Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 14/08/15№ 8 (803) Поласувати медом запрошують ужгородців та гостей міста

14 серпня, у день свята Всемилостивого Спаса, яке в народі має назву Першого, Медового Спаса, а також Маковія, ужгородці у церквах освячували воду, мед, мак, різноманітні трави. Водночас на набережній Незалежності розпочав роботу п’ятий, ювілейний, фестиваль меду «Медовий Спас». Офіційне відкриття фестивалю, з освяченням меду, відбудеться у суботу о 14 годині за участі керівнитцва міста й області. Ярмарок медової продукції, розважальна програма, цікаві конкурси триватимуть і сьогодні, і завтра до вечора.

За словами голови Асоціації пасічників Закарпаття Володимира Ляха, участь у фестивалі візьмуть близько 60 учасників – здебільшого пасічники з Мукачівського й Ужгородського районів. На ярмарку, як і зазвичай, не обійдеться без продажу вина, сиру, бринзи та традиційних сувенірів. Родзинкою ж цьогорічного фестивалю стане натуральний медовий квас, який має цілющі властивості.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  14/08/15, 12:46


№ 8 (803) До розчищення річища Ужа взялися капітально

Ужгородське міжрайонне управління водного господарства приступило до розчищення русла річки Ужа. Роботи проводитимуться в межах набережних Студентської, Слов’янської та Ботанічної, працюватимуть по правому берегу вздовж річища.

«Бюджетом міста за кошти екологічного фонду заплановано провести заходи щодо відновлення й підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану. Це ведеться підготовка до осені. Між міською радою і Ужгородським МУВГ досягнуто взаєморозуміння, роботи розпочато – вони триватимуть близько двох місяців», – повідомив директор департаменту міського господарства Ужгородської міськради Олександр Костенчук.

Посадовець розповідає, що річка поросла не лише травою, а й вербами, які викорчовувати непросто. Цікаво, що викопаний екскаватором ґрунт не вивозиться з набережної, а лише чиститься від коріння та рослин. Такі роботи дадуть можливість зробити річку в межах Ужгорода повноводнішою, тим самим надавши місту більшої привабливості.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  14/08/15, 12:30


№ 8 (803) Дозвіл на роботу кількох терас та нічний режим для двох АЗС – деякі з питань цьоготижневого засідання виконкому

Окремі рішення, ухвалені на засіданні виконкому Ужгородської міськради в середу, ще доведеться розглядати згодом депутатам на сесії. Наприклад, саме депутати мають затвердити підсумки виконання бюджету міста протягом І півріччя. А рішення про доповнення виборчої дільниці № 13 провулком Пташиним – майбутня робота аж для ЦВК, бо остаточно це вирішити повинні в Києві.

На засіданні виконавчого комітету цього тижня скоригували березневе рішення, що забороняє купувати для міськради автотранспорт, техніку, робити ремонти тощо, – погодилися на купівлю меблів для архіву, який перебрався до нового приміщення.

За рішенням виконкому, після розгляду заяв від забудовників, присвоєно поштові адреси, згідно з адресним планом міста, кільком новим багатоповерхівкам і деяким фірмам.

Члени виконкому надали дозвіл на роботу 5 літніх терас – таким закладам громадського харчування: паб “LAB PUB” (46 посадкових місць), кафе-бар на вулиці Корзо, 10 (на 19 посадкових місць), кафе “Milk & Honey” (на 6 посадкових місць), кафе «Фантазія» (на 64 посадкові місця) і заклад на вул. Заньковецької, 10 (на 27 посадкових місць).

Дозволили і нічний режим роботи двом АЗС стаціонарного типу за адресами: Об’їзна дорога, 214 і вул. Радіщева, 2 – Капушанська, б/н.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  14/08/15, 12:29


№ 8 (803) Міський голова вирішував наболілі питання городян під час особистого прийому

Понад два десятки ужгородців у понеділок, 10 серпня, звернулися до Віктора Погорєлова по допомогу в різнопланових справах.

Ужгородцеві, що прийшов на прийом, було конче необхідно допомогти з працевлаштуванням. Віктор Погорєлов запропонував чоловікові звернутися до КШЕПу – там є вільні вакансії.

Дехто з відвідувачів потребував допомоги у розв’язанні житлових, земельних спорів; декого турбують питання ремонту доріг, обрізки сухих дерев.

Троє мешканок будинку по вул. Пестеля, 4 скаржилися міському голові на сміттєві баки, встановлені поруч з їхнім будинком, на проїжджій частині дороги. За словами жінок, до баків викидають сміття, крім мешканців їхнього будинку, і люди зі сусідніх приватних будинків, а також водії, котрі проїжджають дорогою, та ще й заважає щодня гуркотіння машини, яка вивозить сміття. Дуже просили Віктора Погорєлова втрутитися в ситуацію, щоб баки забрали звідти до іншого місця.

А ужгородка, що мешкає на вул. Бродлаковича, цікавилася деталями запланованого капітального ремонту їхньої вулиці. Присутні на прийомі фахівці структурних підроздів міської ради надали роз’яснення жінці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  14/08/15, 12:28


№ 8 (803) Ужгород отримає сучасні комфортабельні маршрутки

У понеділок, 10 серпня, в Ужгородській міській раді відбулась нарада, головним питанням на якій стало проведення конкурсу на громадські перевезення в місті. Про це повідомив заступник міського голови Ярослав Шафарь.

«Конкурс має бути максимально відкритим для всіх, тому розкриваю карти – за два тижні будуть опубліковані умови конкурсу в усіх ЗМІ та на сайті міської ради», – заявив пан Шафарь.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  14/08/15, 12:27


№ 8 (803) Ремонти доріг та внутрішньоквартальних територій, покрівель і водоканалізаційних мереж тривають в Ужгороді

Цього тижня на порядку денному – завершення поточного ремонту дороги на транспортному мості біля готелю «Ужгород», поточний ремонт асфальтного покриття на вулицях Гагаріна, Легоцького, Загорській. Про це на початку тижня повідомив директор департаменту міського господарства Олександр Костенчук на нараді міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова з керівниками структурних підрозділів мерії.

Також працюють на внутрішньоквартальній території вулиці Сечені, відтак перейдуть на Лавріщева, Гагаріна.
Уже є позитивні висновки щодо капремонтів 5 вулиць: Сурикова, Сільвая, Університетської, Собранецької, Перемоги – і 5 внутрішньоквартальних територій, тому фірми-підрядники будуть братися до роботи далі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  14/08/15, 12:27


№ 8 (803) Підготуватися до холодів – ужгородці активно користуються державною допомогою для переходу на альтернативне опалення

З огляду на зростання вартості енергоносіїв і пов’язане з цим підвищення тарифів у сфері надання житлово-комунальних послуг Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України почало реалізацію Програми державної підтримки населення щодо переходу на альтернативне опалення відповідно до внесених змін від 08.04.2015.

Цією програмою передбачається відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів у багатоквартирних та одноквартирних будинках, а саме: 30% (але не більше ніж 10,0 тис. грн.) – фізичним особам для впровадження в індивідуальних будинках та квартирах у багатоквартирних будинках і 40% – організованим співвласникам багатоквартирних будинків (ОСББ) для впровадження заходів у багатоквартирних житлових будинках.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  14/08/15, 12:25
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS