Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Квітень 2013№ 15 (708) Без пива і вина. На відстані 150 метрів від навчальних закладів торгувати спиртним та сигаретами забороняється

Відповідне рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету Ужгородської міської ради цієї середи. У тексті рішення йдеться про заборону роздрібної торгівлі алкогольними і слабоалкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами на терасах, в малих архітектурних формах і тимчасових спорудах торговельного чи іншого призначення на відстані, меншій ніж 150 метрів від будівель навчальних та освітньо-виховних закладів. У разі порушення заборони МАФ, тераса, тимчасова споруда торговельного чи іншого призначення підлягатиме демонтажу. Також було прийнято пропозицію щодо мораторію на це рішення в період літніх канікул.

Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних, які перебувають на обліку в Ужгородському міському центрі зайнятості, та з метою організації і проведення громадських робіт тимчасового характеру члени виконкому ухвалили рішення про організацію громадських робіт у 2013 році. Вирішено погодити такі роботи, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам регіону і сприяють соціальному розвитку. Роботи будуть організовані в Ужгородській міській організації Товариства Червоного Хреста України, медико-соціальному реабілітаційному центрі “Дорога життя”, КП “Парк культури та відпочинку “Боздоський”, КП “Парк культури та відпочинку “Під замком”, Закарпатському інформаційно-реабілітаційному центрі для осіб з вадами зору “Дивосвіт”, Ужгородській організації УТОГ, Ужгородській міській організації УТОС.

Під час ухвалення чергового рішення про надання дозволів на проведення земляних робіт на території міста Ужгорода Віктор Погорєлов вніс пропозицію, щоб земляні роботи, заплановані на центральних вулицях міста, виконувалися лише у вихідні - це не створюватиме незручнос-тей для проїзду транспорту.

Після розгляду порядку денного засідання виконкому міський голова порушив питання про закриття площі Ш. Петефі біля пішохідного мосту для транспорту. Питання буде винесено на обговорення транспортної комісії. Ця пропозиція вже обговорювалася на попередньому засіданні виконавчого комітету.

“Тоді членами виконкому було висловлено ідею щодо встановлення лавиць для відпочинку, квіткових клумб на тій частині площі - таким чином дати можливість розширити центральну пішохідну зону міста”, - підсумував мер.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/04/13, 11:05


№ 15 (708) Віктор Погорєлов зустрівся з послами Вишеградської четвірки

16-го квітня відбулась офіційна зустріч керівництва обласного центру з високоповажними гостями - послами “Вишеградської четвірки”, відомої у світі як асоціація чотирьох центральноєвропейських країн. Зокрема, на зустрічі були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні Міхай Баєр, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух, а також тимчасовий повірений у справах Посольства Словацької Республіки в Україні Марек Шафін.

Ужгород представляли міський голова Віктор Погорєлов і начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Ужгородської міської ради Вікторія Тарахонич. Присутні обговорили шляхи розвитку міст, гості ознайомилися з життям Ужгорода, його культурою та інфраструктурою. “Наше місто багатонаціо-нальне. Тут у мирі і злагоді живуть представники різних конфесій і віросповідань, - зазначив Віктор Володимирович. - Ужгород - це неординарне місто. За інформацією з історичних джерел, воно в різні часи входило до складу різних держав, і, відповідно, кожна з них наклала свій відбиток, який помітний і сьогодні. Що ж стосується інфраструктури, то нині ми думаємо над її подальшим розвитком. Тепер намагаємося віднайти шляхи розширення міських меж, за рахунок земель району”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/04/13, 11:05


№ 15 (708) Влада взаємодіє з ромськими організаціями

Минулого тижня в малому залі Ужгородської міської ради відбувся круглий стіл, який мав на меті налагодити соціальну роботу різних державних структур міста з ромськими громадськими організаціями в напрямку запобігання правопорушенням і подолання соціального неблагополуччя сімей з дітьми та молодих осіб.

Під головуванням заступника міського голови Володимира Фленька за участю представників Ужгородського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, Ужгородського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції, Ужгородського міського управління освіти і ромських громадських організацій обговорювались актуальні проблеми ромського населення та шляхи їх вирішення.

Занепокоєння рівнем злочинності в місті висловив заступник начальника Ужгородського МРВ КВІ Віталій Мураль. Він наголосив, що на початок квітня 2013 року на обліку перебуває 246 осіб - неповнолітні й молодь, серед яких 49 дівчат, 11 осіб із неблагополучних сімей, 16 дітей. Особливо хвилює те, що серед них багато засуджених за крадіжки - 169 осіб. Віталій Мураль зазначив, що здебільшого злочини здійснюються через відсутність контролю й уваги з боку батьків, школи та громадськості.

Інспектор управління освіти Ужгородської міської ради Наталія Шляхта наголосила, що в місті навчається 13 254 учні шкіл, з них у ЗОШ № 14 - 72 роми, а в ЗОШ № 13 - 266. “На жаль, народжуючи дітей, батьки не завжди піклуються про їх навчання і виховання. Про освіту потрібно думати не з 6 років, а значно раніше. Батьки мають не тільки права, а й обов’язки. Можливість навчання надається всім, і її треба вміло використати”.

Вл. інф.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/04/13, 11:04


№ 15 (708) На “гарячій лінії” “Ужгорода” - комунальники міста

Першого дня тижня ужгородці мали змогу почути відповіді на свої запитання від начальника управління житлово-комунального господарства Ужгородської міської ради Івана Зелінського, начальника відділу благоустрою Олександри Турянчик і начальника відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж Олександра Костенчука. Протягом години мешканці обласного центру розповідали головним ужгородським комунальникам про дахи, що протікають, дороги, що руйнуються під колесами автомобілів, а ще - скаржилися на недобросовісних сусідів.

Із проханням допомогти в ремонті покрівлі звернулися мешканці багатоповерхівки на вул. Туряниці, 11. Жінки повідомили про необхідність відремонтувати дах будинку, оскільки ремонт там, за їхніми словами, проводився дуже давно і нині його стіни просто благають про допомогу. У відповідь на це Олександр Костенчук сказав: “В Ужгороді діє програма, що передбачає участь на паях власників квартир у процесі капітального ремонту будинків. Оскільки ви, власники помешкань у багатоквартирних будинках, є співвласниками всього будинку, то вам належать і підвали, і горища, і міжповерхові клітини, які в ньому є. Депутати Ужгородської міської ради на сесії, що відбулася в жовтні 2012 року, ухвалили положення про участь на паях власників квартир у капітальному ремонті багатоповерхівок. Міська влада може виділити гроші на ремонт тільки тоді, коли ви створите ОСББ. Сьогодні частка об’єднань співвласників будинків становить 10% від повної вартості ремонтних робіт, а вже наступного, 2014 року вона становитиме 15%. І це стосується всього міського житлового фонду, незалежно від того, скільки квартир є в будинку і скільки сімей у них проживають. По додаткову інформацію з цього приводу ви можете звертатися до кабінету № 234 в Ужгородській міській раді. Ми завжди готові допомогти вам вирішити ваші питання”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  23/04/13, 11:04


№ 15 (708) Життя в борг: не так, як у рекламі

“Кредит” у перекладі з латинської означає “позика”, “довіра”. Історія кредитування починається ще в VI ст. до н. е. Тоді за борги можна було потрапити в рабство. Цар Соломон скасував такий спосіб повернення кредиту, а натомість видав закон, згідно з яким позичальник відповідав перед кредитором уже не особистою свободою, а майном. На землях боржника ставили стовп, на якому було повідомлення, що майно заставлено. Дякувати Богу, тепер через кредити рабство уже нікому не загрожує. Та й таблички перед будинком не поставлять. Але майно все-таки забрати можуть…

Сьогодні “у борг” живе не один українець. Ужгородці - не виняток. Звичайно, звідки ж іще можна взяти гроші, коли вони терміново необхідні, наприклад, на лікування? Разом з кількістю людей, що користуються чужими грішми, зросла кількість нарікань на банки та інші кредитні установи - мовляв, обдирають людей, пообіцявши одне, а платити виходить зовсім інше. У чому причина? Та лише в тому, що коли люди беруть гроші, то не вчитуються в договори, а потім, коли доводиться повертати гроші “без комісій”, “за низькою відсотковою ставкою” та “без переплат”, кажуть, що їх ошукали.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/04/13, 11:03


№ 15 (708) ОЛЕКСАНДР ДУХНОВИЧ І УЖГОРОД

24-го квітня 2013 р. минає 210 років від дня народження Олександра Духновича - греко-католицького священика, каноніка, поета, публіциста, письменника, громадського діяча, будителя підкарпатських русинів. Певний період його життя пов’язаний з Ужгородом, хоч його уродженцем він не був. Деякі дослідники вважають, що Духнович у третьому поколінні був вихідцем із Волині, що предок його на початку ХVIII століття переселився у Верхній Мирошів, на Словаччину, хоча це малоймовірно, бо на Волині тоді в основному сповідували православну віру, а родина Духновича була греко-католицького віросповідання; та й переходити в той час у такий віддалений край було не так легко.

Народився Олександр Васильович Духнович 24 квітня 1803 р. в селі Тополі Гуменянського округу Земплинського комітату (Словаччина) в сім’ї греко-католицького священика Василя Духновича та Марії Гербері, яка теж походила з греко-католицької священицької родини. Невдовзі отця Василя Духновича перевели на парохію в село Стащин, де минули дитячі роки Олександра. Ази науки малий Олександр опанував при батькові. Згодом його віддали до брата матері Дмитра Гербері в село Старин, неподалік. Згодом він опинився у діда Івана Гербері, який був священиком у селі Клокочові, біля озера Шірава. Вчився у місцевій однокласній церковнопарафіяльній школі, опановуючи “Буквар”, “Часослов” і “Псалтир” церковно-слов’янською і виховуючись у “руському дусі”, як сам пізніше відмітив у “Автобіографії”. Протягом двох років (1813-1815) навчався в Ужгороді. У 1816 році продовжив навчання в Ужгородській гімназії (1816-1821).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/04/13, 11:03


№ 14 (707) Члени Вченої ради УжНУ оглянули потужності ЗакДУ, якими поповнився національний університет

В Ужгороді відбулося спільне засідання Вчених рад УжНУ і ЗакДУ, які на цей час перебувають у процесі реорганізації.

На початку засідання ректор УжНУ, доктор технічних наук, професор Федір Ващук від імені колективу привітав з днем народження професора, доктора медичних наук Володимира Смоланку. Також науковці вітали вченого секретаря УжНУ - нею стала Олена Мельник. Її попередниці Тамарі Бутурлакіній висловили подяку за роботу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/04/13, 09:42


№ 14 (707) НАЙКРАЩИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ нагородили в облдержадміністрації

Закарпатські підприємства, де працюють понад 12 тис. краян і зарплата подекуди сягає 6,5 тисячі гривень, - це переможці щорічного рейтингу “Сумлінні платники податків” (2012 рік). Найкращих нагородили очільник області Олександр Ледида, перший заступник голови облради Володимир Закурений, голова ДПС у Закарпатській області Василь Іванчо і голова ради територіального відділення Асоціації платників податків України області Марта Волощук.

- Без вас неможлива нормальна діяльність держави - робота економіки та соціальної сфери, - звернувся до присутніх бізнесменів Олександр Ледида. - Тільки завдяки відповідальному бізнесу може розвиватися кожна окрема галузь і налагоджуватися життя кожного окремого українця.

- Аби полегшити життя підприємцям, у державі тривають реформи - зокрема, і в роботі податкової. Робимо все можливе для зменшення кількості перевірок та налагодження партнерської співпраці з бізнесом, - запевнив головний податківець області Василь Іванчо.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  17/04/13, 09:42


№ 14 (707) Михайло Булина: “Ми, як депутати, повинні перш за все перейматися добробутом тих, хто нас обрав”.

Сьогоднішнім гостем традиційної рубрики газети “Ужгород” є депутат Ужгородської міської ради, голова лічильної комісії і постійної комісії з питань законності, правопорядку, регламенту і депутатської етики Ужгородської міської ради Михайло Булина.

- Михайле Михайловичу, розкажіть про себе…

- Народився я в с. Антонівці Ужгородського району, в сім’ї вчительки і медпрацівника. Там, у рідному селі, я пішов до школи. Після закінчення восьми класів вступив до Берегівського медучилища, звідки у 1985 році мене забрали до армії. Через два роки строкової служби приїхав додому. Тут і влаштувався працювати за фахом до Худлівської амбулаторії, але ця робота мене не дуже приваблювала, тому згодом я пішов на роботу до медвитверезника при Ужгородському міськвідділі УМВС. Через чотири роки перевівся до слідчого ізолятора на посаду фельдшера. Робота в правоохоронних органах припала мені до душі, і вже у 1992 році я вступив на юридичний факультет УжДУ. Під час навчання, у 1995 році, я влаштувався на роботу до щойно створеного відділу боротьби з кримінальним приховуванням прибутків від оподаткування. У 1996-му, після реорганізації цієї сфери діяльності, коли податкова міліція відділилася від міського відділку, мені запропонували перейти до Управління боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Закарпатській області, на що я і погодився. Там я пройшов кар’єрний шлях від старшого оперуповноваженого до начальника відділення, звідти у 2005 році у званні “підполковник міліції” пішов на пенсію. Потім працював певний час заступником начальника ВАТ “Закарпатвтормет”. У 2010 році працював на посаді радника Закарпатської ОДА. Поміж тим, у 2006 році я свідомо вступив до Партії регіонів, оскільки завжди хотів допомагати людям вирішувати наболілі для них питання. Я хотів, щоб у державі був спокій і лад, а не хаос. Демократія - це дуже добре, але в міру. Ми завжди прагнемо до пізнання, це закладено в нас у крові, ми ставимо перед собою ціль і йдемо до неї. Я випробував на собі і роботу медика, і працю в правоохоронних органах. Відверто кажучи, кільканадцять років тому я навіть не думав, що колись піду в політику, але в пошуках чогось нового я прийшов до цього. Вік живи - вік учися. Хіба не так? Станом на сьогодні я є депутатом Ужгородської міської ради, головою двох комісій і начальником Управління фітосанітарної інспекції Закарпатської області. Я йду вперед і не хочу зупинятися.

- А як ставиться до вашої роботи сім’я?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  17/04/13, 09:41


№ 14 (707) Ейфорія, що тягне в прірву

У стані ейфорії всі негаразди здаються дрібницями. З часом доза збільшується і частіше виникає відчуття, що вона є просто життєво необхідною. Вживання наркотиків і речовин наркотичної дії - опію, марихуани, барбітуратів, заспокійливих - викликає хімічну чи наркотичну залежність. Є речовини, при вживанні яких залежність може сформуватися вже з перших спроб. Наркоманія - це не тільки медичний діагноз. Якого б ви спеціаліста не запитали - психолога, соціолога, медика чи фізіолога, - кожен дав би своє визначення цього явища. Наркоманія зачіпає всі сфери буття людини. Вона викликає проблеми і психологічні, і соціальні, і медичні, а в багатьох випадках навіть юридичні. Якою є ситуація з наркоманією в Ужгороді, ми дізнавались у виконувача обов’язків начальника відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Ужгородського міського відділу УМВС у Закарпатській області Романа Тягура і головного лікаря Закарпатського обласного наркологічного диспансеру Василя Кручаниці.

“Робота з нашими “клієнтами” вимагає від працівників ВБНОН дуже багато сил і професіоналізму, - розповідає Роман Тягур. - Тут можуть працювати тільки ті люди, котрі вже пройшли певну школу в карному розшуку чи в УБОЗі. Наші представники повинні вміти знаходити спільну мову з категорією громадян із наркотичною залежністю”.

- Як добути наркотики в Ужгороді?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/04/13, 09:41
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS