Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Березень 2014№ 11 (754) «Дебордизація» Ужгорода

Зняли перші рекламні щити, які псували вигляд міста

Те, про що роками мріяли численні ужгородські активісти – люди, яким не байдужий зовнішній вигляд міста, особливо його історичної частини, нарешті почало втілюватися в життя. Мова – про демонтаж рекламних білбордів, котрі заполонили Ужгород.

У середу, 19 березня, з берегів Ужа поблизу пішохідного мосту в центрі демонтували два перших щити. Очікується, що це лише початок і береги нарешті позбудуться нав’язливої реклами.

Про необхідність боротьби з засиллям білбордів говорилося впродовж багатьох років. Громадські діячі вказували на розміщення щитів будь-де, на недотримання норм, через що вони становили потенційну небезпеку (наприклад, закриваючи водіям транспорту огляд). Крім того, багато разів наголошувалося, що історична частина міста не повинна затулятися від людей рекламними щитами.

При цьому наводилися численні приклади – як далеких країн, так і сусідніх, зокрема словацького Кошице, міста-побратима Ужгорода, де левова частка білбордів розташована на в’їздах до міста й у спальних районах, а от у центрі їх просто не побачиш.

Утім, фінансові інтереси в цьому питанні завжди переважали над інтересами естетичними й архітектурними, тому марними були заклики активістів – зовнішніх рекламних носіїв у місті ставало все більше.

Нині ж крига скресла. Представники тимчасової ужгородської влади самі не раз публічно виступали проти засилля білбордів у місті, тож якби нині, прийшовши до влади, вони дали задній хід, – їх би, м’яко кажучи, не зрозуміли.

Хоч би там як, але це лише перший крок. Причому проявили добру волю самі власники рекламних носіїв, погодившись зняти щити, на які мали дозвіл міської влади. Нині їм треба запропонувати інші місця для білбордів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  25/03/14, 13:05


№ 11 (754) Продовження історії. Екс-мер захотів назад

Віктор Погорєлов подав до суду, аби довести, що його відставили незаконно

Наприкінці минулого тижня відсторонений мер Ужгорода Віктор Погорєлов вирішив відстоювати свої права.

Він вважає, що відставили його незаконно, порушивши процедуру, і збирається доводити свою правоту в суді.

Це підтвердив син колишнього міського голови Андрій Погорєлов, який у соцмережі «Фейсбук» звинуватив у тому, що сталося, Віктора Балогу, і заявив: «Запевняю, батько й надалі буде боротися. Чи буде суд справедливим – є великий сумнів. Але ми не здаємось. Будемо боротись до кінця».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/03/14, 13:03


№ 11 (754) Проблема. АЛКОГОЛЬ – ЗАГРОЗА ЗДОРОВ’Ю ЛЮДИНИ

Останніми роками найсерйознішою тенденцією у зловживанні алкоголем є швидке зростання вживання молоддю слабоалкогольних напоїв. Особливої уваги у розв’язанні цієї проблеми потребує дослідження соціально-психологічних чинників. На жаль, суспільство належним чином не усвідомлює небезпеки пияцтва для сучасності та майбутнього української держави й українського суспільства.

На вулицях міст часто можна зустріти юнаків чи дівчат із пляшкою пива у руці та цигаркою в роті. Це вже стало настільки звичним, що не викликає жодної реакції в дорослих, хіба що пенсіонери можуть похитати головою, згадуючи старі добрі (в цьому плані) часи.

Педагоги і психологи загальноосвітніх навчальних закладів привертають велику увагу до проблеми дитячого алкоголізму, проводять профілактичну роботу щодо шкідливості вживання алкогольних напоїв та користі здорового способу життя.

Вивчаючи це питання в нашому місті за результатами анонімного опитування учнів старших класів, ми отримали не дуже втішні результати.

Наприклад, на запитання: «Яке ваше ставлення до вживання спиртних напоїв?»

– 7% хлопців і 6% дівчат дали відповідь: «Позитивне»; 36% хлопців і 36% дівчат відповіли, що це допустимо в деяких випадках; 57% хлопців і 58% дівчат дали відповідь: «Негативне»;

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/03/14, 13:02


№ 11 (754) Порушили. У Боздоському парку почали будувати дзвіницю

Щоправда, дозвіл на це не отримали…

Днями до Ужгородської міської влади надійшла заява-прохання стосовно перевірки об’єкта, який споруджується в Боздоському парку.

19-го березня з цього приводу зібралася комісія у складі представників прокуратури, муніципальної поліції, депутатського корпусу, працівників ДБК. «Загадковим» об’єктом виявилася… дзвіниця. Її будують біля православної дерев’яної церкви, яка стоїть у парку. Виявилося, документів на будівництво і справді нема – про це повідомив начальник муніципальної поліції Олександр Шушка. Аби розпочати роботу, треба отримати від міської влади декларацію про початок будівельних робіт, папери на землю, розробити архітектурний план об’єкта.

Як пояснює настоятель церкви о. Володимир, він був певен, що дзвіницю можна будувати, оскільки документи на землю є. На жаль, з’ясувалося – тільки на ту, де тепер храм. «Це велике непорозуміння. Не перевірили папери, думали, що території маємо трошки більше. Звісно, ми все виправимо й відразу підемо оформити необхідні документи. Повірте, не хочеться, щоб церква була злісним порушником закону».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/03/14, 13:01


№ 11 (754) Виконком. Бій незаконним МАФам

Влада перевірить дозволи на білборди й кіоски. Самовільно встановлені приберуть

Менше ніж тиждень розділяє два останні засідання міськвиконкому Ужгорода. Сталося так через те, що попереднє засідання довелося перенести через ножове поранення виконувача обов’язків міського голови Віктора Щадея. А тим часом місто функціонує, і питань, які повинен вирішувати міськвиконком, набирається чимало.

Розпочали засідання в середу, 19 березня, з питання, порушеного ще на попередньому засіданні, – щодо функціонування закладу «Ельф» поблизу лінгвістичної гімназії. Нагадаємо: всупереч нормам щодо розміщення закладів, у яких торгують спиртним (зокрема й пивом), не ближче ніж за 150 метрів від навчальних закладів, «Ельф» міститься поряд зі школою.

Шукати вихід зі ситуації – такий, щоб і підприємець не постраждав, і інтереси школи не були ущемлені, – вирішили шляхом компромісу. Власник кафе виступив перед членами виконкому й повідомив, що домовився з керівництвом школи таким чином: торгувати пивом і вмикати гучну музику заклад буде лише з 16:00, коли уроки в гімназії завершаться. Крім того, в закладі встановлені камери спостереження, а працівникам кафе суворо заборонено, під страхом звільнення, продавати алкогольні напої неповнолітнім. Якщо вік клієнта викликатиме у співробітниць сумніви, вони повинні вимагати посвідчення особи.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  25/03/14, 13:00


№ 11 (754) Погляд. Ярослав Шафарь: «Майдан ще не закінчився»

Активіст ужгородських акцій – про недавнє минуле, новопризначену владу та очікування від майбутнього

Депутат Ужгородської міськради Ярослав Шафарь від самого початку Євромайдану, з 21 листопада, став активним учасником акцій та мітингів у нашому місті. За цей час у його житті були як оптимістичні події, так і неприємні. Йому спалили машину, а самого звинувачували в зраді Майдану свої ж нібито однодумці. Не секрет, що поряд із боротьбою проти чинної влади в лавах майданівців тривала й внутрішня боротьба, і деколи це виливалося в інформаційний простір.

Хоч би там як, після зміни влади ми попросили Ярослава Шафаря відповісти на кілька запитань «Ужгорода».

– Революція своєї головної мети, в принципі, досягла. Янукович більше не президент держави, він з ганьбою втік з країни. Керівництво змінилося як в Ужгороді, так і в області. Чудово розуміючи, що нову владу необхідно посилено контролювати, я все ж таки хочу запитати: для чого люди все ще збираються на площі Народній щонеділі? Чи потрібні ці віча, на вашу думку?

– Думаю, що потрібні. Вони дають інформацію і гуртують людей навколо процесів, які йдуть у суспільстві. Громадянське суспільство прокинулося. Єврореволюція, яку ми бачили протягом чотирьох місяців, дала серйозний результат. У відставку відправили Януковича, Азарова, уряд. Але це лише початок. Потрібно змінювати всю структуру, а людям давати чіткі меседжі, що робити. Фактично, вони самі цього чекають. Річ ще і в тому, що люди активні, вони гуртуються й діють. Суспільство прокинулося і хоче працювати. Але не можна допустити махновщини, зведення рахунків між різними угрупуваннями, використання громадських активістів у власних інтересах і так далі. На жаль, нині ми частково спостерігаємо таку картину.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  25/03/14, 12:59


№ 10 (753) Сесія. Земля, зарплати і реклама

Депутати міськради розібралися з ділянками й заклали ґрунт для наступного засідання

8-е пленарне засідання XX сесії Ужгородської міськради нарешті пройшло в більш-менш робочій обстановці. Були суперечки, напруження і невдоволення, однак хаосу та намагання перекричати одне одного, що спостерігалося на попередніх зібраннях депутатів після призначення нової міської влади, цього разу вдалося уникнути.

Головними питаннями засідання стали земельні. Їх мали розглядати ще на 5-му пленарному засіданні ХХ сесії, але тоді вирішили відкласти, щоб докладніше вивчити й ухвалювати рішення в кожному окремому випадку. Нагадаємо: одним з основних звинувачень попередньої влади з боку опозиційних депутатів та активістів були якраз земельні питання.

Земельні питання

Практично кожне питання, яке стосувалося земельної ділянки, повторно розглядали раніше члени депутатських комісій. А вже на сесії вони виносили критичні зауваження до проектів з проханням вилучити той чи інший пункт із рішення. Робилося це тому, що практично кожен проект містив у собі кілька підпунктів. До деяких із них не виникало зауважень, до інших – навпаки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  17/03/14, 11:54


№ 10 (753) Виконком. Центр без реклами, школа без музики та цілодобові супермаркети –

такі проблеми обговорювали на вчорашньому засіданні

Одинадцять робочих питань розглянули на засіданні виконавчого комітету, яке відбулося вчора, 14 березня. Серед них – пункти, що стосувалися зовнішньої реклами в центрі міста, роботи одного з кафе на набережній Незалежності, цілодобового режиму кількох ужгородських супермаркетів, надання дозволів на проведення земляних робіт та відновлення дорожнього покриття після них.

Одним зі суперечливих питань став розгляд видачі підтверджень торгівельної діяльності в тимчасових об’єктах, із погодженням режиму роботи. Виконавчий комітет висловив претензії до тераси, розташованої на набережній Незалежності, зовсім поряд із Лінгвістичною гімназією. Продаж пива неповнолітнім, гучна музика під час уроків – саме через це кафе і викликало невдоволення.

Слід зазначити, що є рішення про заборону продажу алкогольних напоїв та тютюну в закладах, розміщених у радіусі 150 метрів від навчальних закладів. У такому разі заборона торгівельної діяльності стосується багатьох закладів у центрі міста, а це може негативно вплинути на бюджет міста.

Члени виконкому вирішили відкласти питання про терасу на потім і розглянути його у присутності дирекції школи та представників батьківського комітету. В. о. міського голови Віктор Щадей каже, що влада не збирається «тероризувати» розважальні заклади Ужгорода, але щодо гучної музики й продажу алкоголю поблизу школи треба щось вирішувати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  17/03/14, 11:52


№ 10 (753) Співпраця. Словаки нас підтримують

і прагнуть розвивати спільний туристський бізнес, попри всі події

У цьому переконували Генеральний Консул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова та інші учасники семінару для журналістів і турагентів, який відбувся у вівторок в Ужгороді.

Неспокійні події в Криму можуть негативно вплинути на всі сфери життєдіяльності країни. Безумовно, і на туризм. І хоча Закарпаття дуже далеко від Кримського півострова, тамтешня ситуація може відбитися й на нашому краї. Саме тому був організований семінар.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/03/14, 11:50


№ 10 (753) Партнерство. Словаки поділяться з Ужгородом досвідом та інвестиціями

В Ужгороді відбувся круглий стіл за участі міської влади і Генконсула Янки Бур’янової

У вівторок, 11 березня, в Ужгородській міськраді зустрілися представники влади і громадськості міста зі словацькою делегацією, яку очолила Генеральний Консул Словаччини в Ужгороді Янка Бур’янова.

Обидві сторони вирішили зібратися за круглим столом, аби обговорити можливість залучення іноземних інвестицій у бізнес-проекти краю та спланувати зустріч у квітні з підприємцями міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  17/03/14, 11:49
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS