Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 11/04/16№ 13 (834) Відкриття велосипедного центру в Ужгороді – знакова подія для велолюбителів, для популяризації здорового способу життя

6-го квітня Вікторові Станку – представнику громадської ініціативи «Night Ride», яка перемогла в конкурсі на найкращу концепцiю функцiонування велоцентру, – офіційно вручили ключі від приміщення.

Спеціально на цей урочистий захід приїхала делегація з польського міста Кросно: заступник мера Кросно Броніслав Баран, директор департаменту розвитку Міранда Троянівська, її заступник Марцин Кустрон, спеціаліст з іноземних зв’язків Даніел Бієсчад. Як відомо, саме завдяки спільному європейському грантовому проекту і вдалося побудувати велоцентри – у Кросно й Ужгороді.

Міський голова Богдан Андріїв подякував польським друзям за співпрацю, підтримку і наголосив, що Ужгород дуже цінує дружні стосунки з Кросно та й усім польським народом. Богдан Андріїв висловив сподівання на подальше співробітництво і запевнив, що міська влада, зі свого боку, докладатиме для цього всіх зусиль. Відкриття велосипедного центру в Ужгороді він назвав без перебільшення знаковою подією для велолюбителів, для популяризації здорового способу життя серед молоді.

Як зазначив у вітальному слові заступник мера Кросно Броніслав Баран, він теж дуже радий, що проект вдалося реалізувати, що громади Ужгорода і Кросно мають тепер такі чудові велоцентри, тож для молоді спорт стане доступнішим.

Гостей надзвичайно вразило виконання гімну їхньої країни польською мовою – його заспівали школярі Ужгородської ЗОШ № 5, при якій діє суботня польська школа. Її вихованці дуже серйозно підготувалися до приїзду поважних гостей і презентували святкову програму польською мовою.

В урочистостях також узяли участь перший заступник міського голови Іштван Цап, начальник управління культури, молоді і спорту міської ради Євген Бобров, керівник вiддiлу зовнiшньоекономiчних зв’язкiв, iнвестицiй та туризму міськради Ольга Травіна, начальник управління освіти Ужгородської міськради Оксана Бабунич, директор ЗОШ № 5 Петро Кіндюх. Після офіційної частини заходу відбулося освячення велоцентру.

Велоцентр діє при ЗОШ № 5, його оснащено всім необхідним для повноцінного функціонування – офісною і комп’ютерною технікою, є 20 велосипедів, 10 наметів та 10 карематів.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  11/04/16, 10:04


№ 13 (834) «Такі стосунки слід цінувати і розвивати»

Дармштадт був першим містом, яке відвідала офіційна делегація Ужгорода після здобуття Україною незалежності

Про активізацію співпраці з містом-побратимом Дармштадтом говорили у вівторок міський голова Богдан Андріїв і меценат, друг танцювального колективу Ужгородського центру культури та дозвілля «Писанка» Пітер Гоос.

Гість із Німеччини приїхав до обласного центру Закарпаття, аби привітати колектив «Писанки», з яким його поєднує давня дружба і тісна співпраця, з 25-річним творчим ювілеєм. На зустрічі була присутня теперішня очільниця танцювального гурту Оксана Хижун. Пітер Гоос у нашому місті бував не менш як півсотні разів, дуже любить Ужгород, захоплюється людьми, що тут живуть.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  11/04/16, 10:02


№ 13 (834) Ужгород презентували на Європейському конгресі місцевого самоврядування

5-6 квітня делегація від Ужгорода у складі заступника міського голови Олександра Білака, секретаря міської ради Андріани Сушко, керуючого справами виконкому Олени Макари і начальника відділу міжнародних грантових програм та інновацій міської ради Вікторії Тарахонич брала участь у ІІ Європейському конгресі місцевого самоврядування у Кракові (Польща).

Близько 850 учасників з України, Польщі, Литви, Грузії, Італії, Франції, Словаччини, Німеччини, Швеції, Румунії, Бельгії, Сербії, Великобританії, Іспанії, Чехії, Молдови, Данії, Росії, Хорватії, Швейцарії, Білорусі, Угорщини, Ірландії, Норвегії, Латвії обговорювали актуальні проблеми місцевого самоврядування.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  11/04/16, 10:01


№ 13 (834) Годинники із проспекту Свободи проходять ремонт і профілактику

Цього тижня в Ужгороді зняли для проведення ремонту годинники, що були на проспекті Свободи.

Ці італійські хронометри з’явилися в місті у 2008 році. Точність їхніх показів часу забезпечує синхронізація через сигнал GPRS, із яким взаємодіють годинникові пристрої всієї Європи.

Однак уже тривалий час годинники на проспекті не працювали – обстеження, яке провели працівники підприємства «Закарпателектробуд», засвідчило, що вичерпали свій ресурс розміщені в них спеціальні батареї, котрі рухають механізми.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  11/04/16, 10:00


№ 13 (834) Забудова біля Замкових сходів: потрібно задіяти всі механізми, щоб зупинити порушення!

Вчора комісія спеціалістів з управління містобудування та архітектури, відділу муніципальної поліції, міської ради, архітектурно-будівельної інспекції під головуванням в. о. міського голови Ужгорода Іштвана Цапа безпосередньо на місці вивчала ситуацію із забудовою біля історико-архітектурної родзинки міста – Замкових сходів.

Уже кілька років приватний власник, який має будинок і земельну ділянку біля більш ніж столітніх сходів, що ведуть від вулиці Підградської до Ужгородського замку та кафедрального греко-католицького собору, проводить облаштування своєї території. Чимало скарг і нарікань сусідів та мешканців міста було на те, що чоловік вибирає з двору каміння і глину, складає їх на сходах, на Підградській висипає гори піску. А тепер уже довбає камінь зі скелі Замкової гори, будує будинок, і сусіди хвилюються, що схил не витримає, станеться зсув. Особливо небезпечно це ще й тому, що напроти новобудови – старовинний мур Замкової гори, який, схоже, тримається «на чесному слові».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  11/04/16, 09:59


№ 13 (834) В Ужгороді радикальніше боротимуться з вуличною торгівлею – конфісковуватимуть товар

Рішення, яке дасть можливість не тільки штрафувати вуличних продавців, що торгують у невстановлених місцях, а й конфісковувати товар, розглянуть на засіданні члени виконкому Ужгородської міськради.

Днями відбулася робоча нарада щодо практичних механізмів і дій, які будуть застосовувати, аби змусити продавців виконувати визначені в місті правила торгівлі.

Як наголосив заступник міського голови Олександр Габор, на жаль, рейди працівників муніципальної поліції спільно з патрульною поліцією міста дають нетривалі результати: щойно посадовці покидають територію, котру облюбували собі продавці, – на тротуарах і бордюрах знову з’являються ящики з крамом. Тому планується створити робочу групу, до складу якої увійдуть представники муніципальної поліції, департаменту міського господарства, за бажанням – депутати міської ради, представники управління ветеринарної медицини, міськрайонного управління ГУ Держсанепідемслужби, поліції. Група буде працювати дуже мобільно, виходити на місця несанкціонованої торгівлі і не просто складати протоколи про адміністративне порушення, як це було досі, а конфісковувати товар. Залучатимуть також усіх охочих представників ЗМІ – протидія незаконній торгівлі широко висвітлюватиметься на сайтах, у газетах, на телебаченні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  11/04/16, 09:57


№ 13 (834) Віталій Готра: «Політика – це таке діло, де треба менше говорити, а більше робити»

Віталій Вікторович Готра – депутат Ужгородської міської ради цієї каденції. Народився в 1990-му в Ужгороді, закінчив ЗОШ № 19, після чого вступив до Ужгородського національного університету на географічний факультет. По закінченні вишу продовжив здобувати освіту за напрямком «екологія».

– Віталію, чому і з якою метою вирішили стати депутатом?

– Приблизно п’ять років до того, як отримав мандат, був помічником депутата минулого скликання і вже тоді ознайомився зі специфікою цієї роботи. А взагалі, спостерігаючи за життям в Ужгороді, вирішив, що повинен щось для нього робити, тобто не сидіти й чекати, а йти і конкретно змінювати щось у нашому місті.

– Що з обіцяного виборцям уже втілили в життя?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  11/04/16, 09:56


№ 13 (834) У трьох школах та угорській гімназії Ужгорода планують добудувати ще два поверхи

Можливість такого розв’язання проблеми з переповненням шкіл наразі вивчають спеціалісти. Тож про плани на 2016 рік управління капітального будівництва Ужгородської міської ради розмовляємо з його начальником Адамом Юрком.

– Пане Адаме, розкажіть, чим опікується управління капітального будівництва.

– Основним завданням нашого управління є реалізація стратегії Ужгородської міської ради в галузі будівництва, реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів об’єктів комунальної власності міста – об’єктів охорони здоров’я, культури, освіти й інших, крім житла та об’єктів благоустрою, які належать до компетенції департаменту міського господарства.

– Що передбачає саме поняття «капітальне будівництво»?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  11/04/16, 09:55


№ 13 (834) Дитячі гуртки: необхідність чи данина моді?

Школа забирає в дитини масу часу та енергії, адже крім класних уроків є ще виконання домашніх завдань, а часто й додаткові навантаження. Але ж дитині необхідний час і на прогулянки, спілкування, здорове харчування. Як усе встигнути і не зазнати стресу? Про це – у розповіді приватного дитячого психолога.

Усі ми були дітьми…

Сучасні батьки дедалі більше приділяють увагу тому, як діти проводять позашкільний час. Сім’ї з добрим достатком намагаються запропонувати своїх нащадкам цікаве й нерідко дороге захоплення. Ще в минулому столітті у дітей все було зовсім не так: вони багато часу проводили з сусідськими дітьми надворі, дівчатка тихо гралися ляльками, хлопчаки влаштовували свої забави – одним словом, з погляду сучасних дорослих «безглуздо» витрачали вільний час. Тепер ситуація разюче змінилася – фікс-ідеєю для батьків стало інвестування в особистість та успішність їхньої дитини.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  11/04/16, 09:53


№ 13 (834) Основоположник футбольної школи на Закарпатті

Газета «Український футбол» провела титанічну роботу щодо підготовки символічних списків «20 найкращих гравців, тренерів, воротарів, захисників, півзахисників, форвардів за всю історію українського футболу». До двадцятки найкращих голкіперів України під № 4 (№ 1 – Євген Рудаков, № 2 – Олександр Шовковський і № 3 – Олег Макаров) ввійшов брамкар ужгородського СК «Русь», ФК «Славія» Прага та збірної Чехословаччини – наш земляк Олекса Бокшай, якому 27 березня цього року виповнилося би 105 років.

Про нього футбольна газета України, зокрема, писала:

«Іще в середині 1930-их О. Бокшай прославився на весь континент, захищаючи кольори ужгородського СК «Русь», який перемагав у чемпіонаті Словаччини. Восени 1937-го прийняв запрошення великої празької «Славії»: йшов туди бути дублером Франтішека Планічки – топового кіпера планети того десятиліття, проте вже через рік, унаслідок травми останнього, став основним. Мав цілком іншу манеру дій: Бокшай був високий, покладався радше на витримку та прорахування ігрової ситуації, натомість маленький Франта брав насамперед феноменальною реакцією. Піком перебування закарпатця в Чехії виявився тріумф на Кубку Мітропи (1938 рік) – найпрестижнішому на той час клубному турнірові Старого Світу. Потому чотири рази вигравав «золото» першості Богемії, тричі здобував Чашу. Закінчив виступати сезоном-1944, коли в рядовому матчі отримав розрив нирки».

Словом, Закарпаття славиться не лише хорошими польовими гравцями, а й воротарями. Один із них – уродженець Ужгородщини Олекса Бокшай, котрого вболівальники прозвали «гумійовим воротарем». І на це в них були вагомі передумови, бо їхній улюбленець грав настільки пластично – навіть ловив такі м’ячі, про які кажуть, що «не беруться».

Останнім часом багато говорилось і писалося про закарпатську футбольну школу. Так, рідна Срібна Земля, окрім усього (згадаймо, приміром, нашу школу художників, виноградарів, кукурудзоводів, лісівників тощо), щедра на футбольні таланти. Такі «зірки», як доктор Г. Калочаї, змс СРСР М. Михалина, Й. Беца, Й. Сабо, В. Турянчик, С. Решко, В. Рац, І. Яремчук, мсмк Ф. Медвідь і В. Пасулька, мс СРСР М. Коман, Т. Попович, Е. Юст, С. Варга, І. Диковець, Г. Лавер та багато інших були окрасою не тільки багатьох клубних команд (у 50-их роках, наприклад, тільки в київському «Динамо» грало відразу 9 закарпатців, а були такі календарні матчі чемпіонату СРСР, коли на зелений газон у складі команд-суперниць вибігало 7-8 закарпатців), а й достойно репрезентували вітчизняний футбол на міжнародній арені. Серед них був і наш земляк О. Бокшай.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  11/04/16, 09:52
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS