Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 19/04/16Заява міського голови Ужгорода Богдана Андріїва

Висловлюю глибоке обурення намаганнями, наразі, на жаль, невідомих осіб, дестабілізувати ситуацію в нашому місті, зірвати вирішення важливих для життєдіяльності і розвитку Ужгорода питань.

Три повідомлення про небезпеку в будівлі міської ради тільки упродовж кількох годин одного дня – такі «розваги» вже виходять за межі будь-якого здорового глузду.

Понад дві сотні працівників виконавчого комітету і структурних підрозділів відривають від роботи, депутати міської ради не мають змоги працювати. Величезні суми з бюджету, який наповнює своєю працею громада міста, йдуть на виклики, перевірки фахівцями різних служб. Можливо, допомога працівників поліції, пожежників, лікарів «швидкої допомоги», які більш ніж півдня змушені були чергувати біля будівлі міськради, у цей час була вкрай необхідна іншим людям.

Слід покласти край провокаціям, які через безкарність стають надто частими. Адже, крім зриву роботи сотень фахівців, це ще й відлякує потенційних туристів, гостей міста. Сподіваюся, правоохоронні органи докладуть усіх зусиль, щоб знайти і покарати зловмисників.

Наше місто було, є і залишається мирним, спокійним. Ні з політичних, ні з будь-яких інших мотивів нікому не дозволимо поставити це під сумнів!

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/04/16, 09:24


№ 14 (837) Ужгородська історія про японську вишню

В Ужгороді розпочався «Сакура-Фест» – фестиваль цьогоріч проводиться від 15-го до 30 квітня. Організатори запланували насичену програму, яка тішить своєю різноманітністю. Але звідки ж до нас прийшли «винуватці свята», коли і де вони були вперше посаджені в місті? На ці й на деякі інші запитання ми намагалися знайти для вас відповідь.

Масово сакури почали «заселяти» Ужгород ще з 1925 року

Перші саджанці з’явилися в мікрорайоні Галагов, що розкинувся вздовж правої набережної Ужа. Район почали забудовували ще у 20-і роки минулого століття. Чеський квартал є унікальним в Ужгороді, вважається певним еталоном конструктивізму. Незайвим буде сказати, що в Чехословаччині питаннями благоустрою міста опікувалися на високому рівні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  19/04/16, 09:23


№ 14 (837) Цьоготижневу сесію «заміновували» тричі! Незважаючи на це, частину питань депутатам вдалося розглянути

Згідно з розпорядженням міського голови, 14 квітня о 10 годині у великій залі міськвиконкому мала розпочати свою роботу ІI сесія Ужгородської міської ради VІІ скликання. Але перед початком сесії надійшло повідомлення про замінування міської ради. Працівників міської ради було одразу евакуйовано, на місці працювали фахівці ДСНС, медики.

Згодом, коли замінування не підтвердилось, у залі зареєструвалися 34 депутати.

Першому заступникові керівника Ужгородської міської прокуратури на сесії після його звіту про роботу правоохоронців у 2015 році депутати і присутні на сесії поставили численні запитання. Зокрема: що роблять для викриття тих, хто повідомляє про «замінування» будівель офіційних органів, у тому числі й міської ради; для викриття гвалтівників 13-річної дівчинки, виконавців інших резонансних злочинів?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/04/16, 09:22


№ 14 (837) Майже чотири десятки звернень громадян розглянуто під час прийому міського голови

Ужгородці побачили, що в місті беруться до численних ремонтів, тому на цьоготижневий особистий прийом до міського голови Богдана Андріїва прийшло чимало громадян клопотати і про свій двір чи будинок.

Було майже сорок звернень, але з одного питання приходило й до десятка осіб. Наприклад, мешканці будинку на вулиці Шопена прийшли разом із дітьми – люди налякані, бо в їхньому будинку пішли тріщини; наприкінці минулого тижня представники ДСНС установили спеціальні «маячки», щоб з’ясувати критичність процесів.

Багато було прохань допомогти перекрити дах, який протікає, прийшло навіть подружжя стареньких, котрі мешкають у приватному будинку на вулиці Лучкая, чоловік – ветеран, інвалід війни, йому йде вже 92 рік. Скаржилися, що кілька разів намагалися розв’язати проблему за власні заощадження, але знаходилися негідники, які тільки брали гроші, а роботи виконували абияк. Міський голова пообіцяв, що знайдуть можливість вирішити питання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/04/16, 09:18


№ 14 (837) В Ужгороді планують створювати соціальні підприємства для працевлашування ромів

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв провів чергову зустріч із представниками ромської меншини для координації співпраці з розв’язання проблем цієї громади, яка проживає в Ужгороді. Зокрема, вчора розмова була з віце-президентом благодійного фонду «Чіріклі» Земфірою Кондур, головою благодійного фонду «Благо» Елеонорою Кулчар, головою коаліції ромських неурядових організацій «Стратегія 2020» Володимиром Кондуром і депутатом міськради Юрієм Мандичем.

Гості подякували Богданові Андріїву за створення сектору (без права проживання) у складі міського територіального центру соціального обслуговування, де можна отримати реєстрацію проживання, в тому числі й ромам.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/04/16, 09:17


№ 14 (837) Доцільність встановлення дорожніх знаків, автобусних зупинок, обмежувачів руху вирішували на транспортній комісії

Понад три десятки питань розглянули на засіданні комісії з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту. Крім членів комісії, в обговоренні взяли участь депутати Ужгородської міської ради, кілька громадян, які зверталися щодо розв’язання важливих для них проблем.

Зокрема, йшлося про встановлення дорожнього знака «Зупинка на вимогу» біля вулиці Золотистої. Ужгородка, яка клопотала про це, розповіла, що на цій та сусідній вулицях уже чимало мешканців, є і вірники, які йдуть до монастиря.

Однак фахівці пояснили, що такий знак віднедавна скасовано, тому встановити його неможливо; до того ж, від такої зупинки за напрямком руху автобуса від центру міста до корпусів УжНУ, наприклад, школярам доведеться переходити дуже широку вулицю Університетську в аварійно небезпечному місці. А зупинка автобусів в обох напрямках руху є неподалік – біля міської лікарні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/04/16, 09:16


№ 14 (837) На Пагорбі Слави розпочали підготовку до відзначення Дня перемоги. А місця, де за кошти міського бюджету висаджують квіти, будуть прискіпливіше патрулювати

В Ужгороді почалася підготовка до відзначення 8-го і 9 травня – Дня перемоги у ІІ світовій війні та Дня пам’яті і примирення. Комісія Ужгородської міськради у складі начальника управління житлово-комунального господарства, в. о. директора департаменту міського господарства, в. о. начальника управління містобудування та архітектури, директора КП УККП на тижні провела обстеження території і визначила пріоритетні завдання.

Зокрема, планується провести ремонт кам’яних сходів, пофарбувати металеву та дерев’яну огорожі, опори ліхтарів і танки, стелу Вічного вогню. Алеї підсиплють мармуровою крихтою, обріжуть кущі живоплоту, посадять квіти, оновлять написи на пам’ятниках.

Комісія також вважає за доцільне збільшення фінансування на роботи з капітального ремонту меморіального комплексу з урахуванням планів облаштувати на Кальварії алею Небесної Сотні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/04/16, 09:15
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS