Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Лютий 2016№ 7 (830) 100 днів міського голови Богдана Андріїва: в Ужгороді започатковано якісні зміни

Звітувати перед громадою про роботу, проведену в перші три місяці з часу призначення на посаду, умовно – за перші 100 днів роботи, стало вже традицією. І хоча зрозуміло, що за 100 днів не можна щось докорінно змінити, вважається, що це перший рубіж у діяльності влади, за яким прийнято судити про її дієздатність.

Відгукнувшись на запрошення журналістів, у передачі «Про головне» на телеканалі «Тиса-1» міський голова Ужгорода Богдан Андріїв розповів про перші кроки на посаді, оприлюднив результати масштабного аудиту міського господарства і плани подальшої роботи. Розмова, що тривала понад годину, вийшла відвертою та щирою.

– Перше запитання: у якому стані Ви отримали місто від попереднього міського голови?

– 100 днів – строк відносний, але стало традицією напередодні такої символічної дати говорити про те, що зроблено за цей період. Знаєте, я не хотів би озвучувати якісь прізвища чи лаяти попередників – це некоректно, на мою думку. Однак місто у плачевному стані, це правда. Наведу лише кілька цифр, бо найперше, що ми зробили, – провели інвентаризацію стану справ. Так-от, у минулому році 14 комунальних підприємств міста напрацювали сумарно на 6,2 мільйона гривень збитків. Рівень зношеності основних міських мереж становить: водопровідних – 49%, каналізаційних – 32%, системи водопостачання (водозабір, фільтраційні станції, насоси) – 62%, системи каналізації (очисні споруди 1975 р. побудови) – 84%, електричні мережі – 60-70%.

Сумарна вартість необхідного капітального ремонту міських доріг, внутрішньоквартальних територій, бюджетних об’єктів, міських мереж становить понад 1,2 мільярда гривень. При цьому дохідна частина міського бюджету у 2016 році – 720 мільйонів гривень. Зрозуміло, що ми не можемо всі доходи міського бюджету витрачати лише на зазначені вище потреби. Проте тільки на капітальні ремонти цьогоріч ми передбачили близько 110 мільйонів гривень.

– Можливо, кивати на попередників і некоректно, як ви кажете. Але, з другого боку – чи не варто переглянути неправомірні рішення, які впливають на життя міста і тепер?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  29/02/16, 13:32


№ 7 (830) Підрядники відновлять власним коштом неякісно відремонтовані в місті вулиці!

Уже з наступного понеділка комісія у складі працівників департаменту міського господарства і представників підрядних організацій, які торік ремонтували вулиці міста, вийде на обстеження стану доріг, де ці ремонти проводилися. Робитимуть це з фотофіксацією всіх недоліків.

Згоди в цьому дійшли під час зустрічі міського голови Богдана Андріїва, заступника міського голови Олександра Габора і в. о. директора департаменту міського господарства Оксани Пайди з керівниками фірм-підрядників.

Як зазначив Богдан Андріїв, є багато зауважень до торішнього ремонту ужгородських вулиць – після нетривалих снігопадів та рясних дощів у багатьох місцях від ремонту не лишилося й сліду, до міської ради надходять численні скарги мешканців. Ситуацію слід виправити в найстисліші терміни – одразу, як тільки дозволять погодні умови.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/02/16, 13:30


№ 7 (830) Дитячій лікарні обласного центру благодійники вручили медичне обладнання

У четвер, 25 лютого, в Ужгородській міській дитячій клінічній лікарні відбулося урочисте вручення придбаної для установи медичної апаратури від представників Пріорату Закарпаття Ордену Госпітальєрів Св. Іоанна Єрусалимського, Лицарів Мальти.

Співпраця між мальтійцями і дитячою лікарнею триває вже не перший рік. За словами головного лікаря міської дитячої лікарні Ігоря Рошка, обласний осередок Пріорату Мальтійського Ордену цікавився, якого обладнання тепер лікарня потребує найбільше.

«Проаналізувавши, яке устаткування у нас виходить із ладу, ми замовили прилад магнітотерапії «Алімп-1», електрокардіографи «Мідас-ЕКІТ» (2 шт.), акумуляторні батареї на УПС APC Smart-3000 (для захисту медичної техніки). Ми дуже вдячні госпітальєрам, адже обладнання стане у пригоді в діагностиці і є дуже потрібним у реанімаційному відділенні», – наголошує керівник медзакладу.

Чотири роки тому дитячій лікарні передали гуманітарну допомогу на суму 90 тис. грн., у минулому році подбали про закупівлю спеціальних сиропів, які використовуються для запобігання грипу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/02/16, 13:29


№ 7 (830) Місце проживання ужгородці незабаром реєструватимуть у міськраді

Від 4 квітня цього року зареєструвати місце проживання чи знятися з обліку ужгородці зможуть безпосередньо в міській раді. Згідно з законодавством функції з надання цих послуг покладено на органи місцевого самоврядування. Крім функцій реєстрації, Ужгородська міська рада здійснюватиме формування і ведення Реєстру територіальної громади, передачу інформації та/або внесення відомостей про реєстрацію і зняття з реєстрації місця проживання / перебування до Єдиного державного демографічного реєстру.

Питання про організацію заходів з передачі функцій реєстрації місця проживання громадян від Ужгородського міського сектору управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області Ужгородській міській раді й обговорили 24 лютого під час зустрічі міського голови Богдана Андріїва і керуючої справами виконкому Олени Макари з начальником Головного управління ДМС України в Закарпатській області Ігорем Михайлишиним, заступником начальника управління Михайлом Раком та завідувачкою Ужгородського міського сектору Магдалиною Бобяк. На зустрічі також були присутні працівники Центру надання адмінпослуг міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  29/02/16, 13:28


№ 7 (830) Міський голова зустрівся з представником Посольства США в Україні

Співробітник політичного відділу Посольства США в Україні Майлс Дадлі перебував у середу в Ужгороді з метою ознайомлення з політичною і безпековою ситуацією.

На його прохання відбулася зустріч із міським головою Богданом Андріївим. У ній взяли також участь заступник міського голови Олександр Білак і начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Вікторія Тарахонич.

Богдан Андріїв розповів, що соціально-політична ситуація в Ужгороді спокійна, міжнаціональних і міжконфесійних конфліктів немає, міська влада турбується про всі соціальні верстви населення. Зокрема, особлива увага приділяється демобілізованим бійцям, їхнім родинам та родинам загиблих в АТО, працюють центри надання психологічної допомоги.

Йшлося і про перспективи розвитку Ужгорода як туристично привабливого міста, зокрема про транспортну складову цього питання, а також про поглиблення співпраці між містами-побратимами Ужгородом та Корвалісом (США).

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  29/02/16, 13:27


№ 7 (830) Визначення розподілу балансо-утримувачів газових мереж: ужгородцям дадуть змогу висловитися

Цього понеділка, під завершення комунальної наради керівництва міста з комунальними службами, до неї долучилися представники ПАТ «Закарпатгаз» – в особі начальника відділу з експлуатації внутрішніх мереж Зіновії Стецьків і юриста.

Предметом розмови з керівниками ЖРЕРів та експлуатаційних організацій стало питання визначення балансоутримувачів газових мереж на кожній окремо взятій прибудинковій території міста.

Як пояснили представники товариства, згідно з Постановою НКРЕ від 30.09.2015 «Про затвердження кодексу розподільчих систем» було ухвалено рішення провести інвентаризацію газових мереж і визначитися з межами розподілу між балансоутримувачами, тобто ЖРЕРами або власниками будівель ОСББ, кооперативів, та оператором газорозподільних мереж, тобто «Закарпатгазом».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/02/16, 13:26


№ 7 (830) В ужгородській багатоповерхівці встановили нові ліфти

Два новенькі ліфти вже найближчими днями запрацюють у багатоповерхівці на Минайській, 29. Перевірити стан техніки перед введенням в експлуатацію в середу приїхали директор турецької фірми-виробника і менеджер з продажу, а також директор західної ліфтової компанії, яка є офіційним представником цього заводу в Україні.

Мешканці будинку понад 6 років чекали на цю подію. В одному під’їзді 49 квартир, проживає багато людей похилого віку, є й сім’ї з дітками, тож проблема була надзвичайно гострою. За словами мешканки будинку і голови ініціативної групи Елеонори Лукечі, найважчим стало переконати сусідів у необхідності долучитися до співфінансування, адже лише таким чином можна було розв’язати багаторічну проблему. Хоча левова частка коштів, а саме 95% вартості, була виділена з міського бюджету. Зате тепер, сподівається пані Елеонора, мешканці будинку бережно ставитимуться до майна. А щоб не забували про це, ініціативна група розробила спеціальну пам’ятку з інформацією, як користуватися ліфтом, та проханням не нищити його, аби він прослужив 25 років. Саме такий термін експлуатації підіймача.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/02/16, 13:25


№ 7 (830) Іван Якубик: «Діти – це наше майбутнє, тому планую насамперед вжити заходів щодо встановлення дитячих майданчиків у місті»

Іван Іванович Якубик народився й виріс в ужгородському мікрорайоні Горяни. Навчався у ЗОШ № 12, після закінчення 8 класу вступив до СПТУ № 5. Уже довгий час веде підприємницьку діяльність, зокрема є власником двох місцевих закладів харчування. Завдяки підтримці мешканців мікрорайонів Горяни і Радванка під час чергових виборів Іван Якубик став депутатом міської ради VII скликання від округу № 15.

– Іване Івановичу, як пройшла адаптація в депутатському корпусі?

– Адаптувався, можна сказати, відразу. З моменту набуття депутатських повноважень виконую доручення виборців, працюю над виконанням своїх депутатських обов’язків, передбачених законом, і над реалізацією передвиборної програми партії «Відродження». Користуючись нагодою, дякую виборцям за підтримку!

– Як плануєте будувати депутатську діяльність у майбутньому?

– Насамперед зауважу, що у своїй діяльності в раді я завжди керуюся чинним законодавством України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламентом роботи міської ради та іншими нормативно-правовими актами, що визначають діяльність депутата міської ради. З великої сукупності проблемних питань та об’єктів, які є очевидними у кризовий період, вважаю за необхідне вибрати пріоритетні напрямки і завдання з максимальною користю для громади. Та треба враховувати, що бюджет міста завжди є обмеженим, що існують й інші мікрорайони, які також потребують фінансових ресурсів для розв’язання проблем благоустрою.

Сподіваюся, навіть переконаний, що разом з однофракційниками й колегами по депутатському корпусу будемо ефективно і оптимально розв’язувати проблеми. Вірю, що нам вдасться втілити в життя задуми щодо покращення благоустрою не тільки мого виборчого округу, а й цілого міста, для комфортного проживання мешканців Ужгорода.

– Чи є вже результати вашої роботи? Що саме вдалося реалізувати, відколи маєте мандат?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/02/16, 13:24


№ 7 (830) Небажані російські видання: скоро в Україні?

Відомо, що успіх розумної нації – в регулярному читанні. Проте з кожним роком у всьому світі спостерігається невтішна динаміка: люди стали купувати менше книжок, значно рідше читати. І Україна не є винятком. Та має значення не так кількість прочитаної літератури, як її змістовність, її вплив на особистість.

Нещодавно в українських ЗМІ з’явилося чимало публікацій стосовно доручення Прем’єр-міністра України розглянути пропозицію про заборону ввезення на митну територію України книжкової продукції, надрукованої в Росії. Йдеться не про заборону російської літератури або мови, а лише про обмеження пропаганди країни-агресора і встановлення справедливих та вигідних правил для українських видавців. У серпні минулого року було складено чорний список книжок 38 російських авторів, реалізація яких в Україні заборонена.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/02/16, 13:23


№ 7 (830) Представники міськради обстежили підвали колишнього ресторану «Скала»

У підвалі, де розміщувався раніше відомий ресторан «Скала», побувала цього тижня комісія у складі представника ДСНС і спеціалістів з питань майна та архітектури Ужгородської міської ради на чолі з заступником міського голови Олександром Габором і в. о. директора департаменту міського господарства Оксаною Пайдою.

Відомий і популярний за радянських часів підземний ресторан «Скала» ще в середині 80-их років був закритий, і тепер приміщення історичної будівлі перебувають не в найкращому стані. Як уже повідомляли ЗМІ, нещодавно, виконуючи ремонтні роботи, вхід до підвалів випадково знайшов власник помешкання над колишнім рестораном. Тож представники робочої групи спустилися донизу через кафе, де є доступ до підвалів, аби на власні очі побачити нинішній стан колишньої «Скали».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/02/16, 13:23
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS