Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 17/09/14№ 37 (780) Ice Bucket Challenge по-ужгородськи: вилий на себе крижану воду і допоможи армії!

Ice Bucket Challenge за короткий час став всесвітньо відомим флешмобом, популярність якого зростає з кожним днем. Першими до всього цього божевілля додумалися американці, котрі таким чином хотіли привернути увагу до рідкісного захворювання – аміотрофічного бічного склерозу.

Суть флешмобу полягає в тому, що людина має вилити собі на голову відро крижаної води, зняти все це на відео, викласти в мережу Інтернет і переказати гроші на благочинність (в американському випадку – на вивчення хвороби ALS). Також після обливання людина може передати естафету трьом своїм друзям, котрі протягом 24-х годин мають повторити процедуру Ice Bucket Challenge. Той, хто прийме виклик і обіллється, жертвує невелику суму грошей. Той же, хто відмовиться, має зробити вже значно суттєвіший благочинний внесок.

У цій акції взяли участь чи не всі голлівудські зірки, а за ними мода на Ice Bucket Challenge розійшлася по всьому світу. В Україні обливання протягом останнього місяця теж стали дуже й дуже популярними, от тільки, з огляду на ситуацію в країні, гроші люди стали жертвувати на армію: 100 гривень – якщо прийняв виклик і облився; 1000 гривень – якщо не наважився прийняти холодний душ.

То хто з наших відомих містян уже обливався крижаною водою? Та майже всі – включно з виконувачем обов’язків міського голови Віктором Щадеєм. Він поліз з відром води аж на дах багатоповерхівки – щоб на відео було добре видно краєвиди Ужгорода. «Естафету мені передали десь десять людей: Ростислав Буланов, Андрій Балога, Андрій Ковач і навіть кілька незнайомих містян. Я подумав: якщо так багато викликів, то треба їх прийняти. Тим більше, що робиться це для хорошої справи. Обливався холодною водою я вперше, але враження позитивні. Гроші, за правилами, віддав волонтерам. А естафету передав Павлові Чучці, Ілоні Палфі й Олександрові Ковалю», – розповів Віктор Щадей.

Одними з наймасовіших стали «поливанки» Студії сучасного танцю «Бліц». Майже цілим основним танцювальним складом, разом з усіма педагогами і керівником Оленою Камінською танцівники облилися просто посеред Театральної площі. Як каже сама Олена Камінська, вирішили зробити так, аби кожен учасник студії не відповідав окремо на десятки викликів своїх колег: «Того дня дув досить сильний вітер, тому ми переживали, що застудимося. Воду набрали просто з-під кранів у вбиральні лялькового театру. Вийшли на площу, набралися сміливості й перевернули собі на голови відра або тазики (хто що зі собою приніс) з водою. Перехожі на це реагували дуже позитивно, а якісь туристи навіть підійшли, розпитали нас, що це ми робимо, й самі вирішили пожертвувати гроші на потреби військовиків. Далі ми швиденько, в тому ж таки ляльковому театрі, переодягнулися і з мокрим волоссям побігли на репетицію. Дорогою занесли волонтерам, які чергують біля «першої» школи, 1300 гривень».

Проректор УжНУ, завідувач кафедри туризму Федір Шандор теж облився оригінально. На подвір’ї власного будинку він «скупався» при повному «параді»: у строгому костюмі з «машликом». «Викликів я отримував дуже багато: від Студради УжНУ, Студентської республіки, університетського регбі-клубу тощо. А тут ще на концерті першого вересня студенти кинули виклик ректорату. Тому я мусив відреагувати, фактично відстоював честь ректорату УжНУ. Дрес-код проректора – костюм, тому й вирішив обливатися в ньому. Вода, як і годиться, була з кригою – все чесно. Естафету цього катування я передав жіночому регбійному клубу УжНУ, медіацентру УжНУ і туристичному клубу УжНУ», – повідомив проректор Ужгородського університету.

Цікавою виявилася акція Ice Bucket Challenge й у виконанні Театру вогню та світла «Dragonfly». Ужгородські «фаєрники» цього разу трохи змінили амплуа: замість вогню «погралися» з водою. За словами керівниці театру Марини Медведєвої, тепер «Dragonfly» проводить власну благодійну акцію: їздить закарпатськими містами, виступає на центральних площах, збираючи під час виступів кошти на армію. «Відкривали свій тур ми виступом у Мукачеві, – каже Марина Медведєва. – Там вирішили й облитися. Наші друзі набрали в одному з кафе холодну воду і по закінченні виступу полили нас. Гроші ми поки що не перерахували – плануємо потім, по закінченні туру, віддати все однією сумою. В Ужгороді наше шоу можна буде побачити 21 вересня. Там ми теж збиратимемо пожертви для військовиків. До речі, естафету Ice Bucket Challenge ми передали міському голові Мукачева Золтану Ленд’єлу, гуртам «Триставісім» та «ICQ».

Крім цих сміливців, в Ужгороді обливалися крижаною водою ще дуже багато інших. Це і голова ОДА Валерій Лунченко, обласні й міські депутати, журналісти, громадські діячі. Не чув «Ужгород» хіба що про Ice Bucket Challenge у виконанні служителів церкви – до них флешмоб, можливо, ще не докотився.

Координатор руху «Підтримаємо закарпатських військових» Галина Ярцева, котра, до слова, теж облилася крижаною водою, зазначила, що лише за перші 5 днів вересня на рахунки волонтерів від учасників Ice Bucket Challenge перерахували понад 5 тисяч гривень. Тож акція – хоч і дивна, однак користь у вигляді благодійності приносить велику.

Тетяна ЛІТЕРАТІ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/09/14, 09:08
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS