Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 07/08/15№ 7 (802) Вони будували десятки найвідоміших споруд

До професійного свята – Дня будівельника – «Ужгород» поспілкувався зі знаними в місті й далеко за його межами працівниками будівельної галузі.

Олександр Пантелеймонов: «Колись було тяжко, бо було дуже багато роботи. А тепер – бо роботи немає»

Заслужений будівельник України Олександр Пантелеймонов може гордо сказати: «Ми будували десятки найвідоміших споруд Закарпаття». Тільки в Ужгороді це ПАДІЮН, весь комплекс споруд міської клінічної лікарні на БАМі, драмтеатр, багато підприємств, шкіл, садочків і цілі житлові масиви. Колись керівник «Закарапатбуду», а сьогодні – ПП «Пантеон», створеного на базі одного з підрозділів колишнього гіганта. Він береться і за промислові об’єкти державного значення, і за реставрацію історичних споруд – як Ужгородський замок.

– Олександре Івановичу, ви очолювали чи не найпотужнішу будівельну фірму Закарпаття радянських часів…

– До Ужгорода приїхав молодим спеціалістом у 1974 році за направленням після закінчення будівельного факультету Криворізького гірничорудного інституту. Працював у «Промжитлобуді», будували завод побутової хімії (тепер ТОВ «Інтерфіл»), інші об’єкти. Потім мене скерували на посаду головного інженера будівельної фірми на Виноградівщині.

Повернувся в Ужгород у 1981-му, а у 84-му був призначений головним інженером тресту «Закарпатбуд». Ще за два роки, у 1986-му, очолив цей трест. Це була велика будівельна структура, яка працювала по всій області і за її межами. Мали свої заводи, деревообробні комбінати, кар’єри.

Побудували завод «Електродвигун», «Патент», мікрорайони Сторожниця, Перемога-1, Перемога-2, дитячі садочки, школи, драмтеатр, ПАДІЮН, міську лікарню на БАМі.

Тяжкі були часи – дуже багато було роботи. Тепер трохи інші, але теж тяжкі, бо мало роботи. А якщо і знайдеш замовлення, то ще треба, щоб за роботу розрахувалися. Бо часто зробиш, а замовник або зникає, або банкрутує.

– Скільки найдовше доводилося чекати на розрахунок?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  07/08/15, 12:56


№ 7 (802) В Ужгороді роблять тротуар там, де його досі не було

Уздовж вулиці Капушанської на відрізку від переходу на вул. Легоцького до вул. Чорновола викладають доріжку спеціальною тротуарною плиткою ФЕМ.

Раніше на цій частині Капушанської не було тротуару – пішки в напрямку Сторожниці люди йшли або проїжджою частиною дороги, або протоптаною стежкою, яка в дощ перетворювалася на болото. А перехожих тут багато щодня – поруч багатоповерхівки, супермаркет.

Як повідомив керівник департаменту міського господарства Ужгородської міськради Олександр Костенчук, на капітальний ремонт цієї пішохідної доріжки передбачено близько 400 тисяч гривень, роботи веде ФОП Чорний.

Зручний для пішоходів і велосипедистів тротуар із бруківки буде з одного боку вулиці. Роботи планують завершити до кінця серпня.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/08/15, 12:24


№ 7 (802) Ужгород буде з водою! – показала сесія

Минулого тижня у п’ятницю, о 10:00, у великій залі міськради розпочалося четверте пленарне засідання чергової ХХVІІ сесії Ужгородської міської ради VI скликання.

Депутати міської ради підтримали рішення про зміни до бюджету Ужгорода на 2015 рік. Міський голова Віктор Погорєлов зачитав пропозицію до цього проекту, яка стосується залізничної лікарні в Ужгороді.

«Є критичне зауваження: слід звернутися до Кабінету Міністрів і Верховної Ради України, щоб до грудня цього року питання фінансування для залізничної лікарні вирішили на рівні державного бюджету. Маю надію, що депутати проголосують за те, аби дати протокольне доручення підготувати звернення і розв’язати проблеми залізничної лікарні не лише за кошти міського бюджету», – наголосив Віктор Погорєлов.

Депутати підтримали таку ініціативу, з міського бюджету виділили кошти на виплату заробітної плати медикам на 2 місяці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/08/15, 12:22


№ 7 (802) На Медового Спаса в Ужгороді враження від роботи всередині вулика запропонують запити колоритним квасом

П’ятий, ювілейний фестиваль меду «Медовий Спас» проведуть у нашому місті 14–16 серпня. Традиційно святкування відбудеться на набережній Незалежності.
Офіційне відкриття фестивалю – 15 серпня о 14:00.

Фестиваль організовують Асоціація пасічників Закарпаття і Творче об’єднання «Маска», за підтримки Ужгородської міської ради та Закарпатської ОДА.

Організатори обіцяють як уже звичні для фестивалів краю виступи народних колективів з усієї області, конкурсно-ігрову програму, так і цікаві новинки.
«Королем» фесту буде прозорий скляний вулик, крізь стінки котрого можна буде роздивитися, як живуть, працюють і взаємодіють між собою бджоли, як виробляють мед. Фотографуватися з вуликом дозволять безплатно.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/08/15, 12:19


№ 7 (802) У найвищій багатоповерхівці Ужгорода можуть відключити ліфт?

Про це на щотижневій нараді міського голови з керівниками комунальних служб заявив директор КП «Ужгородліфт» Сергій Сорока.

Під загрозою ліфти в єдиному в Ужгороді «хмарочосі» – будівлі 16-поверхівки. Термін їхньої експлуатації закінчився ще в 2011 році. Віднедавна будинок став ОСББ «Газда 2015», отож «Ужгородліфт» чекає від голови ОСББ конструктивної співпраці щодо співфінансування у вирішенні проблем трьох ліфтів найвищої будівлі міста.

Також керівник ліфтового господарства повідомив, що у багатоповерхівці на вулиці 8 Березня в Ужгороді, яку будували чехи, багато років був відкритий ліфт – без дверей. Однак з міркувань і вимог безпеки, особливо з огляду на те, що ліфтом користуються й діти, провели реконструкцію – встановили двері. Минулого тижня оновлений після реконструкції ліфт почав працювати. Проте, як повідомив Сергій Сорока, мешканцям не сподобався ліфт із дверима і… їх зрізали!

Інша проблема з ліфтом у будинку на вул. Легоцького, 11. Там у першому під’їзді необхідно замінити трос. Для цього потрібно близько 1400 гривень, але мешканці багатоповерхівки, за словами Сергія Сороки, мають за користування ліфтами борг – близько 23 тисяч гривень. Тому, наполягає директор комунального підприємства, заміну троса проведуть, коли власники квартир сплатять бодай частину боргу.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/08/15, 12:18


№ 7 (802) Капітальні ремонти в міських школах обіцяють закінчити до початку навчання

Наразі завершено капітальний ремонт у 13 освітніх закладах, ще у 16-ти вони тривають. Як запевнила заступник міського голови Ольга Травіна, ремонтні роботи проводяться згідно з графіком, тож до нового навчального року вони будуть повністю виконані.

Одночасно з підготовкою до нового навчального року в освітніх закладах Ужгорода проводиться і низка заходів до осінньо-зимового періоду 2015–2016 рр., а саме: промивання та гідравлічне випробування систем опалення (становить 90% готовності), ізолювання й підготовка до опалювального сезону трубопроводів теплових мереж, поточні ремонти системи опалення та водопостачання, а також капітальні ремонти в деяких шкільних і дошкільних закладах.

Загалом за планом на 2015 рік з міського бюджету було виділено на капітальні ремонти ужгородських закладів освіти майже 15 млн грн, ще 8 млн – з обласного бюджету, всього – понад 23 млн грн.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/08/15, 12:16


№ 7 (802) Потрібно легалізувати будинки ромів. На цьому вкотре наполягає міська влада

У четвер міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов і його заступниця Ольга Травіна провели зустріч із представниками ромських громад міста.

Однією з найболючіших проблем ромської громади, зокрема і в Ужгороді, є те, що свої житла вони будують без оформлення будь-яких документів, тож юридично їхніх будинків не існує, а мешканці не мають офіційної реєстрації.

Часто це споруди з абсолютно непридатних матеріалів – наприклад, ящиків, піддонів, навіть картонних коробок. І розміщують ці хижки нерідко абиде – в Ужгороді є випадки зведення помешкань під лініями електропередачі, на захисній дамбі, яку при цьому самовільно розкопують, що загрожує паводками, і навіть на проїжджій частині вулиць.
До того ж роми, які не мають офіційної реєстрації, не можуть оформити отримання численних передбачених державою пільг і соціальних виплат.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/08/15, 12:15


№ 7 (802) Підвищувати не можна залишити. Де поставити кому, наразі не відомо

Ще минулого тижня виконком мав розглядати питання стосовно підвищення тарифів на міські пасажирські перевезення. За зверненням перевізників міста вартість перевезення одного пасажира автобусами міського сполучення, які працюють у режимі руху маршрутного таксі, повинна становити 4,00 грн. Через низку причин виконавчий комітет відклав розгляд цього питання, до якого, зокрема, неоднозначно ставляться мешканці міста.

Аби дізнатися, чому перевізники наполягають на піднятті цін на проїзд у міському транспорті, ми звернулися до керівника ПАТ «Ужгородське автотранспортне підприємство – 12107» Володимира Козуна.

– Ми писали з цього приводу листа до міського голови з обґрунтуваннями підвищення тарифу. Управління економіки та підприємництва міської ради, в принципі, також вважає, що потрібно підвищувати вартість, проте наші з управлінням пропозиції відрізняються в ціні. Ми пропонуємо підвищити до 4 грн, оскільки держава, можна стверджувати, практично не фінансує пільгові перевезення. На початку року ми розраховували, що пільговий проїзд буде лише до 1 червня, але згодом уряд скасував своєю постановою це рішення і ми й надалі зобов’язані перевозити пільговиків безкоштовно. Підвищенням тарифів вдалося би хоч трохи урівноважити цю ситуацію. Адже згодом перевізники знову зіткнуться лобами з пільговиками.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/08/15, 12:13


№ 7 (802) «Я тут справді щаслива»

У будівлі колишнього дитсадка, що на вул. Благоєва, 10б, діє будинок для людей поважного віку (часто такі заклади, не дуже вдало і не зовсім тактовно, називають будинками «престарілих» чи «людей похилого віку»). Зазвичай асоціації, пов’язані з цією установою, у суспільстві неоднозначні. Аби позбутися стереотипних уявлень, упередженого, з певним осудом, ставлення до тих, хто віддає батьків на утримання в ньому, знадобиться ще чимало часу. Журналісти «Ужгорода» вирішили відвідати цей заклад та дізнатися, як і чим живуть його підопічні.

Ужгородський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) функціонує в обласному центрі Закарпаття вже понад 20 років – створений у 1993 році. Основна діяльність Терцентру полягає у виявленні громадян на схилі літ, людей з обмеженими фізичними можливостями, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

До складу Територіального центру входять чотири структурні підрозділи. Відділення соціальної допомоги вдома обслуговує 216 осіб, денне перебування у відділенні соціально-побутової адаптації забезпечується для 30 осіб. У стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання – двадцять сім підопічних. І 648 непрацездатних, малозабезпечених громадян отримують у Центрі адресну – гуманітарну – допомогу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/08/15, 12:11


№ 7 (802) В Ужгороді починають будівництво каналізації в мікрорайоні Червениця

З мешканцями Червениці нарешті досягнуто повної домовленості щодо прокладання каналізації.

Уже з понеділка, 10 серпня, фірма-підрядник ТОВ «Будівельна компанія «Оллтех» на замовлення управління капітального будівництва Ужгородської міської ради починає роботи зі спорудження каналізаційно-насосної станції. Переговори з підрядником вели особисто заступник міського голови Володимир Фленько і начальник управління містобудування та архітектури міськради Михайло Івегеш (на фото).

До цього мешканці «старої» Червениці початок робіт на одній із вулиць не раз блокували – з незрозумілих причин. Цікаво, що більшість місцевих мешканців підтримували початок цих робіт і неодноразово зверталися до міськради, аби пришвидшити його, але кілька осіб блокували весь процес. Посадовці міськради пояснили соціальну необхідність такого будівництва, адже прокладання мереж каналізації дозволить зняти напруження в питанні санітарного стану каналізаційних стоків цього району.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/08/15, 12:09
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS