Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 11/09/14№ 36 (779) Що ми п’ємо в ужгородських кав’ярнях

Більшість ужгородців не уявляє початку дня без філіжанки кави. За деякими оцінками, кавовий напій є другою за обсягом споживання речовиною на Землі після води. Та мало хто знає, яку каву п’є, з яких зерен робиться чарівний еліксир бадьорості й натхнення.

Люди часто дають поверхові оцінки каві: «смачна», «запашна» – й мало хто задумується, від чого залежить цей смак і аромат, звідки привозять кавові зерна, як готують напій у місцевих кав’ярнях.

За словами багатьох ужгородців, найкращими кав’ярнями міста вважаються «Світ кави та чаю», що на вулиці Корзо, «Горіціана», «Меделін» і «Тотем». Хорошу каву, за нашими спостереженнями, подають і в кав’ярнях «Кофетель», що на проспекті Свободи, й у «Coffe shop».

Кав’ярня «Світ кави та чаю» вирізняється вишуканим інтер’єром та романтикою. Вона міститься в самому центрі Ужгорода, але схована ніби в мурі – в маленькому провулочку, тож знайти її досить важко. Коли ж потрапляєш туди, – поринаєш в Італію, у щось бадьоре, таке чуттєве і пристрасне. Починаючи від засмаглих офіціантів, закінчуючи терпким напоєм.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  11/09/14, 09:13


№ 36 (779) «MSA»: зробив корисне – похвалися цим!

Заохотити людей до корисних справ – таке завдання поставили перед собою двоє молодих закарпатців Микола Дмитрієв і Юрій Белеканич, створивши Інтернет-проект під лозунгом «Ти змінюєш світ».

Їхнє творіння – «My Social Action» («Моя соціальна активність») – некомерційний проект, головний постулат якого – зробити світ навколо себе кращим. Ця мета, на перший погляд, доволі банальна, та й занадто глобальна, але творці «MSA» вважають шлях до неї зовсім простим. Про це Микола і Юрій сьогодні розповіли «Ужгороду».

«Світ може змінюватися, якщо ми захочемо»

«На жаль, у 21 столітті досить важко знайти людей, які зроблять корисну справу просто так, – кожен за це щось хоче, – розповідає Микола Дмитрієв. – Ми вирішили не йти звичним шляхом, переконуючи людей, як важливо робити добрі справи безкорисливо, – це вже на суспільство не впливає. Навпаки – якщо людина хоче чогось за свою роботу, треба їй це дати. Мова не йде про гроші чи якісь інші матеріальні нагороди, а про похвалу від інших. Людина так влаштована, що для неї думка оточення важлива. Все починається з того, що в ранньому дитинстві ми, намалювавши сонечко і хатку, біжимо хвалитися своїми успіхами батькам, а потім, у школі, так само розказуємо про добрі оцінки, грамоти тощо. Так у нас підвищується самооцінка, ми маємо моральне задоволення від того, що зробили. Цей принцип ми з Юрою намагалися втілити й у нашому проекті. Тільки тут його учасники хваляться через соціальні мережі».

Щоб отримати бажану похвалу в соціальних мережах, фото своєї корисної справи треба викласти на сторінку «MSA». Це має бути не один знімок, а два: «до» і «після». Наприклад, якщо учасник хоче прибрати якусь територію, то спочатку має її сфотографувати засміченою, а потім – чистою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  11/09/14, 09:10
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS