Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Січень 2013№ 3 (696) Приборкати стихійну торгівлю в Ужгороді поки що не вдалося…

Як і будь-яку стихію, приборкати “тротуарну” торгівлю вкрай важко. Незважаючи на ризик бути оштрафованими за адміністративне порушення, до Ужгорода кожного ранку з’їжджаються бабусі з домашніми продуктами. Чого тут тільки нема! Яблука, мариновані та сушені гриби, гарбузи, ягоди, навіть плетені шкарпетки… Як не дивно, мешканці міста, розуміючи всю небезпеку покупки продуктів з вулиці, так і лишаються клієнтами милих бабусь, тим самим сприяючи розвитку стихійної торгівлі.

Начальник відділу муніципальної поліції Ужгородської міської ради Олександр Шушка каже, що боротися з ситуацією дуже важко: “Ми спільно з відділом торгівлі та міліцією регулярно проводимо рейди по місцях стихійної торгівлі. Протоколів складено дуже багато, але майже всі відправляються в ті райони, де проживають горе-продавці, і розглядаються вже на місцях. Проблема в тому, що торговців чомусь нічого не лякає, і вони далі продовжують “працювати”.

Чи вдасться представникам влади закрити “вуличні супермаркети”, чи не вдасться, але про ваше здоров’я ці супермаркети не подбають точно. Тому будьте обережні, коли купуєте продукти з наліпками “сама робила”, “сама сушила”, “щойно з грядки”, “натуральне з дому”.

Лілія ГОРВАТ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/01/13, 13:48


№ 3 (696) На черговій адмінкомісії штрафували за неприбраний сніг, і не тільки…

У четвер відбулося чергове засідання адміністративної комісії Ужгородської міської ради. На розгляд було подано 70 протоколів, складених здебільшого на приватних підприємців за неприбраний сніг та відсутність урн для сміття. Частина протоколів була і за куріння у заборонених місцях

Також багато ужгородських підпри-ємців влаштовували тераси без дозволу. Мінімальний штраф за це адмінпорушення - 850 гривень. Були і протоколи щодо розклеювання рекламних листівок у недозволених місцях. Мінімальне покарання за це - 340 гривень. Віктор Погорєлов наполегливо просив городян дбати про Ужгород, адже якщо ми хочемо жити у сучасному місті, то й самим треба вчитися бути цивілізованими.

Лілія ГОРВАТ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/01/13, 13:48


№ 3 (696) На транспортному мості - підтримувальний ремонт

Триватиме він близько місяця і проходитиме поетапно, аби не створювати транспортного навантаження.

Як повідомив ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, не тільки покриття, а й сам міст потребує ремонтного втручання - на його опорах видніються тріщини і обпадають шматки штукатурки. Також Віктор Володимирович додав, що ямковий ремонт почнуть і на вулицях обласного центру.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/01/13, 13:48


№ 3 (696) В Ужгороді ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ

У вівторок, 22 січня, на площі Народній відбулися урочистості з нагоди Дня соборності та свободи України, а також 67-ї річниці утворення Закарпатської області. Квіти до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку поклали перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Свищо, голова обласної ради Іван Балога, ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, секретар Ужгородської міської ради Світлана Король, правоохоронці, військові, представники громадських та ветеранських організацій.

День соборності та свободи України відзна-чається саме 22 січня, коли було проголошено Акт об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. Цього дня 94 роки тому в Києві на Софійській площі і був ухвалений Акт Злуки.

Для Закарпаття свято подвійне - адже 22 січня 1946 року край офіційно приєднався до України.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/01/13, 13:47


№ 3 (696) Ужгородські школярі “олімпіадять”

В Ужгороді завершився ІІ етап Всеукраїнських уч-нівських олімпіад. Як повідомила начальник управління освіти Оксана Бабунич, найбільше призових місць з усіх предметів здобули учні Ужгородської гімназії - 101, з яких 25 перших; за ними йде Лінгвістична гімназія ім. Т. Шевченка - 71 призер, з яких 18 посіли перші місця; а на третій позиції ЗОШ № 6 ім. Гренджі-Донського - 37 учнів-призерів, четверо з них на 1 місці.

На олімпіаді з української мови та літератури найкращими стали Ужгородська гімназія (7 призових місць), ЗОШ № 6 (4 призові місця), Ліцей “Інтелект” (4 призери). Математику найкраще в місті знають учні Гімназії (11 призерів), Лінгвістичної гімназії (6) та СШ № 5 (5).

Крім участі у предметних олімпіадах, школярі випробовують себе і на конкурсі “Захист науково-дослідницьких робіт”, що проводиться в Малій академії наук. З 9-го по 11 січня в Ужгороді пройшов І етап цього конкурсу, на якому було представлено 206 робіт. До складу журі входили досвідчені викладачі УжНУ та ЗакДУ. Найбільше робіт подали учні з Лінгвістичної гімназії, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15, БПЛ “Інтелект”. Переможцями стали 132 конкурсанти, з них 38 посіли І місце, 41 - ІІ місце, 53 - ІІІ місце.

У ІІ етапі, що відбудеться в лютому, участь візьмуть 49 учнів. Серед них - 24 одинадцятикласники, які будуть боротися за призові місця, адже цей конкурс надає переможцям ІІ і ІІІ етапу звільнення від ДПА з базового предмета, а переможці ІІІ етапу мають можливість отримати додаткові бали до ЗНО. Тож бажаємо учасникам лише перемог!

Лілія ГОРВАТ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/01/13, 13:47


№ 3 (696) Патріоти краю і країни

Наше Закарпаття - край дивовижний та унікальний. І не тільки завдяки високим полонинам, стрімким потічкам та своєрідному діалекту… Унікальне воно ще й тому, що на цьому маленькому клаптику землі разом існують такі контрастні і водночас чимось схожі культури. І мало того, що вони існують! Вони живуть, розвиваються, плекають традиції, виховують нащадків. Як не дивно, але ці люди мають виняткову здатність: поєднувати в собі любов одразу до двох народів, двох країн.

На цьому тижні Уж-город став центром святкування великих свят двох національних меншин. У четвер, 24 січня, в Ужгороді відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 20-ї річниці незалежності Словацької Республіки. А в п’ятницю в обласному центрі відзначили День угорської культури.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/01/13, 13:47


№ 3 (696) НЕ ГРИПУЄМО. ПОКИ ЩО…

Закарпатські медики очікують у лютому три штами грипу: два штами грипу А і один - В. Серед них: давній знайомий - пандемічний, т. зв. “свинячий грип” H1N1 і новий H3N2 - Вікторія. Саме через нього днями було оголошено надзвичайний стан у Бостоні та Нью-Йорку.

Поки що грип Закарпаття оминає. За словами епідеміологів, в області спостерігаються тільки випадки захворювання на гострі вірусні інфекції.

“Захворюваність на ГРВІ відповідає традиційним сезонним значенням - 22,6 на 10 тис. населення, що значно нижче від епідпорогу (33,2 на 10 тис.), каже лікар-епідеміолог ДУ “Закарпатський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” ВІКТОРІЯ ТИМЧИК. - За тиждень зареєстровано 2789 випадків звернень громадян до закладів охорони здоров’я області з приводу захворювань ГРВІ. Більш ніж половина всіх захворілих (58,2%) - діти до 17 років”. Також епідеміолог зазначила, що з початку епідсезону в області проведено 4595 щеплень проти грипу. На сьогодні вірус грипу в області не виявлено. За даними вірусологічної лабораторії, в області підтверджена циркуляція вірусів парагрипу та РС-вірусів. Поки що епідситуація в області спокійна”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/01/13, 13:47


№ 3 (696) Клара Лабик: “Доки Бог мені дає голос, я співатиму”

Людина співає у хвилини щастя і радості, співає в горі… Народна пісня - це своєрідна емоціональна палітра душевних переживань людини. Вона розкриває її внутрішній світ, слугує засобом самоідентифікації, сприяє взаєморозумінню. Народна пісня згуртовує, об’єднує нас у єдиний народ.

Народна артистка України Клара Василівна Лабик - відома співачка краю - відзначатиме 50-річчя своєї сценічної діяльності. Клара Василівна володіє неординарними вокальними даними, які виховати неможливо, бо це дар Божий. Вона знає сотні унікальних народних пісень, що вже увійшли до золотого фонду репертуару Державного заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Клара Лабик зробила вагомий вклад у розвиток, збереження та відродження пісенної творчості нашого краю, України. Уже понад 20 років вона щедро ділиться своїми знаннями, навчає дітей у школі любити й шанувати народну пісню, прищеплює їм любов до культури краю.

Клара Лабик неодноразово нагороджувалася грамотами й медалями. У 1974 році стала заслуженою артисткою Української РСР, у 2004 році Указом Президента їй присвоєно звання народної артистки України. А 2008 року співачка стала Почесною громадянкою Ужгорода.

- Кларо Василівно, розкажіть трохи про своє дитинство.

- Народилась я 22 січня 1944 року на Радванці неподалік Ужгорода у робітничій сім’ї. Мама працювала в молочному магазині, а батько - робітником на заводі “Більшовик”. Сім’я у нас була співоча, мамка й нянько дуже гарно співали, знали багато народних пісень, і ми з сестрою з дитинства захопилися співами, полюбили музику. Я постійно брала участь у шкільних співочих оглядах-конкурсах, посідала призові місця. Коли мені було чотирнадцять років, я вирішила вступати до Ужгородського музичного училища. Батьки мене підтримали в цьому. Хоч я на той час і не знала музичної грамоти, але мала добрий музикальний слух і голос, тому мене і взяли в училище.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/01/13, 13:46


№ 3 (696) “Образ Татка ніколи не потьмяніє”. 80-річчю з дня народження Василя Попа присвячується

Мій Татко… Безліч разів я відчувала потребу викласти на папері почуття, спогади про не просто рідну мені людину, а про того, хто став для мене взірцем ідеального чоловіка, батька, друга, наставника; та кожного разу не наважувалася - напевно, побоювалася, що забракне вміння висловити все те, чим наповнене серце та думки.

…Він мав за життя багато друзів, однодумців, але тільки одиниці були поруч до останнього подиху, тільки найвідданіші дарували йому підтримку в найважчі хвилини, коли вогник його життя почав згасати - в період його важкої і сповненої мук хвороби. Ніколи не забуду радість, яка з’являлася в його очах, коли на поріг кімнати ступав Юрій Туряниця, вже покійний Василь Логойда - його вірні товариші з часів юності, брати Михайло, Павло і Дмитро Федики. З якою душевністю проходили їхні розмови! Прикутому до ліжка, батькові було надзвичайно важко, але підтримка друзів і сім’ї була для нього наче ковтком повітря. В той період я відчула, як навіть телефонний дзвінок близької по духу людини може дати силу боротися з недугою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  28/01/13, 13:46


№ 2 (695) Розумне господарювання

Влада продовжує підтримувати ініціативи створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Свідченням цьому є нещодавня зустріч керівництва міста, представників департаменту міського господарства, обласного управління житлово-комунального господарства з головами ужгородських ОСББ і будинкових комітетів. Мета - обговорити забезпечення належного утримання житлового фонду та прибудинкових територій, а також вирішити проблемні питання, що виникають з надавачами комунальних послуг. З керівниками житлових об’єднань зустрілися перший заступник міського голови Віталій Семаль і головний спеціаліст відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж Марина Куберка. На зустріч запросили члена Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, начальника управління ЖКГ ОДА Василя Романця, представника ТОВ “АВЕ Ужгород” Сергія Воробця, першого заступника директора, головного iнженера КП “Водоканал м. Ужгорода” Михайла Брежнєва, представника ПАТ “Закарпатгаз” Галину Голубку.

“Мені дуже приємно бачити результати нашої праці. Звичайно, суми, які нам відведені у бюджеті на 2013 рік, - не такі, що вирішать усі проблеми. Але ми потроху йдемо тим шляхом, який нам намітив Президент, звертаємо увагу на всі прохання і зауваження, котрі до нас надходять. Усі сьогоднішні питання будуть занотовані, і протягом 2013 року ми будемо їх вирішувати”, - зауважив перший заступник ужгородського міського голови Віталій Семаль.

Як зазначив керівник обласного управління ЖКГ Василь Романець, на Закарпатті вже створено 210 ОСББ, що підтверджує активний розвиток цього напрямку. До співпраці з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків готові й газовики. “На безперебійне газопостачання в помешкання впливають всього два чинники: своєчасна оплата і проведення планового технічного обслуговування”, - повідомила представник ПАТ “Закарпатгаз” Галина Голубка і нагадала про надання актів перевірок димових і вентиляційних каналів у багатоквартирних будинках: “За минулий 2012 рік такі акти нам не надали більш ніж 20 ОСББ. Тому я закликаю вас до співпраці”. Після доповіді пані Галини виникла пропозиція, щоб “Закарпатгаз” створив підрозділ, який би самостійно проводив перевірки димових та вентиляційних каналів.

Говорили на зустрічі і про вивезення твердих побутових відходів. Представник ТОВ “АВЕ Ужгород” Сергій Воробець розповів, що фірма уклала вже близько 5 тисяч договорів, а найближчим часом угоди будуть укладені з усіма мешканцями Ужгорода - фізичними та юридичними особами. Він наголосив, що “АВЕ” працює за старими тарифами, і попросив усіх з розумінням поставитися до нової співпраці.

Лілія ГОРВАТ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/01/13, 16:21
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS