Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 03/09/13№ 33 (726) У міській раді відбулися заключні громадські слухання щодо нового цвинтаря

Найближчим часом в Ужгороді облаштують нове кладовище в районі об’їзної дороги - мікрорайону Червениця. Та перед тим як затвердити проект на сесії міської ради, громада міста має право взяти участь у його обговоренні і внести свої пропозиції. Зробити це кожен охочий міг від 6 червня по 7 липня цього року - саме цей період, згідно з Постановою Кабміну, було визначено для проведення громадських слухань.

В. о. головного архітектора міста Леонід Самсонов каже, що за місяць від ужгородців не надійшло жодної пропозиції. Саме тому цього четверга відбулися заключні громадські слухання. На них запросили представників лісового і водного господарств, санепідемстанції, департаменту міського господарства, відділу оборонної і мобілізаційної роботи, архітекторів міста й багатьох інших служб і відомств.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  03/09/13, 13:16


№ 33 (726) У міській раді обговорювали готовність навчальних закладів до 1 вересня

На нараді, яка відбулася в міській раді 28 серпня, вирішували й інші важливі питання. Міський голова, його заступник Володимир Фленько і начальник управління освіти Оксана Бабунич слухали представників ужгородських шкіл, садочків і навчально-виховних комплексів, які звітували про готовність до нового навчального року.

Більшість приміщень за літо відремонтували, і тепер вони, чисті й охайні, чекають на школярів. Багато шкіл і садочків закупили нові меблі, облаштували кухні, їдальні, відремонтували каналізаційні системи. У ЗОШ № 9 вже є інтерактивна дошка. Шоста школа ім. Гренджі-Донського, завдяки проекту “Відкрий світ”, має новітні комп’ютерні класи з планшетами. У ЗОШ № 17 актовий зал переобладнали на танцювальний клас, де, можливо, виростатимуть талановиті балерини і хореографи. У 19-ій школі зроблено покриття під поле для міні-футболу - з жовтня там буде новенький спортмайданчик.

У ході наради виявилося багато проблемних питань, які треба швидко вирішувати. Це підготовка проектної документації для басейну в ЗОШ № 8; санвузли у 10-ій і 13-ій школах; проблеми з опаленням у “Лідері”, “Проліску”, 6-му і 31-му садочках. У деяких навчальних закладах ще не закінчили ремонти. Все це Віктор Погорєлов узяв під особистий контроль. Про ситуацію з незавершеними ремонтними роботами мер попросив керівників доповідати йому щодня: “Поки ще є кілька днів, дуже прошу вас докласти максимум зусиль, щоб діти почали навчання в чистих і комфортних класах. Найперше - доведіть до ладу санвузли у школах. Це має бути готово до 1 вересня. А інші роботи (фасади, покрівлі), якщо вони затягуються, треба організувати так, щоб навчальному процесу це не заважало”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  03/09/13, 13:15


№ 33 (726) Роботи завершено

Транспортний міст уже готовий для пішоходів

Як раніше повідомляло наше видання, у зв’язку з проведенням ремонтних робіт в обласному центрі були введені обмеження руху через автомобільний міст біля “Спартака”. З ремонтом водогону мали впоратися за два тижні, але роботи дещо затягнулися через непередбачені обставини.

За словами директора управління капітального будівництва міської ради Адама Юрка, коли КП “Водоканал м. Ужгорода” розпочало замінювати водопровідну мережу, виявилося, що плити залізобетонного лотка мосту дещо пошкоджені і деякі з них потребують заміни. “Загалом на ремонт мережі і заміну плит було витрачено близько 250 тисяч гривень”, - повідомив директор управління.

Остаточно ремонтні роботи на транспортному мості завершуються сьогодні.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  03/09/13, 13:14


№ 33 (726) Усі - на ярмарок!

Незабаром в Ужгороді пройде “Тур’євроцентр - Закарпаття 2013″ і “Євро Карпати - 2013″

14-15 вересня у нашому місті, в рамках святкування Днів туризму на Закарпатті, відбудуться дві грандіозні події: виставка-ярмарок “Тур’євроцентр - Закарпаття 2013″ і туристичний фестиваль “Євро Карпати - 2013″. Місцем їх проведення, як і торік, організатори обрали площу біля облмуздрамтеатру.

Для участі в заходах, присвячених Дням туризму, до обласного центру з’їдуться гості з міст України і сусідніх країн.

До уваги відвідувачів запропонують новий спектр туристичних послуг. У рамках заходів - презентація туристичних принад Словаччини й Угорщини, областей і районів України, а також виставка-ярмарок.

Проведення туристичної виставки-ярмарку “Тур’євроцентр - Закарпаття 2013″ і туристичного фестивалю “Євро Карпати - 2013″ дасть відвідувачам та учасникам чимало можливостей. Підприємці зможуть налагодити нові й підтримати наявні ділові контакти, отримати інформацію про нові тенденції у сфері туризму, оцінити стан ринку послуг, дізнатись більше про клієнтів тощо.

Організаторами виставки виступлять Закарпатська ОДА, обласна рада Закарпаття, Ужгородська міська рада, УжНУ і Асоціація туристичних підприємств Закарпаття.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  03/09/13, 13:14


№ 33 (726) Тротуар від Боздоського парку до вул. Баб’яка - готовий!

На нього з міського бюджету виділили близько 80 тисяч гривень

“Облаштування пішохідної доріжки вдалося зробити завдяки вольовому рішенню міської влади, - каже начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Іван Зелінський. - Потреба в тротуарі на цьому відрізку шляху була нагальною, оскільки тут повсякчас їздять велосипедисти, гуляють мами з маленькими дітьми, людей - завжди чимало. А йти узбіччям дороги небезпечно, бо потік автотранспорту постійний”.

Доріжку виконали згідно з усіма поставленими вимогами. Ширина її становить 1 м 50 см, довжина - 227 м. Тож відтепер нею можуть безпечно пересуватися як пішоходи, так і велосипедисти.

Нагадаємо, торік новий тротуар зробили на вул. Баб’яка (до гіпермаркету “Епіцентр”). На черзі - пішохідна доріжка по вул. Капушанській до Сторожниці.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  03/09/13, 13:14


№ 33 (726) Гора - до Магомета

Восени ромів перевірятимуь на туберкульоз за допомогою пересувного флюорографа

Туберкульоз - одне з найпоширеніших і найзагрозливіших захворювань людини. Наука знайшла способи його лікування, але хворих від цього не меншає.

Минулого тижня в Ужгородській міській раді під головуванням заступника мера Юрія Белякова відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу. Як зазначили тоді фахівці, останнім часом у місті зріс рівень захворюваності на туберкульоз і смертності від нього, погіршилися показники профілактичного огляду населення міста. Сумну статистику значно доповнює ромське населення Ужгорода, адже багато з них не дотримуються санітарної культури, а це для збудників туберкульозу - найкращі умови.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  03/09/13, 13:12


№ 33 (726) Є переможець!

Кладовище на вул. Тимірязєва реконструюватимуть за ескізом львів’янки

Про реконструкцію військового кладо-вища на вул. Тиміря-зєва в Ужгороді йшлося давно.

Ще наприкінці червня міськвиконком оголосив конкурс ескізних проектів цвинтаря. На момент закінчення терміну подачі надійшло 3 ескізи.

Цього четверга у міськраді зібралася конкурсна комісія, у складі якої архітектори, мистецтвознавці, представники СЕС і міської влади, щоб визначити найкращий із запропонованих ескізних проектів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  03/09/13, 13:11


№ 33 (726) По-справжньому “Тепла оселя”

У планах керівництва ОСББ - модерний дитячий майданчик і Асоціація об’єднань

107-квартирний будинок за адресою: вул. Тельмана, 1В - впадає в око, щойно заїжджаєш у мікрорайон Радванка. Насамперед тому, що він яскравий і новий. Будівля зведена буквально 3-4 роки тому.

Коли дім здавався в експлуатацію, перед його майбутніми мешканцями постало питання: як відреагувати на пропозицію міської ради? У зверненні органу місцевого самоврядування йшлося про можливість узяти будинок на баланс ОСББ одразу після його заселення - або ж, як і всі, передати його на баланс ЖРЕРу. “Розмірковували недовго, - каже голова ОСББ “Тепла оселя” Ігор Савицький. - Майже одноголосно мешканці вирішили, що будуть самі дбати про будинок, у якому живуть. Вони погодилися виконувати тут якісні ремонтні роботи і доглядати прилеглу територію”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  03/09/13, 13:11


№ 33 (726) Ужгородські олімпійці повернулися з Канади

Там наші юні спортсмени виступили від імені всієї України

Нещодавно в місті Віндзорі (Канада) відбулися 47-і Дитячі олімпійські ігри. Змагалися учасники в кількох видах спорту. Серед обов’язкових - легка атлетика, плавання і теніс. Додатково “олімпійці” продемонстрували свої таланти у футболі й волейболі. Загалом для участі в цих міжнародних змаганнях до Віндзора з’їхалося близько трьох тисяч спортсменів із 36 країн світу.

Учасниками цих Дитячих олімпійських ігор були і молоді таланти Ужгорода. Вони виступили на змаганнях від імені всієї країни, а це неабияка честь, вважають організатори поїздки олімпійців до Канади, представники міської ради Ужгорода.

“Наше місто мало можливість приймати Дитячу олімпіаду в 90-х роках, - каже заступник міського голови Ужгорода Володимир Фленько. - Тепер же наша команда поїхала до Віндзора, де змагалася з представниками понад сотні міст 36 країн світу”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  03/09/13, 13:11


№ 33 (726) Автівки вагою 1 т, 300-кілограмові колеса і валізи по 144 кг

Змагалися найсильніші люди Карпатського краю

У неділю в Ужгороді відбулося ювілейне Х міжнародне силове “бировання” “Карпатський медвідь - 2013″, у якому зійшлися українці, словаки і чехи. Загалом подивитись було на що! Інтрига, хто ж здобуде лаври лідерів, зберігалася аж до фінального конкурсу.

Участь у змаганнях за звання найсильнішої людини Карпатського краю взяли 8 силачів. Серед них - відомі ужгородці Іван Григоровський, Сергій Олеоленко, Олексій Мальцев і вже знаний в області Володимир Цифра з Великого Березного, який, хоч і є наймолодшим, та у вправності старшим за себе не поступався. Також до Ужгорода приїхали учасники з Івано-Франківська, Словаччини і Чехії.

Протягом турніру атлети вперто йшли, так би мовити, дихаючи один одному в потилицю, - якщо один учасник вигравав перший конкурс, то в другому обов’язково виявлявся сильнішим хтось інший. Були тут і злети, і падіння, і радість, і розчарування. І, звичайно ж, видовище, заради якого на площі Фенцика зібралося так багато глядачів! Змагання, зокрема, полягали в підійманні автомобіля вагою понад тонну, перекиданні 300-кілограмового колеса, закиданні мішків із піском, перенесенні в обох руках валіз, вагою 144 кг кожна.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  03/09/13, 13:10
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS