Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 15/10/14№ 41 (784) Скільки коштують репетитори в Ужгороді?

Новий навчальний рік почався, і багато школярів та їхніх батьків уже задумуються над підготовкою до ЗНО. Одні учні самостійно готуються до зовнішнього оцінювання, інші для цього винаймають репетиторів. Рік (а то й більше) додаткового навчання коштує чималих грошей. Та навіть велика сума і репетитор із досвідом не гарантують вступу до вишу. Цього тижня «Ужгород» дізнавався, скільки доведеться витратити батькам одинадцятикласників на знання їхніх чад, які предмети найпопулярніші та чи є в Ужгороді розумники, котрі з підготовкою до ЗНО впораються самі.

Школярка Аня Самсонова наступного року планує вступати на медичний факультет. Для цього їй потрібно скласти ЗНО з біології, хімії або фізики та української мови. Дівчина надіється потрапити на держзамовлення, тому до тестів готується від початку 10 класу. «На медичному завжди великий конкурс, це престижний факультет, і треба мати високі бали, щоб учитися безплатно. Поки що до репетиторів не ходжу – почну з нового року. Готуюся сама: за тестами попередніх років, спеціальними посібниками. Сподіваюся, що за півроку з викладачем встигну наздогнати те, що упустила тепер. Більшість моїх однокласників уже знаходять собі репетиторів, але я не хочу обтяжувати батьків, адже за рік вийде велика сума», – розповідає Аня.

Ужгородець Сашко теж учень одинадцятого класу. Він, на відміну від Ані, на додаткові заняття ходить ще з літа. Мама хлопця пані Валентина вважає, що уроки репетитора – це набагато дешевше, ніж оплата за навчання в університеті. «Хоче вступати до Львова, на журналістику. Там великий конкурс, та й коштує навчання недешево. Тому готуємося вже. Саша наполягав на самостійному вивченні деяких предметів. Каже, що історію, наприклад, студіював би сам. Але ми вирішили не ризикувати: краще віддати тепер 5-10 тисяч за послуги репетиторів, ніж потім 5 років платити по 10 тисяч за навчання», – переконана пані Валентина. Син, за її словами, ходить до шкільних учителів – вони «підтягують» його з усіх потрібних предметів. Жінка пояснює цей вибір тим, що саме вчителі знають усі «прогалини» Сашка: «Вчителі у нашій школі дуже сильні й відповідальні. Вони і на уроках їх «ганяють», як треба. Шукати когось іншого, думаю, не варто. Шкільні вчителі викладають уже кілька років, знають можливості дітей, розуміють, що з кимось треба попрацювати більше, з кимось – менше. Шукати когось чужого не хотіли. Зазвичай шкільні вчителі більше переймаються результатом свого учня, а інші репетитори тільки відпрацьовують свої години». За один урок мама Сашка віддає 60 гривень. Заняття триває не годину, а стільки, скільки треба.

У середньому 60 гривень – це і є ціна за додатковий урок ужгородських учителів. Щоправда, не у всіх. Деякі беруть до 100 гривень. Учителька української мови пані Оксана каже, що на додаткові заняття ходять 95 відсотків її учнів одинадцятого класу: «Так, майже всі мають репетиторів. Часто вчителів звинувачують у тому, що вони спеціально занижують оцінки, аби потім на дітях заробляти гроші. Не знаю, може, хтось таке і робить, але в нашій школі – знаю на 100 відсотків – усі працівники викладаються на повну, щоб тільки учні успішно склали ЗНО. Комусь і справді треба наверстати упущене на додаткових заняттях. Та як на мене, більшості просто варто посидіти вдома за книгою і, можливо, порадитися з учителем після уроку. Інша річ – що діти не можуть змусити себе готуватися. Особливо у такому віці – заважають деякі зацікавлення (сміється)».

Вчителька зазначає, що українська мова, англійська, математика, біологія, історія України, фізика – це найпопулярніші предмети, на додаткові уроки з яких ходять учні 11 класів. Історію ж усе більше школярів бере у свої руки: тут учитель може тільки доповнити все, що написано в посібниках. На відміну від складніших предметів, де за одною темою можна просидіти кілька годин.

Практикують репетиторство й університетські викладачі. Щоправда, вони беруть дуже мало учнів і високу плату за додаткове навчання. Один урок, наприклад, може коштувати від 10 до 25 доларів.

Напевно, ціни були б набагато вищі, якби репетитори мали ліцензію на надання освітніх послуг. Надання з метою отримання прибутку педагогічним працівником додаткових освітніх платних послуг (репетиторство) під час педагогічного навантаження або поза ним є незаконною діяльністю, що категорично заборонено в межах закладу освіти.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  15/10/14, 09:02
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS