Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 20/10/14№ 42 (785) Під Ужгородом «горів» хлор

У середу, 15 жовтня, у мікрорайоні Доманинці внаслідок терористичного акту на хлораторній станції КП «Водоканал» стався вибух, яким було пошкоджено сім балонів з хлором. У повітря витекло 350 кг хімічної речовини. Співробітники, що перебували у приміщенні, травмовані.

Були задіяні всі служби цивільного захисту міста, Українська служба порятунку, медична служба, волонтерські групи Червоного Хреста, служба хімічної розвідки і спостереження. Аварія була локалізована відповідно до алгоритму дій, які відбувалися за схемою надзвичайної ситуації.

На щастя, надзвичайну ситуацію відпрацьовували на навчальних тренуваннях. Зважаючи на становище в країні, місцеві органи управління, сили цивільного захисту і медичні заклади провели спільні навчання, аби впевнитися в готовності спеціальних служб ліквідувати аварійну ситуацію.

«Були задіяні всі служби цивільного захисту міста, Українська служба порятунку, медична служба, волонтерські групи Червоного Хреста, служба хімічної розвідки і спостереження. Аварія була локалізована відповідно до алгоритму дій, які відбувалися за схемою надзвичайної ситуації», – розповів головний спеціаліст відділу оборонної та мобілізаційної роботи Ужгородської міської ради Сергій Дмитрієв.

Першочерговими завданнями рятувальних служб були: оперативне прибуття, проведення розвідки аварії, евакуація потерпілих, які перебували в приміщенні хлораторної підстанції, і надання їм першої медичної допомоги. Для нейтралізації хмари хлору застосовували так звану водяну завісу – будівлю хлораторної ззовні поливали водою, щоб якомога менше хлору вийшло назовні. «Як відомо, хлор є дуже їдким і погано впливає на організм. Вистачає одного-двох вдихів – і людина може померти», – пояснив старший пожежник ДРПЧ-14 Олександр Свида, який безпосередньо брав участь у ліквідації аварії.

У ролі потерпілих були школярі міста. За їхніми словами, тренування навчило, як поводитися в надзвичайній ситуації: не панікувати, триматися разом і допомагати одне одному.

Рятувальники запевняють, що в разі виникнення реальної загрози масового ураження людей шкідливими речовинами зможуть відповідально спрацювати.

Ольга ПАЛОШ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/10/14, 09:24
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS