Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 22/10/13№ 41 (734) Почесно! Міська рада відчинила свої двері школярам

Влада міста зустрілася з лідерами учнівського врядування

На завершення Європейського тижня місцевої демократії 18 жовтня в Ужгородській міській раді відбувся День відчинених дверей. Аби ознайомитися зі специфікою роботи органу місцевого самоврядування, сюди прийшли учні різного віку.

Від малого до великого – всі вони уважно слухали розповідь міського голови Віктора Погорєлова про необхідні якості, котрими повинен бути наділений справжній керівник міста. «Я чудово розумію, що не всі з вас пов’яжуть своє життя з напрямком діяльності, про який ми тут говоримо, – зауважив Віктор Володимирович. – Коли я був школярем, – теж навіть подумати не міг, що нині сидітиму в кріслі мера й ухвалюватиму рішення, від яких залежить буття Ужгорода. Тим же, хто, можливо, буде на моєму місці, хочу порадити єдине: головне – любити місто і поважати думки людей, котрі тут проживають. Це і є запорукою успіху в нашій справі».

На зібранні підбили також підсумки проведених у рамках Тижня творчих конкурсів «Якби я був мером…» і «Ужгород майбутнього». Як нагороду за свої старання діти отримали з рук міського голови грамоти і солодкі подарунки. Серед переможців – і молодий письменник Василь Малишка, твори котрого відомі багатьом ужгородцям. На знак пошани хлопець подарував міському голові збірку власних віршів і зачитав присутнім свій триптих, присвячений рідному місту.

Та кульмінацією Дня відчинених дверей стала пропозиція, яка надійшла від мера згодом. Віктор Володимирович запропонував дітям відчути на собі, що таке бути міським головою. Охочих виявилося немало, тому вирішили запрошувати їх по черзі. Тоді учні зможуть на власній шкурі відчути всі переваги і недоліки керівної посади. Дні, коли школярі приходитимуть у мерію, будуть визначені згодом.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  22/10/13, 10:18


№ 41 (734) На контролі! До кінця року завершаться роботи у 20 міських будівлях

Незважаючи на проблемне фінансування, міськбуд працює

На сьогодні 24 об’єкти, що були внесені у плани міського управління капітального будівництва на цей рік, уже вводяться в експлуатацію.

Проектна документація готова ще на 11 об’єктів – там роботи щойно починаються, але, як запевняє начальник управління Адам Юрко, за умови вчасного фінансування вони обов’язково будуть відремонтовані у встановлені строки. «Тепер же ремонт триває на 20 об’єктах, – розповідає він, – зокрема в Ужгородській лінгвістичній гімназії та адміністративній будівлі на пл. Жупанатській, 3Б. Роботи проводяться у школах, дитячих садочках, медичних закладах: ремонтуються покрівлі, встановлюються котельні, здійснюються поточні та косметичні ремонти. До кінця року має завершитися капітальний ремонт сімейної амбулаторії. На останню маємо в запасі ще близько 200 тисяч гривень – тому жодних негараздів чи заминок бути не повинно».

Одним із найсерйозніших об’єктів, які ремонтуються цього року, є відома всім Лінгвістична гімназія. Там, за словами Адама Адамовича, вже завершено капітальний ремонт фасаду, тепер ведуться внутрішні ремонтні роботи, і, ймовірно, вони закінчаться аж наступного року.

Відремонтували вже приймальне відділення травмпункту міської лікарні – це вдалося виконати за рік; добігла фінішу і реконструкція відділення хірургії № 2, а також відділення щелепно-лицевої хірургії.

Цього року управління планує закінчити капітальний ремонт покрівлі ЗОШ № 2 – там замість черепиці встановлюється металопрофіль.

«Усі об’єкти, передбачені міською програмою, потребують ремонту, і виділяти серед них більш чи менш важливі – немає сенсу, – зазначає керівник структури. – Якби ж тільки ці роботи фінансувалися нормально, закінчити їх можна було б швидше».

Що ж до об’єктів, які чекають на ремонт наступного року, то, на думку пана Адама, загадувати наперед не варто: «Планів дуже багато, та знову ж таки все впирається у фінансування. Серед об’єктів, що повністю мають змінитися, є і бізнес-інкубатор, котрий у майбутньому має стати дитячим садочком. Та про це говорити детально ще зарано».

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  22/10/13, 10:17


№ 41 (734) Міжнародна співпраця. Міський голова Ужгорода зустрівся з будапештською делегацією

Угорські гості приїхали сюди, аби дізнатися більше про наше місто

Візит делегації з Будапешта до обласного центру Закарпаття відбувся 16 жовтня. Під час зустрічі з міським головою Ужгорода обговорювалися плани співпраці двох міст, підтримки вже налагоджених дружніх зв’язків у сферах культури, спорту, туризму, освіти. Також угорці ознайомилися з життям столиці Закарпаття.

«У нас вже укладені угоди про співпрацю з іноземцями, – розповів гостям Віктор Погорєлов. – Зокрема з американським містом-побратимом Ужгорода Корваллісом і німецьким Дармштадтом. Сподіваюся, в майбутньому ми з вами теж підпишемо подібний документ, і тоді наша співпраця стане ще продуктивнішою, ніж є тепер».

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/10/13, 10:15


№ 41 (734) По суті справи. Спокій і безпека ужгородців – найважливіші

Такий висновок можна зробити з цьоготижневого засідання міськвиконкому

Майже три десятки питань розглянули на черговому засіданні Ужгородського міськвиконкому, що відбулось у середу. Порядок денний містив і економічні, й соціальні питання, й актуальні теми, котрі хвилюють громадськість Ужгорода. Приміром, виконком пішов назустріч мешканцям прилеглих до Театральної площі будинків і заборонив проводити на площі гучні концерти. Люди поскаржилися, що їх уже замучили гамір і галас на центральній площі міста.

За відкриті колодязі – керівників служб у прокуратуру

«До мене звернулися 80 мешканців будинків, прилеглих до Театральної площі. Попросили заборонити гала-концерти, бо ніякого спокою, коли концерти, – шибки дрижать, нормально відпочити не можна», – пояснив Віктор Погорєлов.

Під час обговорення проекту рішення уточнили: мова йде лише про гучні гала-концерти. Водночас масові, зокрема розважальні, заходи будуть проводитися й надалі. Щоправда, якщо при цьому використовуватимуть звуковідтворювальну апаратуру, мають стежити за гучністю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  22/10/13, 10:14


№ 41 (734) У пошуках компромісу. Найчастіше проблеми ромів створюють вони самі

В Ужгороді обговорили шляхи інтеграції нацменшин у суспільство

Відкриті слухання на тему «Роми Закарпаття – становище, досвід, аналіз проблем» відбулися цього вівторка, 15 жовтня. На засідання запросили представників органів місцевого самоврядування з усієї області, лідерів ромських організацій, представників прокуратури і закладів освіти. Йшлося, зокрема, про соціалізацію ромських сімей, працевлаштування і поліпшення їхніх житлових умов.

Критична точка: за справу взялася держава

На засіданні обговорювалися питання соціального і правового захисту ромів, освіти й охорони здоров’я, що прописані в Указі Президента України «Про стратегію захисту та інтеграції ромської нацменшини в українське суспільство до 2020 року». Як зазначено в документі, інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини сьогодні є соціально значущою. Головне питання в тому, чи справді роми свідомо хочуть інтегруватися в суспільство і жити за його законами, а чи, може, вкотре намагаються заробити на цьому грошей.

Чому ромських дітей не беруть до шкіл?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/10/13, 10:11


№ 41 (734) Освіта. Творімо демократію разом!

У загальноосвітніх закладах Ужгорода пройшов Європейський тиждень місцевої демократії

Вже традиційно захід відбувається у середині жовтня, і це не випадково, адже 15 жовтня – дата відкриття до підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році. В Ужгороді Європейський тиждень місцевої демократії проводився не вперше і вже встиг припасти до вподоби тутешнім школярам. Для того, щоб узяти в ньому участь, учні продуктивно працюють протягом цілого року – «засвітитися» тут можуть успішні та креативні діти.

«Якщо минулого року Тиждень місцевої демократії обмежився профілактичними й ознайомчими бесідами, то тепер він був цікавішим, – каже начальник Управління освіти Ужгорода Оксана Бабунич. – Ми хочемо не тільки підвищити патріотичний дух нації, а й прагнемо побачити, що для дітей означає держава і ким вони себе уявляють, живучи в Україні».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/10/13, 10:10


№ 41 (734) Допомога. Подарунок на свято Покрови

Англійське медобладнання вже в Ужгороді

У день святкування Покрови Пресвятої Богородиці до Ужгородської міської лікарні привезли медичне обладнання з Англії. Без проблем не обійшлося – за словами головного лікаря закладу Івана Кураха, з негараздами стикнулися під час розмитнення вантажу. Та завдяки підтримці депутатів Верховної Ради питання було влагоджене майже одразу.

Прибув же вантаж до лікарні за сприяння ротарі-клубу «Ужгород-Скала». «Ваш край дуже гарний, – відзначив під час зустрічі з міським головою Віктором Погорєловим почесний громадянин Ужгорода і член вищезгаданого клубу Браян Ерлі. – Ужгород припав мені до душі ще з першого мого візиту сюди. У мене тут багато друзів, тому чудово знаю, що в місті живуть добрі люди. Ми ж намагаємося, по можливості, допомагати вам. Тепер привезли сюди якісне медичне обладнання, котре, сподіваюся, допоможе зберегти людям здоров’я».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/10/13, 10:09


№ 41 (734) Свято. День захисниці Ужгорода

У понеділок православні і греко-католики відсвяткували Покрову Пресвятої Богородиці

Покрова Пресвятої Богородиці є одним із найбільших християнських свят і належить до особливо шанованих в Україні. Культ Богоматері як покровительки нашого народу існує від княжих часів, а місто Ужгород завжди перебувало під захистом, покровом Святої Богородиці.

14-го жовтня у Свято-Покровському храмі, що в Ужгороді на Православній набережній, відбулися святкові богослужіння, які провів Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський. Настоятелем храму є протоієрей Миколай Кабаці. На службу прийшло багато православних вірників. Служіння проводилися і в одному з найдавніших християнських храмів Ужгорода й Закарпаття загалом – Горянській ротонді Покрови Пресвятої Богородиці. Минулого року сюди перенесли копію Чудотворної ікони Божої Матері з Папської базиліки Санта Марія Манджоре (місто Рим).

На свято Покрови Пресвятої Богородиці побожні віряни зі сердечною любов’ю величають Пресвяту Діву Марію, Небесну Царицю й заступницю всіх християн, прохаючи її захисту і допомоги.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/10/13, 10:09


№ 41 (734) Такі правила. Дурні + дороги = порушення ПДР!

За даними Державтоінспекції, лише цього року складено півтори тисячі протоколів на порушників ПДР в Ужгороді. Втім, очевидно, цього надто мало.

Зухвалі водії в Ужгороді дістали! З ними намагаються боротися активісти, інтернет-ЗМІ; газета «Ужгород» не раз виставляла фотографії з найбільшими зухвальцями, намагаючись достукатися до їхньої совісті, – усе марно. Їх принизливо обізвали «оленями», сподіваючись, що це водіїв-порушників образить і змусить дотримуватися правил дорожнього руху, – як горохом об стіну! Ужгородські водії їздять як заманеться, паркуються де завгодно – просто ігнорують знаки дорожнього руху. Чому? Мабуть, відчувають безкарність. Причому не можна сказати, що їм нема де паркуватися. В центрі є паркінги – і безплатні, і платні з охороною, однак водіям просто ліньки проїхатися зайвих 200-300 метрів. Заради свого комфорту вони готові завдавати дискомфорту як пішоходам, так і іншим автомобілістам.

Здавалось би, в такому разі єдиним дієвим методом є контроль співробітників ДАІ, а також штрафи – чим більші, тим краще. Проте складається враження, що інспектори ДАІ взагалі не зважають на дорожню ситуацію в місті, воліючи чатувати на порушників лише на виїздах з Ужгорода. Самі ж даїшники це спростовують – кажуть, що контролюють дотримання ПДР, але їхніх зусиль замало.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/10/13, 10:07
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS