Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 12/11/13№ 43 (736) Актуально. Міські ЖРЕРи готові до зустрічі зими

Морози для комунальників несподіванкою не стануть

Надворі справжня осінь, з дощами й вітрами. Та воно й не дивно – уже листопад. А оскільки виправдання – мовляв, не чекали так рано! – вже не спрацюють, міські комунальні служби серйозно готуються до зими.

Про те, що вже виконано, а що ще треба встигнути зробити для забезпечення взимку належних умов у будинках і довкола них, ми розпитуємо у керівників двох організацій, котрі обслуговують міські багатоповерхівки.

Як готується до морозів ТОВ «Житло-Сервіс», розповідає його керівник Богдан Тереняк: «На нашому обслуговуванні перебувають 64 багатоповерхівки. Будинки порівняно нові – найстаріший віком близько 35 років, а тому особливих негараздів з їх обслуговуванням у нас немає. Станом на тепер ми до зими майже готові. Точніше сказати, близько 95% робіт виконано, а ті 5%, що залишилися, обов’язково завершаться до морозів».

Будівлі, що перебувають на обслуговуванні «Житло-Сервісу», розміщені на вулицях Легоцького, Перемоги, Володимирській, Тлехаса, Чорновола і Годинки. Містяни знають, що цей район є одним із найкомфортніших для проживання. У дев’ятиповерхівках мешкають понад 20 тисяч ужгородців.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  12/11/13, 13:44


№ 43 (736) Перевірка. Знання ужгородських школярів моніторитимуть

У чотирьох навчальних закладах дослідження якості освіти відбудеться в присутності представників Міністерства

12-го листопада в Ужгороді розпочнеться моніторинг якості загальної середньої освіти серед учнів 5-х і 10-их класів. «Мета дослідження полягає в оцінюванні стану системи освіти й отриманні об`єктивної інформації про її якість, – каже методист управління освіти Ужгорода Олена Шварц. – П`ятикласники писатимуть тести з таких основних предметів, як математика, українська мова, іноземна мова, а також комбінований тест із дисциплін «Я і Україна» та «Основи здоров`я». Учні ж десятих класів складатимуть тести з предметів старшої школи – всього їх дванадцять».

На написання тесту відводиться 45 хвилин. Анкети, котрі учасники заповнять перед тестуванням, є анонімними, тож учням не треба хвилюватися, що хтось дізнається про їхню можливу поразку. Здійснюється моніторинг тільки з метою ознайомлення зі станом справ у освіті. «Що ми побачимо в підсумку, не знає ніхто, – зазначає методистка. – Але те, що під час моніторингу в чотирьох освітніх закладах міста побувають представники Міністерства освіти, – підтверджено».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/13, 13:39


№ 43 (736) На часі. Гепатит у ДНЗ № 1 – питання залишається відкритим

Триває з’ясування джерела розповсюдження жовтухи

Нещодавно Ужгородом пронеслася звістка: у садочку № 1 виявили гепатит групи «А». Тепер зафіксовано 6 випадків ураження хворобою. Що ж буде, якщо не почати діяти негайно, можна тільки здогадуватися. Про те, яких заходів ужито для запобігання захворюваності інших діток, розпитуємо у начальника управління освіти Ужгородської міськради Оксани Бабунич.

«За ситуацією з поширенням різних хвороб у навчальних закладах ми стежимо постійно, – розповідає головна освітянка Ужгорода. – Як відомо, гепатит передається контактним шляхом, і в цьому випадку заклад уже виконав усі запобіжні заходи, аби йому протидіяти. Гепатит є хворобою поганих умов життя і поганого харчування. Спеціалісти виїхали на місце і виконали все, аби це коло розповсюдження хвороби не розширювалося далі. Фахівці дали рекомендації адміністрації закладу, прибрали іграшки, які не змогли обробити належним чином, продезінфікували килимки».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/13, 13:38


№ 43 (736) Трибуна депутата. Не без проблем, але ростемо

Головний економіст Ужгорода Михайло Станкович – про розвиток сфери у місті, досягнення й недоліки та плани на майбутнє

Кровоносною системою будь-якого міста можна було б назвати його економіку. Навряд засумнівається хтось у тому, що саме розвиток економіки дає життя та поступ усьому суспільству – зокрема, природно, й громаді Ужгорода. В нашому сьогоднішньому інтерв’ю про розвиток міської економіки ми розпитали людину, яка за це питання й відповідає, – начальника управління економіки та підприємництва, депутата Ужгородської міськради Михайла Станковича.

Інвестиції та експорт пішли вгору

– Михайле Михайловичу, розпочнімо із загального питання. Нещодавно були підбиті підсумки роботи Ужгорода за три квартали 2013 року. Розкажіть, будь ласка, чим за цей період може похвалитися міська економіка.

– Можу спокійно сказати, що в багатьох сферах розвитку міста маємо позитивні зрушення, якщо порівнювати з початком року та минулим – 2012-м. Про це свідчить, зокрема, й рейтинг журналу «Фокус», згідно з яким Ужгород посідає 17-те місце з 50 українських міст у списку, комфортних для проживання.

Крім того, за підсумком першого півріччя поточного року Ужгород посів четверте місце серед міст і районів Закарпаття в загальному рейтингу показників. Зокрема, лідерські позиції ми маємо за такими найважливішими показниками, як обсяг податкових надходжень до місцевих бюджетів з розрахунку на одиницю населення (1-ше місце — 986,3 грн.); обсяг виконання будівельних робіт на одиницю населення (450,6); темп зростання прямих іноземних інвестицій. Також, за даними щодо першого півріччя, у нас зріс обсяг реалізованої промислової продукції, експорту, інвестицій, прийняття в експлуатацію житла тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/13, 13:38


№ 43 (736) Місцями посиденьок. Карта ужгородської пиятики, або Найпопулярніші куточки, де ужгородці люблять розпивати міцненьке

Не раз, ідучи вранці на роботу, бачимо в різних куточках міста купу пляшок з-під пива, вина, інших алкогольних напоїв. Особливо багато їх у понеділок, після бурхливих вихідних – на подвір’ях, дитячих майданчиках, у скверах на лавках. Таких «затишних місць», де молодь (здебільшого неповнолітня) збирається «посидіти», не бракує. Тож ми вирішили взяти фотоапарат і показати все, що лишається в цих місцях на ранок.

Одним із популярних куточків, де полюбляють посидіти вечорами юнаки та дівчата, щоб побесідувати за одноразовою чарочкою вина чи пива, є ужгородський альпінарій. Ерделі і Бокшай, напевно, намалювали би вже не одну картину того неподобства, яке тут часто відбувається. Ми, наприклад, надибали купу бляшаних банок, порожню пляшку з-під пива під лавкою, і найцікавіше – пляшку з-під горілки у струмку. Альпінарій, до речі, – громадське місце, і розпивання тут алкоголю може обернутися штрафом від 17 до 85 гривень. Якщо порушення повториться, сума збільшується: від 51 до 119 гривень. Коли за розпиванням алкоголю зловлять утретє, то заплатити можна до 136 гривень.

Хтось у «ПАДІЮНі» танцює чи малює пейзажі, а хтось надворі вечорами теж не сумує, залишаючи після себе склотару і бляшанки з-під усіляких напоїв. На ранок усе це знаходять прибиральники.

Ще місця, де пляшок буває стільки, що можна, назбиравши, купити за них айфон, – подвір’я студентських гуртожитків. Пан Володимир прибирає біля гуртожитку № 4 щоранку і каже, що тари менше хіба в погану погоду. Навіть узимку студенти умудряються розпивати алкоголь надворі. «Причина проста – заносити його до приміщення гуртожитку заборонено, і поплатитися за порушення правил можна навіть виселенням. Тому, аби не ризикувати своїм помешканням, студенти воліють влаштовувати посиденьки надворі», – пояснює чоловік.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/13, 13:36


№ 43 (736) На замітку. Дешево, але не сердито

Де в Ужгороді можна зупинитися економно і з комфортом?

Літній сезон подорожей скінчився, але вже недалеко – зимові канікули. Гостей до нашого міста на Новорічно-Різдвяні свята приїжджає чимало, і в кожного з них виникає запитання: де ж зупинитися? Ми розглянули кілька економних варіантів, де турист може провести час комфортно і недорого…

Найперше – гостели. Гостел (у перекладі з англійської – «гуртожиток») – це кімнати з кількома ліжками (від двох до десяти), а також ванна, кухня і кімната відпочинку, які надаються у спільне користування. У Європі такі тимчасові помешкання дуже популярні, особливо серед студентів, котрі звикли подорожувати економно.

В Ужгороді гостелів виявилося чимало. Є такі, у яких вибір кімнат великий, є квартири, облаштовані на гуртожитський лад, – кімнат там дві-три. А ще такі кімнатки можна знайти в готелях міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/13, 13:34


№ 43 (736) Суботні зустрічі. Сергій Можнєвський: “Почуття вдячності Ужгороду донині живе в моєму серці…”

Наш земляк сьогодні творить у Ванкувері, але підтримує зв’язки з рідним містом

Сергій Можнєвський – ще в недалекому минулому ужгородський митець, а нині – громадянин Канади. У 90-ті роки він досить плідно працював у жанрах живопису та графіки, пробував свої сили в оформленні книжок, брав участь у виставках. Тепер художник живе у Ванкувері, але підтримує тісні зв’язки з рідним містом. Він активно працює в жанрі скульптури, здобув визнання – роботи майстра прикрашають вулиці і сквери багатьох міст. Днями він відвідав Ужгород і подарував Ужгородському національному університету свою скульптуру. Його “Мислитель“ буде встановлений на території університету і прикрашатиме місто. Наше інтерв’ю з митцем – з нагоди його візиту.

– Сергію, ви з дружиною емігрували до Канади у 2000 році. Що змусило вас покинути рідний край і хто був ініціатором?

– По-перше, ми ніколи не мріяли про еміграцію. Ужгород – це унікальне за розміщенням і колоритом місто. Це не комплімент, а факт. А змусило покинути Україну те саме, що і багатьох: економічний стан і неспроможність реалізуватися. Ми живемо в часи прискореної глобалізації, яка, до речі, не вчора почалася, а ще в часи великого переселення народів, у часи трансформації свідомості та світоглядів. Україна також проходить через ці процеси. Вони іноді болісні й несправедливі. Але хто нас питає? А якщо й питає, то хто насправді слухає?

Хто був ініціатором, тепер важко сказати. В кардинальних питаннях погодження виникають природно.

– Твої перші враження від країни? Яким був настрій у перші місяці перебування в Канаді? Поділись, будь ласка, своїм досвідом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/13, 13:33


№ 43 (736) Шляхи-дороги. Чим переймаються даїшники на дорогах, або Один день із життя двох інспекторів

В одному з попередніх номерів газети «Ужгород» була публікація про порушення правил дорожнього руху. Тоді особливу увагу ми звернули на тих водіїв, які паркують автівки де заманеться. Звісно, порушників не стане менше від кількох статей, але ми вирішили цю тему продовжити.

Попросив вибачення – штраф по мінімуму

Цього разу звернулися до міськвідділу Державтоінспекції з проханням дозволити нам провести день разом з інспекторами. Тут погодилися – початок добрий.

Вирушаємо на «чергування» разом з інспектором із дізнання Юрієм Миковичем і старшим інспектором Станіславом Поповичем. Вони – з чорно-білими жезлами, а ми – з фотоапаратом. На автомобілі з мигалками проїжджаємо кілька вулиць. Від вулиці Гагаріна прямуємо в Новий район, а звідтам – на проспект Свободи. Водії на дорозі постійно оглядаються, коли бачать міліцейську машину. Одразу чемно поступаються одне одному і пропускають пішоходів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  12/11/13, 13:32
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS