Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2013№ 28 (721) Віктор Погорєлов: “Місто працює весь час”

Незважаючи на всі об’єктивні труднощі, за два з половиною року в Ужгороді зроблено дуже багато

На своїй посаді міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов перетнув екватор 5-річного терміну, тож є чудова нагода підбити підсумки діяльності за період, що минув. Зауважмо, керувати містом Віктору Володимировичу доводиться в дуже несприятливий період, коли країна перебуває в постійному передкризовому стані (про це не раз нагадує й центральна влада), що тягне за собою економію на всьому можливому, затягування ременя, а відповідно - й проблеми з оплатою всіх важливих для життєдіяльності міста робіт.

Тим не менше, зроблено в місті за цей час чимало. А що конкретно, “Ужгород” поцікавився у самого міського голови.

ЗМЕНШЕННЯ СМЕРТНОСТІ ТА РІСТ НАРОДЖУВАНОСТІ

- Вікторе Володимировичу, традиційно наших людей у першу чергу цікавить ситуація в охороні здоров’я, освіті та міському благоустрої. Старших людей, крім того, турбує соціальний захист. Пропоную й нам розпочати з цих тем.

- Головне, що вдалося нам зробити в медицині, - суттєво збільшити її бюджет. Це, звичайно, дозволило покращити рівень надання медичних послуг ужгородцям. Так бюджет охорони здоров’я на 2011 рік становив 65 млн. 711 тис. гривень, у 2012 році - 77 млн. 339 тис. гривень, а в 2013 році - 79 млн. 283 тис. гривень. Крім того, з кінця 2010 року ми додатково виділили на медицину 9,4 мільйона гривень. Завдяки цьому цьогоріч фінансування медичних потреб одного ужгородця становить уже 685 гривень. Погодьтеся, така сума дозволяє забезпечити хворого як необхідними медикаментами, так і пристойним харчуванням.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/07/13, 12:50


№ 28 (721) До тенісних кортів тепер можна й автомобілем під’їхати

Міська влада подбала про асфальтовану доріжку до спорткомплексу “Юність”

За власні кошти міської ради відремонтовано під’їзд до нещодавно відкритих тенісних кортів.

Колись ця атракція на базі спорткомплексу “Юність” була популярною серед ужгородців, та пізніше склалося так, що вона довгий час не діяла, і відновили її щойно тепер. Корти знову стали місцем зустрічі людей зі спільними спортивними інтересами. З огляду на це міська влада Ужгорода вирішила відновити і шлях до тенісних майданчиків. Відтепер дістатися туди автівкою стало набагато легше, адже від центральної дороги до кортів веде заасфальтована доріжка.

В Ужгороді ремонтують внутрішньоквартальні дороги

Наразі - Одеську і Проспект, невдовзі - Можайського та Челюскінців

В обласному центрі Закарпаття триває капітальний ремонт дорожнього покриття на внутрішньоквартальних територіях міста. Зокрема цього тижня за кошти з міського бюджету “заліпили” ями на вул. Одеській і на проспекті Свободи.

Роботи з відновлення покриття виконували працівники КП КШЕП. “Після того, як на цих відрізках доріг роботи будуть завершені, ми перейдемо на вулиці Можайського і Челюскінців, - каже директор КП КШЕП Іван Довбак. - На ці роботи в нас укладені угоди. Також, згідно з документацією, незабаром розпочнеться ремонт каналізаційних люків і зливоприймачів, що перебувають в аварійному стані”.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/07/13, 12:47


№ 28 (721) Кава на свіжому повітрі

Міська влада стежить за роботою літніх терас

Майже в кожному кафе, барі чи ресторані міста з приходом теплої пори облаштовують терасу. Без неї закладам справді нікуди, адже клієнтам не до вподоби сидіти у приміщенні, коли є можливість відпочити на свіжому повітрі. Підтвердженням цьому є заповнені під час обідньої перерви тераси і в той же час порожні приміщення барів.

Та буває, що тераси створюють незручності мешканцям міста. Річ у тім, що власники мають дотримуватися правил благоустрою, серед яких утримання в належному стані прилеглої території, громадський спокій. Але не всі заклади виконують відповідні вимоги, тим самим заважаючи людям, котрі живуть поруч. Заступник начальника відділу муніципальної поліції Олександр Лозан каже, що про порушення такого характеру вони зазвичай дізнаються від мешканців міста, які скаржаться на роботу терас. Крім того, “муніципали” спільно з працівниками управління економіки і підприємництва регулярно проводять рейди з метою перевірки роботи таких місць відпочинку. За словами пана Олександра, працівники відділу складають чимало протоколів щодо відсутності урн для сміття, неприбраної території чи відсутності договору про вивезення сміття. Але найбільшу увагу звертають на законність установлених терас і їх площу. Адже трапляється й таке, що окремі підприємці самовільно їх облаштовують або ж займають під них більшу площу, ніж вказано у дозвільних документах.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/07/13, 12:47


№ 28 (721) Як спрацювала прокуратура за півроку

Новий прокурор області Володимир Корбань дав першу прес-конференцію

У четвер, 25 липня, на 50-й день від дати призначення Володимира Корбаня прокурором Закарпатської області він провів першу прес-конференцію для представників закарпатських ЗМІ. Темою розмови стали підсумки роботи служби в першому півріччі. Прес-конференція показала, що новий прокурор непогано обізнаний зі ситуацією в області і готовий говорити про більшість резонансних справ, які на слуху в закарпатців.

Насамперед Володимир Корбань зауважив, що органи прокуратури Закарпатської області з початку року вже відшкодували до бюджету майже 4,5 млн. грн. І наголосив, що ця сума майже у 5 разів перевищує виділену на утримання прокуратури (близько 970 тис. грн.).

Також прокурор відзначив, що наразі в нашій області - найнижчий рівень злочинності в Україні. За перше півріччя до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 6925 кримінальних правопорушень, вчинених у поточному році. З них 171 - особливо тяжкий злочин. До прикладу, за перші шість місяців року в області зареєстровано 11 умисних убивств. Усі вони розкриті. Загалом на Закарпатті рівень злочинності на 10 тисяч населення становить 56,3 при загальнодержавному показнику 90,8.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/07/13, 12:44


№ 28 (721) Ужгород інспектували

Міські жебраки: однією рукою просять милостиню, другою - чистять кишені

24-го липня в обласному центрі Закарпаття пройшов рейд, головною метою якого було покращення іміджу міліціонерів міста, виявлення порушень і запобігання їм. Ужгородські правоохоронці вийшли на вулиці, щоб укотре проінспектувати ситуацію з жебраками і безхатченками.

“За час перевірки нами виявлено кілька фактів бродяжництва і жебракування на міських вулицях, - зазначає старший дільничний інспектор Ужгородського міськвідділу, старший лейтенант міліції Павло Шимко. - Ми зафіксували і випадок порпання в контейнері для сміття, а також порушення за статтею 184 “Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей”.

За словами інспектора, люди, що скоюють порушення за вказаною статтею, є досить небезпечними злочинцями, хоч на перший погляд здаються нещасними, котрим просто не поталанило в житті: “Використовуючи у своїх злодіяннях дітей, такі мами викликають у перехожих певний жаль. Самі ж користуються цим сповна. Доки однією рукою просять милостиню, другою - на якій, здавалося б, тримають дитинку - “чистять” ваші кишені. Такі випадки були зафіксовані не раз. Ця схема вже відпрацьована роками, і вона є дієвою”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/07/13, 12:44


№ 28 (721) До Дня міста запрацюють ще два фонтани - відроджений на Поштовій та відреставрований в альпінарії

На площі Поштовій нині відбуваються роботи з відновлення старого фонтана, який колись тішив око ужгородців, але згодом був “похований”. Узявся до цієї роботи мер Віктор Погорєлов разом зі своїми друзями. Роботи проводяться за меценатські кошти. Заплановано, що до Дня міста фонтан запрацює.

Крім того, ремонтують фонтан в альпінарії, де було пошкоджено бетонне дно, через що вода витікала в ґрунт. Цей фонтан також буде готовий до Дня народження Ужгорода.

А ось на Митній вулиці, поблизу “Водоканалу”, невеличкий фонтанчик віднедавна вже запрацював.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/07/13, 12:42


№ 28 (721) Ужгородські школярі підуть до відремонтованих шкіл

А дошкільнята відвідуватимуть оновлені садочки

Навчальні заклади міста повним ходом готуються до нового навчального року. Для когось він буде першим, а хтось піде у випускний клас. Але як першокласники, так і випускники повинні увійти першого вересня до класних приміщень, придатних для навчання.

Добрі умови здобуття освіти школярам обіцяє забезпечити, зокрема, заступник міського голови Ужгорода Володимир Фленько, котрий курує освітню сферу міста: “Тепер у всіх навчальних закладах міста тривають ремонтні роботи. Подекуди ремонти є косметичними, а десь - такими, що кардинально змінюють обличчя навчальних закладів. До прикладу, в Лінгвістичній гімназії підходить до завершення реконструкція фасаду; буде замінено дах на ЗОШ № 6 ім. Гренджі-Донського; масштабна реконструкція - в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2″.

Що стосується дошкільних закладів, то вони теж зустрінуть свою малечу “при параді”. “Наприклад, садочок № 42 тепер відчинить двері нового харчового блоку для маленьких діток, - каже Володимир Юрійович. - Ремонти відбуваються і в інших дошкільних навчальних закладах міста”.

Готуються міські освітяни і до настання зими. “Проходить перевірка котелень, які забезпечують теплом навчальні заклади міста, - зазначає заступник міського голови. - У разі позитивного результату заклади отримають відповідні паспорти”.

Як стверджує Володимир Фленько, роботи обов’язково будуть закінчені до вересня: “На цей час роботи йдуть згідно зі встановленими графіками, і запевняю вас, що навчальний рік 2013-2014 діти почнуть у відремонтованих школах і садочках”.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  29/07/13, 12:42


№ 28 (721) Лад власними силами

Будинок на Загорській ставлять за приклад усьому Ужгороду

Чепурний триповерховий будинок на вулиці Загорській. Перше, що впадає у вічі, - великі залізні ворота. Відразу виникає запитання: цікаво, хто ж тут живе? Певно, якісь багатії… Картина, котру бачиш, коли заходиш на подвір’я, вражає ще більше: кущі троянд, які наповнюють пахощами повітря, затишні холодочки від виноградної лози, розлогі яблуні та зручна дерев’яна лавиця.

Виявляється, тут живуть не багатії, а колишні вчителі. Цей будинок на Загорській вважають одним зі зразкових у місті. Тутешні мешканці вже давно не живуть за старими принципами, коли багатоповерхівки обслуговують ЖКГ: минуло 7 років, як люди створили тут ОСББ - об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, ставши одними з перших, хто прийняв такий спосіб господарювання. Голова об’єднання Єлизавета Гливка розповідає, що в їхньому будинку всі проблеми розв’язують спільно. За статутом 4 рази на рік усі мешканці збираються, щоб обговорити нагальні питання, спланувати подальшу роботу. За словами Єлизавети Василівни, будинок невеликий - усього 12 квартир, тож керувати ним не так складно. Всю роботу, яку можна виконати самим, мешканці роблять, щоб даремно не витрачатися на майстрів. Часто навіть тротуар самі підмітають - “усе-таки вчителі живуть у будинку!”. Власники квартир щомісяця вносять 50 гривень у спільну касу. Ці гроші потім використовують на необхідне.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/07/13, 12:41


№ 28 (721) Є контакт!

65% ужгородців уже користуються послугами товариства, що здійснює вивезення сміття

Відтоді, як до Ужгорода прийшов новий розпорядник у сфері вивезення сміття, минуло півроку. Робити якісь кардинальні висновки поки що зарано, адже за такий короткий час перевиховати мешканців 120-тисячного міста просто неможливо. Але підвести риску під виконаним, у принципі, вже можна. Аби дізнатися, на якому етапі перебувають роботи, “Ужгород” завітав до їх виконавців.

На запитання кореспондента люб’язно погодився відповісти виконавчий директор ТОВ “АВЕ-Ужгород” Сергій Воробець:

“Офіційно ми розпочали свою діяльність в Ужгороді з січня цього року. За цей незначний період уже встигли ознайомитися зі специфікою роботи тут. Півроку є дуже коротким терміном нашого перебування в Ужгороді. Але наша фірма прийшла сюди надовго (угода про співпрацю з Ужгородською міською радою підписана на строк 25 років - авт.), і за цей час ми зруйнуємо стереотипи, які будувалися тут протягом довгих років”.

- Що потрібно, аби ужгородці почали цінувати своє місто і дбати про нього?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/07/13, 12:39


№ 28 (721) “Трамвай “Жадання”, або Історія гострого розладу з власним “Я”

Закарпатський драмтеатр попрощався з глядачами американською класикою

21-го липня Закарпатський обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв традиційно закрив театральний сезон прем’єрою.

Минулого, 66-го, сезону глядачам була представлена вистава “Пограбування опівночі” сербського драматурга Мирослава Митровича. Цьогоріч, після успішної постановки любовної драми “Майне лібе Віра”, театр знову запросив до співпраці режисера Сергія Архипчука. Його нова постановка - вистава “Трамвай “Жадання” за п’єсою відомого американського драматурга Теннессі Вільямса.

Ужгородська прем’єра є унікальною тим, що вперше було озвучено її найновіший переклад, здійснений у 2011 році українським письменником зі США Богданом Бойчуком. Цікаво, що сам Бойчук, окрилений бажанням подивитися виставу наживо, спеціально прилетів до Ужгорода на прем’єру.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  29/07/13, 12:37
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS