Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Квітень 2014№ 16 (759) Нові обличчя. Олександр Волосянський: «Стара система – як ракова пухлина, змінити її за один день неможливо»

Керуючий справами виконкому – про життя міста в умовах економії та з новими колегами

З цього номера «Ужгород» починає серію інтерв’ю з членами оновленого виконавчого комітету Ужгородської міської ради. Дізнаємося, хто ці люди, чому вони вирішили взятися до громадської роботи і чи готові працювати за новими принципами. А першим до розмови ми запросили керуючого справами виконкому Олександра Волосянського.

«Проблем у місті багато»

– Олександре Павловичу, як оцінюєте оновлений склад виконкому?

– Позитивно. Він на 90% складається не з політиків чи бізнесменів, а з представників громадськості. Вони дуже ретельно підходять до розгляду кожного питання, висловлюють свої думки – тому такого суцільного «одобрямсу», як при колишній владі, немає, а засідання можуть тривати годинами.

– Розкажіть, як обирали членів виконкому, бо, пригадую, спершу охочих увійти до складу комітету було понад шістдесят…

– Так, охочих було дуже багато, однак потім виявилося, що своїх представників хотіли бачити всі невеличкі групки громадськості, котрі сформувалися, в основному, під час революційних подій. Ми запропонували цим групам об’єднатися і висунути представників. Зійшлися на думці, що 11 осіб мають увійти до складу виконкому від громадськості, а десять – від політичних партій. Більшість – люди молоді, активні, розумні.

– Чи є серед них такі, що за кілька місяців роботи розчарувалися і вже «прогулюють» засідання?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/04/14, 10:17


№ 16 (759) Актуально. Освіта й медицина затягують паски

В умовах всеукраїнської економії ужгородські школи і медзаклади посилено заощаджують

Тепер Україна перебуває у не найкращому фінансовому становищі. Через політичну кризу і неясність подальших дій страждає багато сфер життєдіяльності, галузей промисловості країни. Відповідно це відбивається і на житті та здоров’ї людей.

Не можна сказати, що несподіваним, але все ж доволі неприємним стало скорочення і так недостатніх видатків на медицину й освіту в країні. Звісно, в Ужгороді ці сфери винятком не стали.

«Дещо скоротилися видатки за цільовими програмами. Не відбудеться тепер очікуване підняття розміру мінімальної заробітної плати, яке було передбачено працівникам бюджетної сфери, в тому числі медикам. Жорстка економія чекає на нас і в плані виплат заробітної плати, стосовно надбавок і доплат необов`язкового заохочувального характеру, – каже начальник відділу охорони здоров’я Ужгорода Мирослава Брецко. – Але найболючішим, звичайно ж, є скорочення виплат на закупівлю медикаментів першої необхідності для лікарень».

За словами Мирослави Юріївни, бюджетні видатки на медицину були на мінімальному рівні вже на початку 2014 року, а на сьогодні становище ускладнилося ще більше: «Але нарікати на це ми не можемо, адже Ужгород – не єдине місто України, котре опинилося в таких скрутних умовах. Криза є всеукраїнською, і шукати виходу з неї ми змушені спільно. Ці заходи зі скорочення видатків зумовлені внесенням змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2014 рік”». Підсумовуючи вищесказане щодо скорочення видатків на охорону здоров’я, бачимо, що галузь втратила понад півтора мільйона гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/04/14, 10:15


№ 16 (759) Рік «дзвінок звучав для всіх»

Спецпроект для дітей з вадами себе повністю виправдав – міська влада сподівається на його продовження

У п’ятницю в Ужгороді підсумували результати роботи за проектом «Дзвінок звучить для всіх». Метою участі в проекті було введення інклюзивної освіти у навчальних закладах Ужгорода. Це означає, що діти з вадами опорно-рухового апарату, з недоліками зору та слуху мали змогу навчатися зі своїми здоровими ровесниками.

В Ужгороді до проекту долучилося кілька закладів. Серед них ЗОШ № 20 і ДНЗ № 16.

«У двадцятій школі в рамках проекту було створено два інклюзивні класи. Разом зі звичайними педагогами уроки там проводили асистенти вчителів, котрі займалися виключно з особливими дітками, – каже заступник начальника управління освіти Ужгорода Марина Пуківська. – Саме тоді ми й зрозуміли, що для того, аби працювати з такими учнями, вчителі мають проходити особливе навчання: як мінімум знатися на специфіці хвороби дитини і методиці викладання предмету індивідуально для неї».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/04/14, 10:15


№ 16 (759) Важливо. До Ужгорода прибули американці

У рамках візиту іноземні гості зустрілися з керівництвом міста

Зустріч представників американської делегації з керівниками обласного центру Закарпаття відбулася 25-го квітня.

Аташе з питань економічного зростання Майкл Торреано і Комерційний спеціаліст Американського Посольства Мирослава Мирцало поцікавилися обстановкою в місті й висловили власне бачення політичної ситуації в країні. Головним завданням іноземних спостерігачів є контроль за дотриманням усіх правил передвиборчої кампанії. Вони пообіцяли, що пильно стежитимуть за тим, аби не було підкупів і проявів нездорової конкуренції.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/04/14, 10:14


№ 16 (759) По-новому. Ужгородці сортуватимуть сміття

Першими цього навчалися школярі

Інформаційно-презентаційну акцію «Зробимо місто чистим!» спільно організували ТОВ «AVE Ужгород» і Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

На набережній Незалежності неподалік Лінгвістичної гімназії ім. Т. Г. Шевченка у середу, 23 квітня, ужгородцям – дітям і дорослим – показували, як правильно сортувати сміття. Організатори розмістили тут три сучасні контейнери єврозразка для відходів – окремо для картону, паперу, пластмаси і скла.

Юннати підготували екологічну виставу, заспівали та продемонстрували свої костюми, які разом із наставниками виготовили з газет, поліетиленових пакетів, різноманітної тари. Поруч організатори акції провели майстер-клас – усіх охочих навчали робити з пластикових пляшок квіти. Школярі змагалися в сортуванні сміття і малювали на асфальті. На окремому столі розмістили різноманітні декоративні вироби з відходів.

«Від самого початку нашої діяльності в Ужгороді ми практикували колективний збір відходів, але за іншою схемою, – розповіла Марія Оленич, генеральний директор ТОВ «AVE Ужгород». – Тепер ми пропонуємо контейнерну схему, аби кожен мешканець міста міг викинути сміття у призначені для цього контейнери. Кілька майданчиків оснащені вже такими контейнерами, і ця робота проводиться щодня. На першому етапі встановимо 20 острівців для колективного збору сміття, і їхня кількість буде постійно зростати».

«Проект, який започаткували партнери Ужгорода, товариство «AVE», дуже потрібний нашому місту, – наголосив Віктор Щадей, виконувач обов’язків міського голови. – Так, проблема сміття в Ужгороді є. І цю проблему ми спільно будемо розв’язувати, зокрема впроваджуючи сортування сміття. Цей проект зробить наше місто європейським. Вдома розкажіть рідним і близьким про те, як правильно сортувати сміття, навчіть їх, як це робити. Сподіваюся, ви з цим завданням впораєтеся на «відмінно»».

«З 2010 року ми працюємо над питанням сортування сміття, – зауважив заступник міського голови Віталій Семаль. – Завдяки нашим партнерам «AVE» ми вже бачимо результат. Приємно, що сьогодні презентація роздільного збору твердих побутових відходів розпочинається з навчання школярів. Діти, ви – наше майбутнє, ви повинні знати й розуміти, що все починається з вас. Не смітіть – і навкруги буде чисто».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/04/14, 10:12


№ 16 (759) На часі. Перевізники хочуть вищі тарифи

Пасажири цікавляться, коли ж буде комфортніший проїзд

У четвер, 24 квітня, у Новому районі Ужгорода відбулися громадські слухання щодо якості послуг, культури перевезення і доцільності підвищення плати за проїзд у громадському транспорті міста.

Перевізники нарікали на збитковість та кількість пільговиків у години пік. Пасажири обурювалися якістю послуг, переповненими автобусами, недотриманням графіку і низькою культурою водіїв. Мешканці, які прийшли на громадські слухання, цікавилися, чи можливо в Ужгороді ввести маршрутні експреси, розвантажити транспортну систему, впровадити GPS-контроль.

«Вранці я їду на роботу в переповненому автобусі – найчастіше № 10 або № 21, – розповів Степан Зубик, мешканець Нового району. – У салоні дуже багато пенсіонерів – усі пільговики. Не дивно, що перевізники мають самі збитки. Пропоную встановити для пенсіонерів час проїзду, наприклад, не в години пік, а з 10:00. Добре було б, якби в місті з’явилися експреси».

«Водії маршруток і автобусів справді перевозять чимало пільговиків, – погодився Володимир Козун, директор ПАТ «Ужгородське АТП-12107». – Ми працюємо на чотирьох маршрутах і за місяць обслуговуємо понад 300 тис. пільговиків. Водії працюють в одну зміну, мають розроблений графік. Утім, тарифи не покривають витрат перевізників, тож вони мають великі збитки».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/04/14, 10:10


№ 16 (759) Сесія. Програму дій на 2014-й

Незабаром представить нова міська влада

Призначення виборів міського голови Ужгорода затягується на невизначений час.

На засіданні сесії міської ради, продовження якого проходило цього тижня, зачитали листа з Верховної Ради. У ньому йдеться, що спеціальна комісія розглянула клопотання про призначення виборів міського голови, однак призначити їх не може, бо колишній мер Віктор Погорелов оскаржує своє відсторонення від посади в суді. Комісія повернеться до розгляду цього питання лише по завершенні судового процесу, який може тривати і півроку, і рік.

Як наголосив у зв’язку з цим в. о. міського голови Віктор Щадей, подальша стратегія його роботи буде змінюватись, оскільки він думав, що бере на себе зобов’язання підтримати процес життєдіяльності міста лише протягом короткого часу. «Тепер же будемо розробляти довготривалий план роботи, який уже скоро хочемо презентувати ужгородцям», – заявив він.

На останнє засідання цієї сесії депутати залишили, в основному, земельні питання. Минулого разу вони викликали чимало зауважень у депутатів, тож їх вирішили доопрацювати. Мова йшла не про продаж нових земельних ділянок, а про викуп тих, які вже тривалий час здаються в оренду і на яких є вже нерухоме майно. Продаж цієї землі має наповнити міський бюджет, що нині порожній.

Заслухали депутати виступ представника громадськості Тараса Триндяка, котрий висловився проти забудови зеленої зони за стадіоном «Автомобіліст». Ужгородець розповів, що ця ділянка була виділена під індивідуальне будівництво, але тепер там чомусь зводять багатоповерхівку. Причому з явними порушеннями будівельних норм. Пан Триндяк від імені громадськості попросив міську владу перевірити правомірність виділення цієї земельної ділянки під будівництво, дотримання цільового призначення ділянки, дотримання будівельних норм, а в разі виявлення порушень – вжити заходів та притягти до відповідальності винних.

Розібратися в черговому земельному скандалі пообіцяв і новопризначений прокурор міста Володимир Гаврилюк. Він повідомив, що знає про чимало подібних випадків в Ужгороді і вже дав доручення підлеглим до кінця тижня зібрати всю інформацію щодо скандальних забудов протягом останніх років.

Тетяна ЛІТЕРАТІ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/04/14, 10:09


№ 16 (759) По суті справи. Тетяна КОЗАК: «Наша мета – наблизити лікаря до пацієнта»

В Ужгороді працює Центр первинної медико-санітарної допомоги

Центр первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) запрацював в Ужгороді цьогоріч у березні, об’єднавши усі сімейні амбулаторії міста. Тепер тут консультують, діагностують і лікують найпоширеніші захворювання пацієнтів, дотримуючись виключно європейських стандартів і технологій.

Медична допомога – як у Євросоюзі

За словами Тетяни Козак, головного лікаря Ужгородського центру ПМСД, реформа галузі охорони здоров’я в Україні назрівала вже давно. «Центр первинної медико-санітарної допомоги створений насамперед задля того, аби наблизити лікаря до пацієнта, – розповіла Тетяна Юріївна. – Практика сімейної медицини, на відміну від радянської моделі, дозволить уникнути довгих черг, пошуків потрібних лікарів у поліклініці, підвищить якість та швидкість обслуговування пацієнта».

У травні минулого року Ужгородська міська рада ухвалила рішення про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги в нашому місті. Тоді ж затвердила статут Центру ПМСД і перелік амбулаторій, які входять до його складу, – сьогодні провадять лікувальну практику дев’ять амбулаторій: на вул. Другетів, 79, вул. Сечені, 50, вул. Челюскінців, 10, вул. Боженка, 2, вул. Паризької Комуни, 2, вул. Гранітній, 8 і на вул. Капушанській, 161, ще дві – на вулиці Грибоєдова, 20 «в».

«Адміністрація Центру ПМСД міститься на вулиці Грибоєдова, 20 «в», у цокольному приміщенні, – зазначила Тетяна Юріївна. – Робота в Центрі починалася практично з нуля. Тут не було нічого – ні столів, ні шаф, ні комп’ютерів. Але надання медичної допомоги пацієнтам не припинялося ні на хвилину. Знайшлися меценати і спонсори, які допомогли нам і подарували необхідне обладнання. Сподіваємося, незабаром, завдяки розробленому Центром проекту, у восьми амбулаторіях міста з’явиться нове устаткування, зокрема електрокардіографи, небулайзерні інгалятори, глюкометри та інше необхідне сучасне обладнання».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/04/14, 10:08


№ 16 (759) Благоустрій. Боздоський парк: тяжко, але осучаснюємося!

Нові варіанти дозвілля у парку – велоцентр і турніки – вже незабаром

Попри кризу і нестачу коштів керівництво парку культури та відпочинку «Боздоський» старається покращити зону відпочинку для містян. У планах – викладання бруківки на Широкій алеї, спорудження ще кількох спортивних турніків, встановлення гойдалок і приведення до ладу ділянок у глибині парку.

«Звісно ж, працювати над модернізацією парку в нинішніх умовах доволі важко, та ми не припиняємо шукати інвесторів і заохочувати їх до співпраці, – зазначає директор парку Лев Некречій. – Відколи парк перейшов на самоокупність, утримувати його у презентабельному вигляді складніше – зате тепер ніхто не може звинуватити нас у розкраданні бюджетних коштів чи нецільовому їх використанні. Тим не менше, навіть у складних фінансових умовах ми не стоїмо на місці: плануємо тепер обабіч Широкої алеї викласти бруківкою доріжки, а інші алеї вже засаджуємо кущами троянд».

Аби триматися на плаву і не бути гіршими за інших, керівництво парку заохочує до утримання зеленої зони в доброму стані і підприємців, котрі тут ведуть свою діяльність.

«Кожен, хто бажає розмістити ятку чи кіоск тут, повинен подбати про освітлення біля виділеної йому ділянки, а також про прибирання на орендованій ним території. Люди це розуміють і йдуть назустріч, тому сьогодні ми вже почали потроху рухатися вперед», – зазначає директор «Боздоського».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/04/14, 10:07


№ 15 (758) Готуємося. Святитимемо 150 гривень,

або Скільки коштує зібрати великодній кошик цього року

Зовсім небагато часу лишилося до одного з найголовніших свят у році – Великодня. До нього ужгородці (та й українці загалом) звикли готуватися заздалегідь: вино вже чекає у шафі, а м’ясо на відбивні – у морозильній камері. Звісно, ажіотаж у магазинах і на ринках – в останній тиждень перед Пасхою. Саме на цей час і припадає найбільша частка великодніх покупок. З огляду на теперішню ситуацію з валютою, багато продуктів подорожчало. А ще і продавці роздмухують ціни через свято… Тож незадовго до свята ми вирішили з’ясувати, скільки коштуватиме цьогорічний великодній кошик.

Сам кошик в Ужгороді можна знайти і в супермаркетах, і на ринках. Ціна – від 40 до 200 гривень. Але таку покупку робимо не кожного року: достатньо оновити пасхальний атрибут раз на 5-10 років.

Кошик є, тепер треба в нього щось покласти. В першу чергу слід підготувати крашанки і писанки. Десяток домашніх яєць коштує в Ужгороді щонайменше 13-15 гривень. Якщо робити крашанки вдома, то за хімічний барвник доведеться заплатити близько 3-5 гривень за пакетик. Замість фарбування можна одягнути яйце в поліетиленову обгортку з картинками або прикрасити його наклейками. Обгортки коштують близько 3 гривень, а наклейки – 4-5 гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  15/04/14, 12:33
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS