Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Березень 2016№ 11 (834) Під час комплексної реконструкції історичного центру міста роботи вестимуть знизу догори

У вівторок відбулася чергова нарада керівництва міської ради Ужгорода, департаменту міського господарства щодо проведення комплексної реконструкції історичного центру міста.

Як уже повідомлялося, планують провести капітальні ремонти – заміну комунікацій, мощення, а відтак оновлення фасадів і дахів будинків на вулицях Волошина, Корзо і площі Театральній.

Роботи виконуватимуть, так би мовити, знизу догори, тобто спочатку замінять комунікації, а вони насамперед у землі, далі – мощення і потім візьмуться до фасадів і покрівель. Тому звернулися до чотирьох служб, на балансі яких перебувають мережі: «Закарпаттяобленерго», «Закарпатгазу», «Укртелекому» і міського «Водоканалу», – щоб вони терміново надали технічні завдання, які мережі де саме пролягають та що потрібно замінити.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/03/16, 10:57


№ 11 (834) Міський голова вкотре наголосив перевізникам на необхідності чітко виконувати свої зобов’язання!

За скаргою ужгородки Марії Свиди, яка звернулася з тим, що водій автобуса № 22 вимагав гроші за проїзд у її сина-школяра і брутально поводився, вчора у міській раді відбулася зустріч із перевізниками.

Під час зустрічі міський голова Богдан Андріїв знову наголосив на необхідності неухильного виконання рішення виконкому щодо безкоштовного перевезення школярів.

Як зауважив Богдан Євстафійович, рішення не треба обговорювати – його потрібно виконувати. Міська влада пішла назустріч перевізникам стосовно нормалізації ситуації з компенсацією за пільгові перевезення, тож перевізники мають чітко виконати свої зобов’язання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/03/16, 10:56


№ 11 (834) Відбулося чергове засідання виконкому Ужгородської міської ради

До півтора десятка запланованих питань порядку денного цьоготижневого засідання додатково внесли ще два.

Перше – щодо прийняття в комунальну власність гуртожитку на вулиці Бородіна, 14. Така необхідність виникла тому, що більш ніж десятирічні перипетії навколо гуртожитку завершилися лише цього понеділка – підписанням мирової угоди між мешканцями і підприємством, на балансі якого будівля перебувала. За попередні 3 місяці нова команда міської влади провела величезну роботу, відбулося чимало зустрічей з мешканцями гуртожитку, громадськими активістами для розв’язання цієї надзвичайно нагальної проблеми. Міський голова підкреслив, що йдеться щонайменше про 100 квартир. На жаль, минулими роками ніхто серйозно над цим питанням не працював. Тепер же є можливість уже на найближчому сесійному засіданні ухвалити рішення про взяття будинку на баланс, а відтак передати мешканцям для оформлення права власності.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/03/16, 10:56


№ 11 (834) Японська допомога повністю задовольнить потреби у професійному кухонному обладнаннів більшості ужгородських дитсадочків

У місті 30 дошкільних навчальних закладів надають освітні послуги для понад 5570 дошкільнят. Усіх цих дітей під час перебування в садочку необхідно забезпечувати чотириразовим харчуванням.

Не секрет, що обладнання кухонь усієї мережі ДНЗ морально застаріле (здебільшого 70–80-ті роки), часто виходить з ладу і потребує дорогого ремонту. На жаль, упродовж минулих 25 років для модернізації робочих зон та обладнання кухонь із бюджету міста кошти не виділялися. Питання несправності або відсутності обладнання вирішується, як правило, заміщенням техніки персоналом кухонь або ж придбанням за кошт батьків побутової техніки, яка не спроможна задовольнити потреб закладів у повному обсязі. Водночас витрати на оплату енергоносіїв становлять другу за обсягами (після заробітної платні) статтю витрат закладів. Тому з року в рік на розвиток мережі дошкільних закладів залишалися крихти, тож годі було й мріяти про нове обладнання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  28/03/16, 10:55


№ 11 (834) Ужгородці скоро зможуть подавати міській раді електронні петиції

Створення можливості для мешканців Ужгорода подавати міській владі електронні петиції обговорювалося під час зустрічі в міськраді.

У заході взяли участь керуюча справами Олена Макара, депутат Микола Сюсько, який спільно з активістами ініціював розробку положення про петиції, представник Карпатського агентства прав людини «Вестед» Микола Яцков.

Обговорили технічні моменти порядку роботи з петиціями, дискутували про час, який буде визначено для збору підписів, – зійшлися на пропозиції 20 днів; для розгляду питання про ухвалення рішення пропонувалася мінімальна кількість звернень – 250 підписів.

Планується долучити Ужгород до проекту «Єдина система місцевих електронних петицій», започаткованого міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа». Питання доопрацьовують і згодом розглянуть на сесії міськради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  28/03/16, 10:54


№ 11 (834) Юрій Оксьон: «Я не розділяю Ужгород умовними “номерними” кордонами округів”

Юрій Юрійович Оксьон – депутат Ужгородської міської ради вже вдруге, директор ЖРЕРу № 8. Народився 19 жовтня 1982 року в Києві, з чотирьох років живе в Ужгороді. Навчався у ЗОШ № 19, згодом – на економічному факультеті УжНУ, здобув диплом у 2004 році. Пізніше вирішив здобути ще один фах – юриста. Нині пан Юрій навчається на факультеті післядипломної освіти УжНУ.

– Як свого часу стали депутатом міськради і чому вирішили спробувати свої сили вдруге ?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/03/16, 10:53


№ 11 (834) Ужгородський батальйон Національної гвардії України планують збільшити удвічі, а сума грошового забезпечення вояків-контрактників становить 7 тисяч гривень

Після перейменування торік Внутрішніх військ МВС України в Національну гвардію щороку 26-го березня в нашій країні відзначатиметься День Національної гвардії. У контексті подій, які відбуваються на Сході України, особливої безпеки потребують і інші регіони та міста нашої держави.

В обласному центрі Закарпаття захистом і контролем стабільної життєдіяльності міста опікується Ужгородський батальйон Національної гвардії України, створений у січні 2004 року.

За даними відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, минулого року Ужгородський батальйон Нацгвардії виконав 82 завдання з патрульно-постової служби, до яких залучалося понад 700 осіб особового складу; виконано 3 завдання із забезпечення масових заходів, де залучалося 18 військовослужбовців; бійці гвардії розкрили 5 злочинів, ще 399 розкрито за їхньої участі; затримано за підозрою у скоєнні злочину 51 особу, ще 34 особи – за скоєння адмінправопорушень.

Четвертий стрілецький Ужгородський батальйон дислокується на вул. Айвазовського, 51 і підпорядковується військовій частині 3002 міста Львова, яка перебуває у складі Західного територіального управління Національної гвардії України.

Від грудня 2015 року посаду командира батальйону обіймає майор Олег Конопляник – з ним і розмовляємо про сьогодення батальйону.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/03/16, 10:51


№ 11 (834) Машина, велосипед чи маршрутне таксі? Транспортний експеримент газети «Ужгород»

Більшості автовласників машина життєво необхідна. Переважно це люди, у яких робота пов’язана з автівкою, або ті, хто долає щодня велику відстань. Є ще такі, хто ходить пішки, їздить велосипедом, користується маршрутками або ж послугами таксі.

Отже: машина, ноги, велосипед чи маршрутне таксі? «Ужгород» з’ясовував, як швидше й економніше містянам дістатися з одного найпопулярнішого, так би мовити, ужгородського мікрорайону до іншого.

Для аналізу був обраний маршрут від центру міста – площі Корятовича (пункт А) – до вулиці Чорновола (пункт Б), або ж, умовно кажучи, маршрут № 14. Відомо, що «чотирнадцятка» проїжджає через вул. Собранецьку, пл. Дружби народів, пр. Свободи, вулиці Минайську, Грушевського і Заньковецької.

Найкоротший шлях від пункту А до пункту Б – 5,2 км (через вул. Заньковецької), найдовший – 6,6 км (через вул. Минайську).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/03/16, 10:50


№ 11 (834) Інклюзивна освіта в Ужгороді з кожним роком набирає все більших обертів

Однією з форм навчання дітей з особливими потребами є відносно нова у нас і визнана в багатьох країнах світу інклюзивна форма освіти, яка надає право кожній дитині навчатися в загальноосвітньому закладі за місцем проживання із забезпеченням усіх необхідних для цього умов. В Україні модель інклюзивної освіти почала реалізовуватися переважно з ініціативи громадських організацій. Обласний центр Закарпаття не стоїть осторонь процесу – вже кілька років тут діють інклюзивні класи для дітей з особливими потребами.

Кожна людина, незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, має право на здобуття освіти, якість котрої не відрізняється від якості освіти здорових людей. Цей принцип, відображений у низці міжнародних документів, нормативно-правових і законодавчих актів України, покладений в основу організації інклюзивного навчання дітей з особливими потребами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  28/03/16, 10:48


№ 10 (833) Включення греко-католицького собору до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО відкрило б більше можливостей і для його реставрації, і для збереження, і для розвитку туристичного потенціалу Ужгорода

Один із найкращих архітектурних ансамблів Ужгорода – Хрестовоздвиженський кафедральний греко-католицький собор і резиденція мукачівських єпископів – уже давно став візитівкою міста. Храм належить до найвизначніших архітектурних пам’яток обласного центру Закарпаття.

Включення собору, як цілісного комплексу, до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО дозволило би зберегти для світу видатний зразок історико-архітектурного ансамблю XVII століття і дало би потужний поштовх для туристичного розвитку краю, його популяризації за межами України. Саме про це йшлося 17 березня на спільній прес-конференції Владики Мілана Шашіка й Ужгородського міського голови Богдана Андріїва.

За словами Мілана Шашіка, наразі в переліку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО є дві закарпатські церкви – Святого Михайла в селі Ужку на Великоберезнянщині і церква Вознесіння Господнього, так звана Струківська церква, у селищі Ясіні.

В Ужгороді ж є одна з найстаріших архітектурних пам’яток України загальноєвропейського значення Х–ХІ ст. Горянська ротонда, а в самому центрі міста – кафедральний собор із резиденцією XVII століття. Вони заслуговують на те, щоб бути під охороною міжнародної організації, переконаний Владика.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  21/03/16, 14:17
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS