Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 22/01/13№ 2 (695) Розумне господарювання

Влада продовжує підтримувати ініціативи створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Свідченням цьому є нещодавня зустріч керівництва міста, представників департаменту міського господарства, обласного управління житлово-комунального господарства з головами ужгородських ОСББ і будинкових комітетів. Мета - обговорити забезпечення належного утримання житлового фонду та прибудинкових територій, а також вирішити проблемні питання, що виникають з надавачами комунальних послуг. З керівниками житлових об’єднань зустрілися перший заступник міського голови Віталій Семаль і головний спеціаліст відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж Марина Куберка. На зустріч запросили члена Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, начальника управління ЖКГ ОДА Василя Романця, представника ТОВ “АВЕ Ужгород” Сергія Воробця, першого заступника директора, головного iнженера КП “Водоканал м. Ужгорода” Михайла Брежнєва, представника ПАТ “Закарпатгаз” Галину Голубку.

“Мені дуже приємно бачити результати нашої праці. Звичайно, суми, які нам відведені у бюджеті на 2013 рік, - не такі, що вирішать усі проблеми. Але ми потроху йдемо тим шляхом, який нам намітив Президент, звертаємо увагу на всі прохання і зауваження, котрі до нас надходять. Усі сьогоднішні питання будуть занотовані, і протягом 2013 року ми будемо їх вирішувати”, - зауважив перший заступник ужгородського міського голови Віталій Семаль.

Як зазначив керівник обласного управління ЖКГ Василь Романець, на Закарпатті вже створено 210 ОСББ, що підтверджує активний розвиток цього напрямку. До співпраці з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків готові й газовики. “На безперебійне газопостачання в помешкання впливають всього два чинники: своєчасна оплата і проведення планового технічного обслуговування”, - повідомила представник ПАТ “Закарпатгаз” Галина Голубка і нагадала про надання актів перевірок димових і вентиляційних каналів у багатоквартирних будинках: “За минулий 2012 рік такі акти нам не надали більш ніж 20 ОСББ. Тому я закликаю вас до співпраці”. Після доповіді пані Галини виникла пропозиція, щоб “Закарпатгаз” створив підрозділ, який би самостійно проводив перевірки димових та вентиляційних каналів.

Говорили на зустрічі і про вивезення твердих побутових відходів. Представник ТОВ “АВЕ Ужгород” Сергій Воробець розповів, що фірма уклала вже близько 5 тисяч договорів, а найближчим часом угоди будуть укладені з усіма мешканцями Ужгорода - фізичними та юридичними особами. Він наголосив, що “АВЕ” працює за старими тарифами, і попросив усіх з розумінням поставитися до нової співпраці.

Лілія ГОРВАТ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/01/13, 16:21


№ 2 (695) Більшість адмінпротоколів - за куріння у громадських місцях

У четвер відбулося засідання адміністративної комісії Ужгородської міської ради на чолі з Віктором Погорєловим.

Серед членів комісії - представники фінансового управління, управління архітектури і містобудування, муніципальної поліції, санепідемстанції, міліції та прокуратури. “Головними героями” цього засідання стали курці, котрі палили у громадських місцях. На них складено протоколи за ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні порушення. Для більшості порушників, що прийшли на засідання, все обійшлося попередженнями, а тих, котрі не з’явилися, зобов’язали сплатити мінімальний штраф за їхні порушення. Загалом у четвер розглянули близько 120 протоколів. Міський голова наполегливо просив ужгородців поважати інших, турбуватися про місто й більше не потрапляти як порушники на такі засідання.

Лілія ГОРВАТ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/01/13, 16:21


№ 2 (695) Різдвяний подарунок ужгородцям

Уже другий рік поспіль на Різдво Христове хор студентів Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Задора проводить благодійний концерт в Ужгородському римо-католицькому храмі Св. Георгія.

Ще два роки тому з ініціативи отця Яноша (настоятеля храму) і керівника хору музичного училища Олексія Тулюка було організовано в Ужгороді доброчинний концерт з метою збору коштів для допомоги соціально незахищеним верствам суспільства. Така допомога вкрай необхідна кухні, яка діє при храмі Св. Георгія, адже саме тут безхатченки та малозабезпечені отримують безкоштовні обіди щотижня протягом цілого року.

Такі заходи при храмі не є чимось новим для Ужгорода. Ще сто років тому була досить популярною серед містян традиція: перед великими релігійними святами завжди, як правило, проводилися благодійні концерти.

У програмі концерту прозвучали західноєвропейська старовинна монодія (григоріанський хорал); Меса К. Айблінгера (Missa salus infirmorum); перлини хорової музики - твори Й. С. Баха, Г. Ф. Генделя, Й. Гайдна, В. Моцарта, Ф. Мендельсона, Ш. Гуно, С. Франка, З. Кодая та ін. Cправжнім емоційним сяйвом стало виконання колядки “Радійте, люди” (”Joy to the World”) Г. Ф. Генделя.

На завершення керівник хору Олексій Тулюк висловив подяку всім учасникам благодійного концерту. Дуже часто “за кадром” залишаються особистості, без яких неможливим є сама реалізація творчого задуму. Це і органістка Оля Чундак, яка вже другий рік підтримує хоровий колектив, і солістка Ганна Данканич, яка чудово виконала хорал Й. Баха. А особливу подяку було висловлено директору музичного училища Світлані Стегней, котра своєю постійною підтримкою допомагає колективу.

Тамара Деяк, заслужений працівник культури України, старший викладач Ужгородського державного музучилища імені Д. Задора

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/01/13, 16:21


№ 2 (695) Автопорушники закону. Водії ужгородських “маршруток” часто порушують закон, беручи гроші за проїзд від ветеранів та пенсіонерів

Маршрутне таксі - це основний вид пасажирського транспорту в Ужгороді. У місті, де немає ні трамваїв, ні тролейбусів, “маршрутки” - найкращий і найдешевший спосіб швидко дістатися туди, куди треба, всього за 2 гривні.

Є певні категорії людей, котрі мають право їздити безплатно, - це “пільговики”. Але часто вони не можуть скористатися своїм правом - недобросовісні водії змушують їх платити за проїзд, незважаючи на те, що людина має всі підстави їхати безплатно. Так, наприклад, нещодавно до редакції надійшов лист-скарга від ветерана-афганця, котрого не раз ображали в маршрутках і мало не викидали звідти через 2 гривні…

Такі випадки непоодинокі. Свідченням цього є коментарі від людей поважного віку, які ми зібрали на зупинках.

Пенсіонерка Ольга Данко каже, що після того, як їй кілька разів відмовили у безплатному проїзді, вона платить завжди: “Мені було дуже неприємно, коли водій при всіх почав ображати мене. Відтоді завжди оплачую проїзд. Мене дві гривні не врятують, тим більше що їжджу нечасто”.

“Одного разу в маршрутці № 58 водій на мене накричав, сказав: “Пільга - не пільга, а за проїзд плати!”. Але я ж теж тихо сидіти не буду! Якщо мені дали право їздити безкоштовно, то я буду це робити. Тим більше, що їм це відшкодовують. Я не катаюся за рахунок водія…”, - пояснює пенсіонерка Михайлина Січка.

“На цих водіїв нема управи! Мало того, що в автобусі місцем ніхто не поступиться, - так ще й за проїзд плати! Пенсії - мізерні просто, жити і так нема за що. Пішли на якісь поступки для пенсіонерів, але лиш на папері, бо фактично ми мусимо платити”, - обурюється Іван Сабов.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/01/13, 16:20


№ 2 (695) Костянтин Ковган: “Хочеться вчитись, працювати, вдосконалюватись…”

Костянтин Ковган - провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури, різьбяр, один із сотень працівників галузі культури краю… і просто хороша людина. Із ним нині наше інтерв’ю.

- Твоє дитинство пройшло у 80-ті роки. Це був період політико-економічної кризи, руйнації старої соціалістичної системи. Які спогади в тебе залишилися про той час?

- Незважаючи на важкі часи, я мав щасливе дитинство. Життя було стабільним. Щоліта я з батьками їздив на море, а зимою - в гори, кататись на лижах. А ще пригадую порожні прилавки в магазинах, великі черги, суцільний дефіцит продуктів, промислових товарів… Закривалися заводи, натомість відкрились кордони. Все було добре продумано партійною номенклатурою, яка в той період гарячково накопичувала перші мільйони. А на фабриках, заводах робітники отримували 10 доларів зарплатні… Безробіття…

- Які предмети в школі були твоїми улюбленими?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/01/13, 16:20
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS