Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 11/12/12№ 46 (690) Ужгород прийняв програму економічного і соціального розвитку міста на 2013 рік

Вчора відбулось перше пленарне засідання чергової XV сесії Ужгородської міської ради VІ скликання.

Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов привітав депутатів з Днем місцевого самоврядування в Україні, побажавши їм і надалі плідно працювати на благо Ужгорода та городян. З нагоди свята відзнаки отримали депутати міської ради, зокрема Ольга Травіна, Федір Соханич, Єлизавета Лях, Тетяна Безега, Іван Колодій, Віра Жменяк, Андрій Баганич, Вадим Яцківський, Золтан Торич, Михайло Станкович, Юрій Мандич, Світлана Король.

Депутатами було розглянуто понад 80 питань з усіх сфер життєдіяльності міста. Було ухвалено рішення про програму розвитку бібліотек та бібліотечної справи на 2013-2015 роки, програму розвитку туристичної галузі міста Ужгорода на 2013 рік, програму розвитку дошкільної освіти міста на період до 2017 року та ін. Також ужгородські депутати вирішили звернутися до обласної ради з проханням поклопотати перед ВРУ щодо виділення коштів для масштабних ремонтних робіт у центральній частині міста з нагоди 1120-річчя Ужгорода.

На першому пленарному засіданні чергової сесії була ухвалена і програма економічного і соціального розвитку міста на 2013 рік та основні напрямки розвитку на 2014-2015 роки. Як розповів “Ужгороду” міський голова Віктор Погорєлов, вона нині формується за програмно-цільовим методом, згідно з рішенням уряду і новими підходами до формування бюджету: “Це передумова для формування бюджету на наступний рік. В основному він на 80% формується з програм, прийнятих сьогодні. Ми пройшли серйозний етап підготовки, і рішення були підтримані депутатами”.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  11/12/12, 15:22


№ 46 (690) Виконком ухвалив програму підтримки розвитку малого і середнього підприємництва

Головною метою цієї програми є створення сприятливих умов для активізації підприємницької діяльності та поліпшення інвестиційного клімату, забезпечення конкурентоспроможності малого і середнього підприємництва, розвиток туристичної, курортної та рекреаційної інфраструктури міста.

На засіданні виконкому було ухвалено також Програму економічного і соціального розвитку м. Ужгорода на 2013 рік та основні напрямки розвитку на 2014-ий і 2015-ий роки.

Розглядали і питання про фінансовий стан КП “Парк культури та відпочинку “Боздоський”. У 2012 рік комунальне підприємство мало більше витрат, ніж чистого прибутку. Через відсутність обігових коштів підприємство не має можливості своєчасно проводити розрахунки за своїми поточними зобов’язаннями для забезпечення виконання робіт з утримання парку.

За рішенням виконкому передбачається вкласти у проект програми економічного і соціального розвитку на 2012 рік бюджетні асигнування на поповнення обігових коштів комунальному підприємству “Парк культури та відпочинку “Боздоський” у розмірі 70 000 грн.

Крім цього, виконавчим комітетом Ужгородської міської ради було ухвалено рішення про оптимізацію мережі і штатів лікувально-профілактичних закладів міста. Як зазначила заступник міського голови, начальник фінуправління Світлана Король, проведення заходів з оптимізації - це не означає, що всі ті кошти будуть забрані з медицини і передані якомусь іншому головному розпорядникові. Вони залишатимуться в медицині та використовуватимуться чи на медикаменти, чи на харчування хворих під час перебування у лікувальних закладах. У зв’язку з проведенням цих заходів економія бюджету становитиме понад 2 млн. грн. на рік, повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  11/12/12, 15:21


№ 46 (690) Ужгородців і далі турбують комунальні питання та грошове забезпечення

Це ще раз підтвердив черговий прийом громадян міським головою Віктором Погорєловим. Загалом до Віктора Володимировича надійшло 28 звернень із проханнями вирішити болючі проблеми мешканців міста, з них два звернення - колективні.

Найпопулярнішими під час прийому були звернення з питань комунального та дорожнього господарств і міського благоустрою, а також стосовно соціального захисту населення, тобто грошових виплат у зв’язку зі скрутним фінансовим становищем заявників.

Турбує ужгородців і їхнє місце проживання: багато хто просить прихистити їх у гуртожитках чи надати безкоштовне житло або земельну ділянку під забудову. Проте земельні питання залишаться невирішеними щонайменше до кінця цього року, оскільки до 1 січня 2013-го діє мораторій на виділення земельних ділянок.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  11/12/12, 15:21


№ 46 (690) Найвродливіші дівчатка змагалися за титул “Чарівної перлинки”

Тринадцятий щорічний конкурс краси для найменших ужгородок зібрав 12 учасниць віком від 5 до 7 років. Виходи були традиційними: “Самопредставлення”, “Бабусина скринька” (вихід у старих речах, перероблених на сучасний мотив), “Пародії” (дівчатка представляли музичні номери відомих артистів: Віра Брежнєва, Йолка, Ірина Алегрова; найбільший захват викликала пародія під PSY - Gangnam style), “Дефіле”, вихід “Авангард”, “Вихід у вечірніх сукнях”. Підтримали учасниць і їхні мами, які всі разом затанцювали справжній циганський танець.

За результатами конкурсу Міні-міс Елегантність стала Софія Дмитрук, Міні-міс Фото - Ніколь Антонь, Міні-міс Кокетка - Анна Гончарук, Міні-міс Грація - Анастасія Кальницька, Міні-міс Артистичність - Ніколетта Поп, Міні-міс Неповторність - Ніколь Яцола, Міні-міс Усмішка - Олександра Король, Міні-міс Глядацьких симпатій - Анастасія Варцаба, Міні-міс Кришталева перлинка - Юлія Рвачко, Міні-міс Срібна перлинка - Валерія Латуш, Міні-міс Золота перлинка - Адель Манцулич. Чарівною перлинкою стала Анна-Марія Сентимрей.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  11/12/12, 15:21


№ 46 (690) Ужгород смакував божоле

На святі молодого вина, що традиційно відбулось у винних підвалах на вулиці Ракоці, 38 виноробів презентували 56 сортів вина. Для участі в конкурсі до обласного центру Закарпаття з’їхалися майстри виноробства з Виноградівщини, Берегівщини, Мукачівщини, Рахівщини й інших куточків краю. 95 зразків було відібрано для дегустації на визначення найкращих виноробів. Насолодитися севіньйоном, мерло, каберне мали змогу всі охочі. До того ж, аби відчути смак і аромат напою, зовсім не обов’язково було його купувати - учасники винного конкурсу пропонували відвідувачам скуштувати свої творіння задарма.

На дегустацію було відібрано продукцію восьми берегівських знавців винної справи. Молоді вина Берегівського району на святі представили члени винного ордену Св. Венцеля. “Наша ж мета полягає саме в пропаганді найкращого вина Берегівщини”, - зазначив заступник голови ордену Йосип Талайло. Крім свого основного завдання - реклами берегівських вин, представники ордену залюбки фотографувалися з відвідувачами і дарували позитив протягом усього свята.

Учасників та гостей фесту привітав ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, котрий поділився власними враженнями від фестивалю: “Таких заходів в Ужгороді повинно бути, звісно ж, більше. Сьогодні ми надаємо ужгородцям і гостям міста змогу відпочити, відірватися від буденних справ і просто насолодитися смаком цього божественного напою”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  11/12/12, 15:21


№ 46 (690) Чоловіча справа

Щоб досягти бажаних вершин, тут потрібно вимикати власні емоції та почуття і діяти згідно з військовим статутом. 6-го грудня Україна відзначила День Збройних сил. Аби дізнатися більше про тонкощі професії військового, “Ужгород” навідався до 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону і поспілкувався з його керівником - підполков-ником Олександром Зимою.

“Все сходилося до одного - я хотів бути військовим”

- Олександре Григоровичу, розкажіть, як розпочалася ваша військова кар’єра.

- Кар’єра військового дісталася мені, мабуть, у спадок. Народився я в місті Бердичеві, у сім’ї військовослужбовця. До того ж військовим був не тільки батько, а й мій старший брат. Відповідно я з самого малечку спостерігав за військовими буднями. У 1989 році вступив на навчання до Ташкентського танкового училища. Після того, як Україна стала незалежною, перевівся до Харківського танкового училища, яке успішно завершив. У 1993 році я за направленням потрапив сюди, до Ужгородської військової частини.

- То ви обрали цю професію, бажаючи продовжити сімейну справу? Чи стати військовим було вашою мрією?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  11/12/12, 15:20


№ 46 (690) Габріел Булеца: “…я постійно шукаю нові засоби самовираження, нову форму, що визначається ідеєю, темою, змістом”

Сучасний період у мистецтві України, що розпочався після розпаду Радянського Союзу, є складним і суперечливим. Для того щоб зрозуміти його специфічні риси, ситуацію в художній культурі останнього десятиліття, необхідно зробити деякі пояснення щодо значення терміну “сучасне мистецтво”, що має синонімічні відповідники: “актуальне мистецтво”, “contemporary art”. Необхідно розрізняти ці поняття, оскільки існує відмінність між ними. Під сучасним мистецтвом розуміють твори, підготовлені в період від 1970-х і по нинішній час. Актуальне мистецтво” (contemporary art) у сучасному дискурсі практикується як новітнє експериментальне, пошукове, тобто таке, що має актуальність у певному соціальному колі, в межах якого і для якого воно створюється. Цей термін, зазвичай, уточнює поняття “сучасне” (modern), яке є суто темпоральною характеристикою його створення. Мистецтво, яке можемо назвати актуальним, - лише сегмент того, що відбувається в українському мистецтві сьогодні, але, безумовно, найцінніший, тому заслуговує на увагу. Сучасне актуальне мистецтво - мистецтво контексту; зміст, форма, засоби виразності та репрезентації абсолютно не регламентовані. Єдине, що різнить його з класичним мистецтвом, - неутилітарність твору та почуттєвий характер його сприйняття.

Актуальне мистецтво кожної окремо взятої країни, кожного регіону України має свої особливості, зумовлені сумою об’єктивних та суб’єктивних чинників. Одним із представників актуального мистецтва краю є Габріел Булеца. Митець, який вже не перше десятиліття презентує свої роботи як вдома, так і за кордоном, бере участь у різних культурно-мистецьких проектах.

Габріел Булеца свій шлях у мистецтві торував важко. Але він і не шукав легкої путі, був завжди максимально вільний у своїй творчості, ніколи не потурав міщанським смакам.

Активну творчу діяльність розпочав у 80-х роках. З 1989 року Булеца - член Спілки художників України. Брав участь в обласних, республіканських та зарубіжних виставках, зокрема в Угорщині, Данії, Франції, Італії. У 90-х роках захоплювався концептуальним мистецтвом. Резонансною стала участь Габріела в республіканському культурно-мистецькому проекті “Культурні герої”, метою якого була презентація і ознайомлення громадськості з напрямками, напрямами та течіями сучасного мистецтва.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  11/12/12, 15:20


№ 46 (690) КВН - справа серйозна, тут не до жартів…

Улюблена гра мільйонів, якою захоплюються ось уже півстоліття. Гра, яка не підкорюється часу, не втрачає популярності. На Закарпатті веселі та найкмітливіші почали об’єднуватися дуже давно. Але, як зазначають самі КВНники, “новітня історія” закарпатського клубу розпочалася 3 квітня 1993 року - саме тоді відбулася перша гра першого сезону Закарпатської Ліги КВН. З того часу в історію ввійшли 15 сезонів, було здобуто стільки ж чемпіонських звань. І от минулого тижня розпочався 16 сезон Закарпатської Ліги. Про КВН у своєму житті нам розповіли троє зовсім різних людей, спільним для яких є клуб веселих і найкмітливіших.

“Гумор - дзеркало життя”

Першим, із ким ми спілкувалися, був Сергій Денисенко, голова Закарпатської Ліги КВН - людина, для якої колись юнацьке захоплення грою перетворилося на справу всього життя.

- Пане Сергію, розкажіть, як почали брати участь у КВН.

- Це було давно… Коли я ще вчився в університеті, мої друзі почали грати. На жаль, команди на моєму факультеті ще не було, і я приєднався до них. Ми створили збірну команду, почали грати. Після того пішли тренувати шкільні команди - так розпочався шкільний Чемпіонат. Потім знову зібралися студенти, яким подобалися ігри. І от уже 16-ий рік, без перерви, у нас проходить КВН.

- Як змінився КВН з того часу, коли ви починали?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  11/12/12, 15:20
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS