Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Червень 2016№ 23 (846) Ужгород провів в останню путь героя – полеглого на Донбасі захисника України Василя Варгу

19-го червня Ужгород сколихнула трагічна звістка – у зоні АТО, поблизу Донецька, загинув 31-річний Василь Варга. Закарпатський боєць 53-ої окремої механізованої бригади, виконуючи бойові завдання з захисту територіальної цілісності та суверенітету України, поліг внаслідок мінометного обстрілу бойовиками.

У середу родичі, бойові побратими, волонтери, прості містяни зустріли тіло полеглого земляка, доправлене з Донбасу спецмашиною волонтерів місії «Чорний тюльпан», на в’їзді в Ужгород.

Прощання і панахида відбулися 23 червня пополудні у приміщенні облмуздрамтеатру. Сюди прийшли чимало ужгородців, в. о. міського голови Ужгорода, перший заступник Іштван Цап, заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік, військовики, бойові побратими. Потім труну з тілом військовики на руках пронесли центром міста. Василя Варгу поховали, як і інших загиблих у зоні АТО ужгородців, на Пагорбі Слави на Кальварії. На честь Героя пролунав військовий салют.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  29/06/16, 10:32


№ 23 (846) Влада Ужгорода готова сприяти у реалізації пропозицій Василя Вірастюка і його колег – побудувати в місті клуб силових видів спорту

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зустрівся з володарем титулів «Найсильніша людина України» та «Найсильніша людина світу» Василем Вірастюком і президентом Федерації стронгмену України, чемпіоном і рекордсменом світу Сергієм Конюшком.

Відомі спортсмени мають бажання збудувати в Ужгороді спортклуб і презентували Богданові Андріїву комплексну пропозицію щодо спортивних клубів в обласних центрах.

Вартість такого проекту – орієнтовно 300 тисяч доларів, є інвестор, готовий надати фінансування. За планами, це двоповерхова будівля, на першому поверсі – тренажерний зал, де можна тренуватися з різних силових видів спорту, зокрема стронгмену, пауерліфтингу, важкої атлетики. На другому поверсі – роздягалки, кардіозал, фітнесзал. Заплановано при спортклубі збудувати також майданчик із трибунами, доріжками для проведення змагань і соціальний майданчик для ужгородців. Від міської влади потрібно сприяння: виділення земельної ділянки – 25-30 соток та підведення туди комунікацій. Проект матиме і соціальну складову: вдень, коли зали не надто зайняті, тренери проводитимуть тренування для всіх охочих. Ужгород потрапив до списку міст, де вивчають питання будівництва такого клубу, як одне з міст зі сильним осередком Федерації стронгмену.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/06/16, 10:31


№ 23 (846) Майбутнім юристам розповіли про особливості роботи депутатів і виконкому

Днями відбулася зустріч керуючої справами виконкому Ужгородської міської ради Олени Макари і депутата міської ради Миколи Сюська зі студентами II курсу Природничо-гуманітарного коледжу ДВНЗ «УжНУ» напряму «Правознавство».

Такі зустрічі проводяться вже не вперше, і спрямовані вони на те, щоб ознайомити студентів з особливостями роботи Ужгородської міськради, залучити їх до активної участі у громадському житті міста.

Микола Сюсько розповів студентам про роботу депутатів, їхні права, можливості та обов’язки перед громадянами, детально зупинився на розгляді таких понять, як депутатський запит, депутатське звернення, на особливостях формування депутатських фракцій та груп. Він запропонував студентам спробувати себе в ролі помічників депутатів міськради. Робота помічників відбувається на громадських засадах, проте, як наголосив депутат, вона стала б цінним досвідом для майбутніх юристів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/06/16, 10:30


№ 23 (846) Переговори про Стратегію розвитку Закарпаття і сусідньої області Угорщини проведено в міській раді Ужгорода

Напрацювання Стратегії двох регіонів України й Угорщини – Закарпатської і Саболч-Сатмар-Березької областей відбулося на початку тижня під час тривалої тристоронньої зустрічі в рамках новоствореного Європейського об’єднання територіального співробітництва Тиса (ЄОТС ТИСА).

Документ включатиме спільні транскордонні проекти, які реалізовуватимуться на Закарпатті й у Саболч-Сатмар-Березькій області Угорщини за технічної та фінансової допомоги Європейського Союзу. Уже в другому півріччі цього року Стратегію презентуватимуть у столиці ЄС Брюсселі, і від того, наскільки значущими й актуальними будуть напрацювання обох сторін, залежить фінансування.

На зустрічі були присутні Генеральний директор Центральноєвропейської служби з допомоги у транскордонних ініціативах (CESCI) Дюла Очкаї, перший заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та його перший заступник Іштван Цап, голова Спостережної комісії ЄОТС ТИСА Володимир Чубірко і заступник директора ЄОТС ТИСА, радник голови Закарпатської облради Юдіта Євчак.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  29/06/16, 10:29


№ 23 (846) Віктор Щадей: «Головне моє завдання – допомогти людям самоорганізуватись». Депутат Ужгородської міської ради поділився своїми думками стосовно ОСББ і їх розвитку в нашому місті

«За останні півроку в Ужгороді різко зросла кількість новостворених об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. За цими показниками ми ввійшли до п’ятірки лідерів України. Причина проста: минулого року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає, що з 1 липня багатоповерхові будинки будуть передані приватним управляючим компаніям – тим же ЖРЕРам, просто під іншою назвою, – розповідає на початку нашої розмови Віктор Щадей. – Через це багато мешканців зацікавились ОСББ як порятунком від кабали ЖРЕРів. Ми з однодумцями вирішили започаткувати «Центр допомоги ОСББ», щоб максимально підтримати активних мешканців, котрі вирішили від’єднатися від ЖРЕРу і створити ОСББ у своєму будинку».

– Яка конкретніша мета започаткування «Центру допомоги ОСББ»?

– Мета наша проста – надати всю необхідну організаційну, юридичну, методичну допомогу, провести роз’яснювальну роботу, відповісти на всі питання, які цікавлять жителів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/06/16, 10:27


№ 23 (846) З облаштуванням нового кладовища впораємося. Угоду з підприємством щодо індивідуального догляду могили уклала тільки одна людина…

Нині місць вічного спокою – кладовищ в Ужгороді нараховується десять, але діє тільки одне, та й те – в режимі захоронення на останньому секторі. Міська влада тримає під постійним контролем як стан територій цвинтарів, так і питання можливості виділення землі для нового місця поховань. Теперішньою ситуацією стосовно цього ми поцікавились у директора «Комбінату комунальних підприємств» Анатолія Сухолова.

– Пане Анатолію, підприємство, яким ви керуєте, має досить незвичну назву. Поясніть, що належить до ваших функцій.

– Основним нашим завданням є утримання кладовищ і надання ритуальних послуг. КП «Комбінат комунальних підприємств» створене Ужгородською міською радою, а безпосередньо ми підпорядковуємося департаменту міського господарства. За штатним розкладом у нас працює 30 осіб: я як керівник, оформлювач документів, бухгалтер, економіст, головний механік, п’ятеро копачів могил, четверо носіїв катафалка, двоє водіїв, художник, робітники цвинтаря.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/06/16, 10:25


№ 23 (846) Відбувся чемпіонат області з класичного пауерліфтингу

Минулими вихідними в Ужгородському спортивному клубі «Проспект» проводився обласний чемпіонат із класичного пауерліфтингу серед чоловіків і жінок, у якому атлети змагалися без застосування спеціального екіпірування. 55-ох спортсменів зі семи регіонів Закарпаття привітали перший заступник міського голови Ужгорода Іштван Цап, начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді міської ради Євген Бобров, депутат міськради Євген Прозор.

У змаганнях представниць прекрасної статі знаковим стало повернення на поміст після восьмирічної перерви, пов’язаної з народженням двох дітей, майстра спорту України міжнародного класу з Ужгорода Габріелли Мателешко, котра зі сумою триборства 250 кг, що трохи менша за майстрівський норматив, упевнено перемогла у ваговій категорії до 47 кг. Габріелла, яка була найлегшою учасницею змагань, стала також абсолютною чемпіонкою області серед спортсменок усіх вагових категорій. У вазі до 57 кг перше місце зі сумою 230 кг посіла дебютантка змагань Єва Уйварі з обласного центру, а з-поміж спортсменок, не важчих за 72 кг, перемогла 17-річна Мар’яна Мучичка з Мукачівського району.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  29/06/16, 10:24


№ 23 (846) Ужгородець здобув перемогу на Кубку світу WPA з пауерліфтингу

Минулого тижня міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і його перший заступник Іштван Цап зустрілися з закарпатським пауерліфтером, чемпіоном Західної України з жиму штанги лежачи Отто Балогом, який нещодавно здобув перемогу на Кубку світу WPA з пауерліфтингу. Змагання проходили в Луцьку від 9-го по 12 червня.

Незважаючи на вади опорно-рухового апарату, спортсмен досяг значних успіхів у силовому виді спорту, брав участь у відкритому Кубку Угорщини, Чемпіонаті України і Чемпіонаті Західної України. А під час Кубку світу в Луцьку серед найсильніших пауерліфтерів планети у вправі з жиму штанги лежачи Федедерації WPA категорії до 67,5 кг серед любителів 32-річний Отто Балог виявився найкращим.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  29/06/16, 10:22


№ 23 (846) «Ми стали сильнішими завдяки Вікторії!». Ужгородська сім’я звертається по допомогу на лікування дворічної донечки

Кілька місяців тому до всіх небайдужих людей по допомогу для лікування дворічної доньки, в тому числі через газету «Ужгород», звертались батьки маленької ужгородки Вікторії. На той час сім’я дуже сподівалася, що, незважаючи на невдалу попередню операцію, наступна в Будапешті стане вирішальною для подальшого життя їхньої дитини. Але, на превеликий жаль, батьки знову змушені просити допомоги.

Було важко і страшно, але до всього з часом звикаєш

У дворічної ужгородки Вікторії від народження відсутній стравохід (атрезія стравоходу). Ще на 30 місяці вагітності Наталії Зубко лікарі винесли вирок: ваша дитина народиться з вадою. Хоч і залишались надії, що діагноз може не справдитися, все-таки дитинка народилася без стравоходу. Вже на другий день життя дівчинки в обласній дитячій лікарні в Мукачеві була проведена перша операція.

«Ми пробули в реанімації півтора місяця, згодом нас перевели в хірургію, – згадує мама Наталія. – Поки ми були там, я вчилася, як правильно годувати і доглядати маленьку. Через три тижні нас відпустили додому. Разом з чоловіком годували її через шприц, бо у Вікторії вставлена трубочка (гастростома) на животику і зроблена «дірочка» на шийці (езофагостома) для відведення слини. Систематично їздили на медичні огляди до Мукачева в лікарню, замінювали трубочку. Було важко і страшно, але до всього з часом звикаєш».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/06/16, 10:21


№ 23 (846) Боротьба за чисте повітря Ужгорода

Моніторинг забруднення атмосферного повітря в Ужгороді проводить Лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря Закарпатського Гідрометцентру. Окрім того, одиничні проби для перевірки відбирає санепідемслужба Закарпаття – у всіх районних центрах і в Ужгороді, але цих даних замало, щоб мати достовірну картину якості атмосферного повітря, адже їх важко вважати регулярними.

Лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря Закарпатського гідрометцентру має у своєму розпорядженні два пости спостереження, за допомогою яких проби беруться щодня. Один пост розміщений на проспекті Свободи, біля 16-поверхівки, другий – на вул. Сергія Мартина, навпроти видавництва «Закарпаття». У цих постах спостереження відбирають проби чотири рази на день: о 13:00, 19:00, 1:00 і 7:00.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  29/06/16, 10:20
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS