Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 08/10/13№ 38 (731) На контролі. Міська рада шукає спільну мову з підприємствами, щоб опалювальний сезон розпочався вчасно

Підприємців і представників енергопостачальних компаній «Закарпаттяобленерго» та «Закарпатгаз» запросила 1 жовтня на нараду ужгородська влада. Йшлося про найактуальніше нині – опалювальний сезон і забезпечення міста всім необхідним у холодний період.

Перший заступник міського голови Віталій Семаль і заступник Олександр Ковач попросили представників ПП «Василь Рошко», ПП «Палушка» та інших, хто прийшов на нараду, поділитися, чи не мають вони якихось проблем у роботі з постачальниками-монополістами. Таке доручення дав на селекторній нараді щодо підготовки до опалювального періоду віце-прем’єр Олександр Вілкул.

Підприємці порушували питання про те, що не можуть налагодити газопостачання від своїх компаній-партнерів, єдиний вихід – укладати угоди з «Закарпатгазом», а це їх не дуже влаштовує, бо ПАТ вимагає авансову оплату за газ.

Вікторія Томинець, заступник голови правління ПАТ, пояснила: продають газ різні фірми, але йде він однією трубою, господар якої – «Закарпатгаз». Якщо на 27 число місяця немає підтвердження надання якійсь фірмі ліміту газу на наступний місяць, «Закарпатгаз» його не включає у заявку на поставку (від редакції додамо: така ситуація триває вже кілька років – з ринку витісняють дрібніші фірми і «зав’язують» бізнес на облгази; за це їх регулярно, але, як бачимо, безрезультатно, штрафує Антимонопольний комітет).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  08/10/13, 10:56


№ 38 (731) Посвяткували. День міста – на «відмінно»! Весело, масштабно, різноманітно й людно

Навіть погода, здавалося, вирішила допомогти у відзначенні 1120-річчя від часу першої згадки про поселення на території сучасного Ужгорода. Обидва вихідні видалися теплими й сонячними.

Вже з самого суботнього ранку розпочалося активне святкування. На Поштовій площі розгорнули торгівельні ряди з наїдками, напоями, сувенірною продукцією, медом та виробами з меду тощо.

Привітати ужгородців прибули численні делегації з-за кордону, переважно зі сусідніх Угорщини, Словаччини, Польщі, Чехії, а також з-за океану – з американського міста-побратима Ужгорода Корвалліса.

Всіх шановних гостей зустрічали в Ужгородському замку. З вітальним словом виступив міський голова Віктор Погорєлов. Він, зокрема, відзначив, що радий бачити стільки гостей, котрі приїхали з усіх усюд, аби приєднатися до святкування, і нагадав, що Ужгород має аж 19 міст-побратимів, кожне з яких співпрацює з Ужгородом у різноманітних проектах.

О 15:00 стартувала урочиста хода-променад вулицями міста на чолі з барабанщицями. Участь у ній взяли гості міста і його мешканці, учні ужгородських шкіл, а також акробати на ходулях. Хода вирушила від замку до площі Поштової, де була розміщена головна сцена свята.

Віктор Погорєлов зі сцени привітав містян, яких на площі зібралося чимало, й урочисто відкрив фонтан перед будівлею міської ради, котрий багато років був засипаний землею і нарешті отримав друге життя на честь 1120-річчя міста. Після цього на сцену вийшли артисти, а у великій залі міськради почалося урочисте віче.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  08/10/13, 10:54


№ 38 (731) «Стати вчителем я прагнула з раннього дитинства»

Юлія Брецко – про радощі й печалі освіти

Учитель – професія від Бога, а от усі решта професій – від учителя. Таке твердження знаходить виправдання і під час розмови з гостею нашої традиційної рубрики «Суботні зустрічі». На рахунку вчительки з багаторічним досвідом роботи в освіті Юлії Брецко чимало закладів: школа-інтернат у Перечинському районі, ужгородські 9-а, 12-а і 5-а школи; на пенсію ж пішла вже з ЗОШ № 11, де працювала з 1982 року. А нещодавно вона відзначила свій 80-річний ювілей.

Пані Юлія погодилася поспілкуватися з нами на свою улюблену тему: організація навчального процесу в школах.

«Стати вчителем я прагнула з раннього дитинства, – каже Юлія Йосипівна. – Зразком для мене була моя вчителька української мови і літератури. Як її звали, вже не згадаю, та її уроки залишилися в пам`яті дотепер».

У повоєнний час освіта, як і решта сфер діяльності, зазнала чимало проблем

– Юліє Йосипівно, розкажіть трохи про свій досвід роботи в освітній сфері…

– Усе почалося в 1951 році, коли я завершила навчання в педагогічному училищі. Перший досвід здобувала в сільській школі, в Тур`я-Пасіці. Не можу сказати, що було легко. У повоєнний час освіта, як і решта сфер діяльності, зазнала чимало проблем. Учитися тоді було важко, не всім до снаги. Нелегкою була і робота освітянина, адже тоді молодих учителів одразу направляли до найтяжчих класів. З огляду на скрутні часи, в початковій школі вчилися не тільки діти, а й підлітки і дорослі. Мені ж тоді щойно виповнилося вісімнадцять, тож багато хлопців, котрі вчилися в середній школі, не сприймали мене як вчительку. З одним учнем, котрий був навіть старшим за мене і не раз доводив мене до сліз – зривав уроки і поводився зухвало, знайти спільну мову вдалося тільки згодом. На допомогу мені прийшов досвідчений учитель Василь Васильович. Побачивши сльози на моїх очах, він зрозумів усе без слів: дав поради, поділився педагогічними родзинками зі своєї практики, які й допомогли мені повірити в себе і знайти порозуміння з цим учнем. А через 50 років, під час зустрічі з випускниками, цей учень попросив вибачення і зауважив, що тоді не розумів важкої праці вчителя, особливо молодого. Можливо, саме розв’язання таких складних проблем у спілкуванні з вихованцями і дало мені наснагу для подальшої роботи в школі. Адже що б не робилося – все на краще.

Запорука успіху в освітній сфері – терпіння

– Що змінилось тепер у школах?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/10/13, 10:53


№ 38 (731) Свято. Стартує «Інтерлялька»!

Програма фестивалю

XIV Міжнародний фестиваль театрів ляльок “ІНТЕРЛЯЛЬКА-2013″:

- Цікаві українські й закордонні колективи-учасники.

- Гран-прі, за яке варто поборотись.

- Уперше, крім професійного, працюватиме також дитяче журі.

- Вперше в Ужгороді в рамках фестивалю буде презентовано “Незалежний театральний журнал Коза” і дитячий додаток “Шалені козюльки” (інтригою презентації буде те, що в номері є твори закарпатських авторів, автографи яких можна буде взяти прямо під час презентації).

- До уваги ужгородців – виступи на Театральній площі, театралізоване відкриття, костюмована хода центром міста.

А ГОЛОВНЕ – РІЗНОМАНІТНІ ТЕАТРАЛЬНІ ЛЯЛЬКОВІ ВИСТАВИ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСТА Й ОБЛАСТІ!

ПРОГРАМА

ХІV Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька-2013»

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/10/13, 10:47


№ 38 (731) Погляд. «Ми налаштовані реконструювати Народну»

Очільник Закарпаття висловився з приводу ситуації навколо реконструкції головної площі області

Минулий тиждень в місті знову пройшов під знаком площі Народної. Там розпочалися реконструкційні роботи, проти чого виступають окремі активісти. Свою позицію з цього питання висловив і голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида:

– Я мало не щодня чув нарікання на те, що головна адміністративна площа області – наголошую: області, а не тільки Ужгорода – перебуває в такому занедбаному стані. Вона заслуговує бути охайною та презентабельною.

Наразі ж у нас чи не єдина область в Україні, яка має необлаштовану площу перед головною адмінбудівлею. І ось нарешті ми знайшли змогу навести з нею лад. Я ініціював проведення конкурсу на найкращий проект реконструкції площі. Головними вимогами було те, щоб вона зберігала концепцію архітектурного задуму чеського архітектора Крупки, який свого часу створив її проект, але з певних історичних причин реалізація цього проекту не була до кінця завершена.

Окрім того, вимогою було те, аби площа стала більш функціональною, тобто придатною для проведення урочистих заходів, а головне – приємного відпочинку ужгородців та гостей обласного центру.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  08/10/13, 10:45


№ 38 (731) Ініціатива. Львів’яни хочуть проектувати Ужгород

Студенти «Політехніки» запропонують свій погляд на реконструкцію центру міста над Ужем

3-го жовтня до нас завітали студенти-архітектори з університету «Львівська політехніка» на чолі зі своїми викладачами. Приїхали з пропозицією – розробити проект реконструкції центральної частини Ужгорода.

З гостями зустрілися міський голова Віктор Погорєлов, в. о. начальника управління містобудівного комплексу та земельних ресурсів Леонід Самсонов і директор департаменту міського господарства Олексій Касперов.

Леонід Самсонов, зокрема, розповів, що на цей час існує лише ескізний проект, розроблений, до речі, також львівським архітектором. Студенти ж, які вчаться на 5-му курсі, хочуть по проекту центральної частини Ужгорода готувати свої курсові роботи. Завершити проект вони повинні в січні, коли в університеті відбудеться захист.

Якщо ж якась із робіт буде виконана на досить професійному рівні й відповідатиме вимогам Ужгорода, то, цілком можливо, її візьмуть для виконання робіт із реконструкції.

Час покаже. А на сьогодні студентами опікується Л. Самсонов, котрий їм докладно розкаже про всі нюанси, історичні й сучасні вимоги, аспекти реконструкції міста над Ужем.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  08/10/13, 10:44


№ 38 (731) Євроінтеграція. В Ужгороді провели Міжнародну конференцію, присвячену співпраці з Вишеградською четвіркою на шляху до ЄС

У четвер у нашому місті відбулася Міжнародна конференція «Вишеградська група та євроінтеграційний поступ України під час головування Угорщини в об’єднанні». Організаторами заходу стали Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень у м. Ужгороді, Генеральне консульство Угорщини в м. Ужгороді.

У засіданні взяли участь представники міської та обласної влади – Віктор Погорєлов, Михайло Попович, Андрій Сербайло; народний депутат України, учасник групи «Закарпаття» у ВР Іштван Гайдош; представник Міністерства закордонних справ В’ячеслав Войнаровський; директор Угорського інституту міжнародних відносин Андраш Кірай; директор Національного інституту стратегічних досліджень (м. Київ) Андрій Єрмолаєв; директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Ужгороді Світлана Мітряєва.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  08/10/13, 10:43
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS