Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Січень 2015Школи міста знаходитимуться під посиленою охороною

28 січня відбулося чергове засідання виконкому, під час якого було прийнято низку важливих рішень.

Зокрема, через складну ситуацію в державі вирішили посилити безпеку в навчальних закладах міста. Під час перебування дітей у школах заклади знаходитимуться під охороною спеціалізованих охоронних структур. До співфінансування буде залучено і батьків, які повинні допомогти школам, де навчаються їхні діти.

Для запобігання вживання підлітками наркотиків дано відповідне доручення управлінню культури для розробки чіткого плану дій і графіків відвідування місць, де можливе найбільше скупчення дітей, зокрема у нічних клубах міста. Члени виконкому зауважили на тому, аби туди не потрапляла неповнолітня молодь і, таким чином, була можливість попередження вживання ними спиртних напоїв чи наркотичних речовин.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/01/15, 11:47


У «Дорозі життя» відкрили благодійну виставку

У вівторок, 27 січня, в актовому залі нового приміщення медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя» відбулося відкриття благодійної виставки-продажу творів закарпатського художника-пейзажиста Наума Рєпкіна. Виставка є постійнодіючою і проводиться у рамках проекту «Художники – дітям-інвалідам».

Кажуть, що найбільший ворог смерті – пам’ять. 24 січня відомому митцю Науму Рєпкіну виповнилося б 74 роки. За період свого життя ця людина зуміла віддати частинку свого серця іншим. Талановитий митець намагався усіляко допомагати тим, хто цього найбільше потребує. Зокрема, він тісно співпрацював з МСРЦ. «Його твори продовжують жити серед нас. Дивлячись на ці полотна ми згадуємо прекрасну світлу людину – Наума Захаровича Рєпкіна, який був великим другом нашого центру. Ми неодноразово організовували різні благодійні акції. Так завдяки нашому спільному проекту був придбаний автобус, пристосований до потреб людей з обмеженими можливостями», – зазначила заступник директора «Дороги життя» Ірина Рошкович.

Тепер добру справу, започатковану художником, продовжує його син Євген, на якого покладена місія достойно нести протягом життя все те, що намагався втілити батько. «Я радий що маю можливість реалізовувати мрії мого батька. Був би щасливий, якби ідею «Художники – дітям-інвалідам» підтримали наші закарпатські митці, організовували подібні акції і таким чином допомагали дітям з особливими потребами. У цей непростий час потрібно допомагати одне одному, бо тепер це дуже важливо», – наголосив Євген Рєпкін.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/01/15, 13:42


№ 2 (797) Ужгородський «Ланцюг єднання»

У День Соборності України, 22 січня, в Ужгороді на пішохідному мості відбулася всеукраїнська акція «Ланцюг єднання», під час якої мешканці міста утворили «живий ланцюг». Основною метою заходу, за словами організаторів, було бажання показати єдність українців Сходу і Заходу.

О дванадцятій годині учасники акції розгорнули майже 400-метровий національний стяг і вирушили через Київську набережну, транспортний міст, відтак набережною Незалежності до пам’ятника Тарасові Шевченку на площі Народній, де відбулось народне віче.

Під час акції також проводився збір допомоги для добровольців, які воюють у Пісках, та легендарних «кіборгів».

Своїми думками з приводу значення Cоборності країни з нами поділились учасники акції.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/01/15, 11:51


№ 2 (797) На ужгородському Йордані освятили воду

19 січня Ужгород велично прославив свято Богоявлення, або ж Хрещення Господнього. Уже понад 20 років цього дня на берегах річки Ужа відбувається Велике освячення води.

Після святкової Літургії прихожани Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального православного собору хресною ходою, яку очолив архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, вирушили на єдину у світі Православну набережну.

Тисячі людей заполонили набережну. Завдяки доброму озвучуванню через гучномовці усі присутні мали змогу молитовно долучитися до священнодійства. Архієрей зі священнослужителями звершив чин Великого освячення води. Відтак звернувся до усієї пастви з нагоди свята і побажав миру, всепрощення та любові. «Я сердечно вітаю усіх вас зі всіма празниками і особливо в цей день – зі святом Богоявлення. Радість цих свят цього року є духовно торжественною, з іншого боку – смутною і тривожною, тому що, стежачи за подіями останнього часу, попередніх днів, місяців, ми бачимо, як неспокійно на нашій Богом учережденній і благословенній українській землі. Кожного дня, на превеликий жаль, проливається кров на Сході України, кожного дня ми молимося в наших храмах і обителях, щоб нарешті зупинилося кровопролиття. Нехай цей дощ, благословенний і благодатний, освятить усю нашу землю, щоби ніколи ніхто не міг посягнути на найсвятіше, що є в нас, – життя кожної людини. Нехай Господь благословить нашу українську землю, наш закарпатський край, місто Ужгород, щоб ми могли жити в спокої і слово «мир» стало для нас не тільки бажаним, а й реальним», – наголосив архіпастир.

На святі були присутні представники влади, зокрема міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, секретар міської ради Богдан Андріїв, заступник міського голови Володимир Фленько. За доброю традицією владика Феодор вручив графин з освяченою водою мерові міста Віктору Погорєлову.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/01/15, 11:50


№ 2 (797) У комісії щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО вирішували, кому надати ділянки першочергово

У четвер, 22 січня, відбулося чергове засідання комісії з питань визначення потреби у земельних ділянках та порядку їх надання учасникам бойових дій у зоні проведення АТО і родинам загиблих воїнів.

Голова комісії Богдан Андріїв розповів про рішення засідання:

«На цей час є понад 300 заяв від учасників АТО на виділення земельних ділянок. Сьогодні ми розглянули 33 заяви, серед них були і заяви від військовослужбовців, які зазнали поранень під час проведення бойових дій. Комісія одноголосно підтримала пропозицію щодо надання земельних ділянок цим громадянам. Їхні заяви будуть розглянуті комісією з питань регулювання земельних відносин і надані в проекті рішення на розгляд чергової сесії. Також комісія вирішила рекомендувати надати земельні ділянки двом учасникам АТО, які безпосередньо перебували в зоні проведення бойових дій і в найближчий час знову відбувають на службу до Збройних сил України. Решту заяв ми також розглянули, але для ухвалення позитивного рішення нам ще додатково потрібно зібрати інформацію стосовно їхнього перебування в зоні АТО. Заявникам, які проживають за межами Ужгорода, рекомендовано звертатися за місцем реєстрації».

Ольга ПАЛОШ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/01/15, 11:49


№ 2 (797) За чашкою чаю зі секретарем міської ради поспілкувалися учні ужгородської класичної гімназії

У середу, 21 січня, у класичній гімназії міста Ужгорода відбулася зустріч представників учнівського Парламенту зі секретарем міської ради Богданом Андріївим. Небайдужі, ініціативні гімназисти запросили його до свого навчального закладу, аби за чашкою чаю обговорити важливі питання життєдіяльності міста, які їх найбільше цікавлять.

У проекті «Час для чаю» беруть участь школи всього світу. Гімназія Ужгорода вирішила також долучитися до цього проекту, який дає можливість учнівській молоді розвивати лідерські якості, а згодом застосувати їх на користь міста, області та країни загалом. «У такому форматі проекту молодь має добру нагоду спитати про щось у певного лідера або ж спонукати його до певних дій. Нас цікавить такий лідер, який може реально щось зробити в місті. Ми вирішили, що Богдан Андріїв – саме та людина, яка зможе зреалізувати в місті те, на що звертає увагу молодь», – зазначила заступник директора з виховної роботи Ужгородської гімназії Світлана Дутко.

Під час зустрічі секретареві міськради подарували чашку для чаю, а також коробочку з 50-ма пакетиками чаю, до яких прикріплені запитання, що хвилюють учнів. Таким чином, використовуючи щодня чайні пакетики, пан Богдан ознайомлюватиметься із запитаннями і протягом певного часу буде вирішувати, що можна зробити, аби допомогти місту.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/01/15, 11:48


№ 1 (796) УЖГОРОД ПРИЙНЯВ БЮДЖЕТ

У середу, 14 січня, на черговому пленарному засіданні сесії міської ради ужгородські депутати ухвалили головний фінансовий документ міста, за яким воно житиме у 2015 році. Відкриваючи засідання сесії, міський голова Віктор Погорєлов зазначив, що вперше планується бюджет Ужгорода з профіцитом – 45 мільйонів гривень, додавши, що це без врахування надходжень від податку на нерухомість, ставки якого ухвалять на наступній сесії, і акцизу з пально-мастильних матеріалів, від якого, за розрахунками, очікують додатково 20 мільйонів гривень.

Перед початком сесії Ужгородської міськради депутатів прийшли привітати зі Старим Новим роком щедрувальники-колядники з Комітету учнівського самоврядування Ужгорода. Віншували старшокласники у вишиванках і збирали допомогу для поранених у Мукачівському госпіталі.

А далі депутати взялися до роботи. Спочатку було ухвалено низку програм, які мали стати основою нового бюджету. Так було проголосовано за виділення з бюджету міста по тисячі гривень мамам діток, які народилися 1 січня цього року. На 850 тисяч гривень вирішили зменшити фінансування капремонту хірургічного відділення № 1 Ужгородської міської лікарні і скерувати ці кошти на фінансування реконструкції приміщень під хірургію. Міський голова Віктор Погорєлов пояснив, що йдеться про приміщення на 7 поверсі корпусу на БАМі, де вже кілька років ніяк не можуть завершити ремонт. На сесії міськради вирішили виділити Ужгородському Водоканалу 3,3 млн. гривень. Проте чіпати ці кошти підприємству наразі зась – поки на одному з наступних сесійних засідань депутати не заслухають нового керівника Водоканалу щодо того, як він збирається рятувати підприємство і на що саме підуть гроші.

Все ж за бюджет-2015 проголосували 34 депутати з 41 присутніх. Після сесії Віктор Погорєлов прокоментував ухвалене рішення:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  22/01/15, 12:07


№ 1 (796) ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ: ЗА СКІЛЬКИ ГОДУВАТИ ДІТЕЙ В УЖГОРОДСЬКИХ ШКОЛАХ І САДОЧКАХ?

В Ужгороді вперше за час незалежної України провели громадські слухання про забезпечення харчуванням дітей, які вчаться у школах і виховуються в садочках. Запросили керівників закладів, учителів, підприємців, котрі забезпечують харчування, депутатів, представника СЕС, батьків, дітей і всіх, кому ця тема не байдужа. Тож вільного стільця у великому – сесійному залі міськради не було, повідомляє «7 днів».

НА ОНОВЛЕННЯ КУХОНЬ ТРЕБА 175 ТИСЯЧ ЄВРО

Розпочав слухання міський голова Віктор Погорєлов. Він наголосив, що здоров’я дітей – найголовніше і нормальне повноцінне харчування є однією зі складових його забезпечення. Роль спікера на зібранні доручили заступникові міського голови, куратору освітньої галузі Ользі Травіній.

Спочатку начальник міського управління освіти Оксана Бабунич розповіла про те, скільки дітей щодня у школах і садочках отримують гаряче харчування і скільки на це йде бюджетних мільйонів. Також вона визначила головні проблеми щодо харчування – одна з них у тому, що обладнання шкільних і садочкових кухонь дуже старе, а на оновлення потрібно щонайменше 175 тисяч євро. За підрахунками управління освіти, які регулярно проводяться на основі статистичних даних про ціни, на початок цього року на визначені постановою Кабміну натуральні норми, тобто скільки і чого повинна з’їсти за раз дитина, треба не менше ніж 9,90 грн.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  22/01/15, 12:05


№ 1 (796) МІСЬКА ВЛАДА ДОПОМАГАТИМЕ ДУХОВЕНСТВУ

Нещодавно міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов і секретар міської ради Богдан Андріїв зустрілися з єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії Міланом Шашіком.

Під час зустрічі обговорювалося важливе питання щодо історичної будівлі резиденції. Представники міської влади оглянули будівлю, де вже проведено значну роботу з її реставрації. У стінах колишньої університетської бібліотеки планується відкрити музей. Залишки книжок, які ще є у приміщенні резиденції, мають перенести до іншого місця. За словами перших осіб міста, з боку влади буде докладено максимальних зусиль, аби протягом року звільнити приміщення, віднайшовши аналогічне.

Владика Мілан Шашік також звернувся з проханням допомогти з облаштуванням скверу навпроти кафедрального собору – шляхом знесення комунального паркану і створення оглядового майданчика.

Марія Горна

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  22/01/15, 12:02


№ 1 (796) РАЗОМ І ДО КІНЦЯ! Мешканці гуртожитку на Джамбула, 50 нарешті відстояли своє власне житло

Ми вже неодноразово писали про багатостраждальний гуртожиток по вулиці Джамбула, 50, мешканці якого роками виборюють у судах право на житло. У листопаді 2014 року у Львівському апеляційному адміністративному суді, за участі й підтримки Ужгородської міської ради, було скасовано ганебне рішення Господарського суду Закарпатської області від 2006 року, яке зобов’язувало міськраду видати свідоцтво про право власності на будівлю гуртожитку ТОВ «Патент». Це стало черговою перемогою у процесі встановлення справедливості.

«МИ БУДЕМО ЧЕКАТИ»

25-го грудня минулого року в Господарському суді Закарпатської області відбулося судове засідання про визнання права приватної власності на будівлю гуртожитку. Однак юрист первісного позивача підприємства «Патент» на засідання, нібито через лікарняний, не з’явився. Жодних підтверджувальних документів з цього приводу в суду не було. Головуюча на засіданні вирішує перенести розгляд справи через відсутність первісного позивача, яким виступає підприємство «Патент». Рішення судді обурило багатьох. Наступне ж засідання призначили на 5 січня. Дату, на думку мешканців гуртожитку, суд обрав не випадково, адже в ці дні люди готуються до Різдвяних свят, тож прийти на нього можуть не всі. «Я не зрозуміла, на підставі чого було відкладено сьогоднішнє засідання, позаяк представники від третьої сторони – Ужгородської міської ради, які подали зустрічний позов, були присутні, представники будинкового комітету – також. Вважаю це зумисним затягуванням часу для того, щоб вийти із місячного терміну, який передбачений чинним законодавством.

Але ми будемо чекати. Я хочу сказати всім, що в нас немає іншого вибору, крім того, щоб відстояти своє законне право на житло. Ми його заслужили проживанням у гуртожитку від 25 до 29 років», – каже мешканка гуртожитку, член будинкового комітету «Мрія-Уж» Христина Мещерякова.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/01/15, 12:00
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS