Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 23/07/13№ 27 (720) Робота - кипить

На Легоцького триває капітальний ремонт вулиці

На вулицях міста проводиться ремонт дороги. За словами начальника відділу технагляду за капітальним ремонтом об’єктів благоустрою та житлового фонду Михайла Івегеша, невдовзі розпочнеться запланований капітальний ремонт інших вулиць: “Мова йде про перехрестя Баб’яка, Перемоги і Легоцького. Тепер роботи з відновлення дорожнього покриття там виконуєПрАТ “Будавтодор” - асфальтує ділянки, на яких з часом утворилися вибоїни”.

Скільки триватиме ремонт дороги, поки що невідомо, адже на швидкість виконання робіт, каже Михайло Михайлович, впливає багато факторів: “Це і погода, за якої асфальтується дорога, і сама процедура асфальтування. Останню - поясню. Приватне акціонерне товариство, котре виконує роботи на цих дорогах, має власний асфальтобетонний завод. Його потужність дозволяє за раз виробити близько 50 тонн асфальтобетону. А у зв’язку з тим, що ця суміш швидко стигне, викладати її потрібно в день приготування. Тому, аби її повністю використати, “дорожники” повинні спершу підготувати ділянки, на яких проводитиметься асфальтування, а вже потім приступати до самого викладання покриття”. Важливе також своєчасне фінансування робіт, яке деколи затримується.

Якщо товариство завчасно закінчить роботи на якійсь із вулиць, воно відразу розпочинає асфальтувати наступну, котра йде за планом. Виходячи з цього, наступною після Легоцького буде вулиця Тлехаса.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/07/13, 12:43


№ 27 (720) Віктор Погорєлов задоволений роботою комунальників

Вони справилися зі скошуванням трави і прибиранням міста

Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов висловив подяку представникам міських комунальних служб за належне утримання міста: “Стосовно скошування трави і прибирання Ужгорода хочу сказати, що я приємно вражений, тому прохання і надалі працювати в такому темпі. Щоправда, прошу вас звернути увагу на зливові й каналізаційні люки, котрі подекуди відкриті. Такі недоліки треба усувати, аби ужгородці й гості міста не відчували жодного дискомфорту, перебуваючи тут”.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/07/13, 12:42


№ 27 (720) Наслідки свята:

Цирк і байкерфест лишилипісля себе 24 контейнери сміття

Минулого тижня забав вистачало всім ужгородцям: для маленьких виступав один із найвідомішихцирків “Кобзов”, а для тих, хто вже вирісі солодку вату замінив на пиво, відбувавсябайкерфест “MUSIC BIKE UKRAINE”.

Цирк веселив дітлахів від 6-го по 14 липня, а байкерське зібрання тривало всього 3 дні. Та веселощі скінчилися, й місто повернулося з фестивального до звичайного існування. От тільки комусь лишилися незабутні враження, фото з клоунами і гуртом “THE RASMUS”, а комусь довелося прибирати парк, щоб ужгородці не спотикалися об наслідки святкувань.

А наслідків було вдосталь, особливо у понеділок. На місці циркової арениде-не-де валялися упаковки з-під поп-корну, пластикові пляшки та мішура з виступів. Після байкерського фестивалю можна було побачити пляшки з-під пива, віскі, інших алкогольних напоїв, розірваний одяг.

Довести Боздоський парк до ладу доручили працівникам “AVE”, адже саме з цією фірмою були укладені договори про співпрацю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/07/13, 12:41


№ 27 (720) В Ужгороді приведуть до ладу каналізаційні люки

На це з бюджету міста виділено 477 тисяч 500 гривень

Згідно з наказом, який15 травня видав директор департаменту міського господарства Олексій Касперов, керівники ЖЕО провели огляд території обслуговування. Під час перевірки було виявлено низку недоліків, які можна легко усунути. Зокрема це відсутність кришок на люках.

Керівникам окремих підприємств, на підставі доповідей за результатами перевірок представниками ЖРЕРів, були надіслані листи з переліком адрес, де відсутні кришки люків. Рішенням сесії Ужгородської міської ради на поточний ремонт окремих елементів зливової каналізації м. Ужгорода на 2013 рік заплановано витратити 477, 5 тис. грн.

“Станом на 10 липня для КП “Водоканал м. Ужгорода” виготовлено 10 бетонних кришок для розміщення на зелених зонах і замінено 7 кришок на дорожньому полотні, - каже начальник відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж Олександр Костенчук. - ПАТ “Укртелеком” запланував кошти на встановлення кришок люків, котрих не вистачає”.

Також Олександр Костенчук повідомив, що заплановані роботи і на території, яка перебуває на балансі КШЕПу: “Підприємство склало дефектний акт на перевстановлення ста горловин оглядових колодязів, установлення 100 кришок люків зливоприймачів, 215 решіток зливоприймачів і ремонт 14 горловин каналізаційних колодязів зі заміною 10 кришок люків”.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/07/13, 12:41


№ 27 (720) Як знайти відкритий люк там, де його взагалі немає?

Заради критики влади інтернет-видання не гребують навіть вигадками

Днями в Ужгороді на розі вулиць Підгірної та Шумної трапилася ДТП за участі двох легкових автомобілів. Автоаварія стала для інтернет-сайту ua-slovo.net приводом зробити винними в усьому, що трапилося, комунальні служби, які, мовляв, не відреагували вчасно на відкритий посеред дороги люк. Інформацію передрукували також інтернет-сайти Karpatnews.in.ua i UA-Reporter.

За словами начальника комунального шляхово-експлуатаційного підприємства м. Ужгорода Івана Довбака, ця інформація абсолютно не відповідає дійсності. Річ у тому, що на ділянці, де трапилася дорожньо-транспортна пригода, взагалі немає каналізаційних люків!

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/07/13, 12:39


№ 27 (720) Замість одного пологового будинку - два!

Такими є вимоги реформування медицини в Ужгороді

Процес реформації медичної сфери, який розпочався кілька місяців тому, і далі руйнує застарілі стереотипи. Не виключено, що вже за кілька років Україна, як і більшість цивілізованих країн, перейде на страхову медицину, котра гарантує високу якість обслуговування. Та поки думки про цей вид обслуговування залишаються тільки думками, медицина реформується в інших напрямках.

До прикладу, будівля гінекологічного корпусу, що в районі БАМ, віднедавна перебуває на балансі області. Там розпочато роботи зі створення обласного перинатального центру ІІІ рівня обслуговування. По допомогу до цього закладу вже зможуть звертатися не тільки ужгородки, а й жінки з усієї області. За словами начальника відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Мирослави Брецко, таких заходів треба було вжити перш за все для поліпшення якості медичного обслуговування: “Тепер, згідно з рішенням сесії міської ради, Ужгородський міський перинатальний центр ліквідовано. На заміну йому створено Ужгородський міський пологовий будинок, який прийматиме пологи суто у мешканок Ужгорода і району”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/07/13, 12:39


№ 27 (720) Проблеми у відпустку не ходять

У виконкомі радилися,як терміново допомогти КП “Водоканал”

У середу відбулося чергове засідання міськвиконкому. Попри те, що в розпалі сезон відпусток, життя не завмирає, а проблеми нікуди не зникають. Тож і нагальних питань для розгляду в порядку денному було чимало. Чи не найважливішою і найактуальнішою стала тема підтримки комунального підприємства “Водоканал м. Ужгород”.

Як доповів директор департаменту міського господарства Олексій Касперов, за перше півріччя 2013-го підприємство заробило 8 мільйонів 119 тисяч гривень, а витратило 11 мільйонів. На перше липня податковий борг Водоканалу становив 10 млн. 640 тис. гривень, при тому, що ужгородці - фізичні та юридичні особи - боргують за воду 28 мільйонів. Аби вивести КП “Водоканал” із цієї скрутної ситуації, яка не в останню чергу виникла через безвідповідальність і несвідомість городян, департамент міського господарства запропонував поповнити статутний фонд підприємства на суму 8 млн. 328 тис. гривень.

Ця пропозиція викликала жваве обговорення членів виконкому і присутніх на засіданні заступників міського голови. Перший заступник мера Віталій Семаль попросив підтримати цю пропозицію департаменту, бо це єдиний шлях вивести підприємство із непростої ситуації. А секретар міськради і заступник мера Світлана Король запропонувала розглянути можливість виділення Водоканалу грошей за рахунок перерозподілу коштів із інших програм.

На запитання міського голови, чи аналізували таку можливість у фінансовому управлінні, його начальник Петро Харевич відповів, що остаточного підрахунку ще немає, але наразі фінуправління вже бачить можливість перерозподілити 2 млн. 350 тис. Розуміючи важливість вирішення цього питання, члени виконкому підтримали пропозицію департаменту міського господарства про поповнення статутного фонду підприємства і проголосували за те, щоб це питання було винесене на розгляд найближчої сесії міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/07/13, 12:39


№ 27 (720) Ужгородці готові співфінансувати ремонт будинків, у яких живуть

А от створювати ОСББ не поспішають

Минулого тижня в мерії відбулася нарада з керівниками ЖРЕРів та обслуговуючих товариств, на якій аналізували хід виконання підтриманої сесією міськради програми ремонтів багатоквартирних будинків на умовах співфінансування з їх мешканцями. Також влада цікавилася активністю процесу створення в місті об’єднань співвласників багатоквартирнихбудинків (ОСББ).

Нагадаємо: Ужгородська міська рада ухвалила програму співфінансування ремонтних робіт у житловому фонді; згідно з нею, мешканці багатоповерхівок акумулюють 10% від загальної суми кошторисної вартості проектів ремонту чи то даху, чи ліфта, чи під’їзду, а решту коштів виділяє місто.

За інформацією керівників ЖРЕРів та обслуговуючих товариств, ужгородці готові долучатися до такої спільної роботи. Про це свідчать протоколи зборів мешканців багатоповерхівок. Майже у 90% випадків вони погоджуються на ці фінансові внески. До прикладу, на ремонт покрівлі однієї з багатоповерхівок ТОВ “Наш Добробут” потрібно 156 400 гривень. Мешканці будинку разом здають свої 10% - 15 тисяч 600 гривень, а решту 90% фінансує міський бюджет. І таких прикладів у місті багато.

Що ж стосується створення ОСББ, то наразі процес іде не надто активно. Хоча держава наполягає на тому, щоб інтенсифікувати цю роботу. Кабмін прагне, щоб на кінець нинішнього року частка ОСББ становила 57% від усього квартирного фонду, а наприкінці2014-го вона, за урядовими планами, має вирости до 80%. Нині ж на Закарпатті, і в Ужгороді в тому числі, цей показник коливається на рівні 20%.

Крім того, керівники ЖРЕРів зазначили, що будинки фактично приватизовані безплатно. Чому тоді бюджет має фінансувати їх ремонти? Чому приватні будинки ремонтують самі власники, які побудували їх за власний кошт? І не вимагають гроші на ремонт у держави.

Як відзначили учасники наради, більшість мешканців, з якими комунальники спілкуються на тему створення ОСББ, кажуть, що вони готові об’єднуватися лише після того, як держава проведе капітальний ремонт будинку. Нібито такий механізм передбачений законом. У той же час сам Кабмін постійно наголошує, що грошей на капремонти багатоповерхівок із державного бюджету не буде. Тож поки що найкращий варіант - усе-таки створити ОСББ і на умовах співфінансування з міського бюджету приводити будинки до порядку.

Вл. інф.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/07/13, 12:34


№ 27 (720) Василь Варцаба: “Правоохоронцям зі Врадіївкинемає жодних виправдань”

Начальник Закарпатської міліції підбив підсумки півріччята поділився власними думками щодо ситуації на Миколаївщині

У четвер, 18 липня, начальник Закарпатської міліції генерал-майор міліції Василь Варцаба зустрівся з редакторами місцевих газет, щоб розповісти про підсумки першого півріччя 2013 року для правоохоронців, а також обговорити ситуацію, яка нині склалася навколо міліції. Мова, звісно ж, стосувалася події, котра шокувала всіх, - злочину в смт Врадіївці на Миколаївщині, де двоє міліціонерів зґвалтували і побили ледь не до смерті молоду жінку, чим сильно підірвали імідж правоохоронних органів країни та сколихнули всю Україну.

“Врадіївка невкладається в голові”

“Інакше як покидьками я цих людей назвати не можу, - був відвертим Василь Михайлович. - Звичайно, таким людям не місце в правоохоронних органах. Те, що сталося у Врадіївці, в мене в голові не вкладається. Але в сім’ї не без виродка, і я розумію, що це проблема міліції. Нині там звільнене з органів практично все міліцейське керівництво району й області”.

Водночас він нагадав, що в Україні 280 тисяч працівників міліції і до їхніх лав, звичайно ж, потрапляють різні люди. “Не вся міліція - бандити. Тут працюють такі ж нормальні люди, як і всюди. Але чомусь значно менше говорять про тих, хто загинув від куль бандитів. Лише на Закарпатті таких 17 чоловік”.

За словами пана Варцаби, нині проти міліції зчиняють масові провокації. Зокрема і в Святошині, де після того, як співробітник міліції вдарив на ринку жінку, місцеві мешканці штурмували райвідділ міліції. “Міліціонер не міг би вдарити жінку в натовпі. Доведено, що вона провокувала правоохоронців. Ця жінка лише цього року 4 рази притягувалася до адміністративної відповідальності”, - розповів він.

Провокувати правоохоронців намагаються і на Закарпатті, каже генерал-майор міліції. Нещодавно на одному з ринків до двох працівників Державної служби охорони під’їхав підприємець і звернувся до них: “Сопляки, швидко розвантажте мені машину!”. Зрозуміло, що після таких слів дехто б міг і не втримати себе в руках.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/07/13, 12:34


№ 27 (720) Олег Онопко: “Не маємо жодної скарги від породіль”

Головлікар міського перинатального центру про “скриньки довіри”,нове обладнання і незвичайні історії звичайних мам

Нещодавно під Ужгородським міським перинатальним центром можна було спостерігати цікаву картину: тут на деякий час фактично осів циганський табір з Виноградівщини. Колоритні галасливі ромки в барвистих платтях, з дітьми на руках не могли не привернути увагу. Як виявилося, гості аж із Королева приїхали під вікна пологового за традицією, характерною для цієї народності, - підтримати породіллю. “Ужгород” з’ясував,що цей випадок був зовсім не простим.

– Жінку привезли до нас аж із Королева Виноградівського району, - розповідає головний лікар Ужгородського міського перинатального центру Олег Онопко. - Під час вагітності в неї виникли ускладнення, стався крововилив і була загроза втрати зору. Породіллю транспортували в Ужгород для проведення екстреного розродження. До речі, у той же період ми мали ще один аналогічний випадок: також крововилив і ускладнення з зором під час вагітності. Терміново проводили операційне втручання. Слава Богу, в обох випадках усе пройшло добре. Тепер із жінками працюють окулісти.

До слова, у структурі пологів, які відбуваються в міському перинатальному центрі, приблизно 30-40% породіль - представниці соціально незахищених верств населення. Це кожна третя жінка. І вони отримують повну медичну допомогу. Наголошую: повну. Завдяки професіоналізму й відповідальному ставленню наших лікарів до своєї роботи, ці жінки народжують здорових дітей і здоровими виписуються з центру.

– Пригадаєте ще подібні складні випадки, з якими довелося стикатися останнім часом?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/07/13, 12:33
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS