Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Травень 2015У центрі міста з’являться туристичні мапи

Виконавчий комітет Ужгородської міської ради, під час засідання 27 травня, погодив одному із приватних підприємств встановлення семи туристичних мап міста в центральній частині Ужгорода.

Однак питання встановлення інформаційних екранів, які також хотіли розмістити у середмісті, на думку членів виконкому, потребує довивчення, відтак його не затвердили.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  27/05/15, 16:02


Понад 4000 мешканців Ужгорода відстояли право на повноцінній двір!

У п’ятницю, 22 травня відбулося завершальне судове засідання Господарського суду у справі забудови найкращого двору міста, який знаходиться позаду одинадцяти словацьких дев’ятиповерхівок по вул. 8 Березня, Можайського, Ген.Свободи. Мешканці будинків цього району зуміли сміло стати на захист свого подвір’я.

Нагадаємо, ще з 2008 р. мешканці були змушені відстоювати право на прибудинкову територію та з насторожею очікувати можливих дій стосовно забудови їхнього двору. На той час міська рада на чолі з міським головою Сергієм Ратушняком віддала середину території двору, яке включає футбольне поле і спортивний майданчик з тренажерами, в оренду на 5 років приватній фірмі «Закарпатінвестбуд» для будівництва багатоповерхового будинку. Після спроб забудовника розпочати будівельні роботи, люди просто йому цього не дали зробити, вставши на захист подвір’я. Так і не змігши нічого побудувати, в грудні 2013 року забудовник намагається продовжити собі оренду землі, але депутати міськради не проголосували за це. Відтак ділянка повернулась в користування мешканців. Однак через півтора року, у березні 2015 р., ТОВ «Закарпатінвестбуд» звернулось до суду з вимогою, щоб суд продовжив їм оренду і зобов’язав міськраду підписати договір оренди землі на новий термін – до 2019 р.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/05/15, 11:17


Ужгородських дітей записуватимуть до школи за місцем проживання

Однак право вибору навчального закладу для дитини від батьків ніхто не відбирає.

Проект рішення «Про організацію обліку дітей дошкільного та шкільного віку у 2015 році» розглянули члени виконавчого комітету Ужгородської міської ради у середу, 20 травня. Прокоментувати прийняте рішення ми попросили начальника управління освіти Ужгородської міської ради Оксану Бабунич:

– Це щорічна дія спрямована на виконання інструкції обліку дітей шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України. Кожного року для того, щоб здійснити облік дітей і підлітків формуються комісії із працівників підрозділів міськвиконкому. Мета заходів, які виконуються в межах інструкції – забезпечити усіх дітей і підлітків шкільного віку дошкільною і загальною середньою аба повною середньою освітою. Під дію цієї інстукції потрапляють усі діти від нуля до 17 років. Спеціально сформовані групи, склад яких якраз був затверджений рішенням виконкому, проводить поквартирний обхід для того, аби з’ясувати наявність/відсутність дитини, місце її навчання і т.д. Від того наскільки якісно і добросовісно буде виконано облік, залежить дотримання і виконання Закону України про освіту.

Закріплення за закладами районів обслуговування обмежує лише заклад, але не батьків. Відповідно до норм про загальну середню освіту навчальний заклад для дитини обирають батьки і це нічим не регламентовано, за винятком їхньої волі. Частина рішення, звичайно, не охоплює спеціалізовані заклади, тому що у них набір учнів здійснюється за підсумками конкурсного випробування.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  22/05/15, 12:06


Ужгородці засмагатимуть на пляжі поблизу філармонії

На черговому засіданні виконкому Ужгородської міської ради, 20 травня, погоджено проект рішення “Про облаштування місця відпочинку та заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах міста”. Водночас, відповідно до рішення заборонено купання, катання на човнах та інших плавзасобах, використання засобів розваг на воді в межах міста.

Враховуючи Типові правила охорони життя людей на водних об’єктах України та гідрологічний режим річки Уж, місцем відпочинку біля води для мешканців міста визначено територію поблизу дитячої залізниці в межах наб. Ботанічної з правого боку берега р. Уж – 1000 кв. м.

КП «Водоканал м. Ужгорода» доручено забезпечити своєчасне утримання вбиральні в межах визначеного місця відпочинку. У свою чергу, Департамент міського господарства має провести обстеження дна річки Уж біля визначених місць відпочинку та комісійно перевірити їх готовність.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  20/05/15, 19:24


Секретар міської ради Богдан Андріїв провів особистий прийом громадян

У другий четвер місяця, 14 травня відбувся черговий прийом громадян секретаря міської ради Богдана Андріїва.

Звернення громадян стосувалися здебільшого питання просування черг з надання земельних ділянок, оскільки люди протягом багатьох років чекають на покращення житлових умов. Богдан Андріїв пояснив, що вирішення цього непростого питання полягає в розширенні меж міста.

Один з мешканців Ужгорода звернувся до секретаря ради з пропозицією допомогти в благоустрої історичної частини міста при проведенні її реконструкції, яка запланована на цей рік. Чоловік закінчив Львівський Інститут декоративно-прикладного мистецтва, відтак хоче, застосувавши свої навики і вміння, надати Ужгороду особливого шарму. Богдан Андріїв пообіцяв фахівцю мати на увазі його творчу допомогу.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  15/05/15, 10:05
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS