Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Серпень 2013№ 32 (725) Олександр Ледида і п’ять мерів Ужгорода радилися, як зробити обласний центр кращим

21-го серпня відбулася зустріч очільника Закарпаття Олександра Ледиди з міським головою обласного центру Віктором Погорєловим і представниками Ради старійшин Ужгорода - екс-мерами міста Емілом Поповичем, Емілом Ландовським, Сергієм Ратушняком та Степаном Сембером.

Говорили про місто в контексті святкування його 1120-річчя і проблем, що вимагають термінового розв’язання. Мери Ужгорода акцентували увагу голови ОДА на тому, що через велику кількість автотранспорту місто загазоване, і запропонували повернутися до розгляду ідеї будівництва об’їзної дороги навколо Ужгорода та внутрішнього кільця - аби розвантажити вулицю Гагаріна. Керівник області зауважив, що наразі питання будівництва дороги від кордону в напрямку Чопа не є серед пріоритетних і знайти кошти на реалізацію цієї ідеї буде складно, а от ідею створити кільце в місті - підтримав. Ідеться про те, аби розвантажити потік транспорту при в’їзді в місто з боку Мукачева, пустивши рух, після створення нормальних доріг, через вулицю Тельмана в районі ринку на Краснодонців.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/08/13, 15:40


№ 32 (725) Замість перинатального центру - пологовий будинок

Новостворена структура постаралася уникнути всіх недоліків попередньої

Від 18 серпня в місті над Ужем працює новий пологовий будинок. Цей заклад створили замість міського перинатального центру, ліквідованого нещодавно за рішенням cесії Ужгородської міської ради, з метою вдосконалення організації надання акушерсько-гінекологічної допомоги жінкам міста відповідно до сучасних вимог і реалій охорони здоров’я. Які ж новації чекають майбутніх мам, “Ужгороду” розповів головний лікар УМПБ Олег Онопко.

- Олеже Юрійовичу, чим новий пологовий будинок кращий за перинатальний центр?

- Ми врахували всі недоліки, які були помітні в роботі перинатального центру. Зокрема, створили відділення патології вагітних на 30 ліжок. Досі Ужгород, мабуть, був єдиним містом, у медичних закладах якого не було такого відділення, а з практики ми добре знаємо, наскільки воно необхідне.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/08/13, 15:40


№ 32 (725) Новий маршрут, демонтаж МАФів і освітянські питання

Виконком міськради не форсуватиме реорганізацію НВК “Ялинка”, однак вважає, що вона необхідна

У середу відбулося чергове засідання міськвиконкому, на якому було ухвалено чимало важливих для міста рішень. Особливу увагу звернули на питання підготовки освітніх та медичних закладів до опалювального сезону, реорганізації НВК “Ялинка”, створення нового міського маршруту, демонтажу незаконних МАФів тощо.

Засідання розпочалося з виступу представника батьківського комітету НВК “Ялинка” Костянтина Черкая. Він звернувся до членів виконкому з пропозицією не переводити дітей початкових класів із цього навчально-виховного комплексу до 20-ї школи. Як ми вже повідомляли, у міськраді запла-нували здійснити таку реорганізацію, аби школярі могли вчитися в комфортних умовах школи, а в НВК, натомість, була можливість створити додаткові групи для дошкільнят.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/08/13, 15:38


№ 32 (725) Олександр Ковач: “Ужгород з кожним роком повинен змінюватися і кращати”

Площа Ш. Петефі майже готова, на черзі - облагородження Театральної і Поштової

В Ужгороді тривають роботи на центральних площах міста. Тепер мова йде про площу Шандора Петефі, яка є популярною не тільки в ужгородців, а й серед туристів, що сприймають Ужгород як серце Закарпаття. Про оновлення, які вже відбулися, і ті, котрі ще тільки мають статися, розпитуємо заступника міського голови Ужгорода Олександра Ковача.

- Отже, Олександре Михайловичу, розкажіть, що саме передбачається зробити на площі Шандора Петефі.

- Розпочнімо з того, що ця площа облагороджується з ініціативи і за рахунок коштів спонсорів, котрим не байдужа привабливість Ужгорода. З проханням про допомогу ми звернулися до підприємців, котрі є лідерами в Ужгороді. Зокрема, кажу про Мирослава Гісема і Владислава Опіярі. До втілення задуму підвищити привабливість міста приєдналися і ми, команда міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова. Тож якщо коштів не вистачить, ми готові посприяти фінансово.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/08/13, 15:37


№ 32 (725) “У 2000-му році разом із бізнесменами ми оновили багато фасадів на Корзо і Волошина”

Степан Сембер - про зустріч Ради старійшин з Олександром Ледидою, відновлення історичного центру, ромське питання та 1120-річчя міста

У середу відбулася зустріч голови закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди з представниками Ради старійшин, до якої входять колишні міські голови обласного центру. У складі делегації мерів Ужгорода був і Степан Сембер, який очолював місто у 1998-2002 роках. Ми попросили Степана Васильовича розповісти детальніше, про що ж старійшини вели розмову з очільником області. А заодно - скористалися нагодою і поговорили про місто.

“УЖГОРОДУ ПОТРІБНА ДОПОМОГА ЯК ОБЛАСТІ, ТАК І ДЕРЖАВИ”

- До цієї зустрічі з головою обласної державної адміністрації ми готувалися давно, - каже Степан Васильович. - Уже понад рік Рада старійшин активно співпрацює з міською владою, часто зустрічаємося з Віктором Погорєловим. Звичайно, нам, як колишнім мерам, хотілось би, щоб Ужгород був красивим, чистим, комфортним містом, аби вирішувалися питання, котрі найбільше турбують мешканців. Розуміємо, що самого бажання мало - потрібна реальна допомога, передовсім фінансова. Враховуючи, що коштів, які надходять до міського бюджету, недостатньо для розв’язання цих проблем, ми зініціювали зустріч з Олександром Ледидою.

- З якими питаннями звернулися до голови ОДА?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/08/13, 15:35


№ 32 (725) Зустрічаючи осінь

Медичні й освітні заклади міста до нового сезону - готові!

Зовсім скоро серпень передасть естафету першому осінньому місяцю. Спека, що так дошкуляла два місяці, спаде, і деякий час можна буде спокійно існувати. Та недовго - за кілька тижнів стане холодно, і ми знову матимемо привід скаржитися на життя.

Як кажуть, готуй сани влітку. До холодної пори місто готувалося все літо, бо вже з 15 жовтня починається опалювальний сезон. Тож аби люди не мерзли, всі державні установи Ужгорода приводили до ладу свої опалювальні системи.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/08/13, 15:33


№ 32 (725) Силами трьох - на одного

В Ужгороді стерилізують, вакцинують проти сказу і обробляють від глистів безпритульних собак

Від 19 серпня по 6 вересня міжнародна організація VIER PFOTEN International (ГО “Чотири лапи”), волонтери та міські комунальні служби в Ужгороді планують простерилізувати 250 вуличних собак.

Також песикам зроблять щеплення проти сказу і проведуть дегельмінтизацію. Допомогу надаватимуть і чотирилапим вихованцям малозабезпечених родин.

Як повідомив на прес-конференції, присвяченій початку роботи волонтерів, міський голова Віктор Погорєлов, місцеві громадські активісти вийшли на міжнародну благодійну організацію, котра уклала угоду з міською владою, і після цього проект стартував. Мерія забезпечила запрошених спеціалістів помешканням і харчуванням. Інші витрати взяла на себе міжнародна організація.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/08/13, 15:33


№ 33 (726) Плюси і мінуси вже показала електронна реєстрація

Нещодавно в Ужгороді запрацювала електронна система реєстрації дошкільнят у садочки. Інновацію поки що ввели в тестовому режимі і чекають до осені результатів. Та як кожне нововведення, ця система реєстрації вже виявила і свої переваги, і недоліки.

Річ у тому, що часто батьки, як тільки визначаться зі садочком для дитини, відразу записуються в чергу, хоч віддадуть своє чадо в дитсадок щойно через рік чи два. А от електронна система реєструє всіх на один рік - тому виходить, що батьків у черзі дуже багато.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/08/13, 15:33


№ 33 (726) Мета мешканців багатоповерхівки на Лермонтова - створити Асоціацію ОСББ

Мешканці п’ятиповерхового будинку на вулиці Лермонтова створили об’єднання співвласників ще у квітні 2008 року, вирішивши, що будуть господарювати самі. Будинок великий - 65 квартир, але це не заважає вже 5 років тримати його в порядку.

Голова правління ОСББ Василь Романець розповідає, що для ефективнішого господарювання в кожному під’їзді (а їх у будинку шість) призначено старшого - людину, яка відповідає за чистоту і лад.

За 5 років спільними зусиллями зроблено багато. Наприклад, старі труби систем водопостачання і водовідведення замінено на нові, металопластикові; установлено новий силовий кабель, проведено очищення й дезінфекцію горища, освітлено підвали будинку. Крім того, тут перевірили і частково відремонтували вентиляційні канали, привели до ладу під’їзди і сходи в них.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/08/13, 15:32


№ 32 (725) По Радванській проблемі створять спецкомісію

Влада міста домовилася з ромськими лідерами

У понеділок, 19 серпня, коли перші емоції щодо “ромського питання” вщухли, в міськраді відбулася нарада за участі міського голови Віктора Погорєлова, його заступника Юрія Белякова, ромських лідерів та активістів, а також народного депутата України Валерія Пацкана. Основне питання наради: знайти вихід із конфліктної ситуації на Радванці з найменшими втратами як для ромського населення, так і для інших мешканців Ужгорода.

Нагадаємо, минулого тижня комісія за участі представників міськради, правоохоронних органів та інших перевірила ситуацію на дамбі в мікрорайоні Радванка й на вулиці Тельмана і виявила численні самовільні забудови.

Ця подія викликала значне хвилювання та вибух емоцій з боку ромських лідерів і громадських активістів. З'явилася некоректна інформація в інтернеті - про те, що ромам дали тільки добу на виселення, а проганяти їх будуть ледь не екскаваторами.

На нараді Віктор Погорєлов запевнив ромів, що силових методів застосовувати не будуть, конфлікт вирішуватимуть у правовому полі, цивілізовано. А міська влада в першу чергу зацікавлена в тому, аби проблема не переросла в міжетнічний конфлікт. "Обурило нас те, що триває будівництво на дамбі. Хоча ми ще принаймні два роки тому попереджали, що робити цього не можна. Нас не послухалися. Та все потрібно робити цивілізовано. Нікого ущемляти я не хочу, але мають бути якісь рамки", - пояснив мер.

Найперше, що просить міський голова від ромських лідерів, - розчистити проїжджу частину на вул. Тельмана й негайно припинити будь-яке самовільне будівництво. Невдовзі буде створена комісія, до котрої включать лідерів ромів. Вона й вирішуватиме, як найлегше можна розв'язати цю проблему.

Деякі ідеї пролунали вже на самій нараді. Так Віктор Погорєлов запропонував звернутися до обласної влади з проханням виділити невелику площу землі десь під Ужгородом, де роми могли б компактно забудовуватися, не чіпаючи автомобільні дороги чи водозахисні споруди. Валерій Пацкан припустив, що, можливо, вдалося б домовитися з військовими про передачу їхніх земель, наприклад полігону, для ромів.

Зрозуміло, що наразі це просто припущення, а більше пропозицій та шляхи їхнього втілення в життя розроблять уже члени комісії.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/08/13, 15:31
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS