Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Квітень 2016№ 15 (838) Депутати Ужгородської міськради продуктивно провели сесію завдяки вжитим заходам безпеки

Низку важливих питань життєдіяльності міста підтримали ужгородські депутати на цьоготижневому засіданні. На відміну від минулого четверга, коли тричі надходили повідомлення про замінування будівлі, тепер депутатам вдалося опрацювати весь порядок денний. Міський голова Богдан Андріїв подякував правоохоронцям за те, що забезпечили можливість нормальної сесійної роботи.

Почали роботу з питання, розгляд якого не завершили минулого разу, – з програми приватизації. За це рішення голосували окремо по кожному пункту і 24-ма голосами підтримали його з критичними зауваженнями.

Проголосували і за проект про зміни та доповнення до порядку встановлення вивісок в Ужгороді. Розглянули понад десяток рішень, які стосуються земельних питань, зокрема про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердження таких проектів, надання дозволів на складання технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і дозволів на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок. Розглянули і проекти рішень про поновлення договорів оренди земельних ділянок юридичним, фізичним особам та фізичним особам – підприємцям, припинення дії договорів оренди землі тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  26/04/16, 11:01


№ 15 (838) З торгівлею в недозволених місцях почали боротися вилученням товарів

Цього вівторка відбувся перший спільний рейд робочої групи на виконання ухваленого минулого тижня рішення виконкому Ужгородської міськради щодо протидії несанкціонованій вуличній торгівлі.

Як уже повідомлялося, основна новація – за торгівлю у невстановлених місцях не лише будуть змушувати продавців її припинити, не тільки складатимуть протоколи про адмінпорушення, за котрими доведеться сплатити штраф, а конфісковуватимуть товар.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/04/16, 11:00


№ 15 (838) Розвантаження історичного центру – міська влада запропонувала фахівцям-ентузіастам подати своє бачення

Робоча група працівників міської ради Ужгорода, представників Національної поліції, перевізників і комунального підприємства «КШЕП» оглянула центр міста для вирішення, як же організувати транспортний рух на площі Корятовича – вулиці Фединця.

Уже не перший рік ставиться питання про розвантаження історичного центру, але змінити ситуацію досі так і не взялися. Напрацьовані численні схеми зміни спрямування транспортних потоків, проте всі вони мають і слабкі сторони. А головна мета – щоб було менше транспорту, легше було роз’їжджатися.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/04/16, 10:58


№ 15 (838) До Великодня лавиці в центральній частині міста оновлять. А ще Ужгород і далі заквітчують

Лавиці в центрі міста мають відремонтувати і пофарбувати. Таке доручення під час комунальної наради отримав директор КП «Комбінат комунальних послуг» Анатолій Сухолов.

За його словами, минулого тижня робітники комунального підприємства косили траву на вулицях Тимірязєва і Котляревського, а тепер на «Кальварії» фарбують огорожу кладовища.

Працівники підприємства «Закарпателектробуд» на початку тижня наводили лад на вулиці Собранецькій, де впав металевий стовп, збитий у вихідні водієм на «Шевроле». Замість пошкодженої опори встановлять нову.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/04/16, 10:57


№ 15 (838) Ужгородці повинні підтримувати чистоту, яку забезпечує житлово-комунальне господарство міста

Одним із найпотужніших механізмів життєдіяльності міста є департамент міського господарства Ужгородської міськради. Прибирання міста, ремонт доріг, благоустрій територій і ще величезний перелік робіт перебуває на контролі цієї структури. З усім, що кожного дня робиться для міста, є змога ознайомитися через інформаційні повідомлення. Сьогоднішня ж наша розмова з в. о. директора департаменту міського господарства Оксаною Пайдою – про основні, подекуди непрості питання ЖКГ Ужгорода і, звісно, про плани на поточний рік.

– Пані Оксано, коротко розкажіть про структуру департаменту…

– У верхівці департаменту міського господарства – директор, заступник директора – начальник управління майном і заступник директора – начальник управління житлово-комунального господарства. До управління майном належать відділи управління комунальною власністю та земельними ресурсами і обліку, розподілу та приватизації житла; до управління житлово-комунального господарства – відділ благоустрою і відділ експлуатації житлового фонду та інженерних мереж. Далі, відповідно, йдуть відділ бухгалтерського обліку, відділ закупівель і регулювання економічної діяльності, відділ документообігу та контролю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/04/16, 10:57


№ 15 (838) Іван Росада: «Проблеми міста, як і особисті, треба розв’язувати в команді»

Іван Михайлович Росада народився 2 липня 1988 року в селі Колочаві Міжгірського району. У 2010 році закінчив хімічний факультет Ужгородського національного університету, а 2015-го здобув другу вищу освіту на факультеті міжнародних економічних відносин. Від 2011 року працює в УжНУ інженером з пожежної безпеки. У 2015-му став членом ініціативної групи Об’єднання «Самопоміч» в місті Ужгороді.

– Чому вирішили піти в місцеві депутати? Як збираєтесь будувати свою депутатську діяльність у найближчому майбутньому?

– Свого часу українські реалії почали спонукати мене до роздумів, з’явилося розуміння того, що саме молодь повинна змінювати країну. А починати слід зі самого себе, саме ми мусимо брати на себе відповідальність за створення достойних умов життя в рідному місті. І зміни, на мою думку, повинні починатися не згори, а знизу. Можливо, у молодих бракує життєвого досвіду, але в нас існує чітке усвідомлення, що тільки ми відповідальні за власне майбутнє і майбутнє своїх дітей. Тому я вирішив, що час починати рухатися вперед. Заручившись підтримкою виборців, узяв на себе відповідальність стати міським депутатом. Свою діяльність у раді будуватиму за тим самим принципом, за яким будую і власне життя: проблеми міста, як і особисті проблеми, треба розв’язувати в команді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/04/16, 10:55


№ 15 (838) Активізуймо співпрацю з містом-побратимом! Німецьку мову в Ужгороді вивчають понад 4 тисячі учнів

Місто Ужгород і німецьке місто Дарм-штадт – побратими від 1992 року. Між ними вже склалися добрі традиції і теплі стосунки, зокрема у сфері культури, спорту. Нині влада нашого міста намагається не лише не втратити давньої приязні, а й розширити напрямки співпраці, зокрема в галузі освіти.

За інформацією управління освіти, станом на сьогодні в сімох школах (№№ 2, 6, 7, 12, 15, НВК «Гармонія», БПЛ «Лідер») і двох гімназіях міста (лінгвістичній та класичній) німецьку мову вивчають понад 4 тисячі учнів. Упродовж багатьох років у закладах налагоджено співпрацю з Гете-інститутом, проводяться олімпіади з німецької мови, успішно працює Мала академія наук. У 2015 році для учнів 5–7 класів працювали літні мовні школи. Однак самого навчання часто буває недостатньо, та й класно-урочна система при вивченні іноземної мови – не єдиний ефективний шлях. Жива мова, безпосереднє спілкування дали би змогу досягти набагато кращих результатів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/04/16, 10:54


№ 15 (838) «Радіація не завдає болю – вона дає знати про себе пізніше»

У вівторок, 26 квітня, минає 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи, що сколихнула весь світ, – аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції в м. Прип’яті на Київщині. Багато з тих, хто прийняв на себе перший удар ядерної стихії, на жаль, уже відійшли у вічність, але поруч з нами живуть люди, які доклали чималих зусиль, аби мінімізувати наслідки аварії. Одним із них є учасник ліквідації аварії на ЧАЕС 1-ої категорії 79-річний ужгородець Іван Тупиця.

Іван Антонович родом з Виноградівського району, села Сасова, працював головним інженером ВАТ «Закарпаттягазбуд». На момент, коли сталася аварія в Чорнобилі, вже мав двох дітей і навіть онука. А за рік йому довелось їхати за робочим направленням до «мертвої зони» для проведення газифікації прилеглих населених пунктів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/04/16, 10:53


№ 15 (838) У батьків загиблих – горе, розпач і нерозуміння, чому вбили їхніх синів. Іноземні студенти Ужгорода почали непокоїтися за своє життя

Криваві події, що сталися в обласному центрі майже два тижні тому, мали важкі наслідки: смерть двох студентів з Індії та поранення ще одного їхнього співвітчизника. За скоєння такого злочину грозить довічне ув’язнення.

Як відомо, вночі 10 квітня на вулиці Щедріна, в будинку, орендованому студентами-іноземцями, було виявлено мертвими з численними ножовими пораненнями двох громадян Індії, віком 23 і 24 роки, студентів 3-го і 4 курсу медичного факультету УжНУ; третій, 25-річний індієць, вижив – хлопця у важкому стані доправили в реанімацію і прооперували.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  26/04/16, 10:48


Заява міського голови Ужгорода Богдана Андріїва