Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 04/12/12№ 45 (689) Ужгородських воїнів-інтернаціоналістів та ліквідаторів аварії на ЧАЕС забезпечать житлом

За словами начальника відділу обліку, розподілу і приватизації житла департаменту міського господарства Марії Папай, за рахунок коштів із державного бюджету було передбачене придбання житлової площі для окремих груп мешканців Ужгорода. На цей час придбано чотири квартири.

“Кошти виділялися з метою забезпечення житлом 2 воїнів-інтернаціоналістів, які стали інвалідами внаслідок участі в бойових діях, і 2 ліквідаторів аварії на ЧАЕС, котрі отримали інвалідність через ураження радіацією. Ужгородська міська рада, задля вирішення питань придбання квартир для цих людей, створила робочу комісію, яку очолила заступник міського голови, керуюча справами міськвиконкому Даніела Геворкян. Робота полягала в розгляді та підборі пропозицій для придбання житлових площ. На сьогодні комісія вже уклала договори щодо купівлі цих квартир”, - зазначила Марія Папай.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  04/12/12, 10:46


№ 45 (689) Ужгородські комунальники готуються до зими

Як повідомив “Ужгороду” директор департаменту міського господарства Олексій Касперов, на виконання доручення ужгородського міського голови Віктора Погорєлова про готовність транс-портних засобів та механізмів для забезпечення нормальної життєдіяльності міста в зимовий період, комісією встановлено, що Ужгород майже повністю готовий до зустрічі холодної пори: “На балансі комунального підприємства “Агромікс” перебуває 8 одиниць транспортних засобів (вантажні автомобілі для перевезення снігу і одна машина для очищення доріжок у скверах міста). У КП “КШЕП” наявні 12 одиниць снігоочисних транспортних засобів: 3 комбіновані дорожні машини, 2 КрАЗи, 1 снігонавантажувач, 4 одиниці МТЗ для очищення тротуарів та пішохідних зон. Також для очищення вулиць від снігу у відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж є 163 лопати, 1163 віники і 56 ломів”.

За словами заступника начальника цієї установи Василини Блох, найближчими днями в обласному центрі Закарпаття триматиметься помірно тепла, як для цього періоду, погода:

“Температура як удень, так і вночі буде в межах від +1 до +6° С. У суботу, 1 грудня, в Ужгороді очікується дощ. У неділю опади припиняться, але ненадовго. Короткочасні дощі можливі з 3-го по 7 грудня. Температура ж наступного тижня коливатиметься від 2° морозу до 3° тепла вночі, а вдень - від +3 до +8° С. Температурний мінімум у цей період був зафіксований 1961 року, коли стовпчик термометра показував мінус 28° С. Що ж стосується максимальної температури, то можу сказати, що 16-17 градусів тепла фіксується в Ужгороді в такий час кожні чотири роки, тож назвати якийсь рік найтеплішим не можу. Взагалі, наші синоптики не вважають грудень цілком зимовим місяцем - він більше нагадує пізню осінь”.

Іннеса МАНЗУЛИЧ

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  04/12/12, 10:45


№ 45 (689) Ужгородське сміттєзвалище стає доступнішим для проїзду

До міського сміттєзвалища, що в с. Барвінку, прокладають зручний шлях.

Триває асфальтування відрізка дороги, який спростить під’їзд до території, де сьогодні повним ходом рекультивуються тверді побутові відходи міста. Оглянувши виконання робіт, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов схвально відгукнувся з цього приводу і подякував працівникам КШЕПу за серйозний і прогресивний підхід до поставлених перед ними завдань.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  04/12/12, 10:45


№ 45 (689) Зробімо Ужгород святковим!

Міська влада просить ужгородців - підприємців, власників і орендарів торгових площ - взяти участь у прикрашенні Ужгорода заради створення відповідного настрою в місті у період Різдвяно-Новорічних свят.

А також не забудьте про приби-рання прилеглої території (в межах 15-ти метрів від будівлі по периметру або до бордюру) від сміття, опалого листя та снігу.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  04/12/12, 10:44


№ 45 (689) Заборгованість міста збільшена штучно

На селекторній нараді міська влада прозвітувала про методи вирішення проблеми заборгованості міських структур по заробітній платі.

“Якщо на початку 2012 року цифра заборгованості становила 1 млн. 717 тис. грн., то сьогодні ця сума скоротилася до 951 тисячі. Проблемним залишається питання реєстрації в місті підприємств-боржників, котрі зареєстровані в Ужгороді, а свій бізнес і реалізацію продукції виробництва проводять в інших районах області. Серед них Берегівський комбінат хлібопродуктів, котрий на цей час боргує до Пенсійного фонду 731 тисячу гривень. Оскільки підприємство функціонує в Ужгороді, відповідно, й заборгованість числиться в нашому Пенсійному фонді. І таких, як цей комбінат, є кілька. Вони штучно збільшують заборгованість міста. Я ж вважаю, що ці речі є недопустимими, оскільки за наявності проблем, на кшталт цих, псується імідж самого обласного центру”, - зазначає міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов.

Під час наради обговорювалися також інші проблемні питання, зокрема заборгованість міського бюджету перед комунальними підприємствами Ужгорода і суб’єктами підприємницької діяльності, котрі виконували роботи на об’єктах соціально-економічного розвитку.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  04/12/12, 10:44


№ 45 (689) Іван Штефанюк: “Навіть у побуті я намагаюся дивитися на себе збоку, очима тих, хто розраховує на мою допомогу і підтримку”

Сьогодні своє професійне свято відзначають працівники прокуратури України - люди, головним постулатом діяльності яких є верховенство Закону і Права. Напередодні свята “Ужгород” поспілкувався з прокурором обласного центру Закарпаття Іваном Штефанюком.

“Мій кар’єрний шлях стежкою прокурора розпочався ще в 1981 році. Тоді, після завершення служби в армії, я приїхав додому, в село Бичків Рахівського району, попрацював два роки в торгівлі товарознавцем, потім - продавцем. Але за бажанням долі, через нещасний випадок, під час якого загинула моя мама, довелося переглянути свій світогляд. Саме в цей час я і почав замислюватися про те, що хочу виступати на захист прав людей. Вищу освіту здобув у Харківському юридичному інституті. Після завершення ВНЗ мав можливість працювати за фахом у Росії чи Білорусі. Та мене тягнуло сюди, в край, де народилися мої батьки, де народився і виростав я. Мені хотілося хоча б трішечки, та все ж покарати те зло, котре існує, на жаль, ще й донині”.

Прокурор міста Ужгорода Іван Штефанюк

“ВСІ ПРОКУРОРИ - ЛЮДИ”

- Іване Матвійовичу, якими були Ваші перші кроки на сторожі Закону?

- Народився я у звичайній родині - батьки були простими робітниками. Тато працював на тодішньому хімзаводі, а мама - у лісокомбінаті. Та потім, волею випадку, моє життя різко змінилося - мама загинула, а батько невдовзі став інвалідом, і мені довелося самостійно йти дорогою життя.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  04/12/12, 10:44


№ 45 (689) Дорога до істини

Закарпатці люблять вино. Смакують його кожен ковток та пригощають інших. Декому з закарпатців природа відкрила таємницю народження унікального напою. Таємницю його довголіття. У цьому репортажі мова йтиме про творців… Чим живуть закарпатські винороби? У чому унікальність їхнього істинного напою? Щоб дізнатися це, ми вирушили в подорож “винним маршрутом”, який, сподіваємось, уже в найближчому майбутньому стане орієнтиром для туристів, запаморочених відвідинами закарпатського серця України.

“Найбільше пишаюся “Зенітом”

Село Дідово, або Дийда, розта-шоване за 5 кілометрів від Берегова. Славу Дідову приносить туристична атракція - озеро, площею понад 60 га, утворене на місці колишнього піщаного кар’єру та болота Чорний Мочар. Озеро стало улюбленим місцем відпочинку для місцевих мешканців і гостей з інших районів та областей. Але, як кажуть, не озером єдиним…

Габора Кеменя зустрічаємо на “лазиві” - винороб збирає доспілі яблука-”йонатанки”. Побачивши гостей, старий усміхається, запрошує до хати. Та дізнавшись мету нашого маршруту, залюбки показує дорогу до винних підвалів - до них 15 хвилин їзди від дому винороба, десять з яких їдемо бездоріжжям. “Такі дороги стримують візити “автобусних” туристів”, - відзначає керівник Туристичного інформаційного центру Закарпаття Олександр Коваль. Та ще кілька хвилин незручностей - і ми біля дітища дийдівського винороба. “Маю і білі, і червоні вина, - показує Габор Кемень. - Ось це сухе біле - “Мюллер-Турґау”, це - “Зеніт”. Є й угорські сорти: “Зенге” та рожеве “Черсегі фюсереш”, австрійське “Цвайгер”. За словами Габора Аладаровича, за рік його підвали поповнюються п’ятьма-шістьма тисячами літрів вина. В основному це білі сорти. Найбільше винороб пишається своїм “Зенітом” та рожевим “Черсегі фюсереш”. Каже, робити вино йому допомагає син та сусіди. Залюбки чекає туристів і готується до чергового винного фестивалю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  04/12/12, 10:43


№ 45 (689) УЖГОРОДСЬКА РЕФОРМАТСЬКА ЦЕРКВА

Крокуючи вулицями історичного центру Ужгорода, підходимо до двох розташованих поруч імпозантних будівель: Комітатського будинку - жупанату 1809 року і реформатської церкви. Ужгородська реформатська церква є однією зі старовинних культових пам’яток - її історія сягає XVI століття. Як же утверджувалося реформатство в Ужгороді та нашому Карпатському краї?

Перший проповідник кальвінізму

Основоположником нової християн-ської віри став Мартин Лютер, який обіймав високу посаду в Католицькій Церкві, був монахом ордену Св. Августина, професором Віттенберзького інституту, доктором богослов’я. 31-го жовтня 1517 року він вивісив на ворота Віттенберзької замкової церкви, настоятелем якої був, свої 95 тез реформування Церкви. Невдовзі ці тези були надруковані і знайшли схвалення у значної кількості католицьких вірників Німеччини, а згодом - і низки країн Західної та Центральної Європи. За свої дії Мартин Лютер був відлучений від Католицької Церкви, та реформація швидко знаходила своїх послідовників. У Швейцарії послідовником Лютера став Ульріх Цвінглі. У Франції реформацію прийняв юрист і теолог Жан Кальвін. Реформація Лютера, але особливо Кальвіна дійшла до Угорщини - більшість угорців стали послідовниками нової віри, яка отримала назву кальвінізм.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  04/12/12, 10:42


№ 45 (689) Справа Ярослава Шафаря

Ресторатор із 20-річним досвідом, науковець-фізик в душі (хоч і не в професії), успішний ротарієць, благодійник, депутат Ужгородської міської ради, громадський діяч, люблячий чоловік і тато. Планувалося, що розмова стосуватиметься ювілею підприємницької діяльності Ярослава Шафаря та ресторанної справи загалом в Ужгороді. Однак у ході спілкування думок і слушних акцентів виявилося так багато, що ними також захотілося поділитися. Словом, справою Ярослава Шафаря виявилося все, чим він живе і що його оточує.

Фізичний підприємець, чи підприємливий фізик

Ретроспективну екскурсію справою Ярослава Шафаря як підприємця ми логічно розпочали з кафе “Кантрі” в мікрорайоні “Радванка”. За столиком - свідки того, як перспективний фізик з інтелігентної сім’ї освітян одним махом полишив наукову кар’єру та подався в сумнівний бізнес. Мама Йолана Михайлівна пригадує, що в дитинстві він був старанним школярем, слухняним і вихованим, добре вчився.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  04/12/12, 10:42
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS