Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 19/11/13№ 44 (737) Благоустрій. Православну ремонтують

На набережній триває викладання бруківки

Ремонт пішохідної зони на Православній набережній у самому розпалі. Тепер там уже виконано близько 25% від запланованого. Згідно з кошторисною документацією на реконструкцію цього відрізка пішохідної зони Ужгорода передбачено витратити 999 293 гривні.

Мощення Православної набережної виконує підприємство «Будлім». Оскільки обсяг робіт досить великий, вони завершаться лише наступного року. Начальник управління ЖКГ Ужгорода Іван Зелінський пояснює ситуацію: «На заваді реалізації всього задуманого за проектом реконструкції набережної може стати поступове виділення коштів на її упорядкування. У 2013 році на роботи витратять 447 629 гривень. Про виділення решти – 551 664 гривень – ми зможемо говорити тільки у 2014-му. Кошти на роботи в наступному році планується закласти до міського бюджету. Якщо ж цього зробити не вдасться, ми проситимемо допомоги у Закарпатської ОДА. Туди вже направлено листи з проханням допомогти місту фінансово».

Як зазначає Іван Іванович, необхідність у ремонті покриття саме цієї набережної назріла неспроста: «Цей відрізок тихенький, тут гуляють мами з візочками, люди йдуть до церкви. Також ця набережна веде і до популярних у місті пам’ятників, куди покладають квіти у всі визначні свята».

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  19/11/13, 14:38


№ 44 (737) У робочому процесі. В Ужгороді значно поменшає зовнішньої реклами

А копати можна буде лише в присутності представників міської влади

Відповідні рішення були ухвалені на черговому засіданні виконкому Ужгородської міськради в середу, 13 листопада.

Що стосується зовнішньої реклами, то члени виконкому ухвалили рішення про анулювання дозволів одному з підприємців на розміщення зовнішньої реклами. Згідно з цим рішенням мають прибрати борди розміром 1,6 м x 0,8 м за такими адресами: пл. Б. Хмельницького – 10 шт., вул. Грушевського – 20 шт., перехрестя вулиць Легоцького – Заньковецької – 5 шт., вул. Митна – 5 шт., вул. Гагаріна – 10 шт., вул. Станційна – 6 шт., вул. Минайська – 12 шт., вул. Баб’яка – 16 шт., вул. Анкудінова – 12 шт., вул. Перемоги (Капушанська) – 10 шт., пр. Свободи – 8 шт., вул. Мукачівська – 14 шт., пл. Б. Хмельницького (транспортний міст) – 8 шт., вул. Краснодонців – 8 шт. Підприємець повинен сам демонтувати рекламу вже до 23 листопада. На засіданні виконкому відзначили, що питання розглядається з урахуванням думки громадськості, зокрема журналістів. Проголосували «за» всі присутні члени виконкому.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  19/11/13, 14:37


№ 44 (737) НС. В Ужгороді виявили сказ у кішки

На щастя, вона таки не кусала своїх господарів

Цього тижня місто облетіла тривожна звістка – нібито подружжя і їхнього первістка заразила сказом домашня улюблениця-киця.

Заступник начальника управління ветеринарної медицини Ужгорода Володимир Гутник запевнив, що кішка не кусала своїх господарів. «Інформація з приводу того, що тварина покусала сім’ю, неправдива, – повідомив він. – Коли люди привезли її труп до нашого закладу, вони не знали причини смерті кішки. Тут якраз хочу відмітити, що ужгородці зробили дуже правильно, це дозволило вжити належних заходів. Тварина постійно перебувала в тісному контакті з сім’єю, тож у будь-якому разі її слиновиділення могло стати причиною інфікування людей».

За словами пана Володимира, сказ у тварини виявили тільки після проведення кількох тестів: «У мозку кішки ознак ураження сказом не було. Та за правилами проведення досліджень, так званого подвійного контролю, ми також проекспериментували зі щурами. Тоді підозри ветлікарів і підтвердилися».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  19/11/13, 14:36


№ 44 (737) Проблему розв’язують . Незабаром в Ужгороді закриють усі люки

Перевірка виявила, що в місті були відсутні 522 кришки та решітки

Відкритий люк на дорозі – звичне явище чи не для кожного українського міста. Хоч скільки їх встановлюй – завжди знайдуться ті, хто «полює» на кришки люків, аби здати їх на металобрухт. От і маємо іноді цілі вулиці з «дірками».

Як повідомили в департаменті міського господарства Ужгородської міської ради, після проведення інвентаризації виявилося, що в місті відсутні 522 кришки оглядових колодязів та решітки!

Оглядові колодязі перебувають на балансі різних підприємств: «Водоканалу», «КШЕПу», «Уж-Енергії», «Укртелекому». Тому на їхнї адреси відправили листи з проханнями вжити заходів.

«Укртелеком» із проблемою майже впорався: 13 колодязів, що перебувають на балансі цього підприємства, закриті 9-ма кришками і 4-ма бетонними плитами.

«Водоканал» теж працює в цьому напрямку: для зелених зон виготовляються тимчасові бетонні плити, основою яких є арматура. Їх спеціально роблять без ручок, аби плиту важко було зрушити з місця. А коли встановлять, то обіцяють пофарбувати в червоний колір – щоб люди були обережніші. Крім квадратних плит для зелених зон, «Водоканал» накриває колодязі і стандартними кришками. Кілька новеньких уже встановили, зокрема на Станційній вулиці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  19/11/13, 14:35


№ 44 (737) Стартували. «Під прицілом» – учні п`ятих і десятих класів

В Ужгороді моніторять якість знань

12-го листопада в Ужгороді розпочався моніторинг якості загальної середньої освіти серед учнів 5-их і 10-их класів.

За словами начальника міського управління освіти Оксани Бабунич, тепер усе йде за планом: «Робочі нюанси, які виникають у ході проведення моніторингу, вирішуються. Можна сказати, що міністерська перевірка якості знань розпочалася дуже вдало. Моніторинги, звісно ж, були і раніше, та тепер його значення державне. А тому й відповідальність за його результати дещо більша, ніж було до того».

Про результати моніторингу говорити ще зарано – остаточно вони будуть відомі тільки по його завершенні. «Зрештою, оцінки цього моніторингу не є надто важливими, оскільки мета його проведення – виявлення залишкових знань учнів за початкову і середню школи, – зазначає головна освітянка Ужгорода. – Ми хочемо виявити, що залишилось у пам’яті школярів після того, як вони засвоїли певний обсяг поданого матеріалу».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  19/11/13, 14:34


№ 44 (737) Від спеціаліста. Треба перевзутися!

Коли варто змінювати літні шини на зимові?

Вже не за горами зима, і кожен задумується про обновки. Комусь потрібні шуба й рукавички, комусь – нові чоботи. А автомобілістам ще й зимові шини для автівки треба придбати. Коли це робити? Які ціни на нове «автовзуття» цього року?

Перше, що ми зробили, – звернулися в один зі салонів шиномонтажу в Ужгороді. Як розповідає 28-річний Віталій Логойза, поки що машини в них не «перевзували» – зазвичай це стається або тоді, коли випадає перший сніг, або тиждень-два по тому. Пояснює: «У середині листопада ніхто змінювати шини і не думає! Тим більше – цього року, коли осінь така тепла видалася. Тижнів за два-три потроху будуть приїжджати, але й то небагато. От коли прийде справжня зима – тоді черга вистроїться, тоді всім «перевзуватися» треба».

Віталій вважає, що змінювати гуму, коли ще тепло, немає сенсу, адже вона зношується. Але й до снігів чекати теж не варто. Радить: «Шини треба міняти тоді, коли середньодобова температура знижується до 5 градусів. Саме тоді на дорозі можлива ожеледиця, й авто на літній гумі не триматиме шлях. Найкраще себе зарекомендували фінські шини ”Нокія”, французькі ”Мішелін” та італійські ”Піреллі”, а японські й корейські – слабенькі, швидко зношуються. Проте навіть брендові шини можуть мати різну якість. Варто звертати увагу на те, де їх виробили, – наприклад, «Нокія» можуть бути і фінськими, і російськими. Звісно, фінські дорожчі».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  19/11/13, 14:33


№ 44 (737) спорт. «Сподіваюся на олімпійську медаль!»

Ужгородський фехтувальник Сергій Горецький — про захоплення, що стало професією, про мрії та плани

Фехтування належить до найрозвиненіших видів спорту в Ужгороді — маємо давні традиції, непогані школи, досвідчених тренерів і, як результат, своїх чемпіонів. Закарпатські фехтувальники — на доброму рахунку в Україні і нерідко досягають найбільших успіхів на міжнародній арені. Один з них – наш сьогоднішній гість, майстер спорту з фехтування, чотириразовий призер чемпіонату Європи, чемпіон України серед юнаків до 20 років Сергій Горецький.

— Сергію, коли ти почав захоплюватися цим видом спорту?

— Ще з дитинства я захоплювався плаванням і дзюдо, але коли виповнилося 9 років, захотів спробувати щось інше. Тому дідусь порадив мені спробувати себе у фехтуванні, оскільки мій батько досяг успіхів у цьому виді спорту — був призером чемпіонату світу і чемпіоном СРСР. От він і став моїм тренером. Так і почалося моє захоплення, яке триває вже 8 років.

— Розкажи, будь ласка, про особливості фехтування.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  19/11/13, 14:31


№ 44 (737) В гостях у психолога. Стан пригнічення чи спосіб маніпуляції людьми?

Найчастіше депресивний стан помічається у людей віком 20–30 років

Останнім часом усе більше людей звертається до психологів. Серед основних причин звернень – психологічна напруга, викликана, зокрема, такими факторами, як фінансова нестабільність, проблеми в сім’ї, невміння реалізувати себе у суспільстві. Нерідко люди почуваються загнаними в глухий кут і замикають проблеми в собі. Це і є першим кроком до депресії.

Чому вона виникає і що являє собою цей незрозумілий стан, «Ужгород» запитав у психолога-практика Світлани Хоркавої, котра залюбки погодилася дати кілька порад щодо того, як не стати заручником власного «я».

– Отже, пані Світлано, насамперед розкажіть, чим з психологічного погляду є депресія.

– Взагалі депресія – це стан пригнічення. Характеризується вона зниженням фізичної активності, заниженням самооцінки, небажанням працювати і скритністю. Людина в прямому сенсі слова замикається в якусь вакуумну кулю, з котрої не бажає виходити. Вона потопає у своїх проблемах, якими ні з ким не хоче ділитися. А це дуже погано! Адже з легкої депресії, що триває два-три тижні, явище може перерости в серйозне психічне захворювання, коли без антидепресантів обійтися вже неможливо.

– Але ж антидепресанти негативно впливають на життя людей. Чи не так?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  19/11/13, 14:31


№ 44 (737) Соціо. На відстані простягнутої руки

В Ужгороді здійснили рейдову перевірку на виявлення фактів втягнення у жебрацтво дітей

Нестача грошей нерідко штовхає людей на протиправні вчинки – від безгрошів’я вони скоюють злочини й антиморальні дії. До цієї категорії належить і втягнення у жебрацтво дітей.

В Ужгороді такі випадки не є поодинокими, та все ж, за словами в. о. начальника кримінальної міліції у справах дітей Василя Шовака, у порівнянні з минулими роками, жебрацтво в місті збавило оберти: «Найчастіше на випрошуванні милостині попадаються роми. Звичайно ж, свої дії вони аргументують соціальною незахищеністю й бідністю. Коли справа стосується дорослої людини – це ще півбіди, але якщо вони змушують жебракувати своїх дітей і внуків, усе постає в зовсім іншому світлі».

Як повідомив пан Василь, з початку року в місті було зафіксовано 7 фактів втягнення в жебрацтво неповнолітніх. Він розповідає: «На жебрацтві впіймано 11 дітей, з них сімох після з’ясування обставин у родині влаштували до дитячого притулку в Батьові. Вражає, що здебільшого випрошують милостиню в обласному центрі Закарпаття мешканці Ужгородського і прилеглих районів. Через це істинна ситуація по місту не є зовсім ясною».

Аби запобігти втягненню неповнолітніх у протиправні дії, зокрема у жебрацтво, в місті проводяться регулярні рейдові перевірки. За їхніми підсумками й вимальовується реальна картина.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  19/11/13, 14:30
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS