Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 15/07/13№ 26 (719) В одне віконце

В Ужгороді створюють Центр надання адміністративних послуг

Ні для кого не секрет, що тепер для отримання якогось дозволу чи довідки треба обійти не один кабінет. Це забирає купу часу й добряче псує нерви, оскільки посадовці не завжди ставляться до своїх обов’язків добросовісно…

Створення центрів з надання адміністративних послуг нині відбувається по всій Україні. Це структура, яка дозволить одержувати адмінпослуги за принципом “єдиного вікна”. Завдання центрів - організувати надання послуг у найкоротший термін, спростити процедури їх отримання, поліпшити якість. Тому запровадження ЦНАП - це значний крок, який дасть можливість мешканцям міст без зайвих клопотів одержати всі потрібні їм адмінпослуги.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  15/07/13, 14:09


№ 26 (719) Понад 2 мільйони - на ями. В Ужгороді відремонтують 34 вулиці

До кінця цього року в Ужгороді здійснять поточний ремонт 34 вулиць на суму 2 млн. 116 тис. грн., повідомляють у департаменті міського господарства Ужгородської міської ради.

Капітальний ремонт проведуть на вулицях Перемоги, Університетській, закінчать ремонт Швабської. Роботи на цих ділянках виконуватимуть за рахунок міського бюджету.

За обласні кошти буде зроблено поточний ремонт 13 вулиць на суму 915 тис. грн. Капітальне оновлення чекає на вулиці Антонівську, Кармелюка, Легоцького, Собранецьку, Стрільничну.

Щоправда, у міськраді зауважують, що швидкість виконання робіт залежить від погоди, а також від того, коли будуть виділені кошти.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  15/07/13, 14:09


№ 26 (719) Для великого і маленького м’яча

В Ужгороді роблять два сучасні майданчики, щоб діти могли грати в теніс і волейбол

Цього року планується серйозно відремонтувати термінали аеропорту “Ужгород” і спорткомплекс “Юність”, де замінюють перекриття даху одного зі спортзалів, відновили тенісні корти і поруч зводять два спортмайданчики з поліуретановим покриттям, повідомив цього тижня на брифінгу начальник управління з питань комунальної власності області Віктор Лущак.

Майданчики, при одному з яких будують і трибуни, стануть тренувальною базою для ДЮСШ, щоб діти могли грати в теніс і баскетбол. Це ініціатива голови ОДА Олександра Ледиди. До речі, у п’яти містах області також облаштують майданчики для гри дітей у волейбол та баскетбол. Місцева влада повинна підготувати для них основу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  15/07/13, 14:08


№ 26 (719) На батьківщину - по досвід

З ознайомчим візитом до Ужгорода приїхали канадські українці

Цього четверга до обласного центру Закарпаття завітала група представників української діаспори в Канаді.

“Хоча живуть ці люди уже довгий час у Канаді, вони ніколи не залишали мрії приїхати сюди, на свою батьківщину, - каже спеціаліст з українського танцю Вінсент Ріс. - Україна - це дуже особлива країна, вона надзвичайно колоритна і неоднорідна. Україна різна - вона контрастна і поєднує в собі багато культур та звичаїв, що робить її неповторною”.

З нагоди приїзду іноземних гостей народний фольклорно-етнографічний ансамбль “Ужгород” організував майстер-клас із танців, які є автентичними для закарпатського регіону.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  15/07/13, 14:08


№ 26 (719) “Дзвінок звучить для всіх”. Цьогоріч уже втретє…

Діти з “Дороги життя” знову поїдуть на відпочинок за кордон

10-го липня в Ужгородській міській раді обговорили плани щодо реалізації проекту “Дзвінок звучить для всіх”. З метою організації літнього відпочинку для дітей зі серйозними вадами здоров’я до обласного центру Закарпаття приїхали президент угорської “Даун-Асоціації” Карой Кішарі, координатор вищезгаданого проекту з Румунії Ондроші Пауло, директор центру раннього втручання “Чодовар” (Палац Чудес) у м. Ніредьгаза Вікторія Пазмайн і PR-менеджер “Даун-Асоціації” Ката Вейконь.

“Ця програма реалізовується в Ужгороді уже втретє, - нагадав Карой Кішарі. - В її рамках діти, котрими опікується реабілітаційний центр “Дорога життя”, зможуть відвідати літні табори в країнах-партнерах”. За словами заступника міського голови Ужгорода Володимира Фленька, цей проект дуже позитивно проявив себе в Ужгороді: “Ми ж чітко розуміємо напрям, за яким повинні працювати. Результати нашої співпраці з кожним роком прогресують, і тепер, сподіваюся, діти, котрі відпочиватимуть в угорських літніх таборах, приїдуть звідти сповнені позитивних емоцій і вражень”.

Згідно з умовами проекту “Дзвінок звучить для всіх”, цього року на відпочинок поїдуть не тільки діти, а й їхні батьки.

На 23-є серпня в Ніредьгазі заплановано показ різних методик і підходів, які використовуються в системі раннього втручання. Тому, для підвищення професійного рівня, до Угорщини з дітьми-інвалідами поїдуть і педагоги, котрі з ними щоденно працюють. Деталі ж майбутньої поїздки обговорюватимуться згодом.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  15/07/13, 14:07


№ 26 (719) Більшість ужгородських маршруток придатні для здійснення перевезень

Але трапляються й грубі порушення

Як уже повідомляло наше видання, у період від 25-го по 27 червня в Ужгороді перевірили стан транспортних засобів, котрі щоденно перевозять мешканців і гостей міста.

“Перед нами було поставлене завдання перевірити стан транспортних засобів, які здійснюють громадські перевезення, - розповідає головний спеціаліст відділу державних закупівель, транспорту і зв`язку Юрій Драшкоцій. - В основному стан більшості автобусів хороший. Але є певний незначний відсоток транспортних засобів, які потребують профілактичного ремонту. До числа найчастіших порушень належать пошкодження оббивки автобусів, іржа на кузовах тощо. На усунення недоліків перевізникам було встановлено термін - місяць. Тоді буде проведено контрольну перевірку”.

Під час перевірки представники ДАІ складали протоколи за грубі порушення, штрафували. “Загалом за дрібні порушення перевізники отримували попередження, - зазначає пан Юрій, - та один автобус усе ж довелося відправити на штрафмайданчик. Стан автобуса не те що не відповідав нормам - він їм відверто суперечив. У ньому був несправний навіть аварійний вихід, від якого, в разі аварії, залежить життя людей. Саме тому представники Державтоінспекції і вжили таких кардинальних заходів, адже ризикувати найдорожчим ми не маємо жодного права”.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  15/07/13, 14:07


№ 26 (719) Освіта Ужгорода знову модернізується

Запрацювала система електронної реєстрації дошкільнят

Відтепер ужгородці зможуть влаштувати своє чадо до дитсадочка, не виходячи з дому. Така опція стала доступною із започаткуванням системи електронної реєстрації в дошкільних закладах міста.

“Ці інновації систематизують процедуру прийняття дітей до дошкільних навчальних закладів, осучаснять її”, - каже головна освітянка Ужгорода Оксана Бабунич. За її словами, система електронної реєстрації до дитсадочків відкриє перед батьками досить широкі можливості. Їм не треба буде йти до садочка, аби простежити, на якому місці в черзі перебуває їхня дитина. Достатньо буде всього-на-всього зайти на сайт управління освіти Ужгородської міської ради, ввести пароль, отриманий під час реєстрації, - і все: на їхніх моніторах з’явиться табло, де буде прописана черга. “Щоправда, для того щоб дитина в потрібний час пішла до обраного закладу, слід у тридцятиденний термін від дня реєстрації подати необхідні для зарахування документи - вони перераховані у правилах приймання, - розповідає Оксана Юріївна. - Тепер система електронної реєстрації проходить апробацію. Доки батьки дошкільнят не призвичаяться до електронної реєстрації, діятиме і традиційна система прийняття діток до ДНЗ. Її ніхто не скасовуватиме, принаймні поки що”.

Якщо система покаже себе позитивно, то згодом, вважає начальник управління освіти Ужгородської міської ради, вона буде введена і для загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  15/07/13, 14:07


№ 26 (719) Незабаром у місті з’явиться нове футбольне поле

Відкриють його на базі 19-ї школи

Штучне футбольне поле в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 19 невдовзі буде готове прийняти перших спортсменів.

Про це “Ужгороду” повідомила начальник управління освіти міської ради Оксана Бабунич: “З облаштуванням цього об’єкта, зокрема основи під штучне поле, у нас виникало чимало проблем. Та всі ці негаразди на цей час уже усунуті, і, сподіваюся, тепер ніщо не стане на заваді. З нетерпінням чекаємо на завершення робіт з облаштування основи. Встановлення штучного покриття буде здійснено за сприяння департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА в рамках відповідної програми”.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  15/07/13, 14:06


№ 26 (719) Еміл Ландовський: “Ужгороду треба повернути європейське обличчя”

Розмова з першим мером-демократом про життя, роботу, місто і його майбутнє

Сьогодні гість редакції - Еміл Ландовський, перший демократично обраний міський голова Ужгорода. Еміл Федорович - голова Ради старійшин нашого міста. На його слова зважають, а до порад прислухаються. Тож їх варто почути. Про те, чим займається екс-мер сьогодні, яким бачить нинішній і хотів би бачити завтрашній Ужгород, - наша розмова.

Я ПОСТАВИВ КРАПКУ І НЕ ХОЧУ, АБИ ПІСЛЯ НЕЇ БУЛА КОМА

- Еміле Федоровичу, знаю, що на пенсії ви не відмовилися від роботи й викладали в ЗакДУ. Після реорганізації залишитеся працювати і в УжНУ?

- Кожна людина обов’язково колись мусить завершувати роботу. Перебільшувати свої можливості не варто. Треба давати дорогу молодим. Я починав свою трудову діяльність у 1957 році в колгоспі, а закінчую в 2013-му в університеті. Все, контракт закінчено, трудова книжка в мене у кишені. Я поставив крапку і не хочу, аби після неї була кома. Та життя на цьому не закінчується. Маю достатньо громадських доручень і обов’язків, тому від активного життя не відмовляюся.

- Літо - пора відпусток. Де відпочивають мери, в тому числі колишні? Надаєте перевагу закордону чи волієте набиратися сил удома?

- Навіть тоді, коли був міським головою, відпочивав дома. Просто не мав часу думати про те, що є можливість поїхати кудись. Дуже рідко вибирався з Ужгорода.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  15/07/13, 14:06


№ 26 (719) Після коледжу - одразу на 2 курс медфаку УжНУ

Проректор УжНУ Юрій Переста роз’яснив партнерам з Берегівського медичного коледжу вигоди від співпраці з університетом

Нещодавно з ініціативи ректора Ужгородського національного університету Федора Ващука і проректора Юрія Перести укладено угоду про співпрацю УжНУ з Берегівським медичним коледжем. Цей договір, серед іншого, передбачає й право для випускників коледжу вступати одразу на другий курс медичного факультету університету. Днями професор Юрій Переста відвідав Берегово й поспілкувався з викладачами і випускниками коледжу, чимало з яких уже хочуть скористатися цією можливістю.

Відзначимо, що після того, як Ужгородський національний університет підписав договір про співпрацю з Берегівським медичним коледжем, до голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди звернулися керівники Хустського й Міжгірського медичних коледжів і попросили аналогічної співпраці. Відповідні угоди укладені. За словами Юрія Перести, вже близько 40 випускників цих трьох медичних освітніх закладів виявили бажання вступати до УжНУ.

“Ми підписали з ними угоди, бо це також наші діти. Не має значення, де вони народилися - в Берегові, Хусті чи Міжгір’ї. Ми візьмемо всіх і всіх будемо однаково готувати. Головне, аби ці випускники хотіли і могли добре навчатися медицини”, - зауважив Юрій Переста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  15/07/13, 14:04
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS