Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Грудень 2013№ 49 (742) Депутати і Миколай

Для багатьох обранців сесія міськради стала цікавою несподіванкою

У четвер, у День Святого Миколая, відбулася, мабуть, остання цього року сесія Ужгородської міськради. Вона була по-особливому важлива – депутати ухвалили низку програм, від котрих залежить, як житиме місто наступного року. Оскільки держбюджет на 2014-ий парламент ще не ухвалив, відповідно, й бюджет Ужгорода наразі затвердити немає можливості. Проте депутати проголосували за інший, не менш важливий проект – Програму соціально-економічного розвитку міста на 2014 рік.

Але розпочалася сесія зі сюрпризу. Перед початком її роботи міський голова Ужгорода запросив кожного з депутатів побути Святим Миколаєм для однієї дитини. Віктор Погорєлов пояснив, що діти-сироти, які також чекають у це свято подарунків, написали Миколаю листи з побажаннями, а депутати могли б стати благодійниками для цих дітей. Міський голова запропонував депутатам, хто хоче, підходити до встановленої в залі імпровізованої ялинки й обирати собі з неї іграшку – а до іграшки їм давали конверт із листом з проханнями дитини. Узявши іграшку, депутати брали водночас на себе зобов’язання стати Миколаєм для дитини і виконати її прохання-бажання. Кореспондент «Ужгорода», до прикладу, в одному з таких листів до Миколая прочитав: «Хочу костюм «Адідас», шкарпетки «Адідас» (4 штуки) і костюм бекінга». Щоправда, аби зрозуміти, хто такий бекінг, депутатові, який це прохання має виконати, ще доведеться поламати голову.

Після того як депутати розібрали листи від малюків і ознайомилися з проханнями до Миколая, розпочалося засідання. І тут на всіх присутніх очікувала ще одна несподіванка. Керівник фракції Партії регіонів у міськраді Юрій Беляков попросив слова і виступив із заявою про те, що депутата Віктора Бобіту міська організація Партії регіонів виключила зі своїх лав. Це автоматично означає, що депутат виключений і з фракції в Ужгородській міськраді. Вже після сесії прес-служба обласної організації Партії регіонів поширила пояснення з цього приводу. Як ідеться в рішенні ради Ужгородської міської організації партії, причиною виключення Віктора Бобіти є те, що він «…порушує статутні вимоги ПР, завдає своєю діяльністю шкоду репутації Партії регіонів, не дотримується основних вимог та положень статуту Партії регіонів, перешкоджає реалізації програми Партії регіонів».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/12/13, 16:13


№ 49 (742) У роботі. Ужгородські маршрутки вже скоро обладнають GPS-навігаторами

Виконком міськради розподілив кошти на лікування пацієнтів з Ужгородщини та відмовився дозволяти в місті нові рекламні носії

У середу, 18 грудня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Ужгородської міськради.

Цього разу на порядку денному було 17 питань. Щоправда, міський голова Віктор Погорєлов перед початком засідання запропонував виключити з порядку денного проект рішення «Про зовнішню рекламу». Пропозицію підтримали всі члени виконкому.

Пізніше Віктор Володимирович пояснив, чому рішення треба було винести на розгляд виконкому й чому його виключили: «Я вважаю, що нової зовнішньої реклами, нових рекламоносіїв у місті не має бути. Я проти цього. Щоб ніхто не перекручував інформацію, поясню, чому питання винесене на розгляд виконкому. Якщо є звернення, вони мають пройти через виконком – або з ухваленням позитивного рішення, або з відмовою».

Інші питання розглядалися. Члени виконкому підтримали проект рішення «Про виконання бюджетного законодавства щодо витрачання коштів на 2014 рік, переданих у вигляді міжбюджетного трансферту». Іншими словами, між міськими медичними закладами розподілено 6,5 мільйона гривень, які Ужгородський район передасть місту на лікування своїх хворих у міських лікарнях у 2014 році. Такий трансферт передбачений Договором між Ужгородською міською радою, Ужгородською районною радою та Ужгородською районною державною адміністрацією від 15 липня цього року.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/12/13, 16:11


№ 49 (742) Святково. До цьогорічного Параду Миколаїв в Ужгороді приєдналися янголята

Сумно не було нікому

19-го грудня в Ужгороді відбувся вже традиційний парад Миколаїв. Участь у костюмованому дійстві, за словами організатора заходу Федора Шандора, взяли близько 100 дорослих Миколаїв і майже тисяча маленьких Миколайчиків.

«З кожним роком Парад стає все популярнішим. До нього приєднуються студенти вишів, учні шкіл і просто завзяті закарпатці. Коли всі вони виходять на вулиці, свято створюється саме по собі», – зазначає пан Федір.

Однією з родзинок Параду Миколаїв – 2013 стали янголи, котрі вперше приєдналися до ходи і разом з головними героями свята водили хороводи навколо ялинки, співали пісні й танцювали.

«Мені свято сподобалося! – каже маленьке янголятко – третьокласниця Тетянка. – Я сама з нетерпінням чекала на Миколая вдома. Та побачити його не змогла, тільки вранці знайшла гостинці від Святого Миколая. А тепер цукерки отримала від нього самого».

Відбувся цього дня і флеш-моб, приурочений до свята. А після офіційного запалювання вогнів головної міської ялинки на Театральній площі показали фаєр-шоу, котре припало до душі і великим, і малим.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/12/13, 16:10


№ 49 (742) Конференція. В Ужгороді знову обговорювали шляхи українсько-угорської співпраці

Головні завдання: спрощення перетину кордонів та протипаводкова програма

20-го грудня в обласному центрі Закарпаття відбулося VI засідання Українсько-Угорської міжурядової змішаної комісії. Радилися щодо подальших відносин.

«Насамперед, ми хочемо полегшити процедуру перетину кордонів для наших мешканців, – наголосив очільник Закарпаття Олександр Ледида. – Це стосується як візового режиму, так і осучаснення пунктів пропуску відповідно до європейських стандартів».

У майбутньому планується відкрити ще кілька нових пунктів пропуску за єврозразком. «Від вирішення цих питань залежить багато, зокрема й покращення торгівельних відносин між країнами», – зазначив голова Закарпатської ОДА.

«Наш край лежить на кордоні з Євросоюзом, – додав міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов. – Завдяки цьому ми маємо добрі зв’язки з різними країнами світу, в тому числі з Угорщиною. Це сприяє і поліпшенню умов проживання на території міста: люди спілкуються між собою, переймають іноземний досвід, дізнаються багато цікавого, нового. А такі зустрічі ще раз доводять: ми не зупиняємось на досягнутому і прагнемо йти вперед».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/12/13, 16:06


№ 49 (742) Благодійність. Депутати міськради «приміряли» на себе костюм Миколая

Вони подарували міській лікарні оксигенератор

Оксигенатор – пристрій, що постачає хворим кисень, – у День Святого Миколая одержало кардіологічне відділення лікарні від групи депутатів Ужгородської міськради.

Олександр Сабінін, завідувач кардіологічного відділення Ужгородської міської клінічної лікарні, зазначив, що апарат потрібен насамперед тим, хто перебуває в реанімаційних палатах, саме кисень у деяких випадках украй потрібен. «І ми, лікарі, і хворі дуже вдячні депутатам міськради. Сьогодні ви подарували людям ковток кисню, який є для них ковтком життя. Всі ми люди, всі ходимо під Богом, тому повинні робити добрі справи», – зазначив пан Олександр.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  24/12/13, 16:03


№ 49 (742) Підсумки. Мирослава Брецко: «Медицина також страждає через недофінансування»

Програми з охорони здоров’я виконані лише на 75-80%

Лікуватися сьогодні дорого – краще не хворіти. Якщо ж занедужали, йдемо до лікаря і, звичайно, – в аптеку, де ліки коштують недешево. Окремим верствам населення тут на допомогу приходить держава – знижка навіть на кілька копійок для декого є важливою. Що вже й казати про цілком безплатні ліки!

Здоров’я населення завжди було і залишається одним із пріоритетів роботи органів влади. Ужгород – не виняток. За рахунок численних програм з охорони здоров’я, а також спонсорської допомоги, добровільних пожертв рівень медицини в обласному центрі за останні роки піднявся. Втім, самі медики не приховують, що ще є до чого докласти рук і вміння, бо, зрештою, в цій справі немає межі, а стверджувати, що наша медицина доросла до найкращих світових зразків, поки що аж ніяк не можна.

Рік, що минає, видався для наших медиків, як і загалом для країни, непростим. Проблеми з фінансуванням відбилися й на охороні здоров’я. Водночас було б неправильно казати про застій у галузі – все ж є чималі здобутки. А які саме, «Ужгород» цікавився у начальника відділу охорони здоров’я Ужгородської міськради Мирослави Брецко.

Зекономити на ліках містянам допомагає держава

«Зроблено досить багато. Наше завдання полягає насамперед у придбанні всього необхідного для закладів, що надають медико-санітарну допомогу як маленьким, так і дорослим ужгородцям, – каже Мирослава Юріївна. – Ми шукаємо інвесторів, закладаємо кошти до бюджету для медичної сфери, розробляємо програми, спрямовані на оптимізацію та економію».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/12/13, 16:00


№ 49 (742) Підсумки. Яким був культурний Ужгород у 2013-му?

Рік, що минає, запам’ятався великою кількістю найрізноманітніших заходів

Культура – невід’ємна складова суспільного життя. Концерти у філармонії, вуличні саксофоністи, традиційні винно-медові фестивалі, виставки, прем’єри фільмів – усе це було в нашому місті протягом 2013 року. Тож тепер, коли вже от-от настане новий, 2014-ий, ми вирішили згадати, які культурні події були в Ужгороді.

Зима: колядки, фестивалі й презентації

Січень розпочався святково: великим Різдвяним концертом у греко-католицькому кафедральному соборі, за участі ужгородських хорів. Собор був ущерть повний, а колядки, слідом за хорами, підхоплювали всі люди. Того ж дня, 9 січня, відбувся традиційний концерт Мукачівського хору хлопчиків та юнаків.

17-го січня відомий закарпатський письменник Мирослав Дочинець презентував нову книгу «Горянин. Води Господніх русел». У її основі – історія, що вразила автора багато років тому. Сам він описово назвав книгу «Карпатський старий і ріка», провівши аналогію зі знаменитим твором «Старий і море».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/12/13, 15:59


№ 49 (742) По-іншому. Новий рік під пальмами або в гостях у Санти

Скільки коштують новорічні тури в ужгородських турагенціях?

І знову про Новий рік! А про що ж іще говорити, коли до головного свята року лишилося менше ніж тиждень?! Уже майже всі знають, де і як святкуватимуть, жінки напланували, у що вдягнуться (хоча їхні плани ще не раз можуть змінитися), чоловіки давно замовили лазню, а діти уявляють, яку велику купу солодощів покладе під ялинку Дід Мороз.

Новорічна ніч в Ужгороді обіцяє багато цікавого: вечірки у нічних клубах, розважальні програми в ресторанах, феєрверки на Театральній. Зрештою, кожен святкує так, як дозволяють йому фінанси. У нашому місті вже є досить заможні люди, котрі останніми роками полюбляють відзначати свято за кордоном.

Таке святкування, каже працівниця однієї з ужгородських турагенцій Аліна Новикова, люди планують зазвичай задовго до Нового року: «Буває, приходять ще влітку, щоб дізнатися, де можна гарно провести Новорічну ніч. Більшість вирішує восени – приблизно у жовтні-листопаді люди вже точно визначаються, куди поїдуть на свята».

Варіантів святкування – сила-силенна! Найпростіше – поїхати до якоїсь європейської країни й відчути тамтешній новорічний настрій. А можна дременути на екзотичний острів і, замість ялинки, прикрасити пальму!

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  24/12/13, 15:58


№ 48 (741) Спільними силами. Європейці нам допоможуть налагодити якісне водопостачання

У Ніредьгазі дано старт модернізації водоканалів Ужгорода і Мукачева

12-го грудня в Ніредьгазі відбулася стартова конференція, організована в рамках проекту «Розвиток захисту довкілля через аналіз стану водоканалів (питної та каналізаційної вод) міст Мукачева й Ужгорода, розробка програми розвитку наявних систем послуг водопостачання».

Обласний центр Закарпаття представляли міський голова Віктор Погорєлов і директор Ужгородського водоканалу Юрій Ємельяненко.

Перед початком конференції було проведено прес-конференцію за участі міських голів Ужгорода й Ніредьгази, а також заступника міського голови Мукачева Ернеста Нусера, Генерального Консула України в Ніредьгазі Сергія Бороденкова та інших.

Зокрема мер Ніредьгази Ференц Ковач розповів, що для його міста дуже важливо підтримувати максимально дружні й партнерські відносини з містами Закарпаття – регіону, з яким Угорщина впродовж багатьох століть мала тісні зв’язки.

«Ця співпраця – не декларативна, а реальна. Свідчення цього – нинішня стартова конференція», – наголосив пан Ковач.

Ідея проекту щодо водоканалів виникла у 2011 році, коли керівництво Ужгорода й Мукачева відвідало міський водоканал Ніредьгази. У 2012 році був поданий проект, який і переміг. Сума гранту – 250 тисяч євро, а Євросоюз бере на себе 95% усього фінансування.

Віктор Погорєлов наголосив, що дуже радий черговій зустрічі в Ніредьгазі, відзначивши, що багаторічні стосунки з цим містом позитивно вплинули на всіх мешканців Ужгорода. Він нагадав, що в Ужгороді проживає 12% угорців, 24% римо-католиків і протестантів, тож сусідня країна дуже близька для ужгородців.

«У 2011 році ми побували на тутешньому водоканалі – одному з найкращих в Угорщині. Зрозуміло, що ми хочемо, аби й закарпатці отримували якісну воду цілодобово. Я дуже задоволений, що стартував цей спільний проект, який, я переконаний, дасть чудові результати».

Важливість проекту для прикордонних регіонів з обох боків підкреслив Генконсул Сергій Бороденков. Він висловив упевненість, що завдяки зусиллям керівництва трьох міст проект буде успішно і вчасно втілений у життя: «До речі, Віктор Погорєлов, мій добрий друг, скромно промовчав про те, що недавно Ужгородський водоканал посів перше місце у топ-100 галузевих підприємств України. Тобто даний проект – це співпраця найкращих підприємств у своїх країнах. Я добре знаю також Ференца Ковача й Ернеста Нусера, а тому не сумніваюся, що всі роботи будуть зроблені вчасно і якісно».

У відповідь на запитання, які найбільші проблеми у водоканалах, і п. Нусер, і п. Погорєлов назвали старе зношене обладнання й застарілі технології. Енергоємність постачання питної води дуже висока. Немає сучасного обладнання, а через старі, зношені водні мережі дуже багато води витікає в ґрунт. Саме енергетичні витрати спричинюють високу ціну на воду».

Всі троє представників міст взяли участь і у відкритті конференції, на яку були запрошені українські й угорські спеціалісти.

Ференц Ковач зазначив, що метою проекту є оцінка систем питної води в містах. Ніредьгаза співпрацює з містами Закарпаття в різних напрямках. Модернізація водоканалів належить до проекту захисту довкілля. Пан Ковач сподівається, що цей проект буде реалізований вчасно, за 12 місяців.

Віктор Погорєлов привітав усіх присутніх з прийдешніми Новорічно-Різдвяними святами. «Незалежно від кордонів ми всі є однією сім’єю, – сказав він. – Цей проект, який сьогодні будемо обговорювати, є стратегічним для Ужгорода. Ми перейшли на європейський збір сміття в Ужгороді та на автономне опалення будівель, шкіл, помешкань. Тому нині одним з найважливіших питань міста є питна вода, яка має подаватися цілодобово і бути якісною. Перебуваючи у владі, я 10 років був у пошуках рішення щодо цього питання. Нині настав момент, коли ми можемо добре вивчити організм водопостачання та водовідведення міста і правильно діагностувати. Бажаю, щоб фахівці як слід обговорили це питання. Разом зробимо добру справу для Ужгорода, Мукачева, всіх наших мешканців, зокрема й угорців».

Після вітальних слів програму почали обговорювати спеціалісти.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  18/12/13, 13:44


№ 48 (741) Міськрада планує 2014-ий рік

Бюджетна комісія розглянула цільові програми, які є основою програми соціально-економічного розвитку

Депутати Ужгородської міськради розпочали підготовку до чергового (третього) пленарного засідання ХХ сесії, яке відбудеться 19 грудня. Як відомо, засіданню передує робота постійних депутатських комісій. Майбутня сесія присвячена, в основному, внесенню змін та доповнень до цільових програм, тож головна робота лягла на плечі бюджетної комісії.

У середу, 11 грудня, відбулося засідання бюджетної комісії.

Ми звернулися до секретаря Ужгородської міської ради Світлани Король з проханням розказати, в яких напрямках працюватиме й розвиватиметься Ужгород наступного року.

«Насамперед потрібно закрити 2013 рік, – наголошує Світлана Гнатівна. – Тому одним з питань, які розглядала комісія, було внесення змін до бюджету 2013 року. Це пов’язано з тим, що з державного бюджету місту виділено 6 млн. 95 тис. дотацій вирівнювання на виплату заробітної плати. Тобто ми сподіваємося, що повністю розрахуємося по заробітній платі з працівниками бюджетної сфери.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  18/12/13, 13:41
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS