Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 01/07/13№ 24 (717) Пацієнтів з району в Ужгороді не можуть лікувати. Міським медикам бракує коштів на обслуговування всіх охочих

Якість медичного обслуговування в обласному центрі набагато вища, ніж у районах. Це підтверджує кількість пацієнтів, що приходять лікуватися у медичні заклади міста. Як повідомляє відділ охорони здоров’я Ужгородської міської ради, 30% населення Ужгородського району звертається до тутешніх медиків, хоч ці люди мають лікуватися за місцем проживання.

Такі відомості, звісно, є приєм-ними, бо дають привід радіти за наших лікарів, але, як то завжди буває, другий бік медалі ніде не сховаєш… Річ у тому, що кошти з бюджету виділяються з урахуванням кількості населення лише м. Ужгорода. Тобто на пацієнтів, котрі приїжджають з району, грошей не передбачено…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/07/13, 11:34


№ 24 (717) Торгівля і реконструкція кладовища на Тимірязєва - у центрі уваги влади. На засіданні міськвиконкому вирішили два десятки питань

У вівторок відбулося засідання міськвиконкому, на якому було розглянуто два десятки питань. Серед найнагальніших - оголошення конкурсу ескізних проектів реконструкції кладовища воїнів-інтернаціоналістів, питання торговельної діяльності в місті та майнові питання.

Так виконком проголосував за рішення “Про конкурс на ескізний проект по реконструкції військового кладовища по вулиці Тимірязєва”. У членів виконкому виникло кілька пропозицій до проекту рішення і після їх нетривалого обговорення було підт- римано оголошення конкурсу.

Ініційовані кількома членами виконкому доповнення, що стосувалися участі в конкурсній комісії істориків-науковців, залучення зацікавлених представників Чехії й Угорщини, громадяни яких також поховані в Ужгороді, та пропозиції юридичного оформлення надання кладовищу статусу цвинтаря Першої світової війни розглянуть на наступному засіданні виконкому.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  01/07/13, 11:34


№ 24 (717) Оновленій лінгвістичній гімназії загрожують старі липи. На думку директора школи, без кронування столітні дерева можуть пошкодити новий фасад

Потроху доходять до завершення роботи з реконструкції фасаду Ужгородської лінгвістичної гімназії. Однак, за словами директора навчального закладу Михайла Мегеша, нині існує загроза, що внаслідок буревію чи просто потужного вітру старі липи, які ростуть перед гімназією, можуть фасад пошкодити.

“Нашій будівлі цього року виповнюється сто літ. Стільки ж мають і липи, висаджені по завершенні будівництва, - пояснює Михайло Михайлович. - Тому, особливо після зими, сухі гілки відламуються й падають як на будівлю, так і на численних перехожих, котрі, як знаємо, дуже люблять гуляти липовою алеєю на набережній.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  01/07/13, 11:33


№ 24 (717) Перевізники в цілому справляються. 93% маршруток міста перебувають у належному стані

З метою визначення рівня комфортабельності, якості і безпеки громадських перевезень Ужгородська міська рада спільно з міською ДАІ організували профілактичну перевірку маршрутних таксі. Тривала вона з 25-го по 27 червня включно.

“Згідно з чинним законодавством України, організатор міських перевезень - Ужгородська міська рада - в межах своєї компетенції здійснює постійний контроль за якістю перевезень, - зазначає спеціаліст відділу транспорту, державних закупівель та зв’язку Ужгородської міської ради Георгій Драшкоці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  01/07/13, 11:32


№ 24 (717) В Ужгороді відзначили День Конституції

З нагоди Дня Конституції України 27-го червня в Ужгороді відбулися урочисті заходи. Зокрема, до обласного центру Закарпаття завітав куратор області від Кабінету Міністрів України, Міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков. На зустрічі, що відбулася в Закарпатській ОДА, були присутні очільник Закарпаття Олександр Ледида, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов та інші поважні гості.

Також заходи, приурочені до Дня Конституції, відбулися в Ужгородській міськраді. “Протягом років незалежності України ми поступово крокуємо до загальнодержавних реформ. Я знаю, що Конституцію України важко назвати цілком досконалою, та з тих пір, як її ухвалили, минуло не так багато років, аби робити якісь конкретні висновки, - зазначив Віктор Погорєлов. - Користуючись нагодою, хочу привітати всіх вас зі святом, побажати вам щастя і здоров’я. Живіть з надією на краще, і ми спільно втілимо в життя мрію про сильну, заможну Україну”.

На відзначення свята Віктор Володимирович вручив держслужбовцям почесні грамоти Ужгородської міської ради.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/07/13, 11:32


№ 24 (717) Ужгородці “вперто” тонуть у місцях, заборонених для купання. До того ж знищують таблички, що інформують про небезпеку водойм

Прийшло літо - і прагнення людей врятуватися від спеки у водоймах знову призводить до трагічних наслідків. Лише минулого тижня в Ужгороді втопилося двоє людей. Що характерно - обидва нещасні випадки трапилися в місцях, де офіційно заборонено купатися. На жаль, громадяни вперто ігнорують усі попередження міської влади. Ще гірше - із завзятістю, вартою кращого застосування, нищать застережні таблички, розміщені на водних об’єктах.

Дерев’яні таблички, які інформують про заборону купання і вилову риби на території Ужгорода, встановлює КП “Ужгородський комбінат комунальних підприємств” на замовлення Департаменту міського господарства.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  01/07/13, 11:31


№ 24 (717) З вересня ужгородські школи заживуть по-новому. Другокласники вивчатимуть інформатику, а п’ятикласники - другу іноземну

До державного стандарту початкової загальної школи, затвердженого Кабміном у 2011 році, внесено чергові зміни. Зокрема, у навчальному році 2013-2014 кожна школа повинна забезпечити своїм учням викладання інформатики вже з другого класу.

“Зрозуміло, це стосується й Ужгорода. Вся наша підготовка до нового навчального року буде спрямована на забезпечення умов для впровадження державного стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти, - розповідає начальник управління освіти Ужгородської міської ради Оксана Бабунич. - Цього року вже в другому класі початкової школи з’явиться курс “Сходинки до інформатики”, а з п’ятого класу вводиться друга іноземна мова. Отож під час підготовки до наступного навчального року ми дбаємо не лише про хороші парти і ремонт у класах. Акцентуємо також увагу на забезпеченні кадрового складу і необхідного обладнання для викладання нових предметів”. Частину такого обладнання ми вже отримали: навчально-комп’ютерний комплекс для СНВК “Ялинка”, СШ І-ІІІ ступенів № 3, кабінет хімії та комплект планшетів для ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 ім. В. Ґренджі-Донського; решту сподіваємось отримати найближчим часом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/07/13, 11:30


№ 24 (717) Прості ліки. Чим загрожують препарати, які в кожного з нас напохваті

У практиці лікаря-методиста обласного Центру здоров’я Тетяни Маркович був випадок, коли звичайний анальгін викликав блокаду нирок і лікарі вже не змогли врятувати людину, в котрої просто боліла голова.”Будь-які ліки печінка, а відтак і нирки сприймають як хімічну атаку. Безконтрольний прийом навіть, здавалось би, найбанальніших препаратів - злочин проти власного здоров’я”, - застерігає пані Тетяна.

Майже у кожного в аптечці - 1-2 знеболювальні препарати. Але нестероїдні протизапальні ліки, що широко використовуються в усьому світі, формують цілі “загони” хворих, кишково-шлункові проблеми у яких спричинені значною мірою цими засобами. Анальгін, аспірин можуть викликати навіть шлункові кровотечі, зарадити котрим не завжди встигають хірурги. Крім того, ці ліки згубно впливають на кровотворні процеси.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  01/07/13, 11:30


№ 24 (717) Не лише в кабінетах, а й на майданчику. 22-го червня в Хусті відбувся ІІ етап обласної спартакіади серед держслужбовців.

Загалом на спортивний майданчик, який облаштували на центральному стадіоні “Карпати”, вийшло понад 600 представників різних державних структур області - серед них працівники міських рад, Пенсійного фонду, депутати.

Привітав гостей і учасників спартакіади голова Закар-патської обласної державної адміністрації Олександр Ледида, котрий акцентував на тому, що такі заходи перш за все добре впливають на згуртованість колективу. “Вони загартовують командний дух і скріплюють стосунки між співробітниками установ”, - зазначив очільник області.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  01/07/13, 11:30


№ 24 (717) Грати у великий теніс відтепер може кожен охочий: в Ужгороді відкрили вісім безплатних тенісних кортів

25-го червня в обласному центрі Закарпаття перших відвідувачів прийняли відреставровані тенісні корти, котрі не використовувалися понад 5 років. Тепер корти нарешті зажили новим життям, що сприятиме розвитку великого тенісу в Ужгороді.

На урочисту церемонію відкриття були запрошені голова Закар-патської ОДА Олександр Ледида, ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, заступник міського голови Володимир Фленько, директор Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Мар’яна Кляп, заступник директора Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Віталій Ерфан, а також віце-президент Федерації тенісу Закарпаття Іван Шуфрич.

З нагоди відкриття на оновлених кортах провели чемпіонат області з тенісу серед команд ДЮСШ.

“Ці тенісні корти були занедбані протягом багатьох років. Тепер же Закарпатська обласна адміністрація зробила все, аби відновити їх. Особливо вдячний голові ОДА Олександру Ледиді, який ініціював та проконтролював відродження кортів. І, гадаю, на цьому ми не спинимося. Ужгород стане не тільки взірцем розвитку фізкультури і спорту в Україні - він буде джерелом, яке випускатиме рекордсменів європейських масштабів. Сподіваюся, для тенісистів, котрі тут присутні, сьогоднішній чемпіонат стане початком чогось нового”, - зазначив Віктор Погорєлов.

“Коли я розпочинала свою тенісну кар’єру, було значно легше. Тоді багато в чому нам допомагала держава. Тепер же основний тягар лягає на плечі батьків дітей-тенісистів, оскільки теніс не є дешевим видом спорту, - каже майстер спорту СРСР і України, чемпіонка Європи й абсолютна чемпіонка України Габріела Белені (на фото). - Але сьогоднішнє відкриття тенісних кортів, надіюся, дуже позитивно відіб’ється на розвитку цього виду спорту в Ужгороді”.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/07/13, 11:29
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS