990 року, здобувши диплом за професією «офіціант-продавець». Тепер є студентом ВНЗ «Східноєвропейський слов’янський університет». Від серпня 2012 року обіймає посаду директора комунального підприємства «Житлово-ремонтний експлуатаційний район № 4». Депутат Ужгородської міської ради двох скликань.

– Юрію Васильовичу, якими були результати вашої депутатської діяльності минулого скликання?

– З моменту обрання мене депутатом у 2010 році я взяв участь у понад 100 пленарних засіданнях Ужгородської міської ради, на яких було обговорено й ухвалено понад 1700 рішень. Як представник територіальної громади у виконкомі опікувався округом, до котрого належали вулиці Анкудінова, Коцюбинського, Ужанська, Стефаника, Гранітна, Дружня, Нова, Глінки, Сидоряка, Чайковського, Львівська, Богатирська, Козацька, Радванська, Донська, Прикордонна.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  04/07/16, 10:10


№ 24 (847) Шлях «кочівного» Закарпаття у ХХ ст. був дуже насиченим. Відзначаємо 71-у річницю перебування області у складі України

Після розпаду Австро-Угорської імперії наприкінці жовтня 1918 р. Закарпаття ввійшло до складу Угорщини. У березні наступного року в Угорщині був установлений комуністичний режим, у тому числі майже на всій території нашого краю. Однак за чотири місяці в Угорщині утвердилась диктатура Горті, а ще за місяць Закарпаття за Сен-Жерменським договором опинилося у складі Чехословаччини.

Згодом наш край проходить ще один етап – перетворюється із завойованої території на автономну, з правом мати свій крайовий Сойм.

Важливим досягненням закарпатців стало створення у 1939 році власної держави – Карпатської України, зі столицею в Хусті. Але її громадяни не встигли насолодитися смаком самостійності і незалежності – гортистська Угорщина, за підтримки Третього Рейху, в березні 1939-го розпочала війну проти Карпатської України. Незважаючи на героїчний опір, Карпатська Україна була окупована угорськими військами і в липні 1939 року анексована Угорщиною.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  04/07/16, 10:09


№ 24 (847) Співпраця між школами Дармштадта й Ужгорода: визначено пріоритети і напрямки розвитку зв’язків та обміну учнями й учителями

Міжнародне співробітництво є ефективним напрямом європейської інтеграції та важливим чинником розвитку освіти. З огляду на те, що під час навчання в учнів формуються погляди, цінності, способи сприйняття й інтерпретації світу, така співпраця є запорукою успішної роботи школи. Тому ідея налагодження співпраці між школами Дармштадта й Ужгорода виникла не випадково.

Дармштадт – місто, що славиться високим рівнем викладання природничих і технічних наук. Тут містяться Європейський центр управління космічними польотами і низка інститутів – технічний, природничий, інститут дослідження важких іонів, у якому було синтезовано ряд нових хімічних елементів (один з них, до речі, дістав назву дармштадтій – атомний номер 110). Саме тому Дармштадт має статус міста наук, це навіть відображено на міській печатці. Зі 170 тисяч мешканців міста 40 тисяч є студентами, тобто кожен четвертий.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Новини)  -  04/07/16, 10:09


№ 24 (847) Ужгородська делегація взяла участь у святкуванні Дня Ческої Ліпи

Минулими вихідними побратим Ужгорода Ческа Ліпа (Чехія), з яким нас пов’язує 16-річна дружба, відзначав День міста. За усталеною традицією учасниками святкування стали посланці міст-побратимів: польського Болеславця, німецької Мітвайди, словацького Бардейова й українського Ужгорода.

Наше місто у святкових заходах представляли заступник міського голови Олександр Білак, керуюча справами виконкому Олена Макара і начальниця відділу міжнародних ґрантових програм та інновацій Вікторія Тарахонич. Під час урочистого відкриття Дня міста Олександр Білак передав вітання мешканцям Ческої Ліпи від ужгородської громади та міського голови Богдана Андріїва і висловив сподівання на зустріч у нашому місті.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  04/07/16, 10:07
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS