Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 26/09/13№ 36 (729) За чим туристи їдуть до Ужгорода?

Найпопулярніші місця, які ужгородці показують гостям

Хто знає Ужгород краще за його мешканців? Звісно, ніхто. Проживши тут від народження чи хоча б кілька десятків років, «на автоматі» ходимо знайомими вулицями, вже не придивляємося до пам’ятників, не звертаємо уваги на дивовижні старовинні будівлі. А коли нас щось питають про Ужгородський замок, ми з гордістю аборигена відповідаємо: «Та я там сто разів був!» – хоч і не завжди це правда.

Ужгород – місто з багатою історією та привабливою зовнішністю. Саме тому щороку сюди приїжджають сотні туристів. Хтось самотужки блукає вулицями в надії знайти ті цікавинки, про які начитався перед подорожжю, хтось звертається по допомогу до екскурсовода.

Тетяна Любка – екскурсовод із 4-річним стажем. Стільки легенд та історій про Ужгород, як ця жінка, мало хто знає. «Професія зобов’язує!» – жартує пані Тетяна. Вона розповідає, що найчастіше туристи досить однакові: «Хочуть поблукати Ужгородським замком, побувати в кімнаті тортур, побачити синагогу, Липову алею. Останнім часом просять показати маленькі скульптурки. Вони стали однією з родзинок міста. У більшості випадків це і показуємо. Та на мій подив, бувають гості міста, які знають про нього дуже багато, і запити в них куди оригінальніші. Багато людей приїжджають сюди спеціально до якоїсь події. От, наприклад, нещодавня «Регата» – це, як на мене, хороша розвага. Про неї говорять у багатьох містах України. Знаю про це не лише від туристів, з якими зустрічаюся по роботі, а й від друзів з інших міст».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/09/13, 09:35


№ 36 (729) Міжнародна співпраця. За транскордонним співробітництвом – майбутнє

В Ужгороді відбувся круглий стіл щодо можливостей партнерства з країнами ЄС

У середу, 18 серпня, Ужгород відвідали керівники програм транскордонного співробітництва – представники міжнародного спільного технічного секретаріату, які співпрацюють, зокрема, з Україною й Ужгородом у найрізноманітніших галузях, фінансуючи проекти, виділяючи гранти і так далі. Мета візиту – участь у круглому столі «Стан і перспективи реалізації спільних транскордонних проектів організаціями міста Ужгорода».

Власне, Павел Солоківський, голова програми «Польща – Білорусь – Україна 2007–2013», Станіслав Беланський, керівник програми «Польща – Білорусь – Україна 2007–2013», Анна Клучик, керівник групи програмної одиниці, й Сержіо Замарі, керівник програми Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007–2013», приїхали, щоб безпосередньо почути позицію ужгородської влади та місцевих учасників проектів стосовно міжнародного співробітництва і дізнатися, на чому слід зосереджувати увагу в майбутньому.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/09/13, 09:35


№ 36 (729) Благоустрій. Несанкціоновані сміттєзвалища себе відживають

Робота з їх ліквідації триває і приносить результати

Проблема засмічення територій і виникнення стихійних сміттєзвалищ існує в Ужгороді вже не перший рік. Щоправда, протягом останніх років помітна тенденція до зменшення їх кількості. Про це каже і заступник начальника муніципальної поліції і правопорядку Ужгорода Олександр Лозан: «Періодично наші працівники спільно з правоохоронцями проводять рейдові перевірки по місту щодо виявлення місць несанкціонованого складання сміття. Тих, кого впіймали на гарячому, притягаємо до відповідальності. Також рейди відбуваються на в`їздах у місто, в таких районах, як Шахта, Доманинці, Минай, з боку вулиці Гагаріна, оскільки сміття в обласному центрі викидають не тільки ужгородці. Частенько його сюди звозять мешканці прилеглих сіл, котрі щодня їздять на роботу до Ужгорода. Такі факти виявлялися неодноразово. У згаданих мною районах був складений не один протокол».

Що ж до місць стихійних сміттєзвалищ, то сталими вони є на вулицях Українській, Дворжака, на перехресті вулиць Бачинського і Другетів. Звалища там з`являються регулярно. Навіть незважаючи на те, що представники муніципальної поліції вже не раз попереджали порушників про відповідальність, налагодити порядок там поки що не вдається.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/09/13, 09:30


№ 36 (729) Попит і пропозиція. Понад 600 молодих педагогів хочуть на роботу в школи

Наші студенти вчаться на істориків і філологів, а освіта Ужгорода насамперед потребує вихователів та дефектологів

Нещодавно до міського голови звернулися вже колишні студенти Ужгородського університету. Вони щойно закінчили навчання і, як і їхні однолітки чи то пак товариші по нещастю, зіткнулися з неприємною ситуацією: пошуки роботи за фахом завели їх у глухий кут. Професія вчителя, звичайно, потрібна, але, на превеликий жаль, не настільки, як це здається на перший погляд.

Наскільки складно молодим педагогам знайти роботу, розпитуємо у головної освітянки Ужгорода Оксани Бабунич.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/09/13, 09:29


№ 36 (729) Капремонт. В Ужгороді відновлюють будівлю колишнього жупанату

Роботи планується завершити до Дня міста

Позаминулого тижня в місті над Ужем розпочався капітальний ремонт фасаду адміністративного будинку за адресою: пл. Жупанатська, 3Б. На сьогодні тут уже виконано основний спектр намічених робіт.

«Цього року проводиться капітальний ремонт фасаду будівлі, в якій розміщені офіси підрозділів міської ради, – каже начальник управління капітального будівництва Адам Юрко. – Зокрема, відновлено систему водовідведення, триває штукатурення і фарбування фасаду. Ремонт має закінчитися до Дня міста. На заваді втіленню задуму може стати тільки погода».

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/09/13, 09:28


№ 36 (729) Фонтани – майже готові

На Поштовій та Жупанатській кипить робота з облаштування штучних водограїв

«Ужгород» уже повідомляв про те, що до ювілею Ужгорода знову запрацюють два фонтани – відроджений на площі Поштовій та відреставрований на площі Жупанатській. Нині робота кипить на обох об’єктах.

Так на Поштовій уже зроблено фундамент, проведено комунікації в чаші. Нагадаємо, про відродження цього фонтана потурбувалися меценати спільно з міським головою Ужгорода Віктором Погорєловим. Коштують роботи загалом близько 400 тисяч гривень.
Крім того, незабаром запрацює ще один водограй в альпінарії на Жупанатській – міські меценати взялися і до його реконструкції.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/09/13, 09:26


№ 36 (729) Адмінкомісія. В Ужгороді все частіше порушують правила благоустрою

З приходом осені люди взялися до будівництва

На засіданні адміністративній комісії, що відбулося цього четверга в міськраді Ужгорода, розглянули протоколи, складені здебільшого за порушення правил благоустрою, як-от висипання будівельного сміття чи матеріалів на проїжджу частину і зелені зони міста.

Кожному з порушників, котрих викликали з цього приводу, міський голова Віктор Погорєлов роз’яснював, у чому полягає їхня помилка, і просив більше так не робити. А оскільки порушення були усунуті відразу після складання протоколу, то людей не штрафували, а всього-на-всього попереджали.

Та були й такі, кому все ж доведеться сплатити штраф, – серед них дві повії. За те, що переступили рамки закону, жінкам доведеться відповісти «на повну». Штрафи за це порушення накладені максимальні. До числа тих, кого оштрафували увійшов і мешканець Ужгорода, який вчасно не зареєстрував новонароджену дитину. Як пояснив чоловік, звернутися до РАЦСу він не міг через хворобу немовляти, однак йому, з огляду на те, що це питання регулюється на законодавчому рівні, оминути штрафу не вдалося.

Така доля чекає і на тих порушників, котрі не з’явилися на засідання адміністративної комісії.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/09/13, 09:25


№ 36 (729) У День міста буде весело!

Ужгородців розважатимуть живі статуї, барабанщиці й музиканти

У четвер, 19 вересня, в Ужгородській міськраді відбулася чергова нарада з організації Дня міста. На ній наголосили, що необхідно максимально грамотно подбати про порядок, аби на святі всі почувалися абсолютно комфортно.

«ДАІ й міліція повинні забезпечити контроль за порядком і пересуванням в Ужгороді, – наголосив міський голова Віктор Погорєлов. – Управління культури і відділ торгівлі мають потурбуватися про дозвілля містян і гостей обласного центру».

Мова зайшла і про організацію традиційної ходи-променаду, яка щороку відбувається тут за участі делегацій, органів самоврядування, учнів навчальних закладів тощо. Цього року її очолять барабанщиці.

Також на 1120-річчі Ужгорода присутні зможуть сфотографуватися з живими статуями, які стоятимуть на центральних вулицях і площах – А. Волошина, Корзо, Театральній і Ш. Петефі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/09/13, 09:24


№ 36 (729) Виконком. Готуємося до зими

Відповідальність покладена на всіх керівників

Підготовка до зимового сезону стала центральним питанням на засіданні виконкому Ужгородської міськради, що відбулося в середу, 17 вересня.

Хоч до холодного періоду, здавалось би, ще чимало часу, комунальні служби, заклади медицини та освіти, ЖРЕРи вже давно розпочали підготовчі роботи, щоб погані погодні умови не стали для міської інфраструктури шоком.

На початку засідання Віктор Погорєлов наголосив присутнім керівникам, що всі вони, включно з ним самим, відповідають за цю підготовку: міський голова – за готовність Ужгорода загалом, інші керівники – за свої галузі. «Я робитиму все, щоб підготовка до зими йшла нормально. Якщо для цього знадобиться звільняти керівників, які не справляються, – піду й на це», – попередив Віктор Володимирович.

До експлуатації в зимових умовах необхідно підготувати 847 будинків. Більшість робіт уже виконано. Зокрема проведено поточний ремонт покрівель на 141 будинку (було заплановано 131), виконано ремонт (заміну) дверей та вікон у 149 під’їздах (зі 155 запланованих), побілено й пофарбовано стіни у 149 під’їздах (зі 159 за планом), зроблено поточний ремонт мереж водопостачання і водовідведення у 135 будинках (зі 141 за планом).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/09/13, 09:23


№ 36 (729) Завжди б так! Сесія компромісів і здорового глузду

Депутати послухали міського голову і пішли назустріч ужгородцям

Учорашня сесія Ужгородської міської ради розпочалася з мітингу перед стінами мерії: сюди прийшли мешканці вулиць Достоєвського і Годинки, що протестують проти будівництва у скверику біля їхніх домів багатоповерхівки. До них долучилися і жителі будинку на Корзо, 11, на захист яких міський голова став після минулої сесії, ветувавши рішення депутатів, що обмежувало права ужгородців. Усі вони, оскільки засідання відкрите, були допущені в залу і почули, як депутати дискутують при вирішенні їхнього питання.

Відзначимо, що напередодні сесії, в четвер увечері, відбулося засідання керівників депутатських груп і фракцій. На цій зустрічі міський голова Віктор Погорєлов звернувся до них, попросивши довести до кожного депутата прохання підтримати мешканців будинків на вулицях Достоєвського та Годинки і скасувати рішення сесії щодо виділення земельної ділянки під забудову, яка викликала резонансний конфлікт. Мер наголосив, що питання треба вирішувати у правовому полі і по суті, а не вдаватися до популізму, як це взялися робити декотрі депутати, які протиставляють себе тим, хто намагається конструктивно працювати над розв’язанням проблем Ужгорода.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/09/13, 09:21
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS