Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Січень 2014№ 2 (745) На ті ж граблі. Хто знайде управу на газовиків?

На газових мережах – аварії, люди мерзнуть, а «Закарпатгаз» – знову «не винен»

У неділю, 12 січня, в Ужгороді сталася чергова НП на газовій мережі. 373-ом ужгородським абонентам (а значить – практично півтори тисячі ужгородців) відключили газ.

Як з’ясувалося, в суботу, 11 січня, під час огляду газових мереж на вулиці Підгірній було виявлено витік газу. Відповідно, абонентів десяти вулиць залишили без блакитного палива. Газовики пояснюють, що одну чи дві вулиці в разі аварії вони відключити не можуть, без газу треба залишати цілі міські квартали.

Добре, що нема морозів

Цього разу «пощастило» мешканцям вулиць Кошицької, Малокам’яної, Великокам’яної, Руставелі, Далекої, Невського, Острівної, Маресьєва, Берчені та Канальної. У неділю ввечері їм довелося вимкнути газові плити, опалювальні системи і все обладнання, що працює на блакитному паливі.

«Газ відключили десь після восьмої години вечора, – згадує ужгородець Валентин Миронюк, котрий проживає на вулиці Канальній. – Прийшли з газової служби – сказали, що відключають, бо аварія. Чайник, електроприлади є – так їсти й готували. Але не грілися, бо, слава Богу, було тепло надворі».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  20/01/14, 11:21


№ 2 (745) Контроль. Кількість і якість перевезень пільговиків у міських маршрутках тотально перевірять

У понеділок та вівторок, 20–21 січня, в автобусах на всіх маршрутах їздитимуть інспектори, котрі вестимуть облік, скільки пільговиків користується міським транспортом.

У понеділок рахуватимуть з ранку і до 15 години, у вівторок – від 15-ої і до закінчення руху на маршруті. Усі дані внесуть в акти, цифри з яких згодом узагальнять у міській раді. Це потрібно, щоб визначити реальну потребу – скільки коштів необхідно компенсовувати перевізникам за тих, хто має право не платити в маршрутках. Заодно інспектори звертатимуть увагу на те, чи ввічливо водії спілкуються з пасажирами.

До проведення цього чергового моніторингу маршрутних перевезень в Ужгороді залучили працівників освіти, міськвиконкому, управління соціального захисту – загалом близько півтори сотні людей. У п’ятницю всіх їх зібрали у великій залі міськради, пояснили, як інспектувати і чому це важливо. Кожен отримав бланк акта, де зазначено, на якому саме маршруті, в якому саме автобусі і з яким водієм доведеться працювати, коли і звідки слід вирушати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  20/01/14, 11:19


№ 2 (745) Почали! В Ужгороді запрацював ЦНАП

Туди звернулося вже понад півсотні людей

У новому році в приміщенні міської ради нарешті розпочав роботу Центр надання адміністративних послуг.

Його урочисте відкриття відбулося ще у вересні 2013-го, та відвідувачів почали приймати нещодавно.

На першому поверсі, у приміщенні колишньої їдальні, облаштували робочі місця, сектор очікування і надання консультацій. Тут присутні всі структурні підрозділи Ужгородської міської ради, які, згідно з законодавством, мають надавати адміністративні послуги.

У Центрі всього 6 співробітників, котрі працюють зі суб’єктами звернень. Функціонує інформаційний підрозділ, де можна отримати консультації з загальних питань. А якщо клієнтові необхідна порада щодо чогось конкретного, – працівники різних відділів міської ради, згідно з графіком, готові її надати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/01/14, 11:17


№ 2 (745) Виконком. В Ужгороді поменшає зовнішньої реклами та кривотлумачень довкола неї

Натомість буде більше порядку на ринку маршрутних перевезень

На першому в новому році засіданні міського виконавчого комітету розглянули майже два десятки питань з життя Ужгорода.

Цілодобовим «точкам» дали «випробувальний термін»

Першим розглянули питання про погодження цілодобового режиму роботи мережі магазинів «Зіна». На одному з минулих засідань виконкому їм відмовили у погодженні роботи в режимі нон-стоп, оскільки ці магазини не мали угод про вивезення реальних обсягів сміття з компанією «АВЕ-Ужгород». Але тепер, як повідомили членів виконкому, такі угоди переукладено, є довідки про відсутність заборгованості.

Дискусія виникла під час обговорення питання надання дозволу на цілодобову роботу кафе-бару “Мочалкін Джаз”, що на вул. Грушевського. До міської ради надійшли повідомлення з міськвідділу міліції про те, що поблизу цього закладу суттєво зросла нічна злочинність. Особливо багато правопорушень скоюють люди напідпитку. Міський голова Віктор Погорєлов також зазначив, що часто скаржаться ужгородці на роботу в нічний час закладів, розміщених у багатоквартирних будинках.

Врешті, на пропозицію Віктора Погорєлова, виконком проголосував за те, щоб дозволити цілодобову роботу і магазинам, і розважальному закладу на «випробувальний термін» – 3 місяці. Якщо ж будуть скарги ужгородців чи приписи міліції – рішення переглянуть.

Прокурор міста Іван Штефанюк також запропонував віднайти можливість обмежити продаж спиртного в нічний час у таких закладах.

Шукають інвесторів на GPS-навігатори для маршруток

Навесні минулого року виконком ухвалив рішення про встановлення GPS-навігаторів у маршрутках міста за кошти перевізників. Однак це не було зроблено. «Встановити такі системи в кожному маршрутному транспорті коштами міського бюджету також не має можливості», – зазначив заступник міського голови Юрій Беляков. Відтак відділ транспорту спільно з Асоціацією перевізників розробили проект положення про проведення конкурсу, за яким можна було б визначити інвестора, котрий вкладатиме гроші у встановлення GPS-систем на маршрутках, а перевізники сплачуватимуть йому за оренду.

У коментарі журналістам згодом міський голова запевнив, що через це перевізники не піднімуть плату за проїзд, зате порядку на маршрутах буде більше. «Я бачив як працюють такі програми в Луцьку, Одесі. Ми зможемо контролювати, як їдуть водії, куди – чи не у своїх справах, чи не стоять дуже довго на кінцевих зупинках. Спочатку планувалося, що встановлення таких систем проведуть самі перевізники, однак, очевидно, вони в цьому не зацікавлені. Проте міська влада обіцяла подбати про підвищення якості перевезень – і ми це робимо», – наголосив Погорєлов.

Також міський голова констатував, що робота ДАІ та муніципальної поліції з виявлення порушень, скоєних у пішохідній зоні автомобільним транспортом, є незадовільною. Зокрема, часто порушують правила в’їзду в пішохідну зону працівники торговельних закладів.

Соціальну рекламу погоджуватимуть наперед

Через деякі непорозуміння стосовно соціальної реклами члени виконкому вирішили, що надалі в проектах рішень про це потрібно зазначати зміст або надавати копію зовнішнього вигляду реклами, котра буде розмішуватися на білбордах.

Також виконком проголосував за надання місць для соціальної реклами на двох носіях на вулицях Толстого і Минайській. На білбордах два дні буде розміщена інформація про ярмарок.

Іншим рішенням анулювали дозволи на розміщення 5 сіті-лайтів (розміром 1,2 м на 1,8 м) – на вулицях Митній, Собранецькій, Минайській, проспекті Свободи та площі Кирила і Мефодія. Упродовж 15 днів власник має демонтувати конструкції.

Міський голова особисто визначить строки проведення земляних робіт

Розглядаючи питання про надання дозволів на проведення земляних робіт, Віктор Погорєлов наголосив, що строки їх проведення часто завищують: «Треба виходити не тільки з інтересів тих, кому потрібно провести земляні роботи, а й з інтересів усіх ужгородців, зважати на соціальну складову, вигляд наших вулиць і надавати стільки часу на розриття та відновлення, скільки потрібно реально».

Міський голова попросив дати йому можливість особисто розібратися, скільки часу потрібно для виконання робіт, і визначити терміни. Після засідання виконкому в коментарях журналістам він наголосив, що надалі в кожному конкретному випадку планується вирішувати індивідуально, виходячи з обсягу потрібних робіт, аби місто надовго не вкривали траншеї.

На численні скарги мешканців міста Віктор Погорєлов прокоментував ситуацію з відключенням «Закарпатгазом» цими днями газу 373-м абонентам. Газовики заявляли, що це були планові роботи, хоча насправді – аварійні. Але ж якщо все було за планом, – чому не попередили людей заздалегідь? Міську владу поставили до відома вже по факту, тоді як люди обривали телефони міської аварійної служби з запитаннями: «Що сталося? Чому відключили газ? Коли поновлять його подачу?». Містом ширилися всілякі чутки. Раніше, наголосив Віктор Погорєлов, навіть у разі аварійних ситуацій – а вони бувають завжди і всюди – з керівниками міста про це спілкувалися, збирали спеціалістів, радилися, що і як краще зробити. А тепер газовики самі вирішують, де копати, а потім не спішать належно ліквідовувати наслідки ремонтних робіт. «Закарпаттяобленерго», за словами міського голови, вклало близько 80 мільйонів гривень у заміну, оновлення електромереж, а в газовиків засувки не працюють або їх немає взагалі, труби діряві, хоча в тариф для споживачів закладено і кошти на ремонти. Причому газ – це ще небезпечніше, ніж аварії систем водопостачання чи навіть електропостачання.

Віктор Погорєлов дав протокольне доручення отримати пояснення від керівника ПАТ «Закарпатгаз», чому не було повідомлено заздалегідь про відключення газу населенню, чому земляні роботи проводились без аварійного дозволу.

Заступник міського голови Юрій Беляков зазначив, що рішення комісії ТЕБ та НС є обов’язковими до виконання всіма, хто перебуває і працює на території міста. А воно зобов’язує керівників усіх закладів, підприємств та організацій повідомляти оперативну службу міської ради про виникнення тієї чи іншої надзвичайної ситуації. Тому необхідно скласти акт про невиконання газовиками рішень комісії ТЕБ та НС і подати в прокуратуру.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  20/01/14, 11:15


№ 2 (745) Переконання «він довжен» і безвідповідальність власників машин – це, на думку головного ДАІшника Ужгорода Олексія Співака, основна біда на дорогах міста

Пішоходи, а ще гірше діти під колесами – найрезонансніші надзвичайні події початку 2014-го. Менш ніж за тиждень в Ужгороді збили двох дівчаток, які ще, дякувати Богу, відносно легко відбулися; а після ДТП в Ракошині 17-річна дівчина впала в кому. У нашому місті обидві дитини перебігали дорогу, хоча в обох випадках зовсім поруч були пішохідні переходи. У чому причини більшості трагедій на дорогах нашого міста, чого безкарні «олені» і «шумахери» пішохідних зон, – «Ужгороду» розповів начальник відділу ДАІ Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області Олексій Співак.

– Олексію Михайловичу, статистика вашої служби сумна. Які «підсумки» по місту за минулий рік?

– 69 аварій з потерпілими, 7 осіб загинуло, 74 травмовані.

– Дуже багато ДТП з пішоходами. Наприклад, у першій половині листопада вони траплялися в Ужгороді мало не через день. Питання «глобальне» – чому?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/01/14, 11:14


№ 2 (745) Трибуна депутата. Юрій Беляков: Двері кабінету чиновника мають бути відчинені завжди

Заступник міського голови Ужгорода – про перспективи міської медицини, стосунки з опозицією та партійну дисципліну

Минув майже рік, як заступникові міського голови Юрію Белякову доручили курувати одну з найважливіших і водночас найпроблемніших соціальних галузей міста – охорону здоров’я. Ця тема завжди на виду і в об’єктиві ЗМІ, бо стосується всіх без винятку містян. Та все-таки зсередини ситуацію видно краще. Тому ми звернулися до Юрія Володимировича з проханням розказати, що нас чекає в цьому плані.

ОПТИМІЗАЦІЯ – ЦЕ ВИКЛИК ЧАСУ. МИ НІКУДИ ВІД ЦЬОГО НЕ ДІНЕМОСЯ

– Юрію Володимировичу, розпочати нашу розмову хотілося б із ваших безпосередніх обов’язків на посаді заступника голови Ужгородської міськради. Як відомо, ви відповідаєте за, можливо, одну з найважливіших сфер у місті – охорону здоров’я. Це дуже важка робота і, напевно, невдячна, бо завжди є клопоти, проблеми, сфера потребує серйозних фінансових вливань. З якими думками ви йшли на цю роботу, погоджувалися за неї взятися?

– По-перше, це було доручення міського голови – аби я опікувався саме цим напрямком – медициною. А я, звичайно, маю виконувати доручення міського голови. По-друге, мені було цікаво попрацювати також і в цій галузі. Упродовж усього життя ми звертаємося до медиків, і я прекрасно розумію, що від роботи сфери охорони здоров’я залежить соціальний стан нашого суспільства.

Якщо деталізувати, то в нас є 4 медичні суб’єкти: міська клінічна лікарня, пологовий будинок, поліклініка і дитяча лікарня. Цього року додався ще один – ми створюємо центр надання первинної медико-санітарної допомоги. З його створенням ближче підходимо до сімейної медицини.

– Як оціните стан галузі і перспективи на найближче майбутнє?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/01/14, 11:13


№ 2 (745) Подія. В Ужгороді цього тижня тривало святкування

Концертом відзначили Старий Новий рік

Дійство «Під Старий Новий рік» відбулося на площі Шандора Петефі в середу, під вечір.

Організаторами стали депутат Ужгородської міськради Михайло Булина та відома закарпатська співачка Маріанна Сухолова. Як зазначив пан Михайло під час виступу зі сцени, він дуже щасливий, що долучається до таких подій, і радий, що в багатьох діток з’явився шанс показати себе на сцені. «Цей концерт спрямований на підтримку нашої молоді. Коли ми тільки запланували його, то поставили собі за мету допомогти юним талантам розкрити себе, здобути досвід виступів на сцені. Ми хочемо бачити молодих людей здоровими, гарно вихованими, сприяти їхньому всебічному розвитку та духовному збагаченню, навчити їх справжніх життєвих цінностей і допомогти вирости гідними громадянами своєї країни, міста. Багато людей не залишилися байдужими до цього свята і допомогли в організації. Це спонсори, міська влада, і їм за це ми безмежно вдячні», – сказав Михайло Булина.

У концерті виступили студенти Ужгородського коледжу культури і мистецтв, а також вихованці дитячого будинку «Нова сім’я».

Відкрила свято юна співачка Тетяна Лакатош – переможниця багатьох пісенних конкурсів. Далі на сцені були запальні танці, конкурс для маленьких глядачів, ліричні виступи зірок вечора. А поміж тим ведучі – Маріанна Сухолова і Мірко Вечір – розважали глядачів дотепними жартами.

Усіх, хто наважився того дня вийти на сцену, чекали подарунки від спонсорів. А на завершення для глядачів підготували сюрприз – яскраве фаєр-шоу.

Оскільки погода була зовсім не «староноворічною», то глядачів на площі зібралося не дуже багато. Але підтримка їхня була не гіршою, ніж від натовпу з кількох сотень людей. За словами мешканки Ужгорода Василини Свірської, про концерт вона не знала наперед, та коли йшла з роботи, вирішила зупинитися і подивитися: «Мені здається, що організатори – молодці! Це ж не просто якийсь розважальний захід з метою заробити грошей! Такі свята треба робити частіше: й ужгородцям радість, і діти, які виходять на сцену, мають повно вражень».

Концерт на Петефі вдався на славу. Було все, що потрібно для свята: пісні, танці, подарунки – і, звісно, хороший настрій!

Лілія Горват

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/01/14, 11:08


№ 2 (745) З минулого. Примари і нагадування

«Слава труду» і Ленін на всю стіну досі красуються на фасадах ужгородських будинків

Радянська доба в нашому місті залишила чимало слідів – і хороших, і поганих. Багато з цього давно забулося, але є в місті такі споруди, які про минуле постійно нагадують.

Ми знову вирішили влаштувати фотопрогулянку, цього разу – щоб показати цікаві місця в Ужгороді, котрих, здається, час зовсім не торкнувся.

Оминаючи пам’ятники ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, «Україна –визволителям» та ще кілька подібних меморіалів (їхнє ж бо призначення – і справді нагадувати), ми наткнулися й на «старожилів», які навіть не мають наміру йти у минуле, а також – на «радянських привидів», від котрих лишилися тільки тіні…

Одним з таких «привидів» є Ленін на фасаді ужгородського будинку. Від «вождя», який колись красувався на цілій стіні багатоповерхівки біля торгового центру «Білочка», тепер залишилися тільки обриси – тому й помітити його непросто.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/01/14, 11:03
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS