Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 28/08/15Шановні вчителі, викладачі, любі учні і студенти, дорогі батьки!

День знань – свято, яке в кожного з нас викликає емоції, адже всі ми були учнями. Цього дня, 1-го вересня, бажаю вам не сумувати за літом, що минуло, а радіти початку нового навчального року, який принесе нові враження та цікаві знахідки.

Учням і студентам бажаю цілеспрямовано крокувати дорогою знань і пам’ятати, що саме від освіти залежить успіх у майбутньому. Нехай будуть з вами допитливість, працелюбність і наполегливість, а також натхнення до творчості й нових відкриттів! Батькам же зичу щодня відчувати гордість за своїх дітей, радіти з їхніх досягнень.

Викладачам, педагогам – усім, хто має високе звання Вчителя, – низько вклоняюся за благородну і таку потрібну працю. Здоров’я й терпеливості вам, упевненості у завтрашньому дні, добробуту й Божої благодаті!

Ужгородський міський голова Віктор Погорелов

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  28/08/15, 15:16


№ 10 (805) Через кілька днів – 1 вересня… В ужгородських школах «потовстішають» класи

Якщо у 2013–14-му навчальному році середня наповнюваність класів у школах міста була 25,8 учнів, минулого навчального року – 27,3, то цього року передбачається в середньому понад 28 учнів у класі. Про це повідомили в міському управлінні освіти.

В Ужгороді вже кілька років стоїть питання про необхідність будівництва принаймні ще одного садочка й однієї школи, проте наразі збільшується лише кількість класів і кількість учнів у класах.

За попередніми підрахунками, на 1 вересня в обласному центрі буде близько 1700 першокласників. Це більше, ніж торік. Варто зазначити, що загальна кількість учнів ужгородських шкіл збільшилася за рахунок дітей переселенців зі Сходу країни (тепер це близько 250 дітей).

А загалом в Ужгороді кілька попередніх років спостерігається зростання числа учнів різного віку на 8-10 класів. Цього року вже навіть постало питання про навчання в деяких школах у другу зміну. Правда, проблему наразі розв’язали. «Але я думаю, що на наступний навчальний рік нам не вдасться цього уникнути, скоріше за все у старших класах друга зміна буде», – зазначила начальник міського управління освіти Оксана Бабунич.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/08/15, 15:16


№ 10 (805) Іван Шкирта під час об’їзду Ужгорода дав завдання готуватися до Дня міста

Ужгородська міська рада розширює співробітництво з Ужгородським міжрайонним управлінням водного господарства з розчищення річища і берегів Ужа. Перші роботи з викорчовування чагарників і звільнення русла для нормального проходження води зроблено на правобережній частині міста, їх продовжать до Боздоського парку і далі. Для цього з міського бюджету передбачено близько 500 тисяч гривень.

Під час традиційного щотижневого об’їзду міста, який у п’ятницю проводив заступник міського голови Ужгорода Іван Шкирта з керівниками комунальних служб, оглянули територію, де планується проведення наступного етапу робіт. Також Іван Шкирта дав завдання терміново впорядкувати береги річки з боку вулиці Гленца, неподалік улюбленого парку ужгородців, полагодити і пофарбувати підвісний міст, який веде до зон відпочинку.

Комунальникам заступник міського голови зробив низку зауважень: уздовж вулиць усе ще зустрічається нескошена трава, бур’яни; у багатьох місцях гілки дерев заважають нормально проходити тротуарами; терміново потрібно вирізати і вивезти сухі дерева, кількість яких цього літа через небувалу спеку зросла. Окремо наголосив перевірити вуличне освітлення – чи всюди працює вночі, терміново завершити фарбування опор, замінити аварійні стовпи.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/08/15, 15:15


№ 10 (805) Ужгородські 200-бальники ЗНО отримають суттєву премію

Практично одноголосно ужгородські депутати на цьоготижневому засіданні сесії підтримали зміни до Програми підтримки обдарованої учнівської молоді.

Зокрема, проголосували за те, щоб доповнити абзац третій розділу «Загальна частина» Програми підтримки обдарованої учнівської молоді м. Ужгорода словами: «та одноразової грошової премії у розмірі 1,2 тис. грн. випускникам навчальних закладів, які отримали за підсумками ЗНО сертифікати з результатом 200 балів».

Далі депутати ухвалили рішення стосовно ремонтів за бюджетні кошти історичних будівель у центрі міста. Тепер ужгородцям, котрі мешкають у таких будинках, потрібно буде докласти не 10% вартості ремонту, а лише 5%.

Як відомо, в обласному центрі діє масштабна програма реконструкції та оновлення фасадів і дахів будинків історичного центру міста. Мешканці мали брати участь у співфінансуванні в розмірі 10% від суми вартості проекту. Але міський голова Віктор Погорєлов пояснив на сесії, що в центрі живе багато пенсіонерів, малозабезпечених, яким важко знайти в сімейному бюджеті навіть кілька тисяч, – тому він попросив підтримати пропозицію зменшити суму співфінансування до 5%.

Також на сесії міськради були перерозподілені кошти на ремонти внутрішньоквартальних територій та дахів, виділили 200 тисяч гривень для ремонту приміщення, в якому буде розміщуватися новостворена поліція Ужгорода. Це зробили в рамках проекту рішення про зміни до бюджету міста.

Окрім того, задовольнили прохання мешканців гуртожитку по вулиці Квітів, 1, котрі прийшли на засідання сесії з вимогою дозволити їм приватизувати кімнати, в яких вони проживають.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/08/15, 15:14


№ 10 (805) В Ужгороді знизять ціну на хліб

В обласному центрі ціни на хліб є надто високими порівняно з цінами в сусідніх Львівській та Івано-Франківській областях.

Завищена ціна на основний продукт у місті – результат діяльності спекулянтів. Про це заявив заступник міського голови Іван Шкирта.

«Мене обурило те, що в Ужгороді неймовірно високі ціни на хліб. Ціни на борошно, дріжджі, паливо та інші складові, завдяки яким хліб з’являється на полицях магазинів, по областях сильно не відрізняються. Але тоді що відбувається з вартістю хліба у нас?! Зустрівся з виробниками хліба – вони кажуть, що дороге борошно; після того мав розмову з закупівельниками – а вони кажуть, що це не відповідає дійсності! Дав вказівку все вияснити. Наступного тижня планую зустрітися з усіма виробниками хліба міста і району, представниками податкової та антимонопольного комітету і знизити ціну на хліб. Хтось наживається на обставинах, підвищує ціни на хліб, і при цьому це позначається на витратах жителів. Думаю, не кожна людина через таку високу ціну може мати хліба вдосталь!» – зазначив Іван Шкирта.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/08/15, 15:14


№ 10 (805) Сім’ям загиблих учасників АТО в Ужгороді куплять ще три квартири

У середу виконавчий комітет Ужгородської міської ради дав дозволи на проведення земляних робіт на п’ятьох локаціях міста.

Протягом п’яти діб прокладуть каналізаційну та водопровідну мережу до новобудови біля «Ювентусу» на вулиці Мукачівській, 21 а.

На вулиці Українській, 27а так само за 5 діб облаштують систему водопостачання та відведення стоків, для чого перекопають тротуар і 1 кв. м проїжджої частини. Відновити покриття мають одразу по завершенні робіт.

Земляні роботи на території ЦМКЛ по вул. Грибоєдова триватимуть 20 діб. Там планують реконструювати зовнішню мережу зливної каналізації. А от на вулиці Осетинській ремонт виконуватимуть цілих 2 місяці. За цей час на вулиці, де досі не було каналізації, хочуть змонтувати повноцінну систему вуличної господарсько-побутової каналізаційної мережі.

Також дозвіл на проведення земляних робіт надали «Закарпатгазу», який упродовж 5 діб приєднуватиме до газової мережі житловий будинок по вулиці Володимирській, 9а.

До речі, як констатував на засіданні виконкому міський голова Віктор Погорєлов, «Закарпатгаз» дуже неякісно проводить відновлювальні роботи після власних. Наприклад, не так давно ця організація прокладала свої мережі на вулиці Кошицькій, починаючи від Собранецької. Тепер можна бачити, що якість відновлення покриття з бруківки далеко не найкраща.

• • •

Рішенням виконкому Ужгородської міської ради затвердили і пропозиції щодо купівлі трьох квартир родинам загиблих в АТО ужгородців. Гроші на це міська рада отримала зі спеціальної державної бюджетної програми, однак вистачило їх лише на придбання трьох помешкань на вторинному ринку.

Як зазначили на засіданні виконкому працівники міськради, житло на первинному ринку нерухомості виявилося занадто дорогим, тож членам сімей загиблих запропонували самим долучитися до пошуку квартир на вторинному ринку. Зрештою, для однієї родини придбають двокімнатну квартиру загальною площею 57,80 кв. м (житловою площею 34,10 кв. м), для другої – однокімнатну квартиру загальною площею 32,70 кв. м (16,90 кв. м), а для третьої – однокімнатну квартиру загальною площею 40,80 кв. м (16,90 кв. м).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/08/15, 15:13


№ 10 (805) Перехід усіх структурних підрозділів міської ради на роботу в єдиній комп’ютерній мережі – здійсненна мрія

Приймання, реєстрація документів, що надходять до міської ради, розгляд інформаційних запитів – важлива ланка діяльності загального відділу. На перший погляд, це канцелярська марудна робота, однак, як зауважують самі працівники відділу, не слід забувати, що за кожним поданим документом – долі людей, тож бажання допомогти має бути визначальним.

Про особливості роботи відділу ми дізнавалися в його начальника Олени Макари.

Електронний режим фіксування документів

– Насамперед зазначу, що ми не є виключно «канцелярією», як зазвичай ідентифікують загальний відділ, – розповідає пані Олена. – Адже окрім організації діловодного процесу в міській раді, документообігу і контролю, до наших повноважень належать інформаційно-комп’ютерне забезпечення діяльності структурних підрозділів та відповідальність за роботу приймалень міського голови і його заступників.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/08/15, 15:12


№ 10 (805) Cкоро водії звикатимуть до нововведень у центрі міста

Проект зміни руху на площі й вулиці Корятовича незабаром буде втілений у життя. Ще шматочок центру Ужгорода матиме односторонній рух.

Зміняться й місця зупинок міських маршруток – деякі з них будуть тепер біля торгового центру «Плаза». Як повідомив у вівторок на нараді в міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова директор КШЕПу Іван Довбак, уже до кінця тижня нові дорожні знаки мають бути готові до встановлення.

Зміни запроваджують, аби розвантажити від транспорту і частих «корків» цю частину центру.

• • •

На самісіньке свято – День незалежності України – у Новому районі Ужгорода всі стовпи, паркани, двері під’їздів заліпили різнокольоровими оголошеннями з пропозиціями отримати кредит у банку.

Так розклеювальники оголошень у недозволених місцях «ощасливили» мешканців мікрорайону, а найбільше – комунальників, які, прибравши до свят, мали свіжу роботу.

До цього «креативу» вдалося одне з відділень відомого банку, котре міститься в Мукачеві, але, вочевидь, сподівається на масовий наплив клієнтів-позичальників з Ужгорода.

Нагадаємо: за розклеюванням незаконних оголошень в Ужгороді стоять 2-3 фірми, які вже не раз притягали до адміністративної відповідальності. На минулому засіданні адмінкомісії міськради за такі порушення призначили понад десяток максимальних штрафів – 1700 грн.

• • •

23 прапори, у тому числі національні та просто кольорові, зникли за кілька днів святкувань 24-ої річниці Незалежності в Ужгороді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/08/15, 15:11


№ 10 (805) Поле «Автомобіліста» приносить перемогу рідній команді

Справжній ажіотаж серед футбольної громадськості обласного центру викликав цього тижня перший офіційний матч на відновленому газоні стадіону «Автомобіліст». Близько 500 глядачів стали свідками прекрасної гри, яку на розкішному трав’яному газоні продемонстрували найсильніші команди Ужгорода – «Автомобіліст» і «Минай».

Як жартували глядачі, «тепер не будуть гравці нарікати, що м’яч підстрибує від купини». І справді, поле ідеальне – найкраще в нашому краї. Правда, інфраструктура довкола ще інтенсивно розбудовується – трибуни, роздягальні, господарські приміщення.

Куратор будівництва, заступник голови ФФЗ Віктор Качур зауважив, що активні роботи розпочалися минулого року 2 липня і практично через рік оновлене поле «Автомобіліста» приймає перший поєдинок. «Цього року плануємо закінчити трибуни і роздягальні. А цілком будівництво хочемо завершити наступного літа. Загальна місткість стадіону становитиме 2000 місць», – повідомив В. Качур.

За словами одного з основних інвесторів стадіону Богдана Андріїва, це поле стане рідним для команди «Автомобіліст», котра нині лідирує в чемпіонаті міста. «Сподіваюся, що повернення до рідних стін допоможе команді здобути перемогу над головним конкурентом і збільшити відрив від суперника», – зазначив Богдан Євстафійович.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/08/15, 15:09


№ 10 (805) Світлій пам’яті Василя Шафаря присвячується…

Ранкового вівторкового дня, 25 серпня, до вічності відійшов знаний в Ужгороді й за його межами Василь Шафарь. Страждаючи на важку хворобу серця, він особливо хворів останній місяць. Витерпівши непростий період, був готовий до смерті. Ще з вечора понеділка він хотів померти. І його було почуто…

Успішний керівник, чудовий сім’янин, батько двох успішних дітей, люблячий дідусь – усі ці амплуа він устиг реалізувати за свої, Богом даровані, 80 літ. Якраз у лютому цього року він їх і відсвяткував. Більш ніж половину з них поруч вірно йшла дружина Йолана, яка у всьому допомагала і підтримувала. Тепер рідні відчувають біль втрати близької людини і згадують про свого дідуся, чоловіка і батька.

– Народився тато в селі Великих Лучках, що на Мукачівщині, ще за часів Чеської Республіки на Закарпатті, – розповідає син Ярослав Шафарь, заступник міського голови Ужгородської міської ради. – Там же він закінчив школу, а далі вступив на фізико-математичний факультет УжДУ, після закінчення якого залишився у виші в аспірантурі. Фактично він міг працювати на кафедрі квантової фізики, але в ті комуністичні часи агентура КДБ доповіла, що батьків старший брат проживав у США, – тому татові не дали змоги працювати в університеті. Він змушений був сховати свій диплом і влаштуватися помічником токаря на фурнітурний завод «Більшовик». За роботою мав постійні відрядження до зарубіжжя. Пригадую, це була ціла церемонія, коли він збирав чемодан в дорогу, оскільки був дуже скрупульозним. Ми знали, що тато від’їжджає приблизно раз на два місяці. Було відчутним, що комуністична атмосфера його пригнічувала, він усього остерігався. До слова, притаманна йому педантичність проявлялась і в іншому – він збирав свої численні нагороди, ордени, відзнаки, медалі за різні заслуги. Окрім своїх, він так само збирав і всі мої нагороди, грамоти (усміхається – Авт.)…

Незабаром батько став начальником цеху, а потім пішов вище кар’єрною драбиною і обіймав посаду заступника директора заводу «Більшовик». Так само, як пізніше і я, був депутатом Ужгородської міської ради. Постійно співпрацював із правоохоронними органами, був куратором третьої школи, завжди їй допомагав (через це я не навчався у ній, аби уникнути протекції).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/08/15, 15:09
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS