Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 18/12/12№ 47 (691) Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов зустрівся з чорнобильцями

Під час зустрічі представники міської влади й учасники ліквідації аварії на ЧАЕС обговорили питання медичного обслуговування і забезпечення житлом ліквідаторів Чорнобильської аварії, покращення їхнього фінансового становища. Йшлося також про присвоєння одній із центральних вулиць міста назви Героїв Чорнобиля. Ці питання розглядатимуться депутатами під час чергового засідання сесії Ужгородської міської ради.

Міський голова вручив двом ліквідаторам аварії ордери на квартири в місті Ужгороді. Ще кілька чорнобильців були відзначені грамотами міської ради. Наприкінці зустрічі Віктор Погорєлов привітав усіх із Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, побажав їм та їхнім сім’ям здоров’я, щастя, благополуччя і родинного затишку.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  18/12/12, 15:34


№ 47 (691) Демонтаж вивісок триває

Якщо ще недавно своєрідний стиль старовинного історичного центру міста над Ужем був затьмарений масою потворних вивісок і рекламних банерів, то сьогодні багато з тих, котрі не відповідають вимогам згідно з рішенням міської ради, демонтовано. Зі суб’єктами підприємницької діяльності, які досі не демонтували незадовільних вивісок, на сьогодні відділ архітектури Ужгородської міської ради веде перемовини.

“Демонтаж вивісок у нашому місті є безперервним процесом, - зазначає головний архітектор міста Олександр Шеба. - Деякі підприємці зголошуються самостійно, добровільно демонтувати свої вивіски, а до когось зі злісних порушників доводиться вживати кардинальні заходи. У разі незнаходження спільної мови, демонтаж і його фінансування лягає на плечі міської ради і бюджету. Примусовий демонтаж здійснюється комунальними службами, послуги яких потрібно оплачувати; потім ідуть судові справи, які теж несуть фінансове навантаження. Та на щастя, в більшості випадків ми все ж знаходимо компромісні рішення”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  18/12/12, 15:34


№ 47 (691) В Ужгороді перевірили рівень готовності до надзвичайних ситуацій

13-го грудня в малому залі Ужгородської міської ради відбулося штабне тренування місцевої підсистеми запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

“Ці навчання проводяться з метою повідомлення ужгородців про стан підготовки міських служб до виникнення надзвичайних ситуацій”, - зазначив міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  18/12/12, 15:34


№ 47 (691) Ужгород чекає Миколая. Аналогів ужгородському святу в Україні немає

Цьогоріч в обласному центрі нудьгувати не доведеться нікому протягом усієї другої половини грудня. В Ужгороді заплановано проведення чималої кількості цікавих культурних заходів, приурочених до Дня св. Миколая. До свята готуються і найменші городяни, які вже точно знають, що просити у свого святого опікуна.

Півтонни цукерок

Деякі святкові заходи проходять уже тепер. До числа таких належить і акція “Письменник за прилавком”, під час якої читачі мають змогу поспілкуватися з найвідомішими письменниками Закарпаття. Серед них Галина Малик, Сергій Федака, Михайло Рошко, Павло Чучка, Ольга Кустрьо та інші. Розпочалися зустрічі 1 грудня і триватимуть аж до свята Миколая. Випити чашку кави з улюбленим автором читачі можуть, завітавши в обідню пору до книгарні “Кобзар”. Найулюбленіші автори ужгородців будуть визначені під час конкурсу “Книга на Миколая” саме 19 грудня, о 17:00. Тоді буде обрано найкращі видання Закарпаття цього року.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  18/12/12, 15:33


№ 47 (691) УЖГОРОДСЬКА КАПЛИЦЯ ОТЦЯ МИХАЙЛА ЛУЧКАЯ

Ще донедавна на території Ужгородської Преображенської (Цегольнянської) церкви, зведеної 1802 року, стояла каплиця отця Михайла Лучкая, колишнього настоятеля храму. Мабуть, відчуваючи наближення своєї земної кончини, отець Михайло Лучкай, при сприянні цегольнянської вірниці Марії Башковської, десь на початку 40-х рр. ХІХ століття збудував каплицю. В ній він і був похований у грудні 1843 року.

Михайло Лучкай народився 19 листопада 1789 р. в с. Великих Лучках Березького комітату (нині Мукачівський р-н) у збіднілій сім’ї священика місцевої парафії отця Михайла Попа і Марії Дзямко. Сім’я була багатодітною - крім старшого Михайла, були сестри Марія, Катерина, Анна, Пелагія і брат Іван. Свій псевдонім - Лучкай - Михайло прийняв від назви рідного села. Початкову освіту здобув у місцевого дяка, бо в той час у селі не було церковно-парафіяльної школи. Був здібним учнем, вивчив основи віри, навчився писати і читати, знав молитви. Засвоївши ази науки, вступив на навчання до Ужгородської королівської гімназії Другетів. Опісля опановував філософію в гімназії Великого Варадина (Орадея, Румунія).

З 1812 р. Михайло Лучкай продовжив навчання у Віденській греко-католицькій семінарії Св. Варвари (Барбареум), заснованій ще в часи правління австрійської імператриці Марії Терезії. Був одним із найкращих семінаристів, захоплювався історією слов’янства та вивченням іноземних мов, особливо слов’янських, бо товаришував зі семінаристами - вихідцями з Чехії, Сербії, Хорватії та Болгарії. Отримавши похвальні визнання керівництва семінарії, він 1816 року повернувся до рідного краю. Тодішній єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Алексій Повчі призначив здібного молодого теолога єпархіальним бібліотекарем та архіваріусом, а згодом довірив йому обов’язки свого особистого секретаря. Михайло Лучкай отримав можливість ознайомитися з важливими документами архіву та бібліотеки єпархії, де вже за часів єпископа Андрія Бачинського було понад 9000 унікальних видань.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  18/12/12, 15:33


№ 47 (691) Василь Тимко: “Мистецтво здатне впливати на наш душевний стан, робить нас добрішими, мудрішими…”

Василь Васильович Тимко - викладач Ужгородського коледжу мистецтв імені Адальберта Ерделі. Уже майже 20 років він щедро ділиться зі студентами своїми знаннями, розкриває перед ними чарівні обрії мистецтва. Василь Тимко - митець, який своєю творчістю збагачує світ, робить його досконалішим.

- Ти закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, яке в 1995 році отримало статус коледжу мистецтв. Уже майже 20 років Ти викладаєш у цьому навчальному закладі, а тому можеш порівняти, як було і як є.

- Коли я навчався, училище було на Кремлівській вулиці. За десятиліття там здобули освіту сотні студентів. Багато з них нині - відомі митці. В училищі викладали корифеї крайової школи живопису, її засновники Адальберт Ерделі, Йосип Бокшай, Ернест Контратович, Шандор Петкі, Іван Гарапко, Василь Свида та багато інших, чиї імена нині добре відомі широкому колу шанувальників мистецтва. Павло Балла, Юрій Герц, Володимир Микита, Йосип Бабинець, Володимир Щур, Петро Шолтес - випускники училища, які присвятили своє життя мистецтву. Там панувала чудова творча атмосфера, була якась особлива аура. Я відчував це. Після того, як училище перенесли, щось невловиме, духовне втратилося. Натомість студенти отримали кращі умови для навчання.

- А чи змінилась успішність студентів?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  18/12/12, 15:32


№ 47 (691) “…Героями в Поліссі стали. Тоді, як атом пригортали…”

Час лікує. Загоюються рани, котрі недавно нестерпно боліли, затягуються рубці, лишаючи тільки доказ того, що колись сталося. Стираються з пам’яті найяскравіші спогади. Саме так забуваємо ми про трагедію, яка чорною хмарою радіації, безпорадності та страху налетіла на Україну 26 квітня 1986 року. Щороку день 14 грудня присвячується тим народним героям, котрі поклали на ліквідацію катастрофи у Чорнобилі здоров’я, а то й життя…

В УЖГОРОДІ СТАТУС ЛІКВІДАТОРІВ МАЮТЬ 453 ОСОБИ

Начальник відділу з питань захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Алла Келемец каже, що ідея Дня ліквідатора полягає в тому, щоб ще раз нагадати суспільству про цих людей, про їхні проблеми. Загальна кількість осіб, котрі взяли участь у ліквідації наслідків катастрофи, - близько 600 тисяч. “Станом на 01.12.2012 року в управлінні праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради на обліку перебуває 453 особи, які мають статус ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, із них: І категорію мають 67 чол., ІІ кат. - 246 чол., ІІІ кат. - 129 чол., ІV кат. - 11 чол. З часом усе більше людей помирає від різноманітних хвороб, котрі виникли внаслідок аварії на ЧАЕС. На сьогодні в місті проживає 34 вдови, чоловіки яких брали участь у ліквідації. Все більше й більше інвалідів Чорнобиля - нині їх є 75 осіб. Працівники відділу з питань захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради спільно з міською організацією “Союз Чорнобиль України” постійно проводять роботу з покращення соціального захисту громадян, котрі постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи. З державного бюджету виділено 965 128,28 гривень за програмою “Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, що будуть спрямовані на забезпечення потреб ліквідаторів”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  18/12/12, 15:32


№ 47 (691) Святий Мікулаш завітав у 15-ту школу

За сприяння Товариства словаків Закарпаття ім. Людовіта Штура, яке очолює вчителька словацької мови Валерія Баланко, 6-го грудня в ЗОШ № 15 відбулося яскраве й радісне свято - День святого Мікулаша.

Для учнів це був відповідальний дебют - вони декламували вірші та співали пісні словацькою мовою, підготували багато інших чудових музичних номерів. Танці, музика, співи об’єднали дітей, батьків, учителів. Привітати дітей зі святом прийшов святий Мікулаш разом зі своїми помічниками-янголами.

Не обійшлося свято без гостей. У школу з подарунками завітала генеральний консул Словаччини в Україні Янка Бурянова. Вона щиро поздоровила учнів зі святом Мікулаша, побажала їм творчих успіхів. На завершення директор школи В. П. Поліщук подякував організаторам за чудове свято і наголосив, що такі зустрічі сприяють розвитку добросусідських стосунків зі Словаччиною та є важливою складовою в інтеграції України до Європи.

Заступник директора з ВР ЗОШ № 15 Трачук Л. П.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  18/12/12, 15:32
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS