Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Січень 2016№ 2 (825) Соборність України – фундамент нашої державності. В Ужгороді урочисто відзначили знаменне для країни свято

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості й актуальності, потребують осмислення історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить ухвалення 22 січня 1919 року Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем соборності.

Цього дня українці згадують дві фактично рівнозначні за важливістю події української історії: у 1918 році – проголошення незалежності Української Народної Республіки та рівно через рік, 1919 року – об’єднання українських історичних земель у результаті проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР.

Акт злуки – це не випадкова подія, а наслідок і вершина об’єднавчого руху, що тривав на українських землях від середини ХІХ століття. У складних умовах геополітичного розподілу світу, після тривалого перебування у складі різних імперій українці змогли створити єдину національну державу.

Вчора, 22 січня, закарпатці зібралися на площі Народній, аби відзначити День соборності України, а також 70-у річницю створення Закарпатської області у складі Української держави.

В урочистостях взяли участь керівники області й Ужгорода, представники воїнства і духовенства, дипломати, вчені, політичні та культурні діячі, активна громадськість краю. Молодь розгорнула стометровий Прапор України, на знак єднання Заходу і Сходу у складі єдиної соборної України.

На початку святкового зібрання пролунав гімн України у виконанні Закарпатського академічного народного хору. Відтак ужгородський міський голова Богдан Андріїв і секретар міськради Андріана Сушко, разом з іншими посадовцями міста й області, поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/01/16, 14:21


№ 2 (825) Вводиться карантин у навчальних закладах Ужгорода від 25 січня – через зростання захворюваності на ГРВІ

У п’ятницю, відбулося засідання міської протиепідемічної комісії, яка інформувала міського голову Богдана Андріїва про епідеміологічну ситуацію із захворюваністю на гострі респіраторні вірусні інфекції серед населення Ужгорода.

Від 14-го по 21 січня зареєстровано 884 звернення по медичну допомогу з приводу ГРВІ, що в 1,8 разу більше від рівня епідемічного порогу (44,3 на 10 тис. населення).

Найбільше хворих – 601, або 68% від загальної кількості, – діти до 17 років. Це на 22,6% перевищує показники за попередній тиждень. Порівняно з минулим тижнем удвічі зросла й кількість госпіталізованих хворих на ГРВІ – 93 особи, з них 70 дітей до 17 років, що на 79% більше, ніж за другий тиждень січня.

Станом на 21 січня 2016 року: зареєстровано 2 випадки грипу А серед дітей; за даними щоденного моніторингу відвідування загальноосвітніх та навчально-виховних закладів спостерігається динамічне зростання кількості відсутніх дітей, хворих на ГРВІ (останні 3 дні: у школах – із 13,9% до 15,4%; у садочках – із 14% до 15%).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/01/16, 14:19


№ 2 (825) Депутати міськради напрацьовували шляхи розв’язання проблем Водоканалу

Тривалу дискусію про роботу міського Водоканалу провели вчора в рамках Дня депутата в Ужгородській міській раді. На зібранні були присутні також профільний заступник міського голови Олександр Габор, а на всі запитання відповідав директор комунального підприємства Станіслав Карташов.

Зокрема, керівник Водоканалу прозвітував про використання коштів, виділених на підтримку роботи підприємства з міського бюджету минулого року. З його слів, роботи, які проводить Водоканал, дають ефективні результати в кількох площинах: суттєва економія електроенергії, води, коштів і можливість забезпечити місто цілодобовим водопостачанням.

Однак Водоканал має дуже багато проблем. Тариф на водопостачання та водовідведення, який рішенням Нацкомісії підвищили торік навесні для виведення підприємства на беззбитковість, уже неодноразово знівельовано кількома підвищеннями вартості енергоносіїв. Цього року, за прогнозами, підвищувати вартість послуг Водоканалу не планують. Тому потрібно шукати інші можливості, адже доводиться і розв’язувати проблеми, які накопичувалися в попередні роки, і виконувати нинішні аварійні роботи, і передбачати, а відтак упереджувати можливі майбутні негаразди в забезпеченні Ужгорода водою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/01/16, 14:19


№ 2 (825) На ужгородському Йордані освятили воду

19-го січня Ужгород відзначив свято Богоявлення, або ж Хрещення Господнього. Майже чверть століття в незалежній Україні цього дня на берегах річки Ужа відбувається Велике освячення води.

Після святкової Божественної Літургії у кафедральному Свято-Хрестовоздвиженському православному соборі вірники хресною ходою вирушили на єдину у світі Православну набережну. Очолив ходу Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський та Ужгородський. Тисячі людей, прихожан різних храмів Ужгорода заполонили набережну, аби освятити воду. Архієпископ зі священнослужителями звершив чин Великого освячення води і після читання уставних молитов під спів тропаря Богоявленню тричі занурив святий хрест у води Ужа.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/01/16, 14:18


№ 2 (825) Ужгород першим в області розв’язав проблему харчування дітей!

Цього понеділка відбулося позачергове засідання виконкому Ужгородської міської ради, на розгляд якого було подано одне-єдине питання: про Програму харчування дітей у дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах міста на 2016 рік.

Присутніми на засіданні були 6 членів виконкому (один відсутній через хворобу). Після того, як було заслухано начальника управління освіти Ужгородської міської ради Оксану Бабунич, питання поставили на голосування. Його підтримано одноголосно.

Попередньо цю Програму було погоджено в п’ятницю минулого тижня на засіданні депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та оподаткування.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/01/16, 14:16


№ 2 (825) Перевезення пасажирів у обласному центрі проводитимуться на основі нових умов і вимог до якості. Відбувся конкурс із визначення перевізників на міських автобусних маршрутах Ужгорода

Заявки на участь у конкурсі подали п’ять підприємницьких структур, які надали 33 пропозиції на 25 маршрутів. Відповідно до умов конкурсу, упродовж місяця з дня його оголошення в грудні 2015-го працівники відділу транспорту, державних закупівель та зв’язку проводили ретельну перевірку документів і даних від перевізників.

Зокрема, надсилали численні запити до Укртрансінспекції, ДФС, органів Міністерства внутрішніх справ, державних адміністрацій різного рівня. Йшлося насамперед про наявність у перевізників технічної бази, сучасних транспортних засобів, їх пасажировмісність, кількість робочих місць на підприємстві, можливість проводити медогляди водіїв тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/01/16, 14:16


№ 2 (825) Два десятки звернень містян розглянув на прийомі міський голова Ужгорода

Найбільше цього понеділка було питань про отримання земельних ділянок – деякі ужгородці перебувають у черзі ще з початку 90-их років.

Приходив уточнити, як іде розгляд його справи щодо отримання землі, учасник бойових дій в Афганістані. Інший чоловік, учасник АТО, котрий живе в гуртожитку з дружиною і двома дітьми, в кімнаті площею 12 кв. м, цікавився, як отримати ділянку, щоб розмістити на ній батьківську дерев’яну хату, – хотів би, розібравши, перевезти її з села.

Троє мешканців вулиці Володимирської прийшли з’ясувати позицію міськради стосовно прибудинкової території біля їхньої багатоповерхівки – справа вже кілька років у суді, а люди нещодавно утворили ОСББ і хочуть вирішити питання з землею, аби під їхніми вікнами не проводилася забудова.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/01/16, 14:14


№ 2 (825) Золтан Кулін: «Голосуємо на користь громаді, а не партії»

Золтан Золтанович Кулін народився 1 січня 1961 року в Берегові. У 1967 році сім’я переїхала до Ужгорода. Після закінчення Ужгородської ЗОШ № 10 з угорською мовою навчання ім. Габора Дойко (сучасна назва школи) став студентом філологічного факультету Ужгородського університету, де здобув фах викладача угорської мови і літератури. Навчаючись в аспірантурі, вирішив спробувати себе як медійник на місцевому телеканалі, в угорській редакції. Сьогодні Золтан Золтанович є першим заступником виконавчого директора Філії Національної Телекомпанії України «Закарпатська регіональна дирекція». Він депутат Ужгородської міської ради двох скликань.

– Золтане Золтановичу, як ви бачите себе в цьому, другому для вас, скликанні? Можливо, змінилися погляди?

– Правду кажучи, я ніколи не хотів бути політиком, і навіть тепер не вважаю себе асом у цій справі. Але як у 2010 році, так і у 2015-му я погодився висунути свою кандидатуру на прохання керівництва Партії угорців України «КМКС». Мої погляди на депутатську діяльність є незмінними – у міській раді я як представляв інтереси угорської громади міста Ужгорода, так і далі буду це робити. Адже з кожним роком чисельність угорців в Ужгороді зменшується – сьогодні їх приблизно 10% від кількості населення. Звичайно, разом з іншими депутатами я активно працюю і в напрямку розв’язання всіх проблем міста. Я є також заступником комісії з питань освіти, науки й культури, молодіжної політики і спорту, розвитку туризму та міжнародного співробітництва, міжнаціональних і міжконфесійних відносин. Тепер у ній ми розглядаємо питання харчування дітей у школах, забезпечення ліками хворих та інше.

– З якими питаннями до вас звертаються представники угорської громади?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/01/16, 14:12


№ 2 (825) Міська влада тримає на контролі порядок на сміттєвих майданчиках…

У понеділок, 18 січня, відбулася щотижнева нарада керівництва міста з очільниками комунальних служб. Серед іншого було закцентовано на постійній проблемі – неналежному стані контейнерних майданчиків у місті після щоденного вивезення сміття.

Розкиданий довкола контейнерів усілякий непотріб уже не раз був предметом взаємних звинувачень з боку підприємства з вивезення побутового сміття «AVE-Ужгород» і ЖРЕРів та товариств, які обслуговують райони міста. Під час кількох об’їздів міста фіксувалося незадовільне прибирання майданчиків, були претензії до «AVE» щодо неякісного виконання обов’язків. У свою чергу, обурюються і фірми, що облуговують мікрорайони міста, – вимагають, аби працівники підприємства з вивезення сміття сумлінніше ставилися до прибирання контейнерних майданчиків.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/01/16, 14:11


№ 2 (825) Робота з розчищення від снігу доріг, тротуарів та прибудинкових територій триває

З погіршенням погодних умов комунальним службам Ужгорода доводиться прибирати дороги і тротуари від снігу. Найперше техніка працює на центральних і головних магістральних вулицях, основних автобусних маршрутах, далі переміщується в мікрорайони.

На вулицях Ужгорода, крім чотирьох спеціальних комбінованих машин (КДМ), на посипанні протиожеледною сумішшю працювали ще й 4 трактори комунального підприємства «КШЕП». Працівники фірми підвозили мучку в місця для розсипання. Особлива увага приділяється убезпеченню транспортних кругів, підйомів, сходів, тротуарів, автобусних зупинок, територій біля шкіл, лікарень, закладів. Свої території очищають і посипають працівники всіх ЖРЕРів, обслуговуючих підприємств. Також комунальники чистили транспортний міст Масарика, що поруч із готелем «Ужгород».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/01/16, 14:10
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS