Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Травень 2014№ 20 (763) Дороги. Легоцького ремонтують капітально

Всього за цей рік планують привести до ладу 60 вулиць

В Ужгороді триває ремонт основних магістралей. Ямкові латання асфальтового покриття доріг уже зробили на в’їздах до міста. Готова й вулиця Закарпатська.

Днями журналістам показали, як проводиться поточний ремонт Капушанської та капітальний ремонт частини вулиці Легоцького. На об’єктах працюють дві бригади, причому основна умова роботи – гарна погода. «Вкладений у калюжі асфальт протримається від сили рік, – розповів бригадир Володимир Зубков. – А якщо ремонтувати покриття в сонячну погоду, то ям не має бути до 5 років. Головне – аби зливова каналізація працювала і вода не застоювалася на дорожньому полотні».

Саме вода, а точніше цілі озера, що залишалися після дощів на середині вулиці Легоцького, призвели там до руйнування асфальту. Водії на цю ділянку дороги скаржилися постійно, через глибокі ями утворювалися затори. Робітники пояснюють: колись, ще як був мером Сергій Ратушняк, вулицю покрили асфальтом взагалі без так званої основи – щебеню чи інших матеріалів. Нині цим фактом активно цікавиться СБУ, тож хтось із колишніх посадовців може відповісти за нераціональне використання бюджетних коштів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/05/14, 10:18


№ 20 (763) Роман Сарканич: «Донедавна владі не була потрібна активна громада»

«Ужгород» продовжує публікувати інтерв’ю з членами оновленого виконавчого комітету Ужгородської міської ради. У цьому номері пропонуємо розмову з одним із наймолодших членів виконкому – 27-річним громадським активістом Романом Сарканичем.

– Романе, як Ви потрапили до складу виконкому?

– Якщо говорити про сам процес, то обирали членів виконкому весело і цікаво, подекуди й зі скандалами, оскільки виявилося, що охочих – понад шістдесят. Кандидатам увесь час пояснювали, що членство у виконкомі – робота неоплачувана. Тоді вони сказали, що раз це не лягає тягарем на міський бюджет, то можна брати всіх. При цьому багато хто не міг відрізнити виконком від громадської ради.

В той момент я не рвався бути членом комітету, бо розумів, що це велика відповідальність – сьогодні ти голосуєш, а завтра доведеться відповідати, коли щось не так. Однак відчув підтримку від знайомих депутатів, журналістів, громадських активістів, з якими брав участь у різноманітних акціях, і, зрештою, пройшов за квотою партії «Єдиний Центр».

– Ви вважаєте, що виконком обирався відкрито?

– Безумовно! Більш відкритих виборів, мабуть, ніколи до цього в Ужгороді не було! Раніше громадськість навіть не знала, що можна висувати свою кандидатуру, контролювати процес виборів тощо. Тепер же членів виконкому обрали міські депутати, за яких, у свою чергу, проголосували на виборах ужгородці. Все відбувалося прозоро.

– Тепер Ви безробітний. Не боїтеся, що поза очі звинуватять у намаганні заробити на членстві у виконкомі?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/05/14, 10:11


№ 20 (763) Продовження теми. Мешканці гуртожитку майже добилися свого

Місто взяло будинок на свій баланс, аби передати його у їхню власність

Цього четверга в Ужгороді відбулося позачергове засідання виконкому. Причина – необхідність затвердження акта приймання-передачі на баланс міста гуртожитку на вул. Джамбула, 50.

Як ми вже повідомляли, через незаконні дії ВАТ «Патент», котре ще у 2006 році привласнило собі гуртожиток, його мешканці не тільки не могли приватизувати житло, а й були змушені платити за нього шалені гроші.

Тепер, після довгих років боротьби за відновлення справедливості і судової тяганини, жителям гуртожитку все ж пішли назустріч: за рішенням сесії міськради будинок знову перейшов до комунальної власності. «Та виникла інша проблема, – каже в. о. міського голови Ужгорода Віктор Щадей. – Виявилося, що кілька років тому документи про право власності на будинок оформила приватна фірма. Це знову заблокувало процес приватизації помешкань. На перешкоді вже став Фонд державного майна на Закарпатті, який відмовився погодити завізований міською радою акт передачі будинку на баланс міста. Дізнавшись про це, люди пішли на структуру штурмом».

У підсумку, після довгих перемовин, керівник Закарпатського регіонального відділення Фонду все ж підписав документ. Щоб не виникло знову якихось несподіванок із затвердженням акта приймання-передачі, в. о. міського голови того ж дня скликав виконком на позачергове засідання. Затвердження документа, за словами Віктора Щадея, тепер відкрило людям шлях до подальших дій.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/05/14, 10:10


№ 20 (763) Офіційно. Довідки від ЖРЕРів – безплатні

Виконком зобов’язав підприємства житлового господарства йти назустріч людям

Цього тижня виконавчий комітет Ужгородської міської ради розглянув 18 питань. Говорили про ЖРЕРи, зовнішню рекламу, цілодобову торгівлю і, поза порядком денним, про облаштування скверу на площі Бачинського.

Зокрема, виконком зобов’язав підприємства житлового господарства міста видавати довідку про склад сім’ї безплатно, не вимагаючи при цьому погасити комунальні борги. Таке справді практикували в більшості ЖРЕРів, що створювало людям масу незручностей і призводило до затримок у наданні державної соціальної допомоги, пільг та житлових субсидій. Ужгородці скаржилися, що їх примушують платити, хоча надання довідок належить до послуг, врахованих у квартирній платі. Відтепер ЖРЕРи повинні йти назустріч людям. Якщо ж побори триватимуть, керівників підприємств притягатимуть до відповідальності.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/05/14, 10:09


№ 20 (763) Актуально. «Якість роботи ЦНАПів залежить від розуміння владою ідеї надання послуг» – Віктор Тимощук

Експерти всеукраїнського ринку надання адмінпослуг ділилися досвідом в Ужгороді

На два дні, 21–22 травня, до обласного центру Закарпаття з’їхалися професіонали сфери надання адміністративних послуг із різних міст України.

Були тут кияни, львів’яни, а також представники лідера в цьому напрямку – Вінниці, котрі залюбки поділилися досвідом, поінформували про запроваджені в них методики надання адміністративних послуг.

«Ми приїхали не навчати вас, а просто розповісти про наші успіхи у сфері адмінпослуг, – зазначає заступник директора департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради Євген Іщук. – До нинішнього результату Вінниця йшла не один рік. Тепер же, коли у Вінниці система надання адміністративних послуг працює як годинник, вирішили ознайомити всіх із методикою роботи і повідомити про ймовірні помилки, яких ви можете припуститися». Експерт зазначає, що загалом в Україні можна отримати понад півтори тисячі адміністративних послуг, і це при тому, що система їх надання, порівняно з іноземною, доволі недосконала: «Така кількість адміністративних послуг для нашої країни дуже велика. Аби працювати якісно й економно, нам треба мінімізувати паперову роботу. Всі ЦНАПи мають перейти на електронне обслуговування».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/05/14, 10:08


№ 20 (763) Пізнавально. Ужгородські школярі на один день стали міськими чиновниками

В обласному центрі Закарпаття пройшов День учнівського врядування

Міська рада відчинила двері своїх кабінетів для майбутніх спеціалістів.

У День учнівського врядування, який влаштували в Ужгороді 22-го травня, учнів різних шкіл впустили до зали, де вирішуються найважливіші міські питання. У депутатських кріслах молодь почувалася доволі-таки комфортно, особливо ті учні, котрим до закінчення школи ще треба добряче попітніти.

Під час зустрічі зі школярами виконувач обов’язків міського голови Ужгорода Віктор Щадей подав конструктивну пропозицію, яка сподобалася всім: під час літньої навчальної практики учні зможуть детально ознайомитися з роботою всіх відділів міськради, поспілкуватися з заступниками міського голови і керівниками різних підрозділів. «Ми відкриті до спілкування і розуміємо, що тепер перед нами сидить майбутнє міста. І чим раніше ми дамо змогу молодим дізнатися все, чого вони хочуть, тим дієвішим і позитивнішим буде кінцевий результат», – зазначив Віктор Щадей.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/05/14, 10:05


№ 20 (763) НС. «Мокрий» скандал: учень у воді, а вчитель – без роботи

Необачність вартувала викладачеві фізкультури посади

Минулого тижня в освітній сфері міста розгорівся скандал. За попередньою інформацією, вчитель Ужгородського економічного ліцею змусив учня лізти в річку по м’яч, випадково ним туди закинутий. У підсумку – стривожені неподобством батьки шестикласника звертаються до дирекції школи, а вчитель пише заяву на звільнення за власним бажанням.

Докладніше про цей випадок розповіла нам начальник управління освіти міста Оксана Бабунич: «Тільки-но надійшла інформація про цей інцидент, ми почали з’ясовувати суть проблеми. Того дня урок фізичної культури в 6 класі Ужгородського економічного ліцею вчитель проводив на Православній набережній неподалік школи. Річ у тім, що напередодні, через буревій, на спортивний майданчик, розміщений на території навчального закладу, впало дерево, а урок треба було проводити. Тому вчитель фізкультури й вирішив провести урок на набережній».

Кидали м’яч у довжину. Не минуло й кількох хвилин, як один з учнів повідомив, що м’ячик впав у річку, а вчитель запропонував дістати його. Хлопчик поліз у воду. Однокласники, недовго думаючи, взялися фільмувати подію на мобільні телефони, і вже увечері відео почало блукати Інтернетом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Випадок)  -  26/05/14, 10:05


№ 19 (762) І знову – горіло

В Ужгороді спалили чергове авто

Цього разу жертвою паліїв став автомобіль в. о. мера міста

Надзвичайна подія – підпал купленого в кредит Віктором Щадеєм у 2013 році Ford Focus – сталася близько півночі 13 травня.

Палії – не з боязких, адже автівку виконувача обов’язків міського голови Ужгорода Віктора Щадея підпалили просто під вікнами його квартири в Новому районі. Міліцію і пожежників викликав сам власник машини, який на той час ще не спав.

Як повідомив Віктор Іванович, він припаркував авто поблизу будинку близько 22 години, а вже через дві години помітив, що воно палає.

Попри те, що пожежники прибули швидко і діяли оперативно, все ж вогонь добряче пошкодив автівку, особливо її передню частину.

Власник автомобіля пов’язує підпал не з чим іншим, як зі своєю професійною діяльністю на посаді виконувача обов’язків міського голови. Каже, що це вже друге його авто, яке спіткала така доля. Перший раз під приціл паліїв потрапила його «Нива». Це було у 2006-му.

Тепер правоохоронці опрацьовують різні версії підпалу і покази свідка. Виявилося, що незадовго до події сусідка Віктора Щадея бачила поблизу автівки невисокого чоловіка, який, імовірно, втікав з місця злочину.

Сам Віктор Щадей не має сумнівів, що підпал його автомобіля стався через його професійну та політичну діяльність. «Своїми діями ми, мабуть, зачіпаємо інтереси тих, хто не задоволений тим, що в Ужгороді з’явилася нова влада. Ми розуміємо, що тепер будь-які намагання зруйнувати старі схеми будуть наштовхуватися на спротив тих, хто від цих схем наживається. І такі кримінальні способи діятимуть доти, поки хоч одного палія авто не покарають. Бо ми бачимо, що жодної подібної справи міліція не розкрила. Як минуло вже 2 місяці, а досі правоохоронці не можуть знайти того, хто напав на мене з ножем», – зауважив в. о. міського голови Ужгорода.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/05/14, 10:27


№ 19 (762) Стихія накоїла біди

Буревій повалив в Ужгороді 60 дерев

Шквальний вітер у четвер, 15 квітня, повалив в Ужгороді понад 60 дерев – переважно в міських скверах і парках, на прибудинкових територіях і магістральних вулицях. Негода знеструмила в місті 20 вулиць. У більшій частині будинків електропостачання вже відновили.

Повалені дерева пошкодили 4 автомобілі – на вулицях Коцюбинського, Загорській, Бєлінського і Собранецькій. Внаслідок буревію вийшов з ладу газопровід, який забезпечує газом два будинки – № 35 і № 37 на вулиці Собранецькій. Працівники ПАТ «Закарпатгаз» відновили газопостачання.

Тепер дерева вже розпиляли й прибрали, дороги розчистили. Для ліквідації наслідків бурі задіяли КП «Агромікс», КШЕП, міські ЖРЕРи й товариства, які обслуговують внутрішньоквартальні і прибудинкові території, а також 4 бригади Служби надзвичайних ситуацій у Закарпатській області.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/05/14, 10:25


№ 19 (762) Продовження теми. Без води і світла

Поки триває судова тяганина, мешканці гуртожитку змушені терпіти незручності

Нещодавно «Ужгород» уже писав про поневіряння мешканців 126-квартирного гуртожитку на вул. Джамбула, 50, котрі вже 20 років борються за те, аби приватизувати свої помешкання.

Багаторічна війна з ВАТ «Патент», якому на початку 90-х років вдалося включити гуртожиток до свого статутного фонду, здавалося, вичерпалася, коли суд став на бік мешканців, а депутати Ужгородської міської ради проголосували за передачу будівлі у комунальну власність міста. Однак Фонд держмайна, котрий колись і допустив помилку, дозволивши «Патенту» приватизувати гуртожиток, тепер відмовляється підписувати акт прийому-передачі, мотивуючи це тим, що гуртожиток на цей час ніби одночасно перебуває у двох формах власності: державній і приватній.

Просування багаторічної справи знову зависло в повітрі, тому обурені мешканці вирішили вимагати правди у прокуратури. Днями вони прийшли під стіни установи з плакатами і перекрили автомобільний рух вулицею Уральською. Ініціативна група піднялася в кабінет до нещодавно призначеного прокурора міста Володимира Гаврилюка. Той обіцяв розібратися, запропонувавши покроковий план: вилучити з Фонду держмайна та міської ради всі матеріали, вивчити їх і до 25 травня оголосити результати перевірки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/05/14, 10:24
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS