Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2016№ 27 (850) МІСЬКИЙ ГОЛОВА ПРОВІВ ЗУСТРІЧ ІЗ МЕШКАНЦЯМИ «НОВОГО РАЙОНУ» – усі звернення будуть опрацьовані, жодне не залишиться нерозглянутим

Що найбільше турбує людей і які проблеми потребують якнайшвидшого розв’язання, а також на що владі потрібно ще більше звертати увагу – говорили з міським головою Богданом Андріївим ужгородці.

Зустріч відбулась у «Новому районі» – наразі з мешканцями вулиць Легоцького, 38–54 і Тлехаса, 76/74. Охочих безпосередньо поспілкуватися з керівником міста і поділитися наболілими питаннями було багато: депутати Ужгородської міської ради Володимир Білонка і Віталій Готра попередньо сповістили мешканців цих будинків про зустріч, розклеївши оголошення. Однак прийшли й ужгородці з інших вулиць – розповісти про те, що їх турбує, і почути думку з цього приводу міського голови.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/16, 09:47


№ 27 (850) УЖГОРОД ОТРИМАВ ПОНАД 16,5 МІЛЬЙОНІВ СУБВЕНЦІЇ З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ. Обласному центру виділили найвагомішу суму зі спрямованої на Закарпаття

Уряд розподілив 1,8 млрд. гривень на розвиток місцевих громад. Про це йдеться у Постанові Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 395. Закарпатській області виділено 34 мільйони 701 тисячу гривень, із них Ужгород отримає 16,5 млн. грн.

Кошти спрямують на капітальний ремонт вул. Закарпатської – 2,7 млн. гривень, капітальний ремонт вул. Собранецької (від вул. Підгірної до вул. Митної) – 3 млн. гривень, капітальний ремонт фасадів (заміна вікон) класичної гімназії на вул. 8-го Березня, 44 – 3 млн. 814,9 тис. грн., капітальний ремонт терапевтичного відділення Ужгородської центральної міської клінічної лікарні – 1 млн. 983,2 тис. грн., реконструкцію водогону Д-325 на вул. Можайського від вул. Минайської до вул. 8-го Березня – 1 млн. 381,5 тис. грн., реконструкцію пожежної насосної станції з РЧВ2 х 1000 куб. м у мікрорайоні «Сторожниця» – 2 млн. 328,8 тис. грн., реконструкцію каналізаційного колектора на вул. Андрія Палая (колишня Тельмана) – 1 млн. 316 тис. грн. Усі об’єкти, на які виділені гроші з держбюджету, – соціально значущі для нашого міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  26/07/16, 09:46


№ 27 (850) ОРГАНІЗАЦІЮ МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ обговорили міський голова Ужгорода і представники Фонду Конрада Аденауера в Угорщині й Україні

У вересні на Закарпатті буде проведено міжнародну конференцію на тему «Інтеграція релігійних та етнічних меншин у Східній Європі». Захід триватиме 2 дні: розпочне роботу 13 вересня в Ужгороді і продовжить наступного дня в Мукачеві.

Цього тижня відбулася зустріч міського голови Ужгорода Богдана Андріїва і представників Фонду Конрада Аденауера в Угорщині й Україні – Морітца Юнґінґера, Франка Шпенґлера, Даніеля Ґрьознера, Володимира Лейзле, Олени Дей та Юлії Скок, які приїхали до обласного центру Закарпаття з ознайомчим візитом.

Гості розповіли, що участь у конференції братимуть представники місцевих національних меншин (німці – переважна частина, угорці, словаки і румуни), будуть присутні представники українського уряду й парламенту, а також експерти з Німеччини. Конференція, вважають гості з Німеччини, дозволить ще більше наблизити Україну до Євросоюзу, до європейських цінностей, адже і Ужгород, і Мукачево, і загалом Закарпатська область, яка є багатонаціональною, – це хороший приклад толерантного співіснування представників різних національностей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  26/07/16, 09:46


№ 27 (850) ЧЕСЬКІ ГОСТІ ВІДЗНАЧИЛИ ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ В МІСТІ. Ужгород із робочим візитом відвідала делегація нашого побратима Їглави

Керівництво чеського міста-побратима Ужгорода – Їглави – цими днями перебувало на Закарпатті з робочим візитом. У середу міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його перший заступник Іштван Цап, керуюча справами Олена Макара і начальник відділу міжнародних грантових програм та інновацій Вікторія Тарахонич зустрілися з мером Їглави Рудольфом Хлоупеком, його першим заступником Яромиром Каліною і членом ради міста Мартіном Гіскі.

Обговорили, порівнюючи, організацію роботи систем водопостачання та водовідведення в Ужгороді й у Їглаві, досвід роздільного збору сміття, функціонування та фінансування дошкільних закладів, підходи до облаштування міської інфраструктури з залученням підприємців, розширення функцій і послуг, які переходять до місцевих органів влади від центральних міністерств і відомств.

Чеські гості відзначили позитивні зміни в місті за минулі кілька місяців, особливо ремонти доріг, викладення бруківкою тротуарів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/16, 09:45


№ 27 (850) ІШТВАН ЦАП: «МІСЬКА ВЛАДА НАРЕШТІ НАМАГАЄТЬСЯ БУТИ БІЛЬШ ВІДКРИТОЮ, ПРОЗОРОЮ І ЗРОЗУМІЛОЮ ДЛЯ МІСТЯН»

Продовжуємо цикл інтерв’ю з посадовцями Ужгородської міської ради щодо здобутків і напрацювань у першому півріччі 2016 року. Нинішня розмова – з першим заступником міського голови Іштваном Цапом.

– Іштване Юліусовичу, ваша посада зобов’язує координувати роботу низки структурних підрозділів міської ради. Як відомо, за ці півроку відбулися певні зміни в роботі деяких відділів і управлінь. Наскільки вони справляються з покладеними на них обов’язками?

– У рамках так званої децентралізації нам передали цілий ряд повноважень, для виконання яких було необхідно терміново створювати структурні підрозділи, котрі би ці функції й узяли на себе. Маються на увазі відділи з реєстрації місця проживання, реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У дуже обмеженому часовому дедлайні нам довелось юридично створити ці структури, наповнити їх фахівцями, безперебійно виконувати їхні функції на відповідному рівні. На мій погляд, ми з цим архіважливим і складним завданням справилися. Тобто містяни не відчули переходу повноважень від міграційної служби, юстиції до міської ради, це відбулось безболісно, безперебійно. Однозначно – не все ідеально на даному етапі, але в принципі, як структурно, так і фахово ми із завданням справилися. Крім того, додаткове навантаження витримав і ЦНАП.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/16, 09:42


№ 27 (850) У 90% УЖГОРОДСЬКИХ ЛІФТІВ ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ТЕРМІН ЕКСПЛУАТАЦІЇ – необхідна їх заміна або капремонт

Ліфтове господарство в Ужгороді складається з майже півтисячі витягів, які обслуговують два підприємства. Одне з них – КП «Ужгородліфт». Про стан справ у цьому комунальному підприємстві розмовляємо з його директором Сергієм Сорокою.

– Пане Сергію, розкажіть про роботу вашого підприємства. Скільки взагалі ліфтів міста ви обслуговуєте?

– «Ужгородліфт» виконує технічне обслуговування, ремонт ужгородських витягів, за потреби – капітальний або їх заміну. У нас 38 працівників: семеро – в апараті управління і 31 робітник. На сьогодні ми обслуговуємо близько 300 ліфтів, хоч загалом в Ужгороді їх є десь півтисячі. Решту ліфтів обслуговує одне приватне підприємство, яке функціонує в місті.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/16, 09:41


№ 27 (850) ВОЛОДИМИР БІЛОНКА: «ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО ДОСЯГТИ РЕЗУЛЬТАТУ МОЖНА ЛИШЕ ЗАВДЯКИ ЛЮДСЬКИМ ВІДНОСИНАМ»

Володимир Іванович Білонка народився 30 липня 1985 року в Ужгороді. Навчався у ЗОШ № 19, а з 2002 року і до сьогодні є працівником цієї школи. Спочатку здобув диплом в Ужгородському національному університеті за спеціальністю «Облік та аудит» (освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр»), а 2014 року вступив на факультет суспільних наук за напрямом «Державна служба». Вже 14 років активно працює у сфері відпочинку, розваг та івенту, а з 2005 року є приватним підприємцем – забезпечує музичне обслуговування різноманітних заходів.

– Володимире, насамперед поговорімо про те, чому ви пішли в політику.

– Мені подобається громадська робота, яку я веду чи не з дитинства. Уже 26 років живу в «Новому районі», і стосовно нього мене бентежить багато невирішених питань, зокрема благоустрій в усіх його аспектах. Саме цей район є найбільш густонаселеним у місті, але в ньому роботи з покращення інфраструктури, комунальних мереж, прибудинкових територій тощо проводилися досить пасивно.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/16, 09:40


№ 27 (850) ВІД ПЕНЗЛІВ – ДО КАРТИН. Будинок-музей розкриває всі таємниці митця

Меморіальний будинок-музей народного художника України Андрія Коцки міститься в затишному куточку Ужгорода, на вулиці Вінничній, 20.

Обвита дівочим виноградом будівля 30-их років стала храмом творчості художника. Роботи Андрія Коцки, учня знаменитого митця Адальберта Ерделі, демонструвались у Чехословаччині, Угорщині, на Кубі, в Німеччині, Мексиці, Китаї та інших країнах світу. Про неабияку суспільну значущість його творів свідчить їх представлення в музеях не лише України, а й за кордоном. Роботи нашого видатного краянина можна побачити в галереях сучасного мистецтва Падуї та Риму, в Калькутті, Торонто…

Заснування свого часу меморіального будинку-музею народного художника України Андрія Коцки збагатило не лише Закарпаття, а й усю країну ще однією визначною та важливою пам’яткою культури.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/07/16, 09:39


№ 27 (850) НАСТАВ ЧАС ДЛЯ УВІЧНЕННЯ ПАМ’ЯТІ РОШКОВИЧІВ. Будинок, що терміново потребує порятунку

Йдеться про один зі своєрідних будинків, збудованих у сецесійному стилі наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Міститься він на старовинній ужгородській вулиці, згадуваній в описі 1691 р.

Це колишня Замкова вулиця, яка веде до Ужгородського замку. Після того, як у ХVІІІ ст. мукачівський греко-католицьким єпископ Андрій Бачинський створив Капітулу (дорадчий орган), Замкову вулицю було перейменовано на Капітульну.

Будинок № 14 на цій вулиці має історичну, архітектурну і церковну цінність, але на цей час перебуває в досить непривабливому стані, хоча щодня повз нього проходять сотні туристів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  26/07/16, 09:36


№ 26 (849) МІСЦЕВІ ПОДАТКИ НА НАСТУПНИЙ РІК, ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ І ЗАГАЛОМ МАЙЖЕ ПІВСОТНІ РІШЕНЬ УХВАЛИЛИ НА СЕСІЇ МІСЬКРАДИ

Із п’яти десятків запланованих проектів рішень цьоготижневого сесійного засідання депутати підтримали абсолютну більшість.

Перед засіданням міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зачитав подяку від ректора УжНУ Володимира Смоланки за організацію практики для студентів вишу і вручив грамоти від ректора керуючій справами міськвиконкому Олені Макарі, керівнику оргвідділу Олександрові Пуглику і депутатові Миколі Сюську.

Першими розглянули питання про надання матеріальної допомоги десятьом ужгородцям. Гроші отримають люди у важкому матеріальному становищі й ті, хто потребує лікування. Усі 32 присутні на сесії депутати підтримали ці рішення, але, як і на минулому засіданні, внесли обмеження на суми – 2 тисячі гривень.

Без дискусій підтримали і внесення змін до одного з попередніх сесійних рішень – збільшили суму видатків на житлово-комунальні послуги (електроенергія, газ, водопостачання та водовідведення, квартплата, вивезення твердих побутових відходів) почесним громадянам Ужгорода і делегатам І з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України та членам їхніх сімей – зі 170 тисяч до 300 тисяч.

Додаткові кошти виділили також на програму матеріально-технічного забезпечення військових частин. У березні цього року для придбання майна, спорядження, оптичних приладів, інструментів для військовослужбовців і перевезення в зону АТО передбачили 200 тисяч гривень, а тепер додали ще стільки ж, тобто загалом 400 тисяч.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/07/16, 10:08
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS