Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 30/09/13№ 37 (730) “Уміємо і трудитися, і святкувати”

Міський голова Віктор Погорєлов - про те, чому в нашому місті завжди комфортно

Паску в Ужгороді святкують кілька разів на рік, так само зустрічають Різдво, а дітям під подушку приносять подарунки і Миколай, і Мікулаш. Буває, що в одній родині, а тим більше в одному колективі - до десятка представників різних національностей, релігій і ментальностей, проте це тільки додатковий “плюс” і при розв’язанні проблем, і в разі радісної події. Така толерантність, відчуття єдиної родини складалися віками, протягом усієї непростої 1120-літньої історії Ужгорода.

Тому просто смішні потуги окремих крикунів на ювілейному Дні народження Ужгорода вихлюпнути якийсь негатив, гіперболізувати якісь недоліки, попіаритися, критикуючи все і всіх, а насамперед владу - бо це найлегше. Тих, хто думає, що зможе недолугими провокаціями зіпсувати свято, просто шкода. Ужгородці вміють трудитися і так само - із “вогником” святкувати. Адже і за соціологічними дослідженнями (напередодні провели засідання комісії з питань збереження історичної спадщини та духовності Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації і Агенції досліджень регіонального соціуму “Карпатія”) 85,5% городян пишаються тим, що вони є ужгородцями.

Про те, чим Ужгород особливий загалом і для нього особисто, що зроблено, а що - в нотатнику на найближчу і трохи дальшу перспективу, - міський голова Віктор Погорєлов:

“УЖГОРОД РІС РАЗОМ ЗІ МНОЮ”

- Недарма кажуть: велике краще видно здалеку. Більш ніж тисячолітня історія Ужгорода, здавалося б, невеликого міста - це надзвичайно цікаві, часто драматичні і водночас повчальні події, це мільйони людських доль. Наше місто дуже старовинне, але ж наскільки воно змінилося навіть за час одного покоління, тих, хто сьогодні тут живе, навіть за моє життя!

Я пам’ятаю Ужгород ще без сучасного проспекту Свободи. Були вокзал, адміністрація, військові, площа (тепер Ш. Петефі) лікарня (нинішня обласна), кілька шкіл, садочки, а далі - кукурудзяні поля. Місто було маленьке, хоча, звісно, мені, малому, здавалося величезним. Але я його знав, як і всі пацани, як свої п’ять пальців. Ми жили в комунальному гуртожитку на Театральній - чотири чи п’ять кімнат, і в кожній - інша сім’я, спільні кухня, туалет. Транспорту майже не було - тільки велосипеди, і мене мама в садок возила на велосипеді, не раз на бруківці ми з нею падали… Пам’ятаю парк Горького, теплушку-електростанцію - там була тепла вода і ми купалися. Річка була повноводна - з пішохідного моста хлопцями стрибали у воду, на човнах каталися.

Ужгород ріс разом зі мною, на моїх очах розбудовувався. Міст біля парку Горького реконструювали, коли я вчився у школі, - він був з арками, напівпішохідний - напівзалізничний. А вже наприкінці 80-их я працював директором підприємства, яке облаштувало всі площі, набережні Ужгорода - мощенням, лавками, бордюрами…

- Тоді, напевно, легше було опікуватися проблемами інфраструктури, грошей не бракувало?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/09/13, 11:00


№ 37 (730) Більше по “цидулки” бігати не доведеться

В Ужгороді відкрився Центр надання адміністративних послуг

26-го вересня у приміщенні Уж-городської міської ради урочисто відкрили Центр адміністративних послуг. Нагадаємо, рішення про створення адміністративних центрів було ухвалене української владою, щоб полегшити громадянам отримання різноманітних довідок, послуг від органів влади та місцевого самоврядування. В Ужгороді під потреби адмінцентру облаштували приміщення, в якому раніше була їдальня.

Адмінцентр відкривали, а водночас й інспектували голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида, начальник управління Міндоходів України в Закарпатській області Василь Іванчо, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, заступники мера, начальники управлінь, адміністратори адмінцентру та інші.

Олександр Ледида наголосив на важливості створення такого центру, адже це - крок до зближення влади й населення. “Одна з п’яти найбільших проблем у будь-якій країні - це бюрократія, - зауважив голова ОДА. - Коли за будь-яким папірцем людина мусить простоювати довгі черги та оббігати різноманітні кабінети по всьому місту, це нікому не подобається. Адмінцентри повинні цю проблему розв’язати”. О. Ледида повідомив, що на цей час на Закарпатті відкрито 7 адмінцентрів. Ужгородський - восьмий. А до кінця року такі центри вже будуть діяти у всіх закарпатських регіонах.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/09/13, 10:58


№ 37 (730) Самоуправство і незаконний продаж бензину

Цього тижня порушення ужгородців були досить неординарними

На цей раз, крім уже звичного куріння у громадських місцях і порушення правил благоустрою, члени адмінкомісії міськвиконкому розглянули ще й доволі незвичні порушення.

Зокрема, до таких можна зарахувати самоуправство, яке собі дозволили дві жінки стосовно чужої дитини: в пориві емоцій вони притягли до міліції неповнолітнього, котрий, на їхню думку, є злодієм. Виправдати свої дії жінки намагалися і на адміністративній комісії. Аргументували все тим, що ця крадіжка не перша і вони напевне знають, хто є злочинцем, - тому, мовляв, і вирішили самі розправитися з малолітнім.

“Навіть якщо ваші здогадки є правдивими, ви не мали права без відома батьків неповнолітнього вчиняти будь-які дії по відношенню до нього. Це карається законом”, - роз`яснив міський голова Віктор Погорєлов. За самоуправство жінкам доведеться заплатити штраф.

Також члени комісії розглянули випадки продажу бензину в пластикових пляшках. Один із порушників продав бензин за день до чергового підпалу автівки в місті, про що сам чесно зізнався. Втім, чоловік у будь-якому разі не знав, навіщо в нього купили пальне. Покарали його штрафом.

Загалом на комісію з’явилося дев’ять із 28 порушників, які були повідомлені про виклик на засідання.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/09/13, 10:56


№ 37 (730) Не всі гриби однаково корисні

У місті відбувся рейд на виявлення несанкціонованих точок продажу дарів лісу

Осінь дарує нам багато вітамінів та інших корисних речовин. Восени дозріває більшість вітчизняних фруктів і овочів. Крім того, гадаю, в кожного з нас осінь асоціюється ще з одним смачним продуктом - грибочками. Хтось сам полюбляє їх збирати, а є й пасивні грибники, котрі купують цю осінню смакоту чи то на ринках, чи взагалі будь-де, просто з асфальту.

Для того ж, аби мешканці міста не нашкодили собі “лівими” грибочками, восени в місті над Ужем постійно проводять рейдові перевірки ринків на виявлення фактів продажу грибів без відповідних на це санітарних та інших дозволів. Якість грибів тут контролюють різні інстанції, зокрема представники муніципальної поліції, працівники управління ветеринарної медицини, санепідемстанції, а також міські міліціонери.

За результатами цьоготижневої перевірки було виявлено понад 10 порушників. На людей, котрі торгували грибами без відповідних дозволів чи у місцях, не призначених для торгівлі (на вокзалах, при дорозі тощо), складено протоколи.

Ми ж закликаємо вас бути обережними, коли робите чергову покупку в бабці, котра так гарно розповідає про ліс, де назбирала боровичків. Навряд ви згадаєте, як пахне свіже лісове повітря, коли у вас з’являться перші ознаки отруєння…

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/09/13, 10:56


№ 37 (730) У “Новому районі” почав діяти Центр сімейної медицини

НА ВІДКРИТТІ ПОБУВАЛИ Й ГОСТІ З КОРВАЛІСА

У мікрорайоні Ужгорода, що має назву “Новий”, відчинив свої двері оновлений Центр сімейної медицини. Вчора його відвідала делегація з Корваліса - міста-побратима Ужгорода, яка приїхала на святкування його Дня народження. Завітали американці до цього медзакладу не просто так - свого часу вони подарували Центру сучасне медичне обладнання, тож хотіли на власні очі побачити, як його застосовують.

Побаченим гості, зокрема й мер Корваліса, дуже задоволені. Ужгород виділив на Центр 600 тисяч гривень, тут нещодавно завершилася перша черга реконструкції на 280 тисяч. В оновлених кабінетах можна тепер перевірити здоров’я на медичних апаратах, аналогів яким немає в цілій області.

“Центр сімейної медицини обслуговує близько 12 тисяч мешканців мікрорайону. Звичайно, серйозні хвороби повинні лікувати в центральній міській лікарні, але надавати повсякденну медичну допомогу можуть центри сімейної медицини, котрі мають бути поряд з мешканцями. Нині ужгородці, які живуть у цьому мікрорайоні, отримуватимуть допомогу і тут”, - прокоментував міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов відкриття Центру.

До речі, делегація з Корваліса прибула до нас за кілька днів до святкування Дня міста. У четвер із представниками міста-побратима зустрічався наш міський голова. А всього, станом на ранок п’ятниці, до міста прибуло вже понад 10 закордонних делегацій.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/09/13, 10:54


№ 37 (730) “Ми змінюємо наш мікрорайон і місто”

Олександр Ковач - про проблеми і завдання, що постають перед депутатами

“Ужгород” на своїх сторінках відновлює публікацію матеріалів рубрики “Трибуна депутата”. Цього разу ми завітали до заступника міського голови Ужгорода Олександра Ковача, який поділився з нами своїми думками щодо діяльності народного обранця. Про депутатські досягнення за час перебування на політичній арені Ужгорода він розповідає нам особисто. “Щоб приносити користь людям, котрі повірили в тебе на виборах, депутат повинен бути насамперед хазяйновитим, - каже заступник міського голови. - Я опікуюся благоустроєм мікрорайону Шахта, в якому мешкаю і сам”.

“Намагався зробити все, що обіцяв своїм виборцям”

- Олександре Михайловичу, як нам відомо, з правилами благоустрою і їх дотриманням ви перебуваєте на “ти”, адже, крім усього іншого, ще й куруєте міську муніципальну поліцію. Що саме належить до обов`язків її представників?

- Муніципальна поліція - це орган, який, зокрема, відповідає за екологію Ужгорода. Її працівники щоденно контролюють дотримання санітарних норм у нашому місті, роблять усе можливе, аби Ужгород був чистим і доглянутим містом. Від роботи цих хлопців залежить, яким побачать Ужгород його гості. А контроль за їхньою роботою справді веду я.

- От щодо району Шахта… Які роботи там виконані за вашого сприяння?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/09/13, 10:52


№ 37 (730) Як ми святкували раніше

Дні народження Ужгорода

Позаду - багато нарад, купа зібрань у залах і кабінетах. Вже майже всі забули, скільки енергії, зусиль і часу витратили. У минулому - домовленості, організація, сценарії, плани. Ужгород - святкує!

До 1120-річного ювілею місто готувалося довго і старанно. Але нам не вперше! Саме тому, у перервах між святковими заходами цих вихідних, ми вирішили згадати, як це було протягом останніх 5 років.

2008 рік: Ляльковий фестиваль, оркестровий парад і - феєрверки, феєрверки, феєрверки…

П’ять років тому День Ужгорода святкували гучно: все-таки 1115-й ювілей! Відзначали його аж 5 днів. Почалося все 1 жовтня - відкриттям Міжнародного фестивалю театрів для дітей “Інтерлялька-2008″. У ньому тоді взяло участь 15 колективів з України, Словаччини, Угорщини, Сербії, Польщі, Чорногорії, Румунії. Крім більш-менш звичних для нас гостей з Європи, у 2008 році Ужгород відвідали й лялькарі-театрали з Китаю. Наступного дня відбулася велогонка, легкоатлетична естафета, концерт у школі ім. Чайковського. Третє жовтня містянам запам’яталося оркестровим парадом та яскравим феєрверком. Потім був ярмарок “Золота осінь”, караоке на Театральній і - знову феєрверк.

2009 рік: Квіткова виставка і “Рибний день”

Рік потому День міста святкували вже не так довго, але не менш цікаво. Багато чого вирішили залишити з торішнього сценарію: ярмарок “Золота осінь”, виставку книг “Ужгородська книгарня”, міські турніри з міні-футболу. Але було у 2009-му й те, що стало ексклюзивним і запам’яталося надовго, - наприклад, фестиваль кулінарного мистецтва “Повернення рататую: рибний день”, також змагання зі спортивного орієнтування та стрільби з лука.

2010 рік: “Гірчичне зерно”, ліхтарник дядя Коля і “новорайонівські” розваги

Після відзначення 1117 річниці Ужгорода мешканцям міста залишилася не лише брудна Театральна і яскраві спогади - саме на цей День народження обласному центру подарували ще дві “родзинки”: популярні нині провулок “Гірчичне зерно” і пам’ятник ліхтарникові дяді Колі на перехресті вулиць Волошина і Корзо. Та це ще не все! Того ж року на розі Заньковецької - Легоцького урочисто відкрили нову площу. А місто святкувало не на одному концерті у центрі, як зазвичай, а на двох! Другий тоді відбувся у Новому районі. Крім того, провели турнір із шашок, змагання з кікбоксингу і вже традиційне “Караоке над Ужем”.

2011 рік: Ужгородське барбекю і туристична виставка

Того разу День міста перенесли на 2 тижні скоріше, щоб погода не підводила. Тому почалося святкування зі щорічної виставки-ярмарку “Тур’євроцентр Закарпаття”. У 2011-му на набережній Незалежності свої туристичні продукти представляли кілька країн, серед яких Україна, Угорщина, Хорватія, Словаччина. А Закарпаття за традицією репрезентували всі райони.

“Барбекю Uzhgorod-open” - кулінарний фестиваль, який того року відбувся в Ужгороді вперше. Вина, смачні страви, гарна музика. А ще - цікаві категорії, у яких змагалися команди барбекю: “Курячі крильця”, “Ребра-гриль”, “Стейк” і навіть “Десерт на вогні”! Тоді ж у скверику на Довженка - Крилова відбулося свято народних ремесел “Древнє місто над Ужем”. І на завершення - концерт для молоді, на якому виступили відомі закарпатські рок-гурти і гості зі Словаччини.

2012 рік: мистецтво, спорт і гості з Нігерії

Мистецько-спортивний День народжен-ня - ось як можна означити 1119-у річницю Ужгорода. Адже минулого року на День міста зробили ставку саме на такі заходи. Спочатку - легкоатлетична естафета, потім - шаховий турнір, після цього - всеукраїнські змагання з волейболу, спортивний фестиваль “Ужгородська десятка - 2012″, першість міста з важкої атлетики, спортивне свято “Кубок проспекту”, турнір зі шашок та боксу. Так само багато відбулося в ті дні мистецьких заходів: виставки художніх робіт, фотографії, конкурси серед дітей. Крім того, в Ужгороді гомонів традиційний ярмарок “Золота осінь”, на якому можна було купити що завгодно: від урожаю 2012 до живих кроликів. А на святковий концерт до Дня міста приїхало багато артистів. Серед них була і переможниця міжнародних конкурсів - співачка Айрета з Нігерії.

2013 рік: свято у розпалі

Як можна буде охарактеризувати теперішній День міста - ще невідомо, адже свято саме в розпалі. Багато заходів уже відбулося, але основні - попереду. Тому не будемо підбивати підсумки, бо ще зарано.

А от напередодні ми розпитали мешканців міста про їхні плани на День народження Ужгорода. Ось що вийшло…

Ліза, 16 років:

“Я планую спочатку відвідати конкурс малюнка на асфальті - у ньому братиме участь молодший брат. А потім… Навіть не знаю. Чіткого плану нема. Напевно, прогуляємося з родиною, скуштуємо шашлику в центрі. Після цього, скоріше за все, я піду з друзями на концерт. Батькам там уже не надто цікаво, а от ми відірвемося як слід!”.

Ганна Іванівна, 61 рік:

“Та я стара вже, що святкувати! (сміється - авт.) Зрозуміло, що на концерт не піду: що мені там робити? Але вдень містом, напевно, прогуляємося. Візьму чоловіка, підемо на ярмарок. Там щороку стільки цікавого! Можна закупитися, витративши набагато менше, ніж на місцевих ринках і в супермаркетах. А молоді хай собі гуляють. Це ж для них свято влаштовують”.

Аліна, 25 років:

“Зізнаюся: я довго чекала на День міста! Це щороку - купа розваг, класний концерт. У центрі смажать шашлики, картопельку, наливають вина і медовухи, співають і грають закарпатські гурти - ось наше свято. Лишень погода б не підвела. Бо пам’ятаю, був рік, коли дощ лив - як з відра. Я тоді, до речі, зі своїм чоловіком почала зустрічатися. Напевно, тому так люблю це свято”.

Сергій, 24 роки:

“До мене приїжджають друзі зі Львова, тож планів на вихідні вдосталь. Вони давно хотіли потрапити на святкування Дня міста, але ніяк не вдавалося. Тут, нарешті, випала нагода, тому проґавити її не можемо. Тим більше, що в нас завжди у такі дні відбувається щось цікаве. Особисто мені цікаво поглянути на виставку живих скульптур, яку найбільше анонсують в Інтернеті. По-моєму, такого в Ужгороді ще не було. Ну, і концерт, звісно. Сподіваюся, буде на що подивитися”.

На день Ужгорода чекало чимало людей. Чиїсь сподівання виправдаються, можливо, хтось залишиться незадоволеним. Але як би там не було, це серйозна дата. І зовсім не важливо, чи смачний був шашлик на Поштовій. Важливо те, як мешканці міста ставляться до цього ювілею і наскільки поважають свій Ужгород.

Ліля Горват

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/09/13, 10:52


№ 37 (730) Майбутнє - за ОСББ!

В Ужгороді обговорили досвід створення об’єднань співвласників будинків у різних містах України

25-го вересня в обласному центрі Закарпаття відбувся круглий стіл, головною темою якого став обмін найкращими практиками у розв’язанні проблем діяльності ОСББ між Заходом і Сходом України. В Ужгороді нині зареєстровано 83 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, діють 45 ЖБК, 20 будинкових комітетів, тож тема для міста актуальна.

Участь у заході взяли керівник ГО “Ресурсний Центр для ОСББ” зі Льво-ва Михайло Васюта, голова харківського ОСББ “Альма-Центр” Юлія Самойлова і керівник ОСББ “Молодіжний 1В” з Луганська Аліна Жесткова, а також секретар Ужгородської міськради Світлана Король, директор департаменту міського господарства Олексій Касперов, голова Ужгородського осередку Спілки власників житла України Марина Куберка та інші. На засіданні присутні обговорили основи управління об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків.

“Метою нашого візиту до Ужгорода є обмін досвідом в управлінні об’єднаннями співвласників, - зазначив Михайло Васюта. - В кожному регіоні управління такими будинками відбувається по-різному: десь, після того як будинок отримує статус ОСББ, він переходить у власність своїх мешканців, а десь нежитлові приміщення будинків просто здаються в оренду. Це, у свою чергу, породжує навіть конфлікти між владою міста і його мешканцями, адже орендна плата подекуди досить зависока. Аби їх уникнути, ми й намагаємося віднайти ту “золоту” середину, коли і одна сторона, і друга виявляться у виграші. Через це й підходи до розв’язання поточних проблем у різних областях різняться”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/09/13, 10:51
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS