Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2014№ 30 (773) Аби близько до університету, недорого і без господаря

Як студентові знайти в Ужгороді тимчасове житло?

Приймальні комісії вишів працюють «на повну», а це означає, що вже незабаром в Ужгороді з’являться нові студенти. Як і щороку, першокурсники (і не тільки) почнуть шукати собі житло в місті. Комусь пощастить із місцем у гуртожитку і перейматися дахом над головою вже не доведеться, але більшість молодих людей та їхніх батьків умови проживання у студентських гуртожитках не влаштовують – тому всі вони кинуться на пошуки кімнат і квартир.

Серпень-вересень – найгарячіші місяці

Ріелтор Анастасія Волик стверджує, що студентський період розпочинається зазвичай іще від середини липня. Саме тоді житло собі починають шукати ті люди, які закінчили університет і виселилися з гуртожитку. Першокурсників у цей час мало: вони вирушають на пошуки помешкання пізніше – від початку серпня, коли університет оприлюднює рейтинги і вже точно відомо, хто куди вступив. «Серпень і вересень – це взагалі «найгарячіші» місяці. У серпні шукають житло ті, хто відразу планував винаймати квартиру, а от у вересні – переважно студенти, які поселилися в гуртожиток, але тамтешні умови їх не задовольнили… Старшокурсники вже знають, що квартиру треба шукати від початку літа. Звісно, доведеться її оплачувати зайвий місяць-два – зате потім не буде ніякої мороки», – каже пані Анастасія.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  31/07/14, 09:05


№ 30 (773) Володимир Павлишин: «Середовище міста переважно спотворене, – тому роботи є дуже багато»

«Ужгород» далі знайомить читачів із членами оновленого виконавчого комітету Ужгородської міської ради. На черзі – розмова з молодим дизайнером, архітектором та активним громадським діячем Володимиром Павлишиним.

– Володимире, як Ви увійшли до складу виконкому?

– Я так зрозумів, що мене рекомендували деякі депутати, котрі знали мене і мою позицію. Річ у тім, що я понад 4 роки веду громадську діяльність, разом з ініціативною групою працюю над тим, аби повернути Ужгороду його нормальне обличчя. Мабуть, тому мені й запропонували стати членом виконкому, хоч я не надто бажав, бо не мав досвіду і взагалі є людиною аполітичною. Та потім подумав: якщо я і так витрачаю на громадську роботу свій час, то, може, у виконкомі це буде продуктивніше?

– Тобто Вашою метою у виконкомі є розв’язання архітектурних проблем у місті?

– На інших проблемах я не особливо розуміюся, хоча, звісно, намагаюся вникнути у всі питання, які ми розглядаємо на засіданнях. Інформації є дуже багато, тому ми з окремими колегами час від часу збираємося разом, щоб обговорити проекти. Десь вони мені пояснюють, десь я – їм. Головне – тепер я бачу, що справді можу зупинити якісь рішення, котрі потім «вилізуть» для міста криво. Принаймні можу спробувати відговорити, пояснити. І приємно, що до мене прислухаються.

– Розкажіть про діяльність ініціативної групи, про яку Ви згадували.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/07/14, 09:02


№ 30 (773) У місті триває «генеральне прибирання» реклами

Мешканці Ужгорода спільно з міською владою прагнуть до того, аби місто над Ужем могло по праву називатися європейським. Міжнародні гранти і проекти, звичайно, сприяють цьому, от тільки перевиховання людей на європейський лад відбувається досить повільно. Але все ж позитивні моменти є.

«Нещодавно, згідно з рішенням виконкому, підприємець добровільно прибрав рекламні носії з ліхтарних опор на пішохідному мості, – повідомив керуючий справами міськвиконкому Олександр Волосянський. – Строки дії договорів на розміщення цих табличок скінчилися ще рік тому, забув власник реклами і про сплату орендної плати за надану площу – тепер збитки за розміщення рекламних носіїв уже становлять близько 10 тисяч гривень. Крім того, це розміщення не було погоджене з міським архітектором. Через це департамент міського господарства Ужгорода підготував і подав на розгляд виконкому рішення щодо демонтажу елементів. Виконком його підтримав і зобов’язав ТОВ «Галера-777» самостійно демонтувати рекламу. Товариство виявилося законослухняним, що не може не тішити, і сьогодні вже опори для ліхтарів не завішані нічим зайвим».

Олександр Павлович прокоментував і ситуацію, що склалася з терасою на вулиці Корзо: «Літню терасу кав’ярня «Ля Буше» встановила попри відмову виконкому надати підтвердження на її розміщення. Ба більше: встановлюючи опори для парасольок, заклад пошкодив бруківку, якою викладена вся вулиця. Труби, що стирчали з землі на півметра, були небезпечними для перехожих, адже вночі помітити ці елементи було доволі-таки важко».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/07/14, 09:46


№ 30 (773) Вежовий хронометр із Франції та унікальний годинник-ротатор

В одній із зал Ужгородського замку триває виставка годинників. Автором ідеї є Михайло Джахман – працівник відділу історії Закарпатського краєзнавчого музею.

Експонати, представлені на виставці, – це сонячні, олійні, пісочні, вогняні й механічні годинники. Родзинкою експозиції є найбільший вежовий хронометр із Франції. Музейна колекція формувалася від 1960 року. Більшість зібраних годинників викуплені з приватних колекцій, деякі з них передала Чопська митниця.

У фондових зібраннях Закарпатського краєзнавчого музею помітне місце посідає колекція годинників другої половини ХІХ – ХХ століть, які певною мірою відображають дух тої епохи. Нині у фонді налічується понад 100 часомірів. Михайло Джахман зробив акцент не деяких з них:

«Одним з особливих експонатів виставки є кишеньковий годинник зі США, виконаний у керамічному корпусі, з унікальним механізмом. Зауважу, що таких у той період не виробляли навіть у Швейцарії. Також є наручний годинник, подарований президентом Л. Кучмою ветеранові Великої Вітчизняної війни. А найбільшу увагу колекціонерів та аматорів привертає годиник-ротатор, виготовлений на початку ХХ століття у Австрії, – він має ексклюзивний механізм».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/07/14, 09:45


№30 (773) «Нас прийняли за чеських найманців»

Закарпатський Правий сектор повернувся із зони АТО

Нещодавно з зони антитерористичної операції повернулися хлопці з закарпатського Правого сектору – проводиться часткова ротація. У складі батальйону «Дніпро-2» вони брали участь у боях під Карлівкою, чергували на блокпостах, супроводжували колони.

Прес-секретар обласного об’єднання, ужгородський підприємець Володимир Гласнер, котрий теж побував на лінії фронту, розповів «Ужгороду» про те, як сприймали Правий сектор на Сході та що хлопцям довелося пережити на передовій.

«Маємо двох хлопців з контузією, одного – пораненого в ногу»

– Володимире, у складі якого добровольчого загону Ви поїхали на Схід?

– Це був батальйон «Дніпро-2», який днями став основою Добровольчого українського корпусу. До речі, бійцям Закарпаття надали честь сформувати перший батальйон цього корпусу. Ми його скорочено називаємо ДУК.

– Скільки закарпатців їздило з Вами в зону АТО?

– Наші бійці (мова йде про хлопців з Правого сектору) постійно там. Але якщо питаєте про тих, хто їздив зі мною, то це була група у складі 13 осіб. Брали участь у боях під Карлівкою, чергували на блокпостах, супроводжували колони. У групі були хлопці з Ужгорода, Чопа, Великого Березного, Виноградова, Хуста. Найстаршому – 58 років.

– Чому поїхали саме під Карлівку?

– А тому, що це важливий стратегічний пункт. По-перше, це умовні західні ворота в Донеччину, по-друге – там є велике Карлівське водосховище і споруди, які забезпечують постачання води в Донецьк. При певній інженерній організації там можна спричинити велику біду, аж до затоплення кількох районів Донеччини. Ще у Карлівці є кілька стратегічних висот.

Саме там у нас був реальний бій. Досить великою групою ми зайшли у Карлівку на світанку, а годині о шостій нас почали обстрілювати. Бойовики дуже добре укріпили село. Наші хлопці пробували в нього заходити з тилу й бачили дуже серйозні укріплення. Там ДОТи, окопи, сховища, бліндажі, багато зброї. Лише за одну вилазку хлопцям вдалося забрати гранатомети, кулемети, стрілецьку зброю, гранати. Наш боєць, який тягнув гранатомет АГС, був поранений – тому АГС кинули і вже тягнули його.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/07/14, 09:15


№ 29 (772) Прощавай, косметико! Чи доцільно робити перманентний макіяж?

Більше не треба витрачати гроші на косметику, прокидатися на годину раніше, аби встигнути зробити макіяж. Ваш хлопець не втече після того, як ви змиєте з обличчя свою «красу», а ще й матимете вигляд на всі сто в будь-який час доби! Приблизно так рекламують свої послуги майстри перманентного макіяжу.

В Ужгороді ці послуги, як виявилося, надають у багатьох салонах. Ціни на них доволі доступні, тож багато ужгородок наважуються косметику «наколоти».

«Насправді не все так страшно, як думає більшість жінок! Процедура абсолютно безпечна, майже безболісна. Не слід боятися, що червоні губи і стрілки біля очей залишаться з вами навічно: на відміну від татуювання, яке справді робиться на все життя, перманентний макіяж тримається від 6 місяців до кількох років. Фарба, котра використовується для процедури, не в’їдлива, вона поступово виводиться з організму. Термін, упродовж якого макіяж зберігається, залежить від рецептури пігментів, глибини їх імплантації, індивідуальної реакції організму на фарбу. Використовуємо не синтетичні, а натуральні гіпоалергенні фарби», – розповідає майстер одного з центрів краси Ужгорода Аліна Копча.

Губи зроблять бантиком, а брови – будиночком

Перманентний макіяж можна наносити на брови, губи, повіки. За його допомогою дівчата малюють родимки на обличчі і навіть підфарбовують груди. Сучасна процедура дозволяє намалювати будь-яку форму брів, зберігши при цьому їхній натуральний вигляд. Аліна Копча каже, що сьогодні існує кілька технік нанесення пігментів на брови – вибір залежить від уміння майстра і побажань клієнтки. «Брови можна зробити густішими, надати їм гарну форму. Біль під час процедури – мінімальний, навіть якщо не використовувати місцеву анестезію. Тривалість пігментування – близько години. Зазначу, що колір після процедури вдвічі яскравіший, тому не варто лякатися і сварити косметолога за погану роботу. Після того, як шкіра заживе, колір вирівняється», – переконує дівчина. Те саме стосується й пігментації губ – вони першого тижня теж будуть дуже яскравими. Перманентний макіяж губ допоможе надати їм чіткого контуру та гарної форми. Щодо кольору, то тут можна обрати найрізноманітніші відтінки: від нейтрально-бежевого до яскраво-червоного. Щоправда, косметолог радить наносити стримані кольори, які не дуже відрізняються від справжнього відтінку, адже, найімовірніше, жінці набриднуть червоні губи впродовж кількох років.

Біль – не проблема!

Багатьох клієнток, котрі наважуються на процедуру, хвилює біль під час пігментування губ. Справді, губи – це одна з найчутливіших частин тіла. Аліна заспокоює тим, що досвідчений майстер може підібрати анестестезію і зняти проблему болю. Ще більш чутливою зоною є повіки. Тут до засобів анестезії слід ставитися особливо уважно: вони мають діяти довше, ніж звичайні препарати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/07/14, 09:26


№ 29 (772) Центр Ужгорода – тільки автентичність і природність

Міська архітектура знову під прицілом. З кожним днем у місті з’являються нові елементи декору чи благоустрою, а от погодження і дозволи на них є далеко не у всіх. Серед таких – і тераса кафетерію La Bouchee на вулиці Корзо.

На демонтаж тераси – не більш ніж 15 хвилин

Аби дізнатися детальніше про перипетії навколо цього об’єкта, ми вийшли на контакт із відомим на Закарпатті архітектором і членом архітектурно-містобудівної ради Петром Сарвашем.

«Стосовно цієї тераси можна сказати, що власники La Bouchee просто поспішили з її облаштуванням, – зазначив архітектор. – На момент її облаштування в місті був справжній хаос із розміщенням лотків виносної торгівлі і терас. Тому архітектурна громада вирішила хоча б якось урегулювати ситуацію і створила план їх розміщення. Там ми окреслили межі пішохідних і торгових зон, також там були прописані правила розміщення літніх майданчиків на вулицях і площах міста. Час на демонтування такої тераси не має перевищувати 15 хвилин. Чорновий варіант цього плану виклали на електронному ресурсі, аби почути, що думають інші фахівці та й самі ужгородці. Але згодом, коли розпочалося обговорення, нам за умову поставили забезпечити безперешкодний доступ спецтранспорту на кожну вулицю чи площу – відповідно, межі, де могли б бути тераси, суттєво звузилися. А власники згаданої тераси, керуючись чернеткою, почали вже саме облаштування. Тепер же мова зайшла про демонтаж, який має здійснити муніципальна поліція Ужгорода».

Єдині правила для всіх

В Ужгороді такі випадки не є поодинокими. За словами пана Петра, практика встановлення стаціонарних навісів і маркіз існувала ще з часів, коли Закарпаття було неукраїнським. Помітною така тенденція є і тепер, та втілювати її в життя можна тільки у провулках і внутрішніх двориках, але аж ніяк не на центральних площах. Міські ж підприємці рідко на це зважають.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/07/14, 11:57


№ 29 (772) Євген Молнар: «Працюю з молоддю, пропагуючи здоровий спосіб життя»

«Ужгород» далі знайомить читачів із членами оновленого виконавчого комітету Ужгородської міської ради. Нині – розмова зі спортсменом та громадським діячем Євгеном Молнаром.

– Євгене, як Ви потрапили до складу виконкому?

– Процес формування виконкому тривав понад тиждень, майже щодня ми збиралися і виступали перед громадою – доводили, чому саме ми повинні увійти до нового складу. Я ввійшов до виконкому, представляючи громадську організацію «Ужгородська федерація єдиноборств», члени якої активно брали участь у революційних подіях, до прикладу – охороняли мітингувальників від «тітушок».

– Для чого ви йшли у виконком?

– Скажу вам чесно: я сумнівався, що в країні та місті щось вдасться змінити, – тому хотів контролювати владу, хотів бути впевненим, що система запрацює по-іншому.

– Тепер відчуваєте, що зробили це недарма?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/07/14, 09:35


№ 27 (772) В Ужгороді реставрують старовинну браму

Пам’ятка архітектури місцевого значення – аркоподібна брама XVIII століття, яка була входом до першого міського жупанату (тодішньої мерії), – нарешті дочекалася реставрації.

Нині за брамою – будівля Закарпатського художнього інституту. Його ректор Іван Небесник розповідає, що ворота донедавна були в жалюгідному стані.

– Нам почали закидати: «Як так? Художники не можуть собі зробити ворота!». Тому ми замовили проект реставраторам зі Львівської національної академії мистецтв. Вони розробили реставраційне завдання, де поетапно описали, що потрібно робити. Однак найважчою частиною роботи стала не власне реставрація, а бюрократична тяганина, бо казначейство вже рік належним чином не працює, – заявив ректор інституту.

Нині реставраційні роботи з елементами реконструкції та консервації завершені на 80%. Проводять їх викладачі інституту під наглядом архітектора Олександра Андялоші та згідно з документацією, виготовленою Львівською національною академією мистецтв. Фахівців, які безпосередньо задіяні в роботах, четверо: Іван Цубина, Володимир Павлюк, Олексій Федор і Емма Русин. Вони використовують для відновлення брами старовинні технології, як-от варять для скріплення вапняно-піщаного розчину спеціальний казеїновий клей на основі знежиреного домашнього сиру.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/07/14, 09:03


№ 29 (772) Міська рада перевірить «Водоканал»

Директора КП «Водоканал» Юрія Омеляненка відсторонили від роботи і попросили Національну комісію повернути попередні тарифи на воду. Відповідне рішення ухвалили депутати на сесії Ужгородської міської ради. Діяльність Омеляненка за всі роки його перебування на посаді перевірять відповідні органи, зокрема й прокуратура.

«Ужгород потрапив у складну ситуацію через підвищення тарифів на воду. На жаль, ціну на воду тепер встановлює Київ. Якби це питання вирішувала міська рада, то ми б якось пробували зарадити ситуації. Однак Нацкомісія для кожного міста країни вирахувала собівартість води, яка для Ужгорода становить майже 12 грн. Це більше, ніж в інших містах. Така несправедливо висока ціна за воду зумовлена насамперед жахливим технічним станом ужгородського «Водоканалу». І сталося це не за останні три місяці – «Водоканал» розвалювали роками», – наголосив в. о. міського голови Віктор Щадей.

Міські депутати також ухвалили звернення до Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики, у котрому просять переглянути тарифи на воду в Ужгороді і принаймні встановити ціни на водовідведення, які були до 1 липня 2014 року.

Дитсадки і школи

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  22/07/14, 09:02
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS