Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 23/06/14№24 (767) Велетенські листівки і лицарі

Як оригінально можна привітати близьких?

Пам’ятаєте, як ще зовсім недавно ми вітали іменинників? Посилали в газету власні авторські віршики-побажання разом з фотографіями, замовляли пісню на популярній радіохвилі, відправляли знімки винуватця свята у ранкові шоу на телебаченні. Сьогодні до цього списку додалося ще багато цікавих ідей.

Втілення цих ідей залежить від фінансових можливостей замовника і технічних можливостей виконавця. Звісно, не йдеться про дирижаблі з плакатами «Ти вийдеш за мене?» – такий задум в Ужгороді навряд удасться реалізувати… Мова йде про популярні привітання, які ужгородці часто готують для своїх рідних і друзів.

Подарунок під голову

Почнемо з найменшого. Невеличким, але дуже приємним сюрпризом стане іменна подушка, чашка або навіть футболка. Написи і зображення можуть бути найрізноманітнішими – від фотографій до цитати улюбленого письменника чи математичного рівняння. Ціна такого сюрпризу невисока. Наприклад, чашка з фотографією коштує близько 50 гривень, футболка – 120 гривень, фотопазли – від 40 до 850 гривень, залежно від розміру (від А6 до А0), подушка – 130 грн. (одностороння) або 150 грн. (двостороння), килимок під комп’ютерну мишу – близько 50 гривень. «Такі подарунки замовляють уже досить довгий час. Як на мене, то це вдалий вибір: і оригінально, і недорого. Дизайн подарунка може розробити сама людина і принести нам готовий макет того, що вона хотіла б надрукувати (до прикладу, якісь написи на чашці), але якщо людина не має такої можливості, то ми все зробимо самі. Стосовно ж фотографій на чашках, пазлах, подушках тощо, то тут вимога одна: аби знімок був якісний – тоді він гарно виходить на всіх поверхнях», – розповідає працівник однієї з рекламних агенцій Ужгорода Юрій Келемен.

Білборд-вітання – 200 доларів

Той, хто хоче зробити рідній людині подарунок масштабніший, ніж чашка з фотографією, може замовити привітання на білборді. Такі сюрпризи в Ужгороді вже роблять багато років. Щоправда, коштує велетенська «листівка» чимало – близько 100-200 доларів за тиждень. Перед тим, якщо замовник не має потрібних навичок, постер розробляє дизайнер. За це теж доведеться віддати окрему плату. Розмістити вітання можна в будь-якому куточку міста (головне, щоб рекламна агенція мала там площу).

«Це гарний подарунок. Вже не дуже унікальний, бо таких вітань тепер у місті немало, але все одно багато хто зрадіє, побачивши себе на білборді. Та все ж, якщо ви плануєте зробити такий сюрприз, треба впевнитися, що імениннику він сподобається, адже деякі люди не люблять привертати до себе зайву увагу. А тут, розумієте – все місто дивитиметься. Обов’язково виберіть якісну і вдалу фотографію. Знову ж таки – краще ту, яка подобається самому іменинникові. Знімок має бути якісним, бо від цього залежить, яким вийде білборд. Перед тим як вивісити привітання, обов’язково перевірте його на грамотність. Неприпустимо, щоб на білборді були помилки, бо це, крім іншого, відвертає увагу від найголовнішого – свята», – радить дизайнер Олег Микитюк.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/06/14, 10:28


№24 (767) «Мене на перші тести вся родина відправляла»

Французька мова і всесвітня історія – непопулярні для ужгородських абітурієнтів

Одне з найбільших випробувань у житті випускників – ЗНО – тепер у розпалі. Тестування розпочалося ще 3 червня, а останні тести призначено на 27 червня. Позаду вже українська мова, іноземні (англійська, французька, іспанська, російська), математика та географія.

Цього року на тестування зареєструвався 971 ужгородець – про це повідомляє відповідальна за проведення ЗНО в місті Олена Шварц. Пані Олена розповіла, що найбільше учасників складають тести з української мови. Це й не дивно, адже українська – у списку обов’язкових предметів. Далі в рейтингу «популярності» – історія України, англійська мова, математика, географія та біологія. Є й такі дисципліни, тести з яких пишуть усього кілька осіб. Наприклад, тести з французької складав один ужгородський випускник, так само, як і з іспанської. Трохи більше ужгородців зареєструвалося на російську мову – 16 осіб. У списку «непопулярних предметів» також всесвітня історія та світова література.

Як і попередніми роками, випускники складають ЗНО у п’ятьох пунктах: ЗОШ І–ІІІ ступенів № 19, ЗОШ І–ІІІ ступенів № 6 ім. В. Гренджі-Донського, Ужгородській гімназії, Лінгвістичній гімназії ім. Т. Шевченка і ОСШІ.

Порівняно з минулим роком, у 2014-ому на випускників чекали деякі нововведення. Якщо у 2013-ому заборонялося проносити на ЗНО тільки телефони чи інші пристрої для зчитування і передачі інформації, то тепер не можна мати при собі і складові цих пристроїв. «Загалом, на тих тестуваннях, які вже відбулися, через порушення цього положення вже анулювали 3 роботи. Одному учаснику довелося покинути аудиторію через те, що він мав мобільний телефон, двоє не змогли скласти тести через навушники… Буває таке, що випускник просто забуде вийняти з кишені флешку чи навушники, а потім через таку дрібницю втрачає шанс вступити до університету. Тому раджу учасникам ЗНО бути з цим дуже уважними й обережними», – застерігає Олена Шварц.

Серед змін, які відбулися цього року, – також те, що історію України і математику складатимуть тільки однією сесією. Торік, нагадаємо, на ці предмети виділили два дні. Також збільшилася кількість спостерігачів, аби краще проконтролювати, наскільки чесною і прозорою є процедура ЗНО.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/06/14, 10:24
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS