Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Квітень 2015Міська влада Ужгорода забезпечить соціально незахищених дітей якісним оздоровленням

У четвер, 30 квітня в міській раді відбулася нарада щодо майбутнього оздоровлення школярів під час літа. Уже зовсім скоро розпочнеться відпочинковий сезон, відтак, аби під час нього вдалося якісно оздоровити ужгородських дітей, міська влада разом з фахівцями вирішувала, як до нього краще підготуватися.

Згідно з «Програмою відпочинку та оздоровлення дітей на 2013-2016 рр.» на цей рік передбачено 50 тисяч гривень, а це, за словами заступника міського голови Ольги Травіної, на теперішній час є однозначно не прийнятною сумою. Тому було прийняте рішення віднайти додаткові кошти з міського бюджету для забезпечення якісного оздоровлення школярів.

«Вважаю, що літнє оздоровлення дітей є ще й профілактикою майбутніх захворювань, тому ми разом з депутатами на черговому засіданні сесії прийматимемо рішення щодо виділення потрібних коштів. Маємо враховувати, що цього року потребують відпочинку діти з сімей учасників АТО, діти-переселенці, які вимушено перебувають на території Закарпаття і, зокрема Ужгорода», – відзначив секретар міської ради Богдан Андріїв.

Конкретні категорії дітей, що потребують оздоровлення, а також необхідну суму коштів, враховуючи теперішню вартість путівок в закарпатські табори, фахівці розглянуть на наступній нараді, яка відбудеться у вівторок, 5 травня.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  30/04/15, 20:08


Мешканці одинадцяти будинків міста відстоюють право на двір

У четвер, 30 квітня, у Господарському суді Закарпатської області відбулося судове засідання щодо справи забудови двору одинадцяти словацьких дев’ятиповерхівок по вул. 8 Березня, Можайського, Ген.Свободи. Ініціативна група мешканців будинків, правозахисники, громадські діячі прийшли на суд, аби відстояти право на прибудинкову територію 4000 ужгородців. Однак позивач не з’явився, подавши клопотання про неможливість взяти участь в судовому засіданні. Головуюча суду задовольнила його звернення, після чого озвучила дату наступного розгляду справи – 12 травня о 10.30.

Громадський діяч Олександр Волосянський сподівається, що суд все ж таки стане на сторону мешканців і не продовжить оренду землі забудовнику. «На сьогоднішнє судове засідання ми підготували багато документів, представили їх до суду. Однак, позивач, скоріше за все, дізнався, що прийде велика кількість людей і вирішив не прийти. Ми надалі будемо проводити збір підписів мешканців будинків, надсилати звернення в інші інстанції, для того, щоб вони в межах своєї компетенції розглянули це спірне питання і не дозволити забудувати двір».

Підтримує права громади і прокуратура, яка після звернення депутата Ужгородської міської ради Віктора Щадея, вступила у справу на боці людей. «Тепер паралельно мешканці району починають працювати над тим, щоб оформити землю на будинки за собою, щоб ніхто ніколи в майбутньому не зміг її відібрати», – зазначив Віктор Щадей.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  30/04/15, 14:00


Вуличне радіо в місті буде під наглядом

Понад два десятки питань розглянули члени виконавчого комітету Ужгородської міської ради під час чергового засідання, 29 квітня. Серед них ухвалили внести зміни до рішення «Про надання дозволу на розміщення гучномовців». Нагадаємо, за попереднім рішенням виконкому від 11 березня цього року, на опорах освітлення в межах центральної частини міста – пл.Театральної, пішохідного мосту, буде розміщено вісім гучномовців для здійснення трансляції та ретрансляції через проводову мережу радіопрограм щоденно з 9.00. до 19.00. Зокрема, передбачається подання інформації з місцевих газет, оголошень органів місцевого самоврядування, інформації прес-центру АТО, актуальних інтерв’ю і прогнозу погоди. Міський голова Віктор Погорєлов висловив занепокоєння можливою неконтрольованою подачею повідомлень, зміст яких буде нікому перевіряти. Тож, аби впевнитися у безпеці поширення новин через вуличне радіо, його роботу дозволили поки на 3 місяці.

Кафетерії в місті працюватимуть до півночі – таке рішення прийняли члени виконкому. Окремим магазинам, які звернулися про продовження режиму їхньої роботи, надали такий дозвіл. Однак, якщо від мешканців міста надходитимуть скарги на нічні заклади, то режим їхньої роботи буде переглянуто.

Також виконком ухвалив проект рішення про подання двох кандидатур на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», а саме ужгородок Світлани Михалко, матері п’яти дітей та Олени Пімінової, матері шести дітей.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  29/04/15, 19:15


Найкращий двір Ужгорода хочуть забудувати

Понад 4000 ужгородців хочуть позбавити повноцінного двору. Ще з 2008 р. мешканці одинадцяти словацьких дев’ятиповерхівок по вул. 8 Березня, Можайського, Ген.Свободи змушені відстоювати право на прибудинкову територію та з насторожею очікувати можливих дій стосовно забудови їхнього двору.

На той час міська рада на чолі з міським головою Сергієм Ратушняком віддала середину території двору, яке включає футбольне поле і спортивний майданчик з тренажерами, в оренду на 5 років приватній фірмі «Закарпатінвестбуд» для будівництва багатоповерхового будинку. Після спроб забудовника розпочати будівельні роботи, люди просто йому цього не дали зробити, вставши на захист подвір’я. Так і не змігши нічого побудувати, в грудні 2013 року забудовник намагається продовжити собі оренду землі, але депутати міськради не проголосували за це. Відтак ділянка повернулась в користування мешканців. Однак через півтора року, у березні 2015 р., ТОВ «Закарпатінвестбуд» звернулось до суду з вимогою, щоб суд продовжив їм оренду і зобов’язав міськраду підписати договір оренди землі на новий термін – до 2 (more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  27/04/15, 10:23


Міський голова провів брифінг за підсумками роботи з питань життєдіяльності міста

У четвер, 23 квітня, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов провів брифінг для журналістів місцевих ЗМІ за підсумками роботи з соціально-економічних питань.

Під час зустрічі із журналістами очільник міста запевнив, що міська влада забезпечує функціонування життєнеобхідних ланок міста. На сьогодні, фінансування міста відбувається на високому рівні, державні субвенції надходять вчасно. «Ми сьогодні маємо велику можливість зробити в Ужгороді багато речей, які були заплановані на початку року. У Казначействі залишилися близько 70 млн. грн., які поки що не використовуються, хоча передбачені для виконання низки робіт», – повідомив Віктор Погорєлов.

ОСББ замість ЖРЕРів

Рішення виконкому про оголошення конкурсу на обслуговування будинків та прибудинкових територій Ужгорода Віктор Погорєлов вважає недовивченим. На його думку, лише створення ОСББ дає можливість мешканцям будинків самостійно відповідати за власне помешкання і не витрачати кошти як з місцевого, так і сімейного бюджетів.

Комунальний транспорт та пільгові квитки

Міський голова зауважив на проблемі транспортних перевезень. Протягом останнього періоду часу відбулися громадські слухання, було заслухано пропозиції різних сторін. Відтак виникла ідея створити на базі АТП комунальний транспорт, взявши автобуси в лізинг. На майбутньому конкурсі серед перевізників поставлять жорсткі умови участі в конкурсі. Зокрема, автобуси мають бути новими, оснащені GPS-навігатором, пасажиромісць в салоні має бути не менше 20-ти.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  24/04/15, 10:19


У місті проведуть інвентаризацію земель

Днями в Ужгородській міській раді відбулося засідання робочої групи, під час якого було доручено провести інвентаризацію земель міста та впорядкувати договори з особами, які встановлюють тимчасові споруди.

Рішенням сесії від 19 грудня 2014 р. затверджено зміни до «Програми розвитку земельних відносин в м .Ужгород на 2013-2016 рр.». Цією Програмою передбачено фінансування на проведення інвентаризації земель у 2015 р.

«Наразі немає повної інформації про те, у якій власності перебувають землі міста: приватній, комунальній або ж державній. Для цього проводиться інвентаризація земель. Відтак міська рада на основі матеріалів інвентаризації зможе зареєструвати за собою вільні земельні ділянки як комунальну власність. Це дозволить знати конкретно, де місцева земля є вільною і в подальшому робити стабільну реалізацію звернень громадян, зокрема заяв для надання землі учасникам АТО», – відзначив секретар міської ради Богдан Андріїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/04/15, 10:18


Керівництво Ужгородської міської ради взяло участь в словацько-українському бізнесовому форумі

У понеділок, 20 квітня, у рамках заходу «Дні України» у словацькому місті Кошіце відбувся перший триденний словацько-український бізнесовий форум «SUBF-2015», поєднаний з виставкою. Їх організовує Східнословацька інвестиційна агенція (VIA) у співпраці із Словацькою агенцією з розвитку інвестицій і торгівлі (SARIO), Кошицьким самоврядним краєм, містом Кошице і українським партнером ТОВ «Кратос» (Кривий Ріг). Захід проходив під патронатом міського голови Кошице Ріхарда Рашіго.

Від Ужгородської міської ради участь у форумі взяли міський голова Віктор Погорєлов, секретар міської ради Богдан Андріїв, заступник міського голови Ольга Травіна. Делегація Закарпатської області взяла активну участь у заходах та презентувала на форумі інвестиційні та експортно-імпортні можливості Закарпаття.

Участь в круглому столі взяли і бізнесмени, банкіри. Розглядалася можливість залучення словацьких партнерів до України, або ж навпаки. Обговорювали питання сертифікації продуктів Україною, які вона могла б поставляти в зону європейського співтовариства, зокрема в Словаччину.

Представники Ужгородської міської ради звернули увагу словацьких колег на необхідності оздоровлення дітей, які перебувають в зоні АТО, а також озвучили бажання збільшити кількість шкіл в Ужгороді, які вивчатимуть словацьку мову. Окрім того, розглянули можливість залучення грандових коштів з Європи до галузі медицини. Зокрема, звучало питання про реконстукцію перинатального центру. Відтак запросили словаків до Ужгорода з метою подальшої співпраці.

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Влада)  -  21/04/15, 18:15


Малозабезпеченим ужгородцям допоможуть встановити автономне опалення

Члени виконавчого комітету Ужгородської міської ради, під час засідання 8 квітня ухвалили проект рішення «Про автономне опалення», згідно з яким затверджено список сімей, які потребують влаштування безоплатного автономного опалення в будинках, відключених від централізованого опалення.

Розглянувши пропозиції департаменту міського господарства, враховуючи протокол тимчасової комісії з питань надання одноразової допомоги на встановлення індивідуальної (автономної) системи електричного опалення на території міста також затверджено список сімей, які потребують допомоги на виготовлення технічних умов, проектної документації та встановлення багатотарифного лічильника.

Як повідомив в.о.директора департаменту міського господарства Олександр Костенчук, до міської ради надійшло 20 звернень, із них 13 винесено на розгляд виконкому. Переважно звертаються сім’ї ветеранів, інвалідів війни, учасників АТО, одинокі пенсіонери. Загалом необхідна сума фінансування для допомоги у встановленні електричного опалення пільговим та малозабезпеченим категоріям населення складає понад 400 тисяч гривень.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  08/04/15, 13:09


В Ужгороді може з’явитися міні-ГЕС на р. Уж

У понеділок, 6 квітня у малій залі міськвиконкому відбулася презентація проекту-пропозиції влаштування міні-ГЕС на р. Уж в районі парку «Підзамковий» та поблизу парку «Боздошський».

На презентацію проекту зібрались представники екологічних організацій, а також небайдужа громада міста. Присутніх цікавили питання безпечності майбутньої міні-ГЕС, зокрема чи не може виникнути підтоплень навколишніх територій у разі підняття води. На жаль, запрошений представник водного господарства не з’явився на зустріч, тож фахової відповіді не було надано. У свою чергу, керівник проекту Віктор Акатов, ТОВ “Закарпатське енергетичне товариство”, запевнив присутніх у тому, що ризиків для міста зі спорудженням міні-ГЕС немає. За власні кошти фірма планує укріпити набережну, дамбу, облагородити територію, облаштувати пляжі. Також, за словами пана Віктора, у разі затвердження проекту, для потреб міста буде перераховано 150 тисяч євро.

Заступник міського голови Ярослав Шафарь вбачає велике рекреаційне значення для міста цього проекту. Хоча зізнається: уперше коли почув про цю ідею, був дуже проти. «Сьогоднішня зустріч була результативною, бо якраз виявила ті головні запитання, які турбують громаду. Побудова міні-ГЕС не спотворить вигляд річки, а навпаки покращить. Знаємо, що рівень р. Уж завжди був вищий, ніж є тепер. Якщо депутати ухвалять проект на черговій сесії, 9 квітня, то фірма отримає дозвіл на розробку документації на будівництво. Після чого проект, за фінансової підтримки, мають реалізувати за півтора року».

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/04/15, 11:06


Житлові питання, грошова допомога… Ужгородці звернулися за допомогою до міського голови

У перший понеділок квітневого місяця міський голова Віктор Погорєлов провів традиційний щомісячний прийом громадян. Понад три десятки ужгородців звернулися до очільника міста за допомогою у вирішенні різнопланових питань.

Основну категорію звернень становили питання отримання земельних ділянок та житла. Зокрема, зверталися і учасники АТО та учасники війни в Афганістані. Віктор Погорєлов поінформував, що наразі генплан міста перебуває на розробці в столиці, а десь за два місяці має бути затверджений.

Чимала кількість мешканців міста зверталися за матеріальною допомогою у зв’язку з важким матеріальним становищем. Дехто потребує допомоги для лікування, декому потрібні кошти для придбання і встановлення лічильників. Віктор Володимирович з’ясувавши мотиви потреб людей, дав доручення надати допомогу.

Також на прийом прийшла жінка-переселенка з Донецька, яка просила посприяти із житлом. Міський голова пояснив, що в місті немає можливості поселення приїжджих людей, оскільки самі ужгородці стикаються з житловою проблемою.

Багато-хто звертався з особистими питаннями, які в межах правового поля Віктор Погорєлов намагався вирішити та допомогти людям. Загалом жодне звернення міський голова не залишив без належної уваги та детального роз’яснення.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  06/04/15, 16:22
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS