Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 06/11/13№ 42 (735) Ремонтуємо! Роботи на дорогах міста тривають

Тепер КШЕП узялося за внутрішньоквартальні проїзди вулиці Лавріщева

Згідно з планами керівництва КШЕПу роботи повинні закінчитись до 15 листопада. Паралельно з ремонтом покриття працівники підприємства відновлять ще й зливну каналізацію в цьому районі. На заваді вчасному завершенню може стати тільки погода.

Міська влада вдячна ужгородцям, котрі самотужки покращують імідж і вигляд міста.

Виразний приклад небайдужості можна побачити, зокрема, на вул. Новака, де мешканці за власний кошт оновили фасад будинку.

Пам’ятаймо, краса Ужгорода залежить від усіх і кожного, хто тут живе!

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/11/13, 11:13


№ 42 (735) По заслугах. У міськвиконкомі розбиралися з адмінпорушниками

Цього тижня – знову ті самі порушення

31-го жовтня у міськвиконкомі проводилося засідання адміністративної комісії. Всього розглядали 27 адміністративних справ.

Серед виявлених порушень основними були розклеювання рекламних оголошень у невідповідних місцях, розміщення будівельного матеріалу на зеленій зоні або проїжджій частині та порушення громадського спокою.

Кілька громадян скаржилися членам комісії, що вже місяць чекають від товариства АВЕ, котре опікується вивозом сміття, обіцяних сміттєвих баків, хоча договори на вивезення сміття укладені.

Усі, хто з’явився на розгляд своєї справи, отримали попередження. Кілька протоколів узяли на контроль – порушники зобов’язалися виконати всі вимоги та усунути проблему, зазначену в протоколі про адмінпорушення, в найкоротший термін.

Розглянули більш ніж половину протоколів. Ті, хто не з’явився на засідання комісії, отримають по мінімальному штрафу.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  06/11/13, 11:09


№ 42 (735) «Парад Миколайчиків» готує сюрпризи

Перша святкова ялинка з’явиться в Ужгороді вже 6 грудня

До Дня святого Мікулаша, який християни західного обряду відзначають 6-го грудня, організатори традиційного ужгородського параду Миколайчиків готують малечі сюрприз – тоді в місті засвітиться вогниками перша різдвяна ялинка.

Святкове деревце встановлять на площі Шандора Петефі, а поряд з ним відкриється намет із «мейзеш-колачами», тобто солодкими хатками з медових пряників на тему свят Миколая, Різдва та Нового року. Помилуватися витворами кондитерів можна буде впродовж усього святкового періоду.
Крім того, цього дня пройде і перший парад Миколайчиків, будуть визначені найкращі туристичні об’єкти Закарпаття, відбудеться дитячий конкурс на найгарнішу новорічну іграшку.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/11/13, 11:09


№ 42 (735) Пам’ятаємо! В Ужгороді вшанували пам’ять визволителів краю від загарбників

Чиновники разом з ветеранами поклали квіти до монументів загиблим

У понеділок, 28 жовтня, в місті над Ужем відбулися урочистості з нагоди відзначення 69-ї річниці визволення Закарпаття від фашистських загарбників. У заході взяли участь керівники Ужгорода і краю, представники ради ветеранів, інвалідів війни, Збройних сил, правоохоронних органів, громадських організацій, митники і прикордонники.

Учасники акції поклали квіти до пам’ятника «Україна – визволителям» на українсько-словацькому кордоні, до монумента «Добровольцям Закарпаття – учасникам другої світової війни» у сквері біля готелю «Закарпаття», а також ушанували загиблих на Пагорбі слави.
Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/11/13, 11:08


№ 42 (735) Будьмо здорові! Епідемічна ситуація в Ужгороді – контрольована!

Міські епідеміологи радять заздалегідь подбати про власне здоров’я

За даними щотижневого епідеміологічного моніторингу, рівень захворюваності на ГРВІ залишається характерним для цієї пори року.

Як зазначає лікар-епідеміолог Ужгородського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Закарпатській області Лариса Зарембо, «станом на сьогодні в Ужгороді зберігається стабільна та контрольована епідемічна ситуація із захворюваності на гострі вірусні інфекції; протягом минулого тижня в місті зареєстровано 494 звернення з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій, з них 323 – щодо захворювання дітей; у порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник захворюваності на ГРВІ серед мешканців Ужгорода практично незмінний: торік у цей період було зафіксовано 459 хворих, із них 277 – діти віком до 17 років».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/11/13, 11:07


№ 42 (735) Крапка. Переміг здоровий глузд

Зі звичайного рішення спробували зробити скандал. Втім, не вийшло

Штучно роздмуханий зацікавленими політиками конфлікт щодо перенесення шкільних канікул в Ужгороді вичерпаний. У середу, після консультацій з освітянами і медиками, а також ознайомлення з результатами вивчення думки батьків міськвиконком підтвердив ухвалене раніше рішення перенести канікули на період Новорічно-Різдвяних свят. Здоровий глузд узяв гору, а спроба окремих політиків від опозиції добитися бажаного результату через маніпулювання нашими дітьми не увінчалася успіхом.

Діти вийшли з-під контролю

Історія, яка завершилася тверезим одноголосним рішенням усіх членів виконкому, починалася дуже емоційно і незважено. У понеділок кілька сотень дітей (більшість без відома батьків і вчителів) прийшли під стіни міської ради. Одразу знайшлися й ті, хто вирішив протест очолити, сподіваючись, вочевидь, перетворивши дитячий мітинг на політичну акцію, підвищити свій рейтинг. Найгірше, що ці «активісти» не справилися з головним – з контролем над дітьми. І мітинг, який мав бути мирним, перетворився на масовий безпорядок.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  06/11/13, 11:06


№ 42 (735) Трибуна депутата. Іноземці пізнають Ужгород і закохуються в нього

Вікторія Тарахонич – про міжнародну співпрацю міста і про ужгородців, які здатні самі вирішити нагальні для громади питання

Міжнародна діяльність відіграє в житті Ужгорода важливу роль. Це й не дивно, зважаючи на географічне положення нашого міста. Крім того, доброзичливі відносини з країнами, котрі, як не крути, багатші за Україну, приносять нашому місту чималу користь у гуманітарній та економічній сферах. Це чудово розуміють у міській владі, тому приділяють зв’язкам з іншими країнами й іноземними містами серйозну увагу.

Сьогодні розповісти про міжнародну співпрацю Ужгорода ми попросили начальника відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Ужгородської міськради Вікторію Тарахонич.

По-справжньому братні

– Вікторіє Юріївно, насамперед, будь ласка, розкажіть нашим читачам трохи про історію міжнародних контактів міста.

– Міжнародна діяльність Ужгородської міськради зумовлена самим географічним положенням нашого міста – поблизу 4-х кордонів, на стику зі Словацькою республікою, тому сам Бог велів підтримувати стосунки зі сусідніми народами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/11/13, 11:06


№ 42 (735) За кермом. Чотириколісний друг

«Що для вас означає ваша машина?» – цікавився «Ужгород» у мешканців міста

Минулої неділі українські водії й автомобілісти відзначили своє професійне свято. А з огляду на те, що нинішнє суспільство важко уявити без автівок, це свято можуть вважати своїм усі, хто сідає за кермо машини. Поїздки – зручні, сповнені комфорту чи азарту, – дозволяють зекономити дорогоцінний час. «Ужгород» же вирішив дізнатися, як містяни ставляться до свого транспортного засобу.

Психолог за фахом і водій за покликанням Петро Ренжин вбачає у своєму автомобілі перш за все засіб комфортного пересування на далекі відстані:

«Авто дозволяє зекономити час і комфортно відпочити зі своєю сім`єю, виїхавши за місто. Перший досвід керування я отримував 30 років тому. Дядько навчив мене теорії й основних принципів водіння авто. Коли ж мені виповнилося вісімнадцять, я склав іспити в автошколі й отримав посвідчення водія. Першою автівкою, за кермом якої я сидів, був військовий «Урал». Після того ж, як навчився їздити на цій бойовій машині, легкові стали просто іграшками. Це все одно, що пересісти з потяга на велосипед.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/11/13, 11:03


№ 42 (735) Соціо. «Хотілось би, щоб територіальний центр сприймався як місце відпочинку самотніх».

Андріана Сушко – про умови й переваги перебування в міському терцентрі

Першого тижня листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Цей день по праву присвячується тим, хто виявляє милосердя, і тим, хто його потребує. Однією з таких незахищених категорій тепер є самотні, престарілі люди, покинуті чи долею, чи власними дітьми. В Ужгороді такими опікується Територіальний центр соціального обслуговування, що на «Шахті». Про його роботу розповідає начальник управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Андріана Сушко.

– Андріано Антонівно, знову торкаємось одвічного питання: батьки – діти. Якщо в західних країнах перебування переважної більшості людей похилого віку в будинках для престарілих є звичним, то українська душа реагує на такі звичаї скоріше протестом і нерозумінням. Що змушує стареньких ужгородців користуватися послугами Територіального центру?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  06/11/13, 11:02


№ 42 (735) Захоплення. Краса із фруктів

Наталія Донська: «Для того, щоб вирізати орнаменти на кавуні, мені знадобиться близько 6 годин. Є роботи, над якими треба трудитися 2 доби»

Мистецтво карвінгу, тобто вирізування на фруктах, овочах тощо, прийшло до нас зі Сходу й останніми роками стає в Україні дуже популярним. Ужгородці поки що бачили тільки на весіллях і днях народження незвичайні композиції з фруктів, та насправді мистецтво карвінгу – це набагато більше й цікавіше! Тому сьогоднішнє інтерв’ю – з ужгородським майстром Наталією Донською.

– Пані Наталю, розкажіть, будь ласка, з чого почалося ваше захоплення карвінгом.

– Почалося все тут, на Закарпатті. Моя рідна сестричка теж захоплюється карвінгом, щоправда близько двох років вона навчалася цього самостійно. Я на це її захоплення особливої ваги не звертала, але одного разу, будучи в неї в гостях у Виноградові, вирішила – не знаю чому, за два дні до свого від’їзду в Київ – спробувати повирізати щось. Нічого путнього в мене тоді не вийшло, та чомусь зачепило. Приїхала у столицю – почала шукати в Інтернеті, в кого би то повчитися. Не хотіла просто курси карвінгу – мала на меті знайти справжніх професіоналів. У соціальній мережі натрапила на президента Асоціації карвінгістів, а вже через нього знайшла одного з найкращих майстрів – Марію Чернець. Саме вона привезла в Україну це мистецтво, започаткувала Академію карвінгу України. Я почала з нею спілкуватися, напросилася на заняття і – почалося…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/11/13, 10:59
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS