Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Лютий 2014№ 7 (750) Чорний тиждень України

На Майдані цього тижня загинуло понад 100 осіб

Трагічні події, що відбулися цього тижня у столиці України, не залишили байдужим жодного свідомого громадянина України. Для Ужгорода і Закарпаття загалом київський жах завершився фактично цілковитою ліквідацією Партії регіонів у нашій області. Подали заяви на вихід із партії міський голова Ужгорода, його заступник Олександр Ковач, повністю самоліквідувалися фракції ПР в Ужгородській міськраді, Закарпатській обласній раді, міських та районних радах краю. Силові структури області відчинили свої двері, присягли на вірність громаді Закарпаття і поклялися: злочинні накази, спрямовані проти земляків, вони не виконуватимуть.

В обласному центрі керівники і силовики заявили про цілковиту підтримку громади Закарпаття
Кривавий тиждень у Києві не залишив байдужим жодного свідомого закарпатця. Станом на ранок п’ятниці лише офіційно підтверджено 77 загиблих. Утім, очевидці переконані – насправді жертв значно більше. Цьому жаху, на превеликий жаль, вже не запобігти. Нам залишається лише оплакати жертви та молитися, щоб більше не було втрачено жодного людського життя.

А також радіти, що Закарпатську область оминули найжахливіші події. Жоден обласний силовик, депутат чи представник влади не підняв руку на протестувальників, не заперечив їм. Крім того, партію влади масово залишили депутати й керівники всіх рівнів, оголошено про ліквідацію фракцій в обласній, міських та районних радах. Фактично це означає, що партії регіонів на Закарпатті більше не існує. Ніхто з закарпатців більше не бажає асоціюватися з політичною силою, керівництво якої звинувачують у допущенні трагедії в Україні.

Захоплення ОДА

У середу зранку, після кривавих київських сутичок вівторка, на площі Театральній в Ужгороді зібрався мітинг, на який прийшла в основному молодь студентського віку. Дуже багато молодих хлопців закривали лиця масками або балаклавами, в руках мали дубинки. Після нетривалого мітингу люди рушили до будівлі облдержадміністрації.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/02/14, 13:12


№ 7 (750) Контроль. І знову атестація

На «гачку» освітні заклади Ужгорода

Щойно моніторинг якості освіти знань учнів добіг кінця, як розпочалося нове випробування для окремих міських садочків і шкіл. Цього разу «під прицілом» опинилися заклади, що вже протягом 10 років не проходили державної атестації.

Атестація передбачає перевірку якості викладання предметів у закладах різних рівнів підготовки; умов, у яких навчаються діти, і базису, який їм щодня надають викладачі й вихователі. У рамках проведення атестаційного контролю вивчається і рейтинг області. Дослідивши його, освітянські контролери можуть визначитися з тим, на котрому місці буде заклад серед інших.

«За результатами атестаційної перевірки заклад отримує дозвіл на продовження своєї освітньої діяльності, що підтверджується сертифікатом від регіональної експертної ради (в нашому випадку – Закарпатської), – каже заступник начальника управління освіти Ужгорода Марина Пуківська. – Заклад може бути атестованим, атестованим з відзнакою або з умовою, що недолік усунуть вже найближчим часом, а також може бути неатестованим. У такому разі повторна атестація чекатиме на заклад наступного року».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/02/14, 13:10


№ 7 (750) Як справи. Парк «Боздоський» упорядкований

У минулі вихідні в Боздоському парку відгуляли “Ужгородську палачінту – 2014”. Після цього ми вирішили перевірити, в якому стані після масових гулянь перебуває парк і як він готується до весни.

Весна починає пробуджувати зелень у парку, а тепла погода спонукає батьків вивести діток на природу, тому навіть у будній день відвідувачів тут чимало. Приємно відзначити, що абсолютно нічого не нагадує про недавні масштабні заходи: парк чистий, кущі обрізані, сміття вивезене. Показати всі сильні та слабкі сторони найбільшої зеленої зони міста погодився директор КП “Парк культури та відпочинку “Боздоський” Лев Некречій.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/02/14, 13:10


№ 7 (750) На часі. Притулок для тварин, міське кладовище і благоустрій Ужгорода

Програми, що стосуються сфери благоустрою, діятимуть і далі

У минулому номері газети ми ознайомили читачів із цільовими програмами Ужгорода, які охоплюють сферу медицини. Цього ж разу мова йтиме про цільове використання коштів на благоустрій і належну якість виконання робіт по міській інфраструктурі, що є не менш важливим.

Розпорядником грошей за цими програмами є департамент міського господарства. Від його роботи залежить порядок в Ужгороді, вигляд усього міста, а отже, і його імідж.

Привабливість Ужгорода залежить від виконання програм благоустрою

На цей час у місті діє 10 таких програм. Їх затверджують на сесіях, засіданнях виконкому на кілька років вперед і далі просто продовжують.

Особлива увага приділяється «Програмі благоустрою м. Ужгорода на 2012–2015 роки». За мету поставлено реалізацію комплексу заходів щодо забезпечення та утримання в належному стані території міста, а також покращення технічного й естетичного стану. Крім того, велика увага приділяється проведенню капітальних ремонтів та реконструкції об’єктів міського благоустрою. Якщо торік загальний кошторис на виконання цієї програми становив майже 32 мільйони гривень, то цього року на неї передбачено виділити з міського бюджету понад 29 мільйонів.

Мета «Програми фінансової підтримки комунальних підприємств м. Ужгорода на 2013–2015 роки» – покращення стану розрахунків підприємств за спожиті енергоносії, по податках і зборах. За її допомогою фінансується створення належних умов для того, щоб комунальні підприємства могли надавати якісні послуги споживачам міста. Також серед завдань – залучення додаткових коштів на оновлення виробничих потужностей і зниження рівня аварійності об’єктів. Час не стоїть на місці, тож інколи через осучаснення й удосконалення систем доводиться вносити правки до вже чинних програм. Такі зміни спрямовані здебільшого на переоснащення, відновлення та реконструкція виробничих потужностей підприємств. Контролюється програмою і завершення робіт з упорядкування територій для паркування автомобільного транспорту в місті.

Кладовище і притулок для собак – далі в розробці

«Усі програми мають однаково важливе значення для Ужгорода. Від їх втілення в життя і доцільного фінансування залежить імідж Ужгорода як цивілізованого міста, котрим можуть пишатися його мешканці», – зазначає директор департаменту міського господарства Ужгорода Олексій Касперов.

У силі залишається цього року і «Програма організації та обслуговування міського кладовища на 2013–2016 роки», затверджена рішенням міської ради. Її основним завданням є будівництво та благоустрій міського кладовища, що тепер є дуже актуальним.

«Ужгородський комбінат комунальних підприємств», який є співвиконавцем робіт, уже отримав свідоцтво на право постійного користування земельною ділянкою площею 1,77 га в районі Міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ужгород». Ця ділянка є частиною проектної площі кладовища. Тепер розробляються проекти землеустрою на ділянки площею 7,0 га під кладовище та 1,2 га на під’їзні шляхи до об’єкта. Також виготовлено детальний план території. Його затверджено рішенням сесії міської ради. На цей час триває проектування І черги кладовища і під’їзної дороги до нього. Замовником робіт виступило управління капітального будівництва Ужгорода.

За програмно-цільовим методом минулого року гроші виділялися і на «Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в м. Ужгороді на 2012–2014 роки». Її мета – визначення пріоритетних напрямків створення ефективного механізму регулювання чисельності безпритульних тварин, основними ж завданнями Програми є будівництво й організація роботи притулку для таких тварин. Розмови про його зведення ведуться вже не перший рік, та поки що справа не зрушила з місця: то зоозахисній організації не подобається місце розташування притулку, то грошей на його будівництво виділили мало. Але робота за цим напрямом триває. Комунальне підприємство вже отримало свідоцтво на право постійного користування земельною ділянкою площею 0,3 га на вул. Загорській. Роботи підходять до завершення.

«Станом на сьогодні існує проблема з коштами в Держказначействі України, – зазначає Олексій Петрович. – Через це підрядні організації, які виконували роботи у 2013-му і продовжують їх виконувати тепер, не отримують грошей, які місто дисципліновано їм перераховує, з рахунків Казначейства».

Ліна МУРАТОВА, «Ужгород»

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/02/14, 13:09


№ 7 (750) Цікаво. Мужня краса

Що в салонах краси роблять ужгородські чоловіки?

Салони краси давно не в новинку ужгородським модницям. Хтось користується всім арсеналом послуг – хтось ходить туди економніше: на стрижку, манікюр. Нині ці заклади справді мають що запропонувати жінкам. Крім звичних перукарських послуг (до яких, до речі, додалося багато новинок: ламінування, кератинове випрямлення волосся тощо), манікюру і педикюру, салони краси пропонують послуги косметолога, масажиста, тату-майстра, іміджмейкера та багато інших. У сучасних салонах можна навіть вилікувати шкіру від вугрів чи позбутися, наприклад, пігментних плям.

В Ужгороді салонів краси вдосталь. Це і маленькі заклади, у яких можна зробити тільки зачіску й манікюр, і більші салони, які пропонують дуже багато послуг. Зрозуміло, що для дівчат похід у салон можна назвати святом. Вони не пропускають жодної можливості відвідати майстра (якщо, звісно, дозволяє фінансовий стан). А як до салонів ставляться чоловіки? У великих містах у тому, що мужчина ходить до салону, немає нічого дивного. Ні, йому не пропонують нарощувати вії чи покривати нігті червоним лаком, але процедура гігієнічного манікюру, педикюру чи догляду за шкірою вже стала доволі звичною.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/02/14, 13:08


№ 7 (750) Відпочинок. Розваги для малечі

Куди в Ужгороді можна піти з дітьми

Планування відпочинку – річ непроста. Тут треба врахувати й уподобання, і фінансовий стан, і час, який ви готові виділити на розваги, і ще багато-багато всіляких деталей. Справа набагато ускладнюється, коли відпочивати ви збираєтеся з дітьми. Тоді головними героями історії стають саме вони, і місце обирається таке, аби в першу чергу їм було цікаво.

Ужгород – місто невелике, але варіантів гарного відпочинку з дітлахами тут є вдосталь. Одним з найпопулярніших місць є Боздоський парк. Тут розваг знайдеться на всіх: і надувні гірки, і каруселі, і міні-автомобілі. Для батьків – кафе на території парку, тир. До речі, влітку 2013-го в Боздоші започаткували гарну традицію – влаштовували кожної п’ятниці та суботи свято для дітлахів: бульбашкова дискотека, конкурси, караоке, веселі старти і ще багато цікавого. Таке дійство тривало кілька годин, і поки клоуни розважали малечу, батьки могли спокійно відпочити в парку, а найголовніше, що ця атракція була безплатною. Організовувало це творче об’єднання «Маска». Чи будуть продовжувати цей проект, коли потеплішає, поки що невідомо. Але батькам такі заходи сподобалися б точно!

Популярною стала «Школа кухарят» в одній з ужгородських піцерій. Щонеділі о 2 годині для дітлахів тут влаштовують майстер-клас із приготування справжньої італійської піци. «Ми даємо діткам качалки, фартушки і кухонні ковпаки – щоб вони змогли відчути себе дорослими кухарями. Діти самі замішують тісто, а потім роблять з нього піцу. Процесом керує наш шеф-кухар, малечі допомагають працівники закладу. Після того як піцу зробили, ми випікаємо її на кухні і подаємо маленьким кухарям – аби вони побачили, що праця їхня недаремна», – розповідає адміністратор закладу пані Марина. Заняття, щоправда, не безплатні: їхня ціна – 25 гривень. У вартість входять костюми, продукти, напій (компот або какао) і десерт.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/02/14, 13:07


№ 7 (750) Суботні зустрічі. Маріанна Сухолова: «Це життя, і як воно має бути – так і буде»

Викладач коледжу та університету культури і мистецтв, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України, дипломат, аташе з питань культури в Європі. І це ще не повний список того, чим опікується ця тендітна жінка. Маріанна Сухолова – також мама, донька і просто ходячий позитив. Спілкувалися з нею годину – а задоволення від розмови «тримало» весь день.

«Співаю з шести років»

– Отож розкажи, будь ласка, з чого почався «бренд» Маріанна Сухолова.

– Із раннього дитинства, десь років від шести. У сім’ї дуже любили співати, любили музику. Батьки помітили, що мені легко це дається, тож усюди – вдома, в гостях, у машині, на прогулянці просили, щоб я заспівала. Мені це подобалося. Звичайно, в ті часи майже не було вокальних студій… Та й взагалі (посміхається – Авт.), якщо порівнювати зі сучасними можливостями, мало що було. Тепер діти, які мають хист до музики, можуть легше реалізуватися.

– Ти брала участь і перемагала в багатьох пісенних фестивалях та конкурсах. Чи можеш виділити найважливіший для себе?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/02/14, 13:06


№ 7 (750) Зроблено! За розвиток Ужгорода

Звіт голови депутатської групи міської ради Андрія Погорєлова

Група «За розвиток Ужгорода» складається з депутатів, обраних до міської ради як від мажоритарних округів, так і за партійними списками. Наразі в ній працюють 5 народних обранців: Андрій Погорєлов, Юрій Оксьон, Марія Зілгалова, Петро Кіндюх, Михайло Станкович.

Наша група – це не політичне утворення. Для об’єднання зусиль згуртувалися депутати, які мають спільне бачення і прагнуть поліпшити ситуацію в місті, насамперед в економіці та екології, намагаються сприяти матеріальному і соціальному благополуччю ужгородців.

Група збирається не рідше ніж один раз на тиждень і обговорює актуальні питання, які в подальшому ініціює для розгляду на комісіях, засіданнях виконкому та пленарних засіданнях сесії міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  19/02/14, 12:23


№ 7 (750) Свято. В Ужгороді проводжатимуть зиму піснями й танцями, вином і медом

Триватиме прощання з зимою два дні – 22-го і 23 лютого.

На нараді з вирішення організаційних питань заступник міського голови Ужгорода Володимир Фленько звернув увагу присутніх, зокрема, на дотримання порядку на території, де відбуватиметься свято: «Ми повинні з максимальною відповідальністю підійти до його організації. Підприємцям, котрі захочуть сюди приїхати, слід пам’ятати, що прибирати за собою вони будуть самі».

Розміститься локація, як і зазвичай, у центрі міста: у сквері на вул. Ракоці продаватимуть сувеніри, в Богольварі – вино, а біля льохів виступатимуть самодіяльні колективи.

«Тут постає ще одне важливе питання – воно прямо стосується наших санепідеміологів. Продукція, якою торгуватимуть підприємці, має пройти ваш контроль, – зазначив Володимир Юрійович. – Адже всі ми чудово розуміємо: надворі плюсова температура, і не виключено, що продукти під час тривалих перевезень можуть зіпсуватися. Ми ж не можемо наражати на небезпеку наших відвідувачів. Тому й не допускатимемо до участі у святі торгівців, продукція котрих не пройшла попереднього дослідження».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  19/02/14, 12:21


№ 7 (750) У робочому режимі. Затверджено тарифи на платні послуги в міській лікарні

А трьом закладам дозволили цілодобову діяльність

У незвичний день – суботу – відбулося чергове засідання виконкому Ужгородської міської ради. Втім, день був робочий, тому здивувати могло лише те, що виконком призначили не на звичну середу.

На розгляд членів виконкому було запропоновано 15 питань. Зокрема були затверджені тарифи на платні послуги в Ужгородській Центральній міській клінічній лікарні: на клінічні дослідження, бактеріологічні дослідження та бактеріологічні дослідження для проведення медичного огляду декретованої групи населення тощо – всього 57 платних послуг.

Також члени виконкому дозволили фінансовому управлінню укладати й підписувати договір про надання короткотермінової позики на покриття тимчасових касових розривів міського бюджету. Як записано в рішенні, позику візьмуть, щоб забезпечити своєчасне фінансування видатків на оплату праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату, придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, забезпечення продуктами харчування, оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Така процедура є стандартною й відбувається на початку кожного року.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  19/02/14, 12:19
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS