Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 10/09/13№ 34 (727) Шведи хочуть зав’язати з Ужгородом партнерські стосунки

Розпочали зі створення дитячого майданчика

6-го вересня до міста над Ужем приїхала шведська делегація з міста Гельсінборга.

Під час зустрічі з керівництвом Ужгорода мер шведського містечка Карін Вредстрьом заявила, що вони були б не проти мати з Ужгородом партнерські стосунки: “Ваше місто дуже схоже на наше. Культура, спортивні уподобання - все це дуже нагадує наш рідний Гельсінборг. Тому ми залюбки б налагодили з вами співпрацю, і в подальшому наші зустрічі були б частішими”.

Наразі керівництво Гельсінборга профінансувало роботи з облаштування дитячого майданчика для Ужгородського будинку милосердя, який свого часу відкрили тут норвежці.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  10/09/13, 09:51


№ 34 (727) Петанкісти, бейсболісти і навіть гонщики

пройшлися парадом в Ужгороді до Дня фізкультури і спорту

Кілька сотень спортсменів пройшли вулицями Ужгорода у четвер. Вони з’їхалися з усього Закарпаття, щоб взяти участь у великому спортивному марш-параді. Від площі Поштової до Народної, набережною Незалежності, транспортним мостом, аж до облмуздрамтеатру - цей шлях подолали представники найрізноманітніших видів спорту: і баскетболісти, і фехтувальники, і велосипедисти, і навіть гонщики! Учасниками свята були і спортсмени незвичного для Закарпаття виду спорту, який лише недавно тут зародився, - бейсболу.

Та на цьому відзначення Дня фізкультури і спорту не завершилося: всіх запросили до облмуздрамтеатру, де відбулося нагородження грамотами і подяками від міської ради, Закарпатської ОДА і облради, Олімпійського комітету та інших структур, які мають відношення до спорту.

Голова облдержадміністрації Олександр Ледида зазначив, що одним із пріоритетних напрямів роботи в області є створення умов для розвитку фізичної культури і спорту, а відтак - здорової нації: “Останніми роками у краї посилена увага до матеріально-технічної бази спортивної сфери. Успішно реалізується обласна програма “Спортивний майданчик 2010-2014″. До кінця цього року встановлять 12 нових майданчиків. Приємно те, що завдяки своїй наполегливій праці і старанням тренерів наші спортсмени гідно представляють область і навіть країну. Хочеться подякувати також ветеранам спорту Закарпаття - тим, хто закладав основу нинішніх успіхів”.

Міський голова Віктор Погорєлов теж привітав закарпатських спортсменів: “Сильна держава залежить не лише від економіки, а й від здорових, повних сил людей. У нашому місті розвивається багато видів спорту, у яких маленькі й дорослі спортсмени досягають нових висот. Зі свого боку обласна і міська влада намагається підтримати їх, створити умови для повноцінних тренувань”.

Лілія ГОРВАТ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  10/09/13, 09:48


№ 34 (727) Процес пішов

Ромів змусили прибрати забудови, які вийшли на проїжджу частину вулиці Тельмана

Коли вщухли емоції та галас у засобах масової інформації, відбулися численні наради, - роми, які проживають у мікрорайоні Радванка, зокрема на вулиці Тельмана, все ж погодилися, що зі владою краще домовлятися, ніж діяти шантажем.

Як раніше повідомляв “Ужгород”, на одній з нарад, присвячених вирішенню цього питання, міський голова Віктор Погорєлов жорстко поставив вимогу: дорогу від самовільних забудов звільнити. Представник ромів Золтан Адам тоді пообіцяв, що особисто проконтролює, аби шлях був вільний.

У понеділок вимога була втілена в життя. Мер особисто відвідав вулицю Тельмана й пересвідчився, що обіцянку виконали. “Приємно бачити, що роми дослухалися до зауважень мерії, знесли самовільно набудоване та звільнили межу роздільної лінії”, - констатував він.

“Мешканці ромського поселення на вулиці Тельмана дотримали своєї обіцянки перед міською владою Ужгорода і розібрали ті самозабудови, які вийшли за межу роздільної лінії вулиці. Це свідчить про те, що з ромами можна і треба вести діалог, знаходити компромісне розв’язання проблем”, - вважає ромський журналіст і громадський активіст Мирослав Горват.

Утім, нагадаємо, самовільні забудови на Тельмана - лише мала частина проблеми на Радванці, яку було досить просто усунути. Головне питання - забудована протипаводкова дамба. Звісно, його вирішити буде не настільки просто. Однак, як показує приклад вулиці Тельмана, дійшовши згоди, можна вирішити все.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  10/09/13, 09:47


№ 34 (727) Ужгородцям дуже бракує земельних ділянок

Місце під будівництво - основна тема, що порушувалася на зустрічі з міським головою

Першого вересневого понеділка міський голова Віктор Погорєлов зустрівся з ужгородцями, котрі потребують допомоги. Причини звернень містян доволі однотипні - виділення житла, земельної ділянки чи матеріальної допомоги, але аргументація необхідності зовсім різна. Комусь узагалі немає де жити, а хтось просто бажає розширити житлову площу.

З таким питанням звернулась і мешканка однієї з приватних осель. Тепер в одноповерховому будинку, який належить заявниці і її сестрі, проживають три сім’ї. Жінка ж просить дозволу міської ради на зведення другого поверху. Міський голова пояснив, що проблем з оформленням документації, в принципі, бути не повинно, оскільки будинок перебуває у приватній власності. Коли ж усі документи будуть у наявності, орган міського самоврядування дозволить здійснити перепланування.

А от із питаннями інших заявників про виділення земельних ділянок, то тут справа й досі не рухається. “Землі в місті немає, на її виділення встановлено мораторій, - каже Віктор Володимирович. - Коли заборона буде знята - невідомо, тож обіцяти комусь щось я не в змозі. Я згоден з тим, що проблема є і вона дійсно болюча, але зробити щось самотужки не можу. Тепер ведуться перемовини з Ужгородським районом. Щойно РДА погодиться виділити свою землю Ужгороду - справа зійде з мертвої точки”.

Що ж стосується виділення матеріальної допомоги, то в цьому питанні міська влада йде назустріч містянам. Під час прийому Віктор Погорєлов підписав резолюції про її виділення малозабезпеченим. Зокрема жінці, що має онкохвору дочку, а також ветерану Великої Вітчизняної війни - старенькій, котра тепер мешкає сама і не має грошей на лікування.

Загалом цього дня до міського голови звернулися 32 ужгородці.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  10/09/13, 09:45


№ 34 (727) Головне - добросусідство

Мешканці будинку 32А на вул. Перемоги лише за кілька років замінили двері, встановили домофони, облаштували майданчик, а невдовзі поставлять гаражі

Створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків - безумовно, хороше рішення для раціонального господарювання. Але багато хто з ужгородців думає, що створювати ОСББ варто у старих будинках - мовляв, аби виправляти занедбаний стан, до якого житло довели ЖРЕРи.

Та в будинку на вулиці Перемоги, 32А, на відміну від старих “хрущовок”, ще пахне новизною, адже квартири здали в експлуатацію у 2006 році. За рік до них уже встигло вселитися кілька родин, а до 2009-2010 років вогник увечері виднівся майже з кожного вікна.

Маючи гіркий досвід стосунків зі ЖРЕРами, власники 16 квартир (саме стільки їх у будинку) вирішили: господарювати будуть самі. І чотири роки тому створили ОСББ.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  10/09/13, 09:44


№ 34 (727) 5 попереджень і 37 штрафів

За куріння й розклеювання реклами - попередження, за проституцію - штраф

У четвер, 5 вересня, під головуванням міського голови Віктора Погорєлова відбулося чергове засідання адміністра-тивної комісії. Цього разу більшість порушників, на яких склали протоколи, засідання просто проігнорували. Так зі 42 порушників з’явилося лише семеро. “Прогульникам” комісія призначила штрафи згідно з їхніми порушеннями. Сім випадків розглянули.

Здебільшого штрафи - за куріння у громадських місцях. Такі правопорушники, як правило, стверджують, що взагалі не здогадувалися про існування заборони. Зокрема, цим пояснив свій вчинок і студент географічного факультету Ужгородського національного університету.

Віктор Володимирович хлопця попередив: якщо впіймають ще раз - оштрафують. “Куріння в громадських місцях заборонене законом, - нагадав мер. - Це не вигадки чи забаганки міського керівництва. Тим, що ви палите, шкодите не тільки собі, а й людям, котрі вас оточують. Тому раджу все ж тричі подумати, перш ніж запалити чергову цигарку”.

Розглянули члени адмінкомісії і протоколи, складені за заняття проституцією. Таких було три. Одна дівчина попалася “на гарячому” двічі, причому того самого дня. За таке ж порушення була затримана і її подруга. Обидві повинні сплатити по 85 гривень штрафу.

Ще один порушник постраждав через власну неуважність: найняв чоловіка для рекламування очолюваної ним студії танцю, а той розклеїв листівки на міських фасадах і воротах. Але з огляду на те, що закон порушив він уперше, міський голова тільки попередив його про відповідальність, якої наступного разу вже не вдасться оминути.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  10/09/13, 09:44


№ 34 (727) А гроші - в конвертику

Минулого тижня в Ужгороді відбулася чергова перевірка підприємств робочою групою з контролю за легалізацією найманої праці в місті. Такі рейди, згідно з розпорядження голови міста Віктора Погорєлова, проводяться в обласному центрі щотижня, щоб виявляти нелегальних працівників та запобігати явищу на майбутнє.

“Результати цих рейдів помітні, - каже начальник управління праці і соціального захисту населення Ужгорода Андріана Сушко. - За півроку робоча група, що розділена на три підгрупи (по районах міста), провела 249 перевірок; тридцять одна - відбулася в серпні. Понад 50% порушень законодавства про працю, зафіксованих групою, вже усунені. Люди, які працювали “на конверт”, працевлаштовані бодай за трудовими угодами”.

Питання узаконення роботи найманих працівників постає вже не вперше. Воно є болючим не тільки для Ужгорода, а й для всієї держави ще з часів здобуття Україною незалежності. “Тепер значний відсоток оплати праці не висвітлюється контролюючим органам саме через недосконалість регулювання цієї проблеми на законодавчому рівні, - розповідає пані Андріана. - В Ужгороді здебільшого не зареєстровані офіційно ті, хто працює в закладах громадського харчування й на торгівельних підприємствах. На таку роботу в основному йде молодь, якій нема куди подітися до здобуття вищої освіти і хоч мінімального стажу роботи. У серйозні фірми людей без досвіду роботи не беруть, а тому й доводиться працювати за малі гроші”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  10/09/13, 09:43


№ 34 (727) Роботи на стратегічних вулицях мають проводитися і вдень, і вночі

Міський голова наголосив, що відновлювати покриття після земляних робіт мусять швидше і якісніше

У середу відбулося чергове засідання виконкому Ужгородської міської ради. Обговорення питань порядку денного не викликало дискусій і суперечок, усі проекти рішень члени виконкому підтримали. Серед найважливіших - про проведення земляних робіт, поділ майнового комплексу “Корона”, погодження цілодобового режиму роботи, про автономне опалення для соціально незахищених ужгородців та інші.

Виконком дав дозвіл на проведення нових земляних робіт - копатимуть на Кошицькій, Собранецькій, Анкудінова та Підградській. Однак при цьому Віктор Погорєлов наголосив, що виконавці робіт мають серйозніше ставитися до справи. І розкритикував “Закарпатгаз”, який розкопав Кошицьку для ремонту газогону, але працює не кваплячись, через що виникає багато незручностей для ужгородців.

“Роботи на стратегічних вулицях мають проводитися і вдень, і вночі, - зауважив міський голова. - “Закарпатгаз”, на мою думку, розслабився і працює так, як вважає за потрібне. Я буду вимагати, щоб була організована хоча би двозмінна робота. Інший приклад - вулиця Новака. Торік ми фактично вперше за 20 років її відремонтували, а сьогодні кілька розриттів ще не усунуто. Люди, які зацікавлені в заміні мереж, роблять тільки те, що їм необхідно, а покриття вулиці не відновлюють. Будемо жорстко підходити до цих питань. Узагалі, як за минулої каденції, я даватиму на відновлення або ніч, або добу - і крапка. Деякі керівники не розуміють, що вся інфраструктура має працювати, а від доріг залежить нормальне життя міста”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  10/09/13, 09:43


№ 34 (727) “Ужгородці совісні і розуміють: якщо робітники ЖРЕРу працюють, то за це треба заплатити”

Анатолій Ковальський переконаний, що рівень оплати послуг прямо залежить від якості роботи комунального підприємства

Сьогодні гість нашої традиційної рубрики “Трибуна депутата” - Анатолій Ковальський. Він пройшов до міськради по мажоритарному округу і добре знайомий мешканцям мікрорайону, адже Анатолій Володимирович уже давно керує ЖРЕРом № 5. Логічно, що в центрі уваги під час нашої розмови були саме комунальні питання.

“НЕ ТРЕБА БОЯТИСЯ СТВОРЮВАТИ ОСББ”

- Пане Анатолію, як вам працюється у міськраді? Чи легко, приміром, “лобіювати” вирішення комунальних питань?

- Враховуючи те, що наш міський голова - у минулому комунальник, він, як ніхто інший, прекрасно знає всі ці проблеми. Йому не треба пояснювати, що і як. Тож, відповідно, нескладно й “проштовхувати”, виносити на розгляд ради ці проблеми. Вони озвучуються, знаходяться шляхи їх розв’язання. Та як завжди, є маленьке “але” - не вистачає грошей. Навіть якщо кошти й передбачені, то у зв’язку з тією ситуацією, що склалася в країні (насамперед через необхідність повернення зовнішніх боргів), казначейство затримує виплати. Тож працювати непросто. А щодо влади - так, є порозуміння, конструктивний підхід до розв’язання проблем, є певні розроблені програми. З депутатським корпусом працювати добре, і ужгородці вже бачать результати нашої роботи.

- В місті реалізується програма співфінансування міськрадою і мешканцями будинків проведення ремонтів у багатоповерхівках. На ваш погляд, вона ефективна?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  10/09/13, 09:42
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS